ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 18:52   #1801
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

W sumie to nie wiem,czy w dobrym wątku to pisze,ale nie udało mi się wymyślić lepszego miejsca.
Mam takie dziwne pytanie:co robicie z filtrami,które wam nie podpasowały?Pomijam sprzedanie.Mam filtr(czysto mineralny),który zawiera dużo oleju sojowego i jojoby,więc myślę że ma dobre wartości odżywcze.Niestety jako filtr jest tragiczny:jest ciężki,bieli,lepi się i strasznie ściera.Nie jestem w stanie dać choćby w miarę odpowiedniej ilości na twarz i wyglądać po ludzku.Jeszcze spróbuje,ale coraz bardziej myślę,że nie jestem w stanie nakładać go latem na twarz,ale nie chce go też wyrzucać.Ciała praktycznie nie filtruje i nie bardzo mam pomysł jak go zużyć.Macie jakieś pomysły?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 19:05   #1802
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

katty86 - spróbuj na wymiankach, sprawdź kto się pozytywnie o nim wypowiadał na KWC. Może czyjaś cera toleruje ten krem.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 00:54   #1803
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja jestem póki co zachwycona emulsja Avene 50+. Mimo wysokiego faktora wchłania się szybko i niemal do matu, bielenie znika po chwili. Dużo bardziej kłopotliwy w stosowaniu był Iwostin spf 20 mimo ponad dwa razy mniejszego filtra, tłusty, bielacy, zapychajacy itp... Dlatego tak się bałam co będzie gdy ptzerzuce się na 50+. A tu miłe zaskoczenie. Jednak zwatpienie to ja mam mimo wszytsko Czy naprawdę różnica w protekcji przed UVA np. takiej Avenki 30+ i 50+ jest aż tak kolosalna? Trochę się boję czy na dłuższą mete stosowanie najwyższych filtrów bardziej nie zaszkodzi. Wg. znanej zasady, nie można przecież w niczym przesadzac. Tak, tak- ja naprawdę wiem, ze filtry och i ach.... I jestem jak najbardziej za ich stosowaniem, ale bez stawania się ich niewolnikiem także może od czasu do czasu sprawię sobie niższy faktorek... ważne, że stabilny...
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:17   #1804
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ja jestem póki co zachwycona emulsja Avene 50+. Mimo wysokiego faktora wchłania się szybko i niemal do matu, bielenie znika po chwili. Dużo bardziej kłopotliwy w stosowaniu był Iwostin spf 20 mimo ponad dwa razy mniejszego filtra, tłusty, bielacy, zapychajacy itp... Dlatego tak się bałam co będzie gdy ptzerzuce się na 50+. A tu miłe zaskoczenie. Jednak zwatpienie to ja mam mimo wszytsko Czy naprawdę różnica w protekcji przed UVA np. takiej Avenki 30+ i 50+ jest aż tak kolosalna? Trochę się boję czy na dłuższą mete stosowanie najwyższych filtrów bardziej nie zaszkodzi. Wg. znanej zasady, nie można przecież w niczym przesadzac. Tak, tak- ja naprawdę wiem, ze filtry och i ach.... I jestem jak najbardziej za ich stosowaniem, ale bez stawania się ich niewolnikiem także może od czasu do czasu sprawię sobie niższy faktorek... ważne, że stabilny...
W 100 % się z Tobą zgadzam, nie można stać się niewolnikiem filtrów, w końcu dzięki nim mamy czuć się i wyglądać lepiej, a nie zadręczać się z powodu zapychania, świecenia itp. Dlatego też przyłączam się do Twoich zachwytów nad avenkami, bo stosowanie ich to sama przyjemność - przynajmniej dla mnie. Miałam wcześniej krem i byłam zadowolona, teraz mam emulsję i jestem zachwycona - odpowiednia ochrona, skóra matowa, można używać kolorówkę, nie widzę żadnych minusów. Mimo że mam skórę suchą, ten kremik jest dla mnie idealny
Życzę wszystkim wątpiącym znalezienia swojego KWC
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:31   #1805
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

lenka07661 ten Iwostin tak mnie dobił, że gdybym nie trafiła na Avenke to pewnie zarzuciłabym to całe filtrowanie w diabły... Mam cerę problematyczną więc stosowanie filtrów to ogolnie cięzka sprawa u mnie. Emulsja nie powoduje swiecenia i zapychania. Myslałam też nad dzieciaczkiem Avenki 100ml za ok 50 zł piekna sprawa... Teoretycznie składy miedzy emulsja a dzieciaczkiem sie nie roznia wiele, ale slyszałam opinie, że dzieciaczek ciezszy i zapycha...

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 18:36
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:12   #1806
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Shee'naz ja niestety dzieciaczka nie miałam, więc ci nie doradzę, filtuję się od niedawna i od razu zaczęłam od avenek ze względu na to , że nie mają alkoholu w składzie (mam cerę naczynkową, więc mi na tym zależało) no i nie mają parsolu. Nie mam porównania do innych filtrów, ale nie dotyczą mnie żadne problemy, o których piszą dziewczyny, więc myślę, że jest ok i oby tak dalej. Mam nadzieję, że tobie też podpasują na dłużej
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:24   #1807
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Właśnie myślę , ze mi na długo podpasują . I chyba dzieciaczka zaryzykuje bo skład wygląda bardzo wporządku, w porownaniu do takiego iwostinu, ktory mial isopropyl palmitate na wysokim miejscu w skladzie i winie go za zapchanie . tylko wtedy się skladami tak nie interesowałam i kupiłam goo troche w ciemno... Ale poki co zamawiam w necie zestawy emulsji z wodą termalną za niecałe 60 zł z wysyłka . Więc i tak mi sie to bardzo opłaca. a do dzieciaczkowego mleczka nie dodaja termalki, cos za cos - albo pojemnosc wieksza, albo woda gratis

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 19:27
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 19:50   #1808
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Chwalicie tutaj tą avenkę,a powiedzcie mi czy da się w niej dobrze wyglądać bez nakładania na nią makijażu?
Istnieje w ogóle filtr którego nie trzeba pudrować,maskować,itd?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:59   #1809
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Moja cera po avence emulsji 50+ wygląda bardzo dobrze i według mnie nie wymagałaby użycia ani pudru, ani podkładu, gdyby nie naczynka na polickzu. Jeśli chodzi o świecenie, to ten problem nie istnieje. Avenka krem się troche świeci, ale emulsja nie. No ale niestety trzeba wypróbować samemu.
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:12   #1810
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Moja cera po avence emulsji 50+ wygląda bardzo dobrze i według mnie nie wymagałaby użycia ani pudru, ani podkładu, gdyby nie naczynka na polickzu. Jeśli chodzi o świecenie, to ten problem nie istnieje. Avenka krem się troche świeci, ale emulsja nie. No ale niestety trzeba wypróbować samemu.
A jeszcze taka kwestia,jaką masz karnację?Bo ja mam raczej ciemną i mnie zachwalana na wizażu lirenka brutalnie bieli.A nie jestem przyzwyczajona do pudrów,podkładów itp,a już zwłaszcza w upał nie che ich stosować.Z drugiej strony mam rumieńce na policzkach i nie chce,żeby było gorzej.
Prosiłabym jeszcze o więcej opinii tej avenki.Może się skuszę,choć to trochę droga zabawa.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:21   #1811
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Właśnie myślę , ze mi na długo podpasują . I chyba dzieciaczka zaryzykuje bo skład wygląda bardzo wporządku
Radzę jednak zapytać o próbki przed kupnem. Ja również jestem wielbicielką emulsji Avene. Mimo wszystko chcąc kiedyś zaoszczędzić kupiłam mleczko Avene (wiadomo większa tubka, wychodzi taniej). Ogólnie filtr był ok, ale cera się po nim nieładnie świeciła, lekko tłuściła, co powodowało czasem pojawianie się krostek. Myślę, że emulsja jest taka genialna właśnie ze względu na ten mat, którego nie ma żaden inny filtr.
Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Chwalicie tutaj tą avenkę,a powiedzcie mi czy da się w niej dobrze wyglądać bez nakładania na nią makijażu?
Z moich doświadczeń absolutnie wnioskuję, że się da

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
A jeszcze taka kwestia,jaką masz karnację?Bo ja mam raczej ciemną i mnie zachwalana na wizażu lirenka brutalnie bieli.A nie jestem przyzwyczajona do pudrów,podkładów itp,a już zwłaszcza w upał nie che ich stosować.Z drugiej strony mam rumieńce na policzkach i nie chce,żeby było gorzej.
Prosiłabym jeszcze o więcej opinii tej avenki.Może się skuszę,choć to trochę droga zabawa.
Może ja napiszę jak jest u mnie. Mam dość jasną cerę i praktycznie nie ma różnicy po nałożeniu filtra. Jednak przy ciemniejszej karnacji bielenie jest możliwe. Rozejrzyj się czy nie masz dostępu do próbek, zawsze bezpieczniej wcześniej sprawdzić.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 20:29   #1812
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Faktycznie chyba nie poprzestane na samej analizie składu i sporbuje zdobyc probki tych innych Avenek... bo tak sie zachwyciłam emulsja, ze juz mi sie wydawało, że kazda
Avene może okazac sie wporzadku.
Emulsja rzeczywiscie ma ten unikalny mat, nie trzeba nawet sie koneicznie po niej pudrować
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:33   #1813
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Racja,ja też poszukam próbek.Mam nadzieję,że się uda.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 12:34   #1814
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

katty ja mam jasną cerę, czasem smaruję się kremem stopniowo opalającym oriflame, ale problem bielenia raczej mnie nie dotyczy. Poza tym moja cera jest raczej normalna w kierunku suchej i do tego naczynkowa, dlatego avenka jest dla mnie super. Mimo suchej cery wolę emulsję niż krem, po którym się trochę świecę, ale puder sobie z tym radzi. Ale najlepiej oczywiście zdobyć próbki i potestować na sobie.
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 12:53   #1815
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
katty ja mam jasną cerę, czasem smaruję się kremem stopniowo opalającym oriflame, ale problem bielenia raczej mnie nie dotyczy. Poza tym moja cera jest raczej normalna w kierunku suchej i do tego naczynkowa, dlatego avenka jest dla mnie super. Mimo suchej cery wolę emulsję niż krem, po którym się trochę świecę, ale puder sobie z tym radzi. Ale najlepiej oczywiście zdobyć próbki i potestować na sobie.
Dzięki, na razie będę się męczyć z tym co mam.Jak dorwę próbki to wtedy coś wybiorę.Nie stać mnie żeby kupować tak drogie kremy w ciemno.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 08:51   #1816
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

też mam avenkę 50+, krem i też dołączę się do zachwytów nad nią. z jednym ale - nawet gdybym chciała, nie jestem w stanie nałożyć na nią makijażu, tzn korektora pod oczy, o podkładzie nie wspominając (chociaż nie używam podkładu - na filtr daje tylko puder jedwabny hauszki). kiedy nakładam korektor pod oczy (bo z punktowym nakładaniem jakoś nie mam problemu), czy to próbuje go rozsmarować czy też wklepać, zaraz zaczyna mi się wałkować avenka - wiecie przecież że one po 'zastygnięciu' tworzą na skórze taką powłokę. no i moje pytanie - co wy robicie żeby nałożyć makijaż i nie zetrzeć avenki i żeby to później w miarę normalnie wyglądało??? mi nie zależy na podkładzie, bo go nie używam, ale używam za to korektora pod oczy...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 15:25   #1817
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

hmmmmmmm ja nakładam normalnie avenkę, nawet nie czekam zbyt długo, aby się wchłonęła, bo nie mam czasu, najczęściej po ok.10 minutach nakładam deliktanie wsmarowując normalny podkład, akurat teraz Max Factor Colour Adapt, ale czasem tylko korektor albo puder i nic się nie wałkuje. Może nakładasz za dużo jak dla twojej cery? Bo szczerze mówiąc ja nie nakładam przepisowej ilości, tylko tyle, żeby się ładnie wchłaniało
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 19:34   #1818
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

faktycznie - staram się zbliżać do przepisowej ilości i może to dla tego
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 20:29   #1819
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Goraco polecam puder ryzowy z Coastal Scents
http://www.coastalscents.com/cfwebst...ice-powder.cfm

jest rewelacyjny i cudnie sie na nim makijaz trzyma
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 17:54   #1820
edc1038688278b1fab0cf2613046cc881c44e329
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 128
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Treść usunięta
edc1038688278b1fab0cf2613046cc881c44e329 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 19:17   #1821
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez edc1038688278b1fab0cf2613 046cc881c44e329 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30537
Oto tegoroczna wersja emulsji
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 19:18   #1822
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mój faworyt .
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *

Edytowane przez lenka07661
Czas edycji: 2009-06-25 o 19:19
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 21:58   #1823
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja od niedawna zaczęłam używać filtrów (oczywiście pod wpływem wizażu ). Moim pierwszym (którego chyba nigdy nie zamienię) jest ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470
Idealny! Chroni, nie zatyka porów, nie bieli, matuje, nawilża, dobrze rozprowadza się na nim podkład, szybciutko się wchłania (więc mogę dać go na twarzy naprawdę baaardzo dużo, ale i tak będzie git ;D). Narazie nie chce go zamieniać i zaczynam kochać filtry!
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 23:32   #1824
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A nie orientujesz się, czy ma w składzie parsol i alkohol?
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 00:38   #1825
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
A nie orientujesz się, czy ma w składzie parsol i alkohol?
Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26

INCI: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

parsol
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 10:21   #1826
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wielkie dzięki Shee'naz, czytałam ten skład z linka, ale właśnie nie widziałam parsolu, a coś kojarzyłam, że on może mieć różne nazwy. Szkoda, bo to oznacza brak dowolności w kolorówkach, więc jak dla mnie odpada. No ale nie narzekam, bo mam swoją avenkę. Tylko tak z czysto babskiej ciekawości chciałam spróbować coś innego.
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 22:36   #1827
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny ja już nie mogę...mam ciągłego buraka na polikach i jakies przebarwienia i filtr powinnam nakładać przez całe wakacje, ale w żadnym nie wygladam dobrze. Ponadto mam cerę ciągle z jakimiś zaskórnikami. Dlatego wybór odpowiedniego filtra graniczy z cudem. Z alkoholem odpadają. Zatem moim pierwszym ze 2 lata temu był LRP Lait Veloute 50+ ale dajcie spokój.... nawet przypudrowany dry flo miałam wrażenie że skóra sie pod nim dusi. Jakoś nie oddycha. Potem było kilka próbek innych lżejszych antków ,ale nawet na noge boje sie teraz tego nałożyć alkohol działa drażniąco. Potem kupiłam Avene Cleance 40+dla cery tłustej...kolejna porażka . Ludzie mi sie na ulicy przyglądali z zaciekawieniem.Błysk niesamowity i ogólnie za taką powłoką, skóra znowu jakaś była przyduszona.Potem była Bioderma Mat 50+ dla trądzikowych i tu juz było lepiej jeśli chodzi o poziom świecenia , ale szczerze mówiąc to strasznie mnie bieli i i tak nie wyglądam normalnie, jak człowiek w środku lata, a podkładu nie zamierzam stosować. Tylko ewentualnie dry flo + brązujący , który nie daje rady tego zniwelować. Kilka dni temu kupiłam zatem emulsję Avene 50+ , którą to się wiele osób zachwyca...ale w sumie porównywalna z Biodermą -to samo bielenie na maxa.
Zaczynam sie poważnie zastanawiać, czy nie lepiej zawiesić jakiś daszek nad twarzą i przestać sie katować filtrami : / Aha a jeszcze wkurzona poszlam prosić do aptek o próbki bo mialam juz dosyć bielenia ale nie mieli i podobno w kwietniu dopiero bedą. Ehhh i zostałam z moimi bielącymi.

Edytowane przez JaAgathaKa
Czas edycji: 2009-08-21 o 22:42
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 18:51   #1828
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ostatnio zaczelam stosowac effaclar k wiec tez zaczelam sie filtrowac. trwa to juz 4 dni ale cos mi sie wydaje ze dlugo to ja z tym nie wytrzymam, mam iwostin emulsje 40+ i jest tlusta i bieli, mam juz powoli dosc. kto wogole wymyslil te filtry, same klopoty z nimi, moze jeszcze kupie sobie dzieciaczka z avene, jak to bedzie do kitu to dam sobie spokoj, nie mam po prostu sily i czasu na te tluste filtry o! ulżyło mi, dziekuję
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 00:53   #1829
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

a ja chyba nigdy nie zrozumiem determinacji z jaka wiekszosc osob na tym forum na pierwszy rzut wybiera najtresciwsze, najciezsze filtry a pozniej sie dziwi jakie to sa tluste, ze biela, zapychaja itd, co nieuchronnie prowadzi do 'zwatpienia' i uogolnien, ze filtry sa 'be'.

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa
Zaczynam sie poważnie zastanawiać, czy nie lepiej zawiesić jakiś daszek nad twarzą i przestać sie katować filtrami : /
daszek lub kapelusz zawieszasz w pierwszej kolejnosci, dopiero potem kombinujesz z filtrami - taka jest wlasciwa kolejnosc
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 06:59   #1830
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja ostatnio dałam sobie spokój na parę dni z filtrami, co w moim przypadku jest dziwne. Ale nie wychodziłam praktycznie na słońce. Po kilkudniowej wizycie na takiej wiosce, chyba nabawiłam się wysypu z tamtejszej wody. Bo mam pełno takich małych wodnych krostek na twarzy i dekolcie, z kótrym jako tako nigdy nie miałam problemów. Do teraz z nimi walczę. Pojawiły się wodnite małe wypryski, z parę większych czerwonych. Dlatego koniecznym było wprowadzenie podkładu. Buzia mi się łuszczy po tych krostkach, powstają nowe, nie mam pojęcia juz co robić, ale to inny temat.
Dzisiaj znów użyłam filtra. Avenka jest rewelacyjna. Nie dość, że koi skórę, to jeszcze wyrównuje jej koloryt. Przez cudowne 2 tygodnie bez wyprsków, jakie miałam na początku jej stosowania, nie potrzebowałam podkładu, nie bieliła mnie nawet, gdy nakładałam ją na samoopaloną buzię.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.