Włosy po anemii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-27, 16:08   #1
niuniek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4

Włosy po anemii


Witam.
Mam problem. Miałam piękne (choć trochę niesforne) grube, gęste włosy. Zaczęły mi strasznie wypadać, więc zrobiłam morfologię i okazało się że mam anemię (spowodowaną nie tyle nie doborem żelaza, co żelazo jest w organiźmie, ale się nie wchłania.) Niestety, ostatnio okropnie straciły na objętości i na ilości. Jestem w trakcie terapii, ale po włosach (tak samo ma się rzecz z rzęsami i brwiami ) nie widać nic. Wypadają jak wypadały, są cienkie jak najcieńsze nitki. Więc proszę o pomoc! Używam odżywek (np. Matrix Biolage, jedwab Biosilk), których wcześniej używałam , ale teraz żadnego efektu (przedtem był). Proszę o poradę, co mam robić, bo bardzo chciałabym mieć włosy sprzed choroby.
niuniek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 16:32   #3
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Koszmarne wlosy...juz siano lepiej wyglada

Ja prawdopodobnie tez mam anemie przynajmniej tak mysle, i jest ona spowodowana tym ze fatalnie sie odzywiem nie jem wogle miesa ani zadnych innych skaladnikow zawierajacych zelazo. Ale chodzi o moje wlosy to juz stracilam wszelka nadzieje ze beda kiedykolwiek ladne. Sa cienkie, slabe,suche a wygladem nie pzrypominaja nawet siana...nie wiem nawet jak nazwac ich stan. zwykle wlosy susze naturalnie i dzisiaj wysuszylam je suszarka przy uzyciu szczotki,liczac ze moze beda choc troche lepsze.Niestety zamiast tego staly sie sto razy gorsze :// musze zawsze chodzic w zwiazanych wlosach bo sa tak fatalne ze nie ma obcji zeby je rozpuscic. Probowalam juz wszystkich mozliwych maseczek odzywek i tym podobnych preparatow do wlosow. Nie pomogly zadne... Nie wiem juz co zrobic juz probowalam naprawde wszystkich tych specyfikow. Czy one sa takie dlatego ze zle sie odzywiam ? moze mi ktos poradzi jakies naprawde dobre kapsulki czy wiyaminy na wlosy bo moze wzmocnienie od srodka cos pomoze bo od zewnatrz nie ma szans. a moze sa jakies zabiegi u fryzjera nawilzajace wlosy ? ale pewnie drogie i na ogol nie uwyzam suszarek, prostuje sobie sama grzywke i to wszystko. a mimo to moje wlosy sa strasznie przesuszone i siegaja mi prawie do pasa. nie wiem czy je skrocic czy cos ale na codzien zawsze chodze w warkoczu bo gdy beda za krotkie to nic z nimi nie zrobie. Blagam o rade bo jestem na skraju zalamania ((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((( (((
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:05   #4
niuniek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy po anemii

to polecam najpierw badania krwi (żelazo szczególnie) . ja jedynie moge powiedzieć, że najlepiej kupić jakąś "mieszankę" gdzie będzie cynk,żelazo, witamina B2 etc. ( dobre, ale drogie) . A ja właśnie jem mięsa ile należy, ale jak zrobiłam sobie kilkudniowy "post" bez mięsa, moje wyniki morfologii się poprawiły! , żelazo wzrosło, ale...... włosy ... zero poprawy !
dodam do tego, że nie palę i nie piję i nie męczę włosów farbowaniem. A one nic! Jutro wizyta u hematologa, a po 10-tym wizyta u fryzjera..
Ja właśnie nie doceniałam swoich włosów, a jak teraz musze mieć związane włosy, to tego nie robie, bo fryzjerka stwierdziła że są jeszcze bardziej zniszczone od związywania (czyli nie przestrzegam zasad pani dyrektor xD ). Po mnie nie widać, że mam anemię, ale po moich włosach ... A może pójść do jakiegoś specjalisty? Tylko do jakiego??

btw. dzięki za linki, przejrzałam wątki, ale niestety, na moje włosy to żaden sposób nie zadziałał.
niuniek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 16:17   #5
Kaśka:):):):)
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka:):):):)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Włosy po anemii

Hej równiez cierpie na anemie:/ moje włsoy sa w opłakanym stanie. Czeme mysle ze moze ta jaki typ łysienia jestem juz depresji teraz szukam jakiegos dobrego deramtologa w kato:/
Kaśka:):):):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 17:40   #6
niuniek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy po anemii

Ta...... dermatolog nic nie pomoże, chyba że to jakiś znachor xD ja jutro z hematologiem porozmawiam, bo to wina tej całej anemii.... grrrrr . no i jeszcze ide do świetnego fryzjera wiec zobaczę i odrazu doniosę czy da się coś z tym zrobić. Wiem jedynie, że masaż skóry głowy może pomóc, ale ja nie mam czasu na masaże kilka razy w tyg....

do xkostiix : słuchaj, może to jest i wina żarcia, ale moge powiedzieć że ja jak codziennie żłopałam cole , jadłam pizze i inne takie tam zamiast pożywnych obiadków (a było tak przez 2 miechy) to wyglądały lepiej, niż dziś, kiedy jem pełnowartościowe posiłki.... jeżeli chcesz nawilżyć to polecam ampułki Matrix Biolage , u fryzjera do kupienia za ok 20-30 zł, w necie możesz znaleźć za 12 zł i zrobić sobie w domu (nałożyć na włosy, zawinąć w cienki ręcznik, podmuchać suszarką po ręczniku i po 10 min spłukać). efekty są zadowalające cała seria Biolage do włosów suchych, zniszczonych jest dobra, i profesjonalna (bo niby można dostać tylko w salonach fryzjerskich).
A ja zobaczę co mi mój fryzjer poradzi na te włosy ;]
niuniek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 21:55   #7
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Włosy po anemii

Włosy po anemii wracają do właściwego stanu tylko po ustabilizowaniu sytucji z zelazem i własciwym poziomem hemoglobiny.

Żaden fryzjer ani dermatolog nie pomoze.

Ja,po anemii,mam dosyc mocno przerzedzone włosy,ale juz odrastają.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 09:19   #8
Kaśka:):):):)
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka:):):):)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Włosy po anemii

Dziewczyny a jakie leki bierzecie? Pomagaja wam? tzn przestły wam wypadac włosy? Mi nadal wypadaja i boje sie ze to moze fajtycznie jakies łysienie. W ogole mam jakas beznadziejna ta pani doktor przez miesiac brałam leki i zadnej poprawy a ona mi kazała je kontynuowac przez nastepne 2 miesiace...:/
Kaśka:):):):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:06   #9
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Dziekuje za rady ;* Ostatnio rowniez stwierdzilam ze odzywianie nie ma wiele do rzeczy, gdyz mam kolezanki ktore sie zdrowo odzywiaja a ich wlosy nie sa najpiekniejsze. Badan nie robilam sobie dlugo gdyz strasznie boje sie pobierania krwi. Ja niestety wygladam na anemie bo jestem strasznie blada. Dodam jeszcze ze polowa moich wlosow byla zniszczona jak koncowki, gdyz nie bylam u fryzjera od 4 lat xP az wstyd sie przyznac... Wiec wczoraj postanowilam sie do niego udac. Fryzjerka od razu zapytala czy mam krecone wlosy. Niby wiedzialam ze po deszczu sie skrecaja ale raczej przypominaly wtedy szope a nie loczki. Podcielam wloski 5 czy 10 cm nie wiem ile to bylo :p i gdy fryzjerka wysuszyla mi wloski okazalo sie ze mam sliczne naturalne loczki i nagle z cienizny < 3 wloskow na krzyk > zrobilo sie ich duzo ;] teraz nikt by nie powiedzial ze mam cienkie wlosy. A ja zawsze po myciu je rozczesywalam i wiazalam w warkoczyk i dlatego tego nie zauwazalam ze sie kreca jesli chodzi o wiataminki to od okolo tygodnia lykap vitapil, biore jeszcze tran i vigor complex. czy to cos pomoze nie wiem... niby feryzjerka pokazala mi rozne kosmetyki ale nie stety sa drogie a ja nie mam na nie kaski ale mysle ze warto by bylo sprobowac z tymi ampulkami
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:19   #10
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Kasiu hmm moze udaj sie do innego dermatologa ?? a jesli chodzi o tabletki to bierz je jeszcze przez te dwa miesiace bo moze po dluzszym czasie dopiero beda efekty. a moze z drugiej strony warto je zmienic na inne. Ja swoj witapil biore od tyg wiec oczywiscie efektow nie ma narazie zadnych ;] albo jest tez preparat inneov gestosc wlosow. i zeby byly efekty trzeba je brac ok 6 miesiecy a jedno opakowanie kosztuje prawie 100 zl i starczy na 2 miesiace. wiec jest drogi :/ i nie wiadomo czy pomaga.
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 23:42   #11
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Włosy po anemii

Ja z anemią walczę już od dawna, stan moich włosów może nie jest zachwycający, ale nie jest zły i nie zauważyłam silnego wypadania. Mam niedobór żelaza - ok. 50 % minimalnej prawidłowej ilości.
Jestem wegetarianką, a kiedy brakuje czasu na układanie diety trzeba przez cały czas pomagać sobie tabletkami, ale niestety te, które dostępne są bez recepty są bardzo słabe, a żeby wyjść z anemii trzeba dużych ilości i sytuacja nie poprawi się z dnia na dzień.

Tak czy inaczej wypadanie włosów nie musi być spowodowane anemią, radziłabym udać się do dermatologa.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 12:15   #12
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Ehh wloski byly gestsze i ladne tylko po fryzjerze. Juz myslalam ze mam krecone wlosy ale wcale takie nie sa jak powiedziala fryzjerka :/ sa tylko podatne na krecenie i ukladanie a jak je ukladalam tak jak mi radzila to mialam mega siano i zamiast lokow puszace sie fale i znowu byly cieniutkie ( stwierdzilam ze przy moim stanie wlosow niestety ale musze je skrocic jeszcze bardziej. I wczoraj znowu wizyta u fryzjera ale tym razem innego i skrocilam sobie wloski tak do brody mniej wiecej i wygladam o niebo lepiej... z tym ze nie wiem jakie bede po myciu ich przezemnie, bo bede musiala ukladac je na szczotke a dotad tegom nie robilam i nie wiem co mi wyjdzie :/ ale wazne ze nie mam siana biore niby ten vitapil od 2 tyg i jak narazie nie ma jeszcze poprawy chociaz fryzjerka mowila ze odrastaja mi wlosy wiec moze jednak cos pomaga juz sama nie wiem czy to moje wypadanie jest spowodowane anemia czy zla dieta czysilnym stresem ktory przezywam d ok 2 lat. A moze poprostu to wina wszystkich czynnikow ehh mysle ze dermatolog bedzie najlepszym wyjsciem i moze on mi cos doradzi. Musze sie wreszcie do niego zapisac :/
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 17:41   #13
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Włosy po anemii

Moze sprobujcie maseczki Serowego Żelka,przepis jest w watku o grubszych i gestszych wlosach.Mi co prawda jak na razie nie odrastaja wlosy,ale Żelkowi ona pomogla po chorobie wlasnie
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:05   #14
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Alien a moglabys podac link do tego watka ?
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 18:11   #15
Kaśka:):):):)
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka:):):):)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Włosy po anemii

Dziewczyny ja chce miec moje włosy!! Takie jak dawniej geste i grube
Kaśka:):):):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 23:06   #16
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Ehh Twoje przynajmniej byly geste i grube zawsze jakis plus w tym wszystkim a moje zawsze byly bardzo cienkie ((((( ale teraz to juz wogole tragedia :/ i dziwne jest to ze jest ich duzo mniej niz kiedys sa slabsze i ciensze ale nie zauwazylam wypadania moze teraz po prostu przestaly ( sama nie wiem ale to jak moze byc ich mniej bez jakiegos wiekszego wypadania ? Co ja bym oddala rzeby byly grubsze albo chociaz byly blyszczace i wygladaly zdrowo ale mam pocieszenie ze nie tylko ja jestem w takiej sytuacji i ze odrastaja
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 23:09   #17
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Do kasi a moze zacznij brac vitapil tak jak ja ? bo mi jak juz pisalam podobno odrastaja
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 23:14   #18
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

Cociaz ja jeszcze biore jak on sie nazywa inneov. biore go nie caly miesiac a powinno sie go brac chyba 3 do 6. Ale drogi jest bo prawie 100 zl kosztuje wiec nie bede go dalej stosowac. Jedno opakowanie wlasnie chyba na miesiac starcza. Wiec nie wiem czy mi odrastaja po nim czy po vitapilu bo biore je razem
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 19:08   #19
niuniek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy po anemii

!
słuchajcie. nie wiem jak u was, ale wiecie co mi pomogło??? FALVIT! serio serio. Włosy juz coraz mniej wypadają! jeszcze biore takie zwykle tabletki na włosy Dr. Uroda. To na wzmocnienie, bo zrobiły się łamliwe. ale.... Falvit naprawde pomaga! A najlepszy jest ten dla kobiet w ciąży działa najlepiej. heh. i nie trzeba zadnych specjalnych specyfikow.
niuniek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 18:12   #20
xkostiix
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Włosy po anemii

A znacie jakies dobre preparaty zeby poprawic gestosc wlosow ? Nie chodzi mi tutaj o wypadanie tylko zeby poprostu wiecej ich uroslo. Bralam niby preparat inneov i podobno rosnie mi wiecej wlosow ale on jest strasznie drogi a ja bym chciala cos tanszego... zeby nadal cos stosowac. Z gory THX
xkostiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.