ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-27, 10:12   #1171
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
nie ma za co
od siebie dodam, że mam już 3 opakowanie tej Calmy i jest świetna, wcale mnie nie zapycha, a też mam z tym problemy
też lubię Calmę tylko, że ma jak dla mnie zbyt intensywny zapach i drażni mi twarz trochę, zawsze coś


ja nadal się nie filtruję boję sie próbowac nowych kremów jak próbowałam w zimę filtrów to każdorazowo miałam nowe syfki Wiem, że każdego może zapychac coś innego, ale czy jest taki filtr, z którym jest najmniejsze prawdopodobieństwo zapchania?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 12:36   #1172
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
też lubię Calmę tylko, że ma jak dla mnie zbyt intensywny zapach i drażni mi twarz trochę, zawsze coś


ja nadal się nie filtruję boję sie próbowac nowych kremów jak próbowałam w zimę filtrów to każdorazowo miałam nowe syfki Wiem, że każdego może zapychac coś innego, ale czy jest taki filtr, z którym jest najmniejsze prawdopodobieństwo zapchania?
A w lecie bedziesz uzywac filtrow? No i czy stosujesz dalej jakies kwasy i retinoidy?
Mnie tez czasem nachodza takie mysli czyby nie odstawic wszystkiego i zobaczyc co sie stanie hehe ale calkowicie wszystkiego odstawic nie moge bo podkład wciaz jest mi niezbedny.. a teraz juz sie boje przerwac nagle stosowanie filtrow bo slonce jest bardzo mocne.. Tylko, ze wciaz mam te syfki ;/ i pojawiają sie nowe nie wiem skąd
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 15:41   #1173
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Prze te upały miałam zwątpienie, bo każdy kosmetyk nałożony na twarz spływał z potem Kremy, podkład...wszystko lało się z twarzy w tym skwarze

Dzis wróciłam do Antka, bo muszę buźkę podleczyć, bo mi syfy powyłaziły od tego pocenia się na twarzy(pory mam pozatykane ). Antek zawsze leczy mi takie niespodzianki na szczęście
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 17:11   #1174
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dopiero zaczynam "przygodę" z filtrami. Spośród różnych próbek najlepiej sprawowała się emulsja avene 50+, więc kupiłam.
I co?
Chyba nigdy nie uda mi się nałożyć 1,8ml, moja skóra tego nie chłonie! Nawet jak nakładam mniej to widać jakieś białe mazy, grudki, porażka... Nie chcę tego rozcierać, bo mam wrażenie, że wszyscko zostaje mi na palcach a nie na twarzy. Próbowałam pudru (jestem po nim w plamach) i podkładu (ciemnieje pod wpływem filtra). Dopiero zaczynam, a już mam dość :/
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 17:14   #1175
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A skrobia/puder jedwabny? Na mnie filtr nie wchłania się do wieczora.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 18:36   #1176
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Fuksjaa i CzarnyElfie, dzięki poszukam w takim razie czegoś w tym stylu...

CzarnyElfie, a czy te kremy, mając tyle olejów, nie są jakieś mega tłuste?
To zalezy-mialam probki Weledy i byly bardzo tluste-Aubrey np sa w miare lekkie i szybko sie wchlaniaja.No ale nie kazdemu moze odpowiadac zapach-w naturalnych kremach jest on raczej intensywny.Najlepiej zdobadz probki-jak masz mozliwosc.Ja teraz caly czas jade na probkach-no mam dosc wydawania kasy na kremy ktore sie nie sprawdzaja.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 20:17   #1177
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
A w lecie bedziesz uzywac filtrow? No i czy stosujesz dalej jakies kwasy i retinoidy?
Mnie tez czasem nachodza takie mysli czyby nie odstawic wszystkiego i zobaczyc co sie stanie hehe ale calkowicie wszystkiego odstawic nie moge bo podkład wciaz jest mi niezbedny.. a teraz juz sie boje przerwac nagle stosowanie filtrow bo slonce jest bardzo mocne.. Tylko, ze wciaz mam te syfki ;/ i pojawiają sie nowe nie wiem skąd
Uzywac powinnam...jutro jadę na wycieczkę nad morze, mam butle aqua laitu z LRP i jeszcze chyba kilka próbek filtrów też z LRP. Strasznie się cykam nałozyc te filtry, bo każdorazowo po nich miałam coś nowego Dalej uzywam zoracu ale nie na całą twarz, tylko miejscowo i niecodziennie. Jeeju nie wyobrażam sobie biegania z filtrem w taki ukrop tym bardziej, że moja twarz i tak się mocno świeci a dodatkowo trzeba jeszcze coś do maskowania nałożyc. A Ty stosujesz jeszcze zorac?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 21:21   #1178
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

No, a ja nie wiem co mam robić. Mimo ciągłego kwaszenia nie jestem w stanie wdusić w swoją twarz przymusowej dawki filtra. Robię to, coby plam nie mieć, ale chodzę potem cały dzień z jakimś lepiszczem na twarzy... Lepiej na mnie działa bioderma (właśnie wykorzystałam próbkę), ale kosztuje sporo, a ja mam już 4 tubki Iwostinu (na przyszłość... ). Kupiłabym sobie na dzień dziecka tę biodermę, ale jak skojarzyłam relację ceny do pojemności to mnie na lewą stronę przekręciło... Chyba, że ta w sprayu też się fajnie wchłania... muszę zdobyć próbkę... Miała może któraś z Was i może to porównać z photoderm max 50 +???
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 21:38   #1179
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Uzywac powinnam...jutro jadę na wycieczkę nad morze, mam butle aqua laitu z LRP i jeszcze chyba kilka próbek filtrów też z LRP. Strasznie się cykam nałozyc te filtry, bo każdorazowo po nich miałam coś nowego Dalej uzywam zoracu ale nie na całą twarz, tylko miejscowo i niecodziennie. Jeeju nie wyobrażam sobie biegania z filtrem w taki ukrop tym bardziej, że moja twarz i tak się mocno świeci a dodatkowo trzeba jeszcze coś do maskowania nałożyc. A Ty stosujesz jeszcze zorac?
no niby stosuje, ale bardzo nieregularnie - jak mi sie przypomni ale i tak sie caly czas luszcze ;/ a to przeciez juz tyle czasu minęło..

No, ale za niedlugo bedzie czas odstawic zorak, juz sie boje co to sie z moja twarzą bedzie działo na wakacjach I jeszcze te ciagłe wyjazdy, a wiadomo, ze w warunkach wyjazdowych trudniej jest dbac o twarz tak jak w domu (co ja zrobie z warstwa filtra na twarzy wchłaniajaca sie 20 min jak bede musiała sie wyrobic w 5 min? ). No i jeszcze ide na piesza pielgrzymke na 10 dni co sie śpi po roznych domach, stodołach czy nie wiem czym jeszcze i wtedy to ja nie wiem co z filtrami bedzie. A przeciez cale dni sie spedza na polu..
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 15:07   #1180
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

dziecwzyny nie wiecie czy SVR 100 ma w skladzie coś zapychającego?

Co prawda pryszczy po nich nie mam, ale dzisiaj bliżej się przyjzałam skórze i na nosie zauważyłam ciemne zaskórniki
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 07:55   #1181
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wypowiem się tutaj, bo nie wiem gdzie podpiąć pytanie Dopiero zaczynam przygodę z filtrami i powolutko zbieram wiedzę, dlatego nie bijcie, że tylu rzeczy nie wiem
1. Mam jasnę karnację, dodatkowo biorę niskodawkowoe pigułki- na twarz stosuje Iwostin Solecrin(emulsję, 40). Zamierzam ją również stosować na szyje i dekolt/ Ale co z reszta ciała? Chciałabym uzyskac delikatną opaleniznę, czy mogę stosować faktory 20-30? Czy dzięki temu lekko sie opalę, zapewniając sobie ochronę?
2. Czy jest sens smarować twarz filtrem w dni, kiedy nie wychodzę z domu? Dać skórze odpocząc czy wręcz przeciwnie? (juz nie chodzi mi o promieniowanie z komputera, zza okna czy świetlówki...).
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 17:29   #1182
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Wypowiem się tutaj, bo nie wiem gdzie podpiąć pytanie Dopiero zaczynam przygodę z filtrami i powolutko zbieram wiedzę, dlatego nie bijcie, że tylu rzeczy nie wiem
1. Mam jasnę karnację, dodatkowo biorę niskodawkowoe pigułki- na twarz stosuje Iwostin Solecrin(emulsję, 40). Zamierzam ją również stosować na szyje i dekolt/ Ale co z reszta ciała? Chciałabym uzyskac delikatną opaleniznę, czy mogę stosować faktory 20-30? Czy dzięki temu lekko sie opalę, zapewniając sobie ochronę?
2. Czy jest sens smarować twarz filtrem w dni, kiedy nie wychodzę z domu? Dać skórze odpocząc czy wręcz przeciwnie? (juz nie chodzi mi o promieniowanie z komputera, zza okna czy świetlówki...).
Stosowałam stabilny filtr Rossma 30 na ręce i ramiona i po 3 godzinnym pobycie na rowerze byłam lekko opalona. Ale ja mam b jasną karnacje.

Co do drugiego pytania to sama musisz sobie na nie odpowiedzieć . Ja nie stosuję filtra w domu ale wiem że niektóre dziewczyny to robią. Jak tylko wiem że już nie wyjdę zaraz zmywam. Moim zdaniem nie należy popadać w przesadę, filtry to nie kosmetyk pielęgnacyjny i traktuję go jako mnijsze zło w stosunku do UV. Dodam jeszcze że jak świeci słońce to zasłaniam żaluzje, nie dlatego żebym bała się opalić ale po prostu nie lubie jak mnie razi .
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 18:45   #1183
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja też nie używam filtra (obecnie Lait Veloute LRP), jak nie wychodzę z domu, mimo, że co jakiś czas wyskakuję na balkon (te nałogi )

Nie nakładam także przepisowej ilości, nawet nie wiem czy aplikuję choć połowe tej wymaganej objetość filtra. Po prostu mój filtr totalnie się nie wchłania, nałożony nawet w minimalnej ilości pozostawia tłusto-mokrą, nieziemsko się świecącą warstwę. Dodatkowo, to co zostaje (oby nie wszystko) odciskam w chusteczkę. Na to puder Hauschki i bronzer. Inaczej nie jestem w stanie wyjść do ludzi, nie potrafiłabym wyjść z tłustym lepiszem na twarzy, który po godzinie wyłazi spod pudru. Mam pelną świadomość tego, że w ten sposób nie zapewniam moim komórkom odpowiedniej ochrony anty-UVA, ale inaczej nie potrafię, przynajmniej nie z tym filtrem.
Ale i tak stosowanie filtra to ogromny postęp u mnie, dodatkowo ten filtr bardzo mi służy - poznikały mi przebarwienia (nie używam kwasów, retinoidów ani nawet vit. C), cera jest nawilżona, nie wychodzą mi pryszcze (przynajmniej nie takie i w takiej ilości jak kiedyś).... Więc generalnie mimo, że ochrona mojej cery jest minimalna, jeśli chodzi o efekty długofalowe (antyzmarszczkowe - tu mam zamiar podziałać "od środka") to efekty doraźne są zadowalające i na pewno filtry zostaną u mnie na dłużej
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 11:47   #1184
Deanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

odstawiam filtry jak juz pisalam w watku nowosci LRP od roku nie moge znalezc odpowiedniego filtra, po kazdym mnie wysypuje albo podraznia naczynka (LRP Fluid Extreme). nawet lrp LV w ktorym pokladalam tyle nadziei
dziewczyny, wszystkie filtry mnie zapychaja.. po tym roku eksperymentow mam niezle pamiatki na policzkach po gulach-efektach zapychania
i popekane naczynka (ale do tego troche przylozyl sie diacneal)...
myslicie ze jest dla mnie jakas nadzieja i mam dalej probowac? czy dac sobie calkowicie spokoj??? od 3 dni sie nie filtruje i moja cera w koncu zaczela jakos wygladac..
co mam robic?
Deanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 13:38   #1185
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Deanne Pokaż wiadomość
odstawiam filtry jak juz pisalam w watku nowosci LRP od roku nie moge znalezc odpowiedniego filtra, po kazdym mnie wysypuje albo podraznia naczynka (LRP Fluid Extreme). nawet lrp LV w ktorym pokladalam tyle nadziei
dziewczyny, wszystkie filtry mnie zapychaja.. po tym roku eksperymentow mam niezle pamiatki na policzkach po gulach-efektach zapychania
i popekane naczynka (ale do tego troche przylozyl sie diacneal)...
myslicie ze jest dla mnie jakas nadzieja i mam dalej probowac? czy dac sobie calkowicie spokoj??? od 3 dni sie nie filtruje i moja cera w koncu zaczela jakos wygladac..
co mam robic?
Deanne ,
szkoda, że żaden filtr nie podoba się Twojej cerze i grymasi niedobra. Może rzeczywiście trzeba na jakiś czas jej ustąpić i niech odpoczywa. Szkoda tylko, że właśnie teraz, bo słoneczka wiadomo będzie więcej.
A czy próbowałaś "starej" 60+ xl creme LRP (pewnie tak, ale na wszelki wypadek zapytam)? Po testowaniu wielu mam wrażenie, że mimo cięższej konsystencji najłagodniej współpracuje ze skórą.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:22   #1186
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja mam dzisiaj ogromne zwatpienie chyba odstawie to wsystko bo już nie mogę Mój nos cały w zaskórnikach, na brodzie wyskoczyło cos nowego Nie wiem czy to differin szaleje czy to ten filtr, ale mam już tego dosyć Chyba skonczy się na tym, że odstawie i retinoidy i filtry, bo jak mają mi one pogorszyć cerę to ja sie chyba zachlastam
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 16:20   #1187
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A ja ogólnie sobie wątpie w kosmetyki. Myję od kilku dni tylko twarz i nakładam kremik półtłusty. No, z lenistwa. I się doigrałam - dzisiaj awracam do mojego cyku filtrowo-kwasowo-dirosealowego, bo na buzi widać już, że to odstawiałam

A na dobry początek startu spontaniczny zakup - filtr Iwostinu mam jeszcze LV nieotwarte - kiedy ja to strace?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 16:44   #1188
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A co masz z Iwostinu? Krem czy emulsję?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:00   #1189
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dzisiaj kupiłam emulsję, a na codzień stosuję krem Wyjdzie mi taniej i chyba lepiej z emulsją, a jak mi nie podpasuję to wrócę do kremu
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-09, 19:04   #1190
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny-mam pytanieCzy znacie ta wersje Avene?
Czy to jakas nowa czy stara wersja?Zaciekawila mnie Bo nie ma trojgicerydow i na opakowaniu pisze lait.

Wklejam takze sklad:
Ingredients
Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water (Aqua), Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Decyl Glucoside, Dimethicone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Fragance (Parfum), Isobutylparaben, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

Co do zwatpienia filtrowego-ja nadal sie smaruje filtrem Loreal-nie jest do konca idealny ale lepszego nie znalazlam.Czasami mnie lekko zapcha na brodzie(obecnie mam 1 krostke)Stosuje na to maseczke z glinki zielonej i pory na 2 dzien oczyszczone.Ale nadal szukam takiego filtra co by nie mial zadnych wad.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avene.jpg (16,4 KB, 30 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 00:49   #1191
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Elfie,patrzac na opakowanie to jest mleczko Avene popularnie zwane "dzieciaczkiem" moj ulubieniec zreszta ale w tym roku Avene zmienila szate graficzna i sklady.
BYl gdzies watek o nowosciach Avene z tego roku,o ile dobrze pamietam tam tez dziewczyny wrzucaly aktualne sklady

na KWC tez jeszcze jest "stary" sklad
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13458
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 01:02   #1192
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Elfie,patrzac na opakowanie to jest mleczko Avene popularnie zwane "dzieciaczkiem" moj ulubieniec zreszta ale w tym roku Avene zmienila szate graficzna i sklady.
BYl gdzies watek o nowosciach Avene z tego roku,o ile dobrze pamietam tam tez dziewczyny wrzucaly aktualne sklady

na KWC tez jeszcze jest "stary" sklad
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13458
Dzieki
Chce zrobic jeszcze jedno podejscie do Avene(mimo ze mi ich krem nie odpowiadal)Czytalam ze Twoj ulubieniec to dzieciaczek i chcialabym wyprobowac bo z opisu widze ze mamy b podobna cere

Ide szukac tego watku o nowosciach
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 11:31   #1193
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny-mam pytanieCzy znacie ta wersje Avene?
Czy to jakas nowa czy stara wersja?Zaciekawila mnie Bo nie ma trojgicerydow i na opakowaniu pisze lait.

Wklejam takze sklad:
Ingredients
Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water (Aqua), Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Decyl Glucoside, Dimethicone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Fragance (Parfum), Isobutylparaben, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

Co do zwatpienia filtrowego-ja nadal sie smaruje filtrem Loreal-nie jest do konca idealny ale lepszego nie znalazlam.Czasami mnie lekko zapcha na brodzie(obecnie mam 1 krostke)Stosuje na to maseczke z glinki zielonej i pory na 2 dzien oczyszczone.Ale nadal szukam takiego filtra co by nie mial zadnych wad.
też mi się wydaje, że to nowa wersja mleczka Avene
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Elfie,patrzac na opakowanie to jest mleczko Avene popularnie zwane "dzieciaczkiem" moj ulubieniec zreszta ale w tym roku Avene zmienila szate graficzna i sklady.
BYl gdzies watek o nowosciach Avene z tego roku,o ile dobrze pamietam tam tez dziewczyny wrzucaly aktualne sklady

na KWC tez jeszcze jest "stary" sklad
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13458
o, i mam potwierdzenie
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 12:35   #1194
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dzieki
Chce zrobic jeszcze jedno podejscie do Avene(mimo ze mi ich krem nie odpowiadal)Czytalam ze Twoj ulubieniec to dzieciaczek i chcialabym wyprobowac bo z opisu widze ze mamy b podobna cere

Ide szukac tego watku o nowosciach
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
też mi się wydaje, że to nowa wersja mleczka Avene

o, i mam potwierdzenie

Tutaj link do watku o nowosciach

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185256

sklad wrzucony pzrez Elfa i na KWC jest "stary" po zmianie szaty graficznej zmodyfikowali sklad i sa w nim trojglicerydy.Mnie one nie przeszkadzaja i dobrze toleruje kosmetyki z nimi.

Z obecnych Avenek najlepiej przyjmuje mleczko spf 50 i spf 40 oraz emulsje spf 50,reszta nie bardzo mi lezy.Wiem,ze mamy podobne cery wiec moze bedzie to dla Ciebie jakas wytyczna przed testowaniem

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 18:19   #1195
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dzieki za info dziewczyny
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 13:31   #1196
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mnie ostatnio zauroczył spray Avene w 200 ml flaszeczce.
Mleczko mnie zapychało a ten spray jest świetny. Żadnych niespodzianek, lepienie i świecenie w normie,czyli dające się ujarzmić.

Wczoraj z głupia frant zrobiłam eksperyment: pół twarzy z w/w Avenką zmatowiłam Hauschką a pół dry flo; pojedynek wygrała skrobia i choć drażniły mnie "te ziarenka" na twarzy, to mat na połówce wypacykowanej nią trwał dłużej. W ogole ta połowa facjaty wyglądała lepiej; bezpośrednio po aplikacji "matowaczy" była mniej pobielona i jakby ładniejsza. Powołałam biegłych domowników do oceny i potwierdzili
Dla lepszego samopoczucia obie połówki po równo przysypałam Lucidity i się wgapiałam we własne odbicie co jakiś czas.
Jak to mówią - dry flo rulezzz

Już gdzieś to pisałam, że moja gęba błyska jak durna po kilku godzinach zarówno z filtrami jak i z samym kremem. Taka moja cholerna uroda widać
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 19:34   #1197
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wyslalam emaile do wszystkich mozliwych stronek ktore sprzedaja Avene z prosba o probki(Napisalam ze zaplace za wysylke)-niestety prawie kazdy mi odpisal ze nie maja probek
Chyba pozostaje mi zamowic to mleczko i sie przekonac na wlasnej skorze-
znowu $35 w plecy bo jak sie okaze niedobre to zwrotow nie przyjmuja
Najwyzej wymienie na Targowisku.
Dziwi mnie ze filtry avene sa tak trudno dostepne(mimo tego ze wiekszosc osob zapychaja)
Wczoraj szukalam caly dzien w internecie probek albo tral size-jedyne co udalo mi sie znalesc to trail size dla cery wrazliwej(gentle cleanser,cream i moisture mask) ale filtrow w nim brak.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 04:51   #1198
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Deanne Pokaż wiadomość
odstawiam filtry jak juz pisalam w watku nowosci LRP od roku nie moge znalezc odpowiedniego filtra, po kazdym mnie wysypuje albo podraznia naczynka (LRP Fluid Extreme). nawet lrp LV w ktorym pokladalam tyle nadziei
dziewczyny, wszystkie filtry mnie zapychaja.. po tym roku eksperymentow mam niezle pamiatki na policzkach po gulach-efektach zapychania
i popekane naczynka (ale do tego troche przylozyl sie diacneal)...
myslicie ze jest dla mnie jakas nadzieja i mam dalej probowac? czy dac sobie calkowicie spokoj??? od 3 dni sie nie filtruje i moja cera w koncu zaczela jakos wygladac..
co mam robic?
A probowalas filtrow mineralnych?
Moze jestes wrazliwa na jakies skladniki w tych filtrach nie mineralnych.
Moze dobre by byly dla Ciebie filtry dla dzieci mineralne typu Mustela spf 50 np.





Dziewczyny zamowilam mleczko Avene spf50-poprosilam takze o probki innych filtrow-maja mi przyslac w zamowieniu.Zobaczymy jak moja skora na nie zareaguje.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:25   #1199
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mam dość tego lepienia się twarzy.
Włosy przed nałożeniem skrobi lepią się (związane w kucyk, na grzywce opaska).
Filtr kompletnie się nie wchłania.
Mam dość skrobiowej maski.
Po nałożeniu wszystkiego jest ok, ale za kilka godzin to będzie tragedia. Skrobia niemiłosiernie się uwidoczni.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:48   #1200
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Na mnie mój Iwostin po prostu przestał się wchłaniać. Kompletnie. A kiedyś było ok, potem zaczął się etap kłaków i ciasta na twarzy, a potem maska na twarzy cały dzień. Przecież to mi się rozjeżdża! nie mogę niczego dotknąć, wyjść do ludzi - no nic kompletnie... chcę kupić coś w zastępstwo, ale bez próbek sie nie zdecyduję. A wczoraj babeczka w superpharmie stwierdziła, że nie ma dla mnie próbek filtrów, bo ja mam NA PEWNO TłUSTą CERę, a ona ma tylko avene ze składnikami nawilżającymi. Mimo moich sprostowań wyszłam bez próbek - po prostu nie chciała mi dać. Siąść i płakać...

Pognałam do domu zaniepokojna, że chyba wyglądam w takim razie jak żarówa, ale nie - mat na twarzy, na próbce biodermy wyrwanej z pół roku temu (ale z kolei łzawię prez nią....)
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.