ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-15, 18:03   #961
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja tez nie wiem jak to się stało.. choc przz ubranie można się opalić.. w lecie zazwyczaj chodzę cały czas w długim rękawie, ale i tak kiedy soę nie filtruje na ciele.. mam lekko opaloną skóre ( zaczerwienioną znaczy).
ale do tego stopnia to mi się nigdy nie przydarzyło... a raczej zadna reakcja alergiczna to nie jest.. bo tylk noogi miałam w słoncu.. i używam do nich od ponar roku tylko Xerialinu i nic wiecej
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:59   #962
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

no i mnie dzisiaj dopadło zwątpienie filtrowe, nie mogłam na siebie cały dzień patrzeć bo wyglądałam po moim ukochanym DP okropnie, cera szara, lepiąca fuuuuuuuuu, chyba muszę zmienić filtr na jakiś czas.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 20:18   #963
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no i mnie dzisiaj dopadło zwątpienie filtrowe, nie mogłam na siebie cały dzień patrzeć bo wyglądałam po moim ukochanym DP okropnie, cera szara, lepiąca fuuuuuuuuu, chyba muszę zmienić filtr na jakiś czas.

Ostatniego upalnego lata też narzekałam na DP. W zimie sprawował sie dużo, dużo lepiej. W ciepłe dni troche dusi skórę i nie wygląda ona dobrze. Miałam takie same wrażenia.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 08:41   #964
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mnie dopadło zwątpienie filtrowe, jeszcze zanim zaczęłam je stosować Jestem właśnie na etapie przyzwyczajania się do myśli, że muszę kupić filtr... I słabo mi się robi, jak czytam o smalcu, cieście, pobielaniu, kłaczkach, błyskach i świeceniach W dodatku mam potwornie tłustą cerę, której nie matuje nic (no dobra, skrobia daje radę na jakieś 3 godziny, ale to naprawdę max.). Po godzinie od nałożenia leciutkiego kremu nawilżającego, ba, matującego, moja buzia wygląda jak posmarowana olejem. W dodatku mam cerę trądzikową i skłonną do zapychania Więc nie wiem, jak to będzie z tymi nieszczęsnymi filtrami Najchętniej zapomniałabym o filtrach, ale kończę Retrin A, a zaczynam Acne-Derm, więc chyba muszę się do nich przyzwyczaić... Mój wybór padł na LRP Anthelios DP, ale skoro mówicie, że przy cieplej pogodzie buzia wygląda w nim fatalnie, to chyba się poważnie się nad nim zastanowię...

Odkąd tylko na BK przeczytalam o filtrach, miałam pełną świadomość tego, że nie będę wsmarowywać w buźkę przepisowej ilosci. I świadomość ta wywoływała u mnie wyrzuty sumienia... Po przeczytaniu tego wątku wyrzutów się pozbyłam...

Prepraszam, jeśli zrobię trochę OT, ale chciałabym o coś zapytać. Myślicie, że rozświetlający krem koloryzujący Avonu SPF 20 jest lepszy niż nic??? Pytam, bo nie mam w domu innego filtra (no dobra, mam balsam Erisa SPF 12 i podkład Revlona Colorstay SPF 6 ), a na zakup filtra "prawdziwego" nie będę miała pieniążków przez najbliższe 2 miesiące (jestem studentka niepracująca). Nie pasuje mi ten Avon, jak dla mnie jest za tłusty i za błyszczący, w dodatku wydaje mi się, że nie ma sensu się nim smarować, bo to, przepraszam, g*** a nie filtr, ale jeśli napiszecie, że lepsze to niż nic, będę się męczyć... I jeszcze jedno pytanko. Czy trójglicerydy na 26. pozycji w składzie mogą pozapychać? Czy prawdopodobieństwo jest raczej znikome?

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:10   #965
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

dzięki Schaetzchen, wiem, że to było wałkowane, ale musiałabym chyba od kompa nie odchodzić, żeby to wszystko po pierwsze znależć, a po drugie przeczytać.
Na Antheliosa nakładam Revlon color stay, poznie puder w kamieniu Rimmel stay matte. Planuję zakup LRP - puder prasowany optycznie wygładzający, al;e nie znalazłam żadnych opinii.
Może wiecie coś na ten temat http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16080
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:16   #966
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Pani-jesień, wg mnie, pędem do apteki po filtr i baty, że tak późno
Przy kwasach i retinoidach to konieczność. Ja nie stosuję już kwasów, bo słonko za mocno świeci, a w Twoim przypadku to absolutna konieczność, no chyba że przebarwienia Ci nie straszne
Nie bój się filtrów, nie są takie złe. Ja używam biodermy spray 40 i nie narzekam. Jest to ogromna butla 400ml dlatego wychodzi bardzo ekonomicznie. Skrobia załatwia sprawę świecenia. Zresztą przy niedużej ilości jest to błysk jak po zwykłym kremie, ale Ciebie zachęcam do solidnego nakładania. Pozdrawiam!
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:37   #967
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A ja już od roku stosuję AVENE 50 i jestem zadowolona
Przyznaję jednak,że nie szaleję.Nakładam go normalnie jak każdy krem,na to podkład i puder sypki.
I jest OK
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 09:58   #968
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Re: Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Ostatniego upalnego lata też narzekałam na DP. W zimie sprawował sie dużo, dużo lepiej. W ciepłe dni troche dusi skórę i nie wygląda ona dobrze. Miałam takie same wrażenia.
Mam niestety takie same odczucia - sprawdzał się cudownie póki było zimno a ja byłam zachwycona że tak szybko znalazłam "swój filtr" co się nie lepi, nie tłuści, nie zapycha i nie bieli nadmiernie. A od paru dni jest cieplej i jest po prostu tragicznie - cera po posmarowaniu Anheliosem DP, lepi mi się, zapycha, spływa tłuszczem, świeci jak nie powiem co.
Najgorsze to zapychanie - była już w całkiem niezłym stanie a teraz znów wygląda tragicznie.

Nie byłam pewna co właściwie się dzieje, ale jak widzę moje podejrzenia że to "antek DP" się potwierdzają.


Tylko co się właściwie dzieje - czemu ten sam krem działa jak jest 10st mniej a jak 10 stC więcej zaczyna się taka szopka?
Jest w nim coś co się rozkłada, puchnie, psuje się w wyższych temperaturach?



I jeszcze pytanie do "używaczek" Antheliosa DP - na jaki filtr go wymieniacie? - bo moze mnie tez podpasuje, bo teraz to nie mam koncepcji - myslałam nad mleczkiem Vichy CS 50+ dla dzieci.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 10:09   #969
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Przez ostatnie miesiące nie miałam czasu ani siły na poranne filtrowanie - wolałam pospać kwadrans dłużej lub spędzić czas przy książkach niż babrać się z filtrem. Filtr nakładałam wybiórczo, zazwyczaj wtedy, gdy miałam na 9 lub 10 do szkoły i w Alpach. Ostatnio jednak poczułam się niepewnie - siedziałam na ławce z koleżanką, słońce mile ocieplało zacieniony zakątek ale i grzało prosto w twarz. Z ulgą przystałam na złosliwą propozycję kolegi, że zasłoni mi słońce a kolejnego dnia wróciłam do regularnego filtrowania. Duża w tym zasługa Smokowego patentu na makijaż kompaktem - świetnie kryje moje blizny, lepiej przystosowuje się niż moja kolekcja podkładów, nie robi ciasta na filtrze (porównywałam jeden policzek oklepany podkladem i drugi z kompaktem - niebo a ziemia), jest szybki i twarz wygląda świetnie, jak bez makijażu. Skóra też mi dziękuje - po zmyciu filtra późnym popołudniem mam jasną, nawilżoną skórę, blizny stają się mniej widoczne (przy podrażnionej skórze potrafią płonąć ostrą czerwienią). No i znalazłam nowego kręćka - już nie szukam HG podkładów, teraz przerzucam się na kompakty
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 10:09   #970
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Ostatniego upalnego lata też narzekałam na DP. W zimie sprawował sie dużo, dużo lepiej. W ciepłe dni troche dusi skórę i nie wygląda ona dobrze. Miałam takie same wrażenia.

a masz może jakiś letni zaminnik?
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość



I jeszcze pytanie do "używaczek" Antheliosa DP - na jaki filtr go wymieniacie? - bo moze mnie tez podpasuje, bo teraz to nie mam koncepcji - myslałam nad mleczkiem Vichy CS 50+ dla dzieci.
no właśnie, ja też rozpoczełam poszukiwania, ale to nie takie proste chyba dzisiaj wybiore się do apteki po nowe mleczko LRP albo po nowy fluid LRP, juz sama niewiem , z tych wypróbowanych nawet ciekawie spisuje się na mojej buzi fluid biodermy bo bardzo fajnie zastyga na twarzy ale niestety szczypią mnie po nim oczy;(, teraz mam na sobie tonującą biodermę AR też jest ok z tym że nie dam rady nałozyć jej w przepisowej ilości . Dziewczyny co polecacie???
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 10:12   #971
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Przez ostatnie miesiące nie miałam czasu ani siły na poranne filtrowanie - wolałam pospać kwadrans dłużej lub spędzić czas przy książkach niż babrać się z filtrem. Filtr nakładałam wybiórczo, zazwyczaj wtedy, gdy miałam na 9 lub 10 do szkoły i w Alpach. Ostatnio jednak poczułam się niepewnie - siedziałam na ławce z koleżanką, słońce mile ocieplało zacieniony zakątek ale i grzało prosto w twarz. Z ulgą przystałam na złosliwą propozycję kolegi, że zasłoni mi słońce a kolejnego dnia wróciłam do regularnego filtrowania. Duża w tym zasługa Smokowego patentu na makijaż kompaktem - świetnie kryje moje blizny, lepiej przystosowuje się niż moja kolekcja podkładów, nie robi ciasta na filtrze (porównywałam jeden policzek oklepany podkladem i drugi z kompaktem - niebo a ziemia), jest szybki i twarz wygląda świetnie, jak bez makijażu. Skóra też mi dziękuje - po zmyciu filtra późnym popołudniem mam jasną, nawilżoną skórę, blizny stają się mniej widoczne (przy podrażnionej skórze potrafią płonąć ostrą czerwienią). No i znalazłam nowego kręćka - już nie szukam HG podkładów, teraz przerzucam się na kompakty

oo a możesz nam zdradzić ten kompaktowy patent?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 10:26   #972
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
oo a możesz nam zdradzić ten kompaktowy patent?
Madziorko, zaglądnij do wątku filtry UV a makijaż - od kilku miesięcy przewija się ten temat (ale dopiero teraz odkryłam jego zalety ), kompakt pudrowy nakladasz gąbeczką lub pędzlem - ja wolę pędzlem Double Perfection Chanel to chyba faworyt wątku
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 10:28   #973
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Madziorko, zaglądnij do wątku filtry UV a makijaż - od kilku miesięcy przewija się ten temat (ale dopiero teraz odkryłam jego zalety ), kompakt pudrowy nakladasz gąbeczką lub pędzlem - ja wolę pędzlem Double Perfection Chanel to chyba faworyt wątku
dzięki Aga, idę poczytać
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 11:25   #974
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie do "używaczek" Antheliosa DP - na jaki filtr go wymieniacie? - bo moze mnie tez podpasuje, bo teraz to nie mam koncepcji - myslałam nad mleczkiem Vichy CS 50+ dla dzieci.
w tym roku wprowadzili do naszych aptek spray dla dzieci VICHY SPF 50+ 125 ml

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2007-04-16 o 20:40
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 15:33   #975
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja się zaopuściłam z filtrowaniem i już mnie słońce zdążyło opalić - cały dekold mam czerwony od soboty
Na twarzy też mnie lekko złapało, ale miałam podkład to owa opalenizna jest na szczęście mało widoczna.

Kurczę, specjalnie kupiłam balsam brązujący zeby się zdrowo przybrązowić a tymczasem słońce mnie wcześniej zdążyło już opalić
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 18:04   #976
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A ja się filtruje przepisowo zastanawiają mnie tylko zasadniczo różne efekty makijażowe na moim filtrze. Standardowo wsmarowuję ok 1,8 - 2 ml filtra Avene Spray 40 na to podkład MF Age Renew na to puder h zmieszany z odrobiną sypkiego pudru. I czasami (tak jak dzisiaj) trzymam mat do wieczora, bez poprawiania twarzy mogę wstać i wyjść w tej chwili do ludzi (makijaż robiłam o 7.30 i dałam ponad 2 ml filtra). Czasami natomiast już po przyjściu do pracy muszę się poprawiać bo byłysk oślepia . Nie zależy to od pogody (w sensie ciepło zimno), ani od przesuszenia skóry sama już nie wiem. Tak sobie myślę że może zależy to od stopnia wilgotności powietrza. Im wilgotniejsze tym makijaż filtrowy gorzej się trzyma
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 18:30   #977
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
A ja się filtruje przepisowo zastanawiają mnie tylko zasadniczo różne efekty makijażowe na moim filtrze. Standardowo wsmarowuję ok 1,8 - 2 ml filtra Avene Spray 40 na to podkład MF Age Renew na to puder h zmieszany z odrobiną sypkiego pudru. I czasami (tak jak dzisiaj) trzymam mat do wieczora, bez poprawiania twarzy mogę wstać i wyjść w tej chwili do ludzi (makijaż robiłam o 7.30 i dałam ponad 2 ml filtra). Czasami natomiast już po przyjściu do pracy muszę się poprawiać bo byłysk oślepia . Nie zależy to od pogody (w sensie ciepło zimno), ani od przesuszenia skóry sama już nie wiem. Tak sobie myślę że może zależy to od stopnia wilgotności powietrza. Im wilgotniejsze tym makijaż filtrowy gorzej się trzyma
Abra ja zuważyłam u siebie coś podobnego! Czasem moja makijażowa konstrukcja filtrowo-skrobiowo-pudrowa trzyma się długo i do tego mat! Innym razem już po np. 3 godz skóra zaczyna się świcić i mam takie uczucie jakby mój makijaż zaczynał powoli "spływać".Zauważyłam podobnie do Ciebie,że temp i pogoda nie ma tu większego wpływu (wyłączjąc oczywiście upały ). Dwa tyg temu byłam za to w Edynburgu w Szkocji, gdzie powietrze jest bardziej wilgotne niż na Dolnym Śląsku, gdzie mieszkam. Miałam wrażenie, że tam mój "mat" trzymał krócej o kilka godzin (?)
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 20:33   #978
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie do "używaczek" Antheliosa DP - na jaki filtr go wymieniacie? - bo moze mnie tez podpasuje, bo teraz to nie mam koncepcji - myslałam nad mleczkiem Vichy CS 50+ dla dzieci.
Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
a masz może jakiś letni zaminnik?


no właśnie, ja też rozpoczełam poszukiwania, ale to nie takie proste chyba dzisiaj wybiore się do apteki po nowe mleczko LRP albo po nowy fluid LRP, juz sama niewiem , z tych wypróbowanych nawet ciekawie spisuje się na mojej buzi fluid biodermy bo bardzo fajnie zastyga na twarzy ale niestety szczypią mnie po nim oczy;(, teraz mam na sobie tonującą biodermę AR też jest ok z tym że nie dam rady nałozyć jej w przepisowej ilości . Dziewczyny co polecacie???

Na razie testuję Antek spray 50+. Ma niestety PPD 20 a DP - 28.
Tu sa moje pierwsze wrażenia:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=40

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
w tym roku wprowadzili do naszych aptek spray dla dzieci SPF 50+ 125 ml
Ten dla dzieci ma SPF 40+ i PPD 18
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 20:41   #979
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Ten dla dzieci ma SPF 40+ i PPD 18


powyzej pisalam o sprayu dla dzieci VICHY SPF 50 +
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 20:45   #980
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość


powyzej pisalam o sprayu dla dzieci VICHY SPF 50 +

Oczywiście Ja przeczytałam, że wprowadzili antka a nie "aptek". Słońce zdecydowanie przegrzało mi mózgownicę
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 21:18   #981
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
dzięki Schaetzchen, wiem, że to było wałkowane, ale musiałabym chyba od kompa nie odchodzić, żeby to wszystko po pierwsze znależć, a po drugie przeczytać.
Na Antheliosa nakładam Revlon color stay, poznie puder w kamieniu Rimmel stay matte. Planuję zakup LRP - puder prasowany optycznie wygładzający, al;e nie znalazłam żadnych opinii.
Może wiecie coś na ten temat http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16080
Merro,
namawiam Cię na wypróbowanie pudru jedwabnego Hauschki. Jeśli chodzi o matowienie jest dla mnie bezkonkurencyjny. Poczytaj też w wątku filtry UV a makijaż o różnych sposobach "maskowania" filtrów. Niektóre dziewczyny nakładają na warstwę skrobi podkład/kompakt, może u Ciebie też by się taka metoda sprawdziła?
Tego Unifiance'a niestety nie znam, w podkładach cienka jestem, bo nie używam.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 08:01   #982
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja też od pewnego czasu używam kremów z filtrami, ale na razie z tymi słabszymi np 15. Gdy dokładnie wczytałam się w forum, też ogarnęło mnie pewne zwątpienie, ale trochę inne, bo dotyczące natury smych promieni UVA. Wszędzie się mówi, że ich natężenie jest takie samo w zimie i w lecie, na zewnątrz i w mieszkaniu, bo przechodzi przez szyby. Ale przecież nie przechodzi przez ściany... Więc teoretycznie, w mieszkaniu, gdzie dociera tylko ułamek całego spektrum światła, powinno też dotrzeć mniej promieni UVA. Do czego zmierzam. Skoro w mieszkaniu jest mniej UVA, to siedząc w domu, czy w pracy, możnaby stosować mniejszy filtr, a tym samym pozwolić sobie na używanie kremów bardziej róznowakich, w tym pielęgnacyjnych. Co sądzicie o takim rozumowaniu?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 08:26   #983
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja będąc w domu czy spędzając 8 godzin w pracy do któej jadę samochodem 5 minut nie filtruje się. Wydaje mi się to już przesadą
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 11:34   #984
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
w tym roku wprowadzili do naszych aptek spray dla dzieci VICHY SPF 50+ 125 ml

Kasiu a może orientujesz się jak wysokie ma PPD?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 11:52   #985
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
Kasiu a może orientujesz się jak wysokie ma PPD?

jak będę w aptece to sprawdzę
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 11:53   #986
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Ja też od pewnego czasu używam kremów z filtrami, ale na razie z tymi słabszymi np 15. Gdy dokładnie wczytałam się w forum, też ogarnęło mnie pewne zwątpienie, ale trochę inne, bo dotyczące natury smych promieni UVA. Wszędzie się mówi, że ich natężenie jest takie samo w zimie i w lecie, na zewnątrz i w mieszkaniu, bo przechodzi przez szyby. Ale przecież nie przechodzi przez ściany... Więc teoretycznie, w mieszkaniu, gdzie dociera tylko ułamek całego spektrum światła, powinno też dotrzeć mniej promieni UVA. Do czego zmierzam. Skoro w mieszkaniu jest mniej UVA, to siedząc w domu, czy w pracy, możnaby stosować mniejszy filtr, a tym samym pozwolić sobie na używanie kremów bardziej róznowakich, w tym pielęgnacyjnych. Co sądzicie o takim rozumowaniu?
tylko w kremach firm, ktore tu sa podawane są stabilne filtry. reszta chroni ze 2h. musiałabyś w domu czy biurze, co 2 godziny nakladac od nowa filtr
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:06   #987
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość

jak będę w aptece to sprawdzę
Sprawdziłam i niestety nie ma podanego na flaszce PPD albo jest zalepione polską etykietą
Mleczko dla dzieci SPF 50 + ma PPD 22, więc spray pewnie będzie oscylował coś koło takiej samej wartości.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:36   #988
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Schaetzchen,
Może i sprobuję, póki co zamierzam zakupić LRP Active C XL, więc jako tako bedę zabezpieczona. A ten Puder Haushki to sypki czy w kamieniu, mialam kilka kosmetyków np. olejek do twarzy, krem pod oczy, ale racej nie byłam zadowolona.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 15:02   #989
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja tez planuje zamienic na cos DP bo juz mam go dosc. zawsze jak go uzywam to na poczatku jest wszystko pieknie a juz pod koniec nie moge wytrzymac i sobie musze robic przerwe. Teraz sie chyba zdecyduje na to nowe mleczko LPR ma wysokie PPD i zapowiada sie niezle
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 16:15   #990
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Sprawdziłam i niestety nie ma podanego na flaszce PPD albo jest zalepione polską etykietą
Mleczko dla dzieci SPF 50 + ma PPD 22, więc spray pewnie będzie oscylował coś koło takiej samej wartości.
dzięki Kasiu , kurczę mogliby produkować filtry z większym PPD
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.