Owoce- jesc czy nie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-01, 18:07   #1
kasienka1103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 76
Question

Owoce- jesc czy nie???


Hej dziewczyny! Jestem na diecie w sumie od zawsze Ostatnio jednak troszke sie zaniedbalam i musze znow wziasc sie do boju ze zbednymi kilogramami. iec jak zawsze odstawilam slodycze, smazone potrawy, fast foody i inne "syfy" a postawilam na zdrowe jedzenko i duzo owocow. No i tu spotkalam sie z pewnym problemem. Otoz w jednej z gazet przeczytalam, ze bedac na diecie nalezy ograniczyc owoce!!! I teraz to juz sama nie wiem, bo niektorzy uwazaja ze trzeba je jesc inni ze nie i sie pogubilam
Blagam o wyjasnienie mi o co w tym tak naprawde chodzi
kasienka1103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 19:10   #2
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360321

Już coś o tym było.
Sama lubię owoce i nie zrezygnowałabym z nich.
Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, byle znać umiar.

Sumując - każdy ma na ten temat swoją teorię
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 20:15   #3
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Wg. mnie rezygnacja z owoców to bzdura, bardzo pomocne przy odchudzaniu są jabłka:

"Jabłka są niezastąpione w kuracjach odchudzających, cenią je kobiety, które dbają o linię, bo sycą i dostarczają stosunkowo niewiele kalorii (30–50 kcal w 100 g). Jednak jabłek nie można jeść bezkarnie, bo zawierają sporo cukru. W prawidłowo skomponowanej diecie zaleca się 300 g owoców dziennie, a w kuracjach odchudzających – tylko 150 g. Jeśli będziemy jeść więcej, to nie schudniemy"

Są jednak owoce, których powinno się unikać np.
Awokado, w 100g jest 105kcal, ale jedna średnia sztuka ma ok 300g, więc to razem daje wiele kcal.
Banan to 102 kcal
Jeden plaster ananasa to ponad 20kcal, więc cały ananas ma ich sporo

No i cukier, np. sporo jest go w winogronach, a wiadomo, że ich zazwyczaj zjada się sporo, jak ktoś już się przyssał

Owoce są bardzo ważne w diecie każdego człowieka i pod żadnym pozorem nie powinno się z nich rezygnować ( no chyba, że ktoś ma alergię ), ale w trakcie diety odchudzającej trzeba zwracać uwagę jakie owoce się je i w jakich ilościach.
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 21:38   #4
amy7
Zadomowienie
 
Avatar amy7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 025
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Cassi- zgadzam się z Tobą. Owoce jak najbardziej tak ale w ograniczonych ilosciach i najlepiej do południa. Nie dajmy się zwariować od jabłuszka, gruszki i pomarańczy ba nawet i banana jeszcze nikt chyba nie utył
Pozdrawiam.
amy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 12:49   #5
jamniczkowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 114
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Bedac na diecie owoce najlepiej ograniczyc na rzecz wiekszego spożycia warzyw. A to z tego wzgledu ze w owocach, jest duza ilosc cukrów prostych (mam tu na mysli np banany, winogrona) . Mysle jednak ze zupelne ich wykluczenie tez nie jest wskazane. Chodzi tylko o to zeby np. zjesc slodkiego banana zamiast batona ( to super rozwiazanie na slodka zachcianke i dostarczenie organizmowi zamiast pustych kalorii dawki witamin). A warzywa to skarbnica witamin i skladnikow mineralnych przy malej ilosci kalorii i tych mozna zjesc naprawde sporo. Czyli nie rezygnowac ale ograniczyc.
jamniczkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 16:34   #6
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Jak wiadomo owoce to fruktoza czyli woda + cukier, na diecie ograniczamy spożywanie cukrów i węglowodanów, jednak nie musimy całkowicie zaprzestawać jedzeniu owoców. Możemy sobie pozwolić na jedno, dwa jabłka dziennie, ale nie kilogram możemy zjeść na podwieczorek brzoskwinie, ale nie zajadać się nimi do każdego posiłku. Wszystko trzeba ograniczać, owoce również, gdyż są źródłem cukrów.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 23:16   #7
chocolate lemon
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Moje zdanie jest takie lepiej owoce niż słodycze....
chocolate lemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 11:01   #8
BunnyZukino333
Rozeznanie
 
Avatar BunnyZukino333
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kontownia koło kielc
Wiadomości: 819
GG do BunnyZukino333
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Myślę,ze całkowite odstawienie owoców to nie jest dobry pomysł.Kto wytrzymał by na diecie gdyby miał sobie odmawiać wszystkiego co dobre.Ja jestem za jedzeniem owoców w rozsądnych ilościach.
__________________
"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że jego osiągniecie wymaga czasu,czas i tak upłynie"
BunnyZukino333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 14:07   #9
Justynka_xc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 272
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

owoce sa jak najbardziej polecane osobom odchudzajacym sie, nie ma zadnych przeciwwskazan, zeby w ramach podwieczorku czy deseru zjesc banana, czy jablko, czy jakikolwiek inny owoc - nie popadajmy w paranoje! niedlugo to osobom na diecie bedzie wolno jesc tylko sałate i suchary jeszcze nikt nigdy nie umarl od nadmiaru owocow dla mnie osobiscie dla osoby ktora dotychczas zajadla sie batonikami, ciasteczkami i czekoladkami i postanowila przejsc na diete, owoce sa swietna alternatywa zarowno swieze, jak i suszone, np suszone banany czy morele, nie dosc ze slodkie to i przy okazji zdrowe - co jest lepsze niz baton pelny witaminek z grupy E i konserwantow
__________________


Justynka_xc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:37   #10
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Ja niestety nie mam umiaru w jedzeniu owoców szczególnie jabłek.Jadam dziennie nawet do dwóch kilo i mam po nich straszny apetyt.Także u mnie jak dieta to bez owoców.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 19:27   #11
magda9195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 82
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

ja uwielbiam jabłka i jem je codziennie, jedno lub dwa, to chyba nie jest za dużo
__________________
"Budując przyszłość, nie zapominajmy o przeszłości.."
magda9195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 07:40   #12
RaWiktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Owoce- jesc czy nie???

Witam,
Od czerwca 2011 r. jem praktycznie tylko owoce (jestem frutarianinem? :P) i z pewnością mogę stwierdzić że można je jeść bez ograniczeń. Liczenie kalorii jest bezcelowe, ponieważ woda, cukry i inne składniki odżywcze zużywane są przez nasz organizm na bieżąco a nadmiar jest po prostu wydalany w przeciwieństwie do cukrów zawartych w słodyczach, makaronach, ziemniakach i innych tego typu pokarmach...
RaWiktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.