Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-19, 12:59   #691
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziekuje za odpowiedzi i info

A skad masz informacje Weronisiu ze to sklepowe serum ma 10% wit. C?

zajrze na watek z dozwolonymi pudrami - znow kolejna lektura, to forum jest niezglebione
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 23:32   #692
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hej Niestety równierz jestem posiadaczką cery naczynkowej i to w dodatku z trądzikiem :/ Raczej przeszkadza mi rumień (nagły skok temp, stres itp) bo pękniętych zyłek nie mam. A trądzik: pory,zaskórniki + "wulkany" na szczęście w wersji light co nie oznacza ze mogłabym zrezygnować z kosmetyków antytrądzikowych Aktualnie używam

-zel do mycia topialyse dla skóry wrażliwej i atopowej
-krem nawilżający xeraline rano
-acne derm na noc
-co kilka dni krem z kwasem migdałowym mendelac (3% lub 5% nie pamietam szczerze mówiac)

prócz tego oczywiście zero sauny,solarium, ogolnie słońca, gdy wychodze gdzies na dwór owijam twarz szalikiem tak żeby nie było różnicy temp dużych. Nie używam filtrów bo niestety nie spotkałam jeszcze żadnego, który nie powodowałby wysypu na mojej twarzy i zapchanych porów.

Może mogłybyście zaproponować mi coś co byłoby dobre dla mojej naczynkowo-trądzikowej ceery? jak narazie chce chodzić 2 razy w miesiącu na ultradźwiękowe oczyszczanie skóry i zażywać wit.c. Moze mogłybyście mi poradzić jakąś fajną maseczke chłodząco-kojącą? byłabym wdzięczna pozdrawiam
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 14:15   #693
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

używał już ktoś z was podkładu VICHY Normateint? Bo jestem ciekawa jego działnia na naczynka ( czy ich nie podraznia)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 15:14   #694
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
używał już ktoś z was podkładu VICHY Normateint? Bo jestem ciekawa jego działnia na naczynka ( czy ich nie podraznia)
Ja używałam... na swoje nieszczęście...ten denaturat jest wysoko w składzie, czuć go węchowo zużyłam z 5 próbek i piekła mnie po nim buzia, ciężko było mi go rozsmarować, więc załatwiłam sobie dodatkowe tarcie... Nie wiem jak to bedzie u Ciebie, mnie podrażnił
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 15:55   #695
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

oo no to kiepsko...zapowiadał sie obiecującą, a tu taka zła nowina..

ale czekam jeszcze na inne opinie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 18:10   #696
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

kapsel, nie używasz filtrów? bo nic o nich nie piszesz. używasz kwasów, w takim razie najważniejszym zakupem powinny być filtry. poza tym - na dzień pod filtry np. coś z wit. C (Active C LRP) lub na naczynka (np. koncentrat z wit. K Farmony, świetnie działa na rumień).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 20:54   #697
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
A skad masz informacje Weronisiu ze to sklepowe serum ma 10% wit. C?
Chociazby z naszego KWC
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 10:27   #698
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

właśnie przyczytałam wątek o tym serum farmony z wit. K http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157526 i myśle o zakupie.
Zastanawiam się tez nad tym serum. http://sklep.salonik.com.pl/sklep/pr...oducts_id/2879
Co o nim myslicie? Co lepsze?
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 14:27   #699
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
oo no to kiepsko...zapowiadał sie obiecującą, a tu taka zła nowina..

ale czekam jeszcze na inne opinie
ja też duzo sobie po nim obiecywałam, a tu klops...ale może wybierz się po próbki do apteki i spróbuj
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 14:38   #700
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

będe chyba musiała... choc u mnie niestety w aptekach takich lususów nie ma a po pracy za późno zeby gdzies jeszcze pojechac po próbkę.. no cóż..ryzyk fizyk jak nie podpasi to dam na wymiane
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 15:13   #701
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

aptekus, stanowczo polecam serum Dermacos! Posiada on baaardzo dużo wyciągu z kasztanowca (druga pozycja), więc to naprawde dobrze Co do drugiego serum to nie ma składu, więc cieżko coś powiedzieć
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 16:32   #702
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Uporalam sie z tym watkiem, teraz jeszcze ten o dobrych pudrach i kuracjach kwasowych heh....
W ogole to wspaniale ze tak chetnie dzielicie sie doswiadczeniami

Moja cera naczynkowa do niedawna w ogole za takowa nie byla uwazana przeze mnie. Nie wiedzialam (tak jak wiele dziewczyn tutaj) ze wiecznie zaczerwienione poliki to taki rodzaj cery naczynkowej.
Ale poki co ulozylam sobie taki program pielegnacji:

rano myje buzie zelem bezmydlowym Avene Cleanance
na to crem Avene Antiregous (ten w wersji rich)
i jesli wychodze z domu to krem z filtrem (kupilam obecnie emulsje Avene 20 - wiem ze wg filtromaniaczek to malo ale jest zima wiec pomyslalam rozpoczac przygode z filtrami od czegos lzejszego - a i tak sie swiece jak latarnia, co to bedzie z 50 )
Wieczorem znowu myje powyzszym zelem i serum z wit. C (to z body shopu) Pan w sklepie powiedzial ze na to serum mam juz nic nie nakladac.
Raz w tygodniu chce sobie robic maseczke aspirynowa i zastanawiam sie nad Effeclarem... ale to chyba przy nastepnej wyplacie bo ciagle mi jakies niespodzianki wyskakuja i mam plamy i pozostalosci po trádziku.

Jem tez rutinoscorbin i Vitapil (to na wlosy ktore mi tonami wypadaja)

I to tyle, nie moge stosowac Dioresalu, bo karmie piersia maluszka.

Jak macie jakies uwagi czy wskazowki to dziekuje serdecznie za naprostowanie
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:52   #703
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Polecam Ruboril Isispharma - swietny na naczynka i inne zaczerwienienia! (dostepny jest tez Metroruboril z metronidazolem oraz Ruboril z SPF 15). Sam Ruboril jest idealny pod filtry czy makijaz, gdyz wchlania sie do zupelnego matu, nie zostawiajacac zadnej powloczki. Naprawde dziala.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 13:18   #704
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Polecam Ruboril Isispharma - swietny na naczynka i inne zaczerwienienia! (dostepny jest tez Metroruboril z metronidazolem oraz Ruboril z SPF 15). Sam Ruboril jest idealny pod filtry czy makijaz, gdyz wchlania sie do zupelnego matu, nie zostawiajacac zadnej powloczki. Naprawde dziala.
ja też byłam z niego zadowolona. zniknęło mi po nim jedno świeżo pęknięte naczynko na powiece.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 16:19   #705
kropeczka151
Raczkowanie
 
Avatar kropeczka151
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 101
GG do kropeczka151
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hej!
Chcialam sie was poradzic, bo tak do konca nie jestem pewna co do mojej cery. Jesli chodze prawie caly czas czerwona, przy zmianach tem czerienie sie, czuje bardzo czesto na twarzy goraco, i po umyciu twarzy moja skora jest koloru purpury czy to jest cera naczynkowa?????? I jesli do tego wszystkiego mam problemy z tradzikiem czego powinnam uzywac?? jakie kremy jaki podklad?? Ostatnio kupilam sobe MaxFactora LP ale mam wrazenie ze szczypie mnie po nim twarz moze tak sie dziac?? czy to jest jakies moje odczucie??
pozdrawiam
kropeczka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 20:30   #706
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kropeczko, radzilabym sie udac z Twoim problemem do dobrego i kompetentnego dermatologa (zrob wywiad wsrod znajomych, poszukaj opinii w Internecie). Nie chce Cie martwic i stawiac Ci diagnozy, ale pewne jest to, ze masz problem o podlozu naczyniowym i musisz jak najpredzej zadbac o to, by nie doprowadzac do rumienia na twarzy, bo radze nie liczyc, ze samo przejdzie, a moze (odpukac) byc z czasem coraz gorzej (np. dojsc do popekania naczynek).

Nie zaproponuje Ci lekarstw, ktore moglby przepisac Ci lekarz. Moge za to udzielic Ci kilka rad dotyczacych, jak pielegnowac tak trudna cere (sama mam podobny problem, a po 3 tygodniach widze znaczna poprawe, conajmniej o 3/4!).

Przede wszystkim uzywaj jak najmniejszej ilosci kosmetykow (zwlaszcza naraz) i lepiej, jesli to sa kosmetyki dla alergikow. Uwazaj na srodki do demakijazu. Tutaj polecam Ci:

- delikatne mleczka np. Toleriane LRP (sama uzywam i bardzo chwale, nie podraznia i nie wywoluje zaczerwienien), delikatny Lotion Avene, zel micelarny Rosaliac LRP, wszlekie plyny micelarne - lepiej wybierac te apteczne i o krotkim skladzie (bez konserwantow, bez zapachu, bez barwinkow).

- pod makijaz polecam wspomniany juz Ruboril Isispharmy - nie mozna oczekiwac po nim cudow, ale chlodzi, lagodzi zaczerwienia, nie doprowadza do czerwienienia sie w ciagu dnia. Sa tez inne kremy apteczne, np. Rubeliane SVR, Sensibio AR Biodermy, krem z wit. K Farmony - lagodzace rumien i wzmacniajace naczynia krwionosne.

- obowiazkowo filtry bez alkoholu w skladzie! Beda to oczywiscie Avene.

- makijaz lepiej wykonywac aptecznymi fluidami, pudrami, korektorami - np. LRP lub Avene (polecam od siebie Avene Couvrance 15spf lub Toleriane LRP).

Poza tym:

- zrezygnowac z goracych kapieli, prysznicow
- unikac goracych potraw, napojow, kawy, mocnej herbaty, ostrych posilkow
- wysokich lub bardzo niskich temperatur (wiem, ze zima ciezko o to)
- przy normalnej pogodzie korzystac ze spacerow i dotleniania sie

Osobiscie poza taka pielegnacja stosuje antybiotyk i metronidazol w kremie, ktore mi bardzo pomogly i nadal pomagaja, o takim leczeniu moze zdacydowac jednak lekarz, bo na to wszystko potrzeba recepty.

Pociesze Cie, ze mozna to wyleczyc i wygladac dobrze Zycze powodzenia!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 20:46   #707
kropeczka151
Raczkowanie
 
Avatar kropeczka151
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 101
GG do kropeczka151
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ivvonka Jesli chodzi o kosmetyki to wg mnie nie uzywam ich duzo a juz naraz to w ogole
Do mycia uzywam uwaga szarego mydla) Wiem ze byc moze to zakrawa na mala perwersje ale lubie to mydlo, bo jest naturalne, ladnie oczyszcza dziala antybakteryjnie no i najwazniejsze ani nie wysusza
Potem nakladam Antirougeurs a na noc mam krem do cery wrazliwej z daxa.
Ale jak tylko dostane pieniazki pomysle czy nie zaopatrzyc sie w ten plyn micelarny. Juz wczesniej o tym myslalam ale nie nawidze myc twarzy czyms co sie nie pieni. mam wrazenie ze skora jest dalej brudna
Wypatrzylam wlasnie sobie ten Rubeliane SVR i tez sie w niego zaopatrze jak skonczy sie moj Antirougeurs.
Ale mam pytanko czy tego kremu uzywac tylko na dzien czy na noc tez??? czy lepiej miec dwa inne??

I w koncu te filtry??? Juz kilka razy sie z tym spotkalam ale co to jest?? I jak to uzywac?? tzn nakladac je na skore czy inny krem??? I czy filtry nie powinno sie uzywac raczej latem?? i czy nie sa ciezkie i nie beda zapychac porow??

he he kurcze same pytanka))
Ale z gory bardzo dziekuje za odpowiedz
kropeczka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 22:22   #708
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

dolaczam sie rowniez mam cere naczynkowa-na szczescie nie mam popekanych naczynek, tylko sklonnosc do rumienia. na powaznie zaczelam ja pielegnowac dwa lata temu. najlepszy jest dla mnie krem daxa,lubie tez iwostin,w przypadku dziury w budzecie dobra jest tez ziaja. staram sie unikac slsow, dobrze dziala na mnie zel lirene.

mam pytanie :jak wy pielegnujecie taka cere zima? teraz, gdy temperatura rano spada ponizej zera, nie ryzykuje i nie nakladam kremu nawilzajacego. uzywam czasami ziaji dla dzieci,ale z kolei zaczynam sie swiecic na nosie, bo mam cere mieszna w strefie t czym chronic buzie zima? jakie polecacie kremy, podklady dla ochrony?
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 23:02   #709
kropeczka151
Raczkowanie
 
Avatar kropeczka151
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 101
GG do kropeczka151
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ivvonka przez przypadek trafilam na cos takiego jak pudry mineralne i widzialam ze uzywalac tego... troche sie na to napalilam he he czy faktycznie sa takie rewelacyjne ?? i przy mojej naczynkowej cerze nie bedzie sie jakos "gryzlo"?? w sumie fajna sprawa bo szukam jakies podkladu naprawde lekkiego bez zapychaczow zeby skora mogla swobodnie oddychac. Aha i jeszcze jedno czy one fajnie kryja?? I ciezko sie je naklada??
kropeczka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-28, 23:46   #710
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kropeczko, radze zrezygnowac z mycia buzi mydlem - mydlo niszczy plaszcz lipidowy skory, poza tym przyczynia sie do podrazniania, zaogniania stanow zapalnych i zaczerwienien - mydlo to nie jest dobry pomysl w Twoim przypadku. Radze przejsc na cos lagodniejszego, bez SLS (bez pienienia!). Plyny micelarne czy lagodne mleczka rowniez skutecznie oczyszczaja twarz. A przy tym sa lagodne. Chodzi o to by pilnowac, by twarz byla blada.

Dobrze, ze stosujesz Antirougeures, znam osoby, co go stosuja i chwala sobie. Ja ogolnie przepadam za dermokosmetykami Avene i uwazam je za najlepsze w swej lagodnosci.

Kremiki typu Rubeliane, Ruboril itd. zaleca sie stosowac nawet dwa razy dziennie, chodzi o to, by wzmacniac caly czas naczynia krwionosne.

Filtry zabezpieczaja skore przed promieniami slonecznymi, ktore moga rowniez powodowac rumien. Najlepiej stosowac powyzej 40, zwlaszcza latem. Niestety, nie sa doskonale, sa dosc ciezkie i jest to uciazliwe przy tlustej cerze. Cos za cos.

Pudry mineralne stosowalam i mozna nimi wykonac naprawde niewidoczny makijaz, ale tylko na golej buzi. Dlatego ich juz dalej nie stosuje, obecnie moja cera wymaga stalej peilegnacji kremami, na kremie pudry mineralne nie wygladaja juz ciekawie. Krycie oceniam na dobre. Dla mnie sa to raczej kosmetyki dla bezproblemowych cer.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 08:20   #711
kropeczka151
Raczkowanie
 
Avatar kropeczka151
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 101
GG do kropeczka151
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzieki wielkie za pomoc !!!! Juz sobie pare produktow upatrzylam na naszym kochanym wizazu ) Konkretnie Provegol do mycia http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4352 na poczatek a potem moze zaryzykuje z plynami micelarnymi Kremik Rubialine Filtry z Avene +50 i podklad z LRP ten ktory proponowalas
Oczywiscie wszystko po koleji bo z kaska krucho

A jeszcze odnoscnie filtrow ja mam jeszcze cos takiego : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5926
poki co moze byc???
kropeczka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 10:37   #712
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez kropeczka151 Pokaż wiadomość
A jeszcze odnoscnie filtrow ja mam jeszcze cos takiego : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5926
poki co moze byc???
z naciskiem na "póki co" bezalkoholowe, fotostabilne filtry - poza Avene - ma Iwostin Solecrin, bezalkoholowy jest też La Roche Posay creme fondante SPF 50+.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 17:24   #713
kropeczka151
Raczkowanie
 
Avatar kropeczka151
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 101
GG do kropeczka151
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzieki Justa79 ))
Ale i tak nie wiem czy dlugo go pouzywam bo kiedys uzywalam go zamiast kremu i mi strasznie wysuszyl skore))))
kropeczka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 20:06   #714
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kropeczko wybralas dobre kosmetyki. Bedzie dobrze


A z innej beczki, bylam dzisiaj na wizycie kontrolnej u mojej dermatolozki. Bardzo sie cieszyla, ze sluzy mi metronidazol. Nie mam tradziku rozowatego, mialam taki stan "przed" (prorosacea). Natomiast jest to tradzik, przy cyzm moja cera jest naczynkowa i dlatego leczenie przebiega tak samo. Na drugi miesiac zaplanowany mam 1 dziennie Tetralysal i 1 Metronidazol doustnie (bardzo dobrze toleruje metronidazol i jak dla mnie jest naprawde zbawienny). Oczywiscie na dzien Ruboril + filtr, na noc Rozex. Po koniec lutego byc moze bede mogla isc na zabieg usuwania sladow po tym wszystkim (mile ).
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 19:37   #715
kropeczka151
Raczkowanie
 
Avatar kropeczka151
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 101
GG do kropeczka151
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ivvonka ... trzymam kciuki abys mogla pod koniec lutego isc na ten zabieg)))
kropeczka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 11:07   #716
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny czy taki filtr nadaje sie do skory naczynkowej? Zauwazylam ze ma Alkohol denat w skladzie i nie jestem pewna czy zamowic
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13893
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 11:36   #717
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy taki filtr nadaje sie do skory naczynkowej? Zauwazylam ze ma Alkohol denat w skladzie i nie jestem pewna czy zamowic
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13893
Teoretycznie się nie nadaje. Ale tylko teoretycznie.

Niektóre dziewczyny, mimo że z cerą naczynkową używają z powodzeniem kosmetyków z denatem (no nie na pierwszym miejscu, ale tak m/w jak w AL). Ja się boję, ale ja mam swoje mleczko Avene
Wiesz, najlepiej zdobądź próbki... Albo zaryzykuj
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 11:42   #718
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy taki filtr nadaje sie do skory naczynkowej? Zauwazylam ze ma Alkohol denat w skladzie i nie jestem pewna czy zamowic
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13893
używałam go i nie robił mi krzywdy
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 12:14   #719
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy taki filtr nadaje sie do skory naczynkowej? Zauwazylam ze ma Alkohol denat w skladzie i nie jestem pewna czy zamowic
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13893
Mi takze krzywdy nie zrobil ten krem, naczynka nie byly zaognione. Ale za to mnie zapchal.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 12:36   #720
kattis2608
Przyczajenie
 
Avatar kattis2608
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ireland/sosnowiec
Wiadomości: 24
GG do kattis2608
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

znalazlam ten watek i czytam i czytam go juz od 2 dni,godzinami i po prostu jestem załamana.Zdalam sobie sprawe ze ja praktycznie nic nie robiłam zeby cos pomóc mojej skorze Stosuje od dawna juz kremy dr eris do cery naczynkowej.Nie ma zadnej poprawy ale tez nic sie nie pogorszyl moj stan cery wiec myslalam ze to i tak dobrze i nie zastanawialam sie nad jego zmianą . Stosowalam krem na noc i na dzien i tyle. Teraz widze jak Wy bardzo dbacie o taka cere i postanowilam tez cos zdzialac. Nie mam pajaczkow ale mam wiecznie czerwone policzki,ktore przy okazji płona . Zdecydowalam ze zaczynam od zaraz i wybralam czytajac wasze opinie takie kosmetyki IROSEAL AVENE stosowany na noc,a na dzien (i tu wlasnie sie waham RUBORIL ISISPHARMA lub IWOSTIN-tylko skoro DIROSEAL AVENE mam stosowac tylko na noc to czy moge wieczorem oprocz niego nalozyc RUBORIL ISISPHARMA lub IWOSTIN????) Wiem ze powinnam tez zaczac stosowac filtr,wiec chyba zakupie FILTR AVENE +25.Oprocz tego zaczne regularnie łykac RUTINOSCORBIN.Oprocz tego unikanie kawy,alkoholu itd.... Czy na poczatek takie kremy wystarcza?wiem ze kazdemu co innego pasuje, i ze nalezy odpowiednio dobrac metoda prob i bledow-ale od czegos trzeba zaczac probowac,wiec....?????pro sze,co myslicie na ten temat?Wstyd mi troche ze taka stara jestem (25)a taka glupia bylam i nie interesowalam sie wczesniej ,no ale lepiej pozniej niz wcale!!!
kattis2608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.