Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 00:33   #1111
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
"begotten"

ciosowy.dla ludzi o mocnych nerwach.duzo krwi i przemocy
temat- smierc boga, pierwsza scena -bog wycina sobie wnetrznosci brzytwa
masakra
rezyser- elias merhige

---------- Dopisano o 01:33 ---------- Poprzedni post napisano o 01:30 ----------

http://www.horrorphile.net/images/be...over-art12.jpg
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 05:40   #1112
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja,Robot w Tv leciało nienawidzę takich filmów..... 1/10
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 06:47   #1113
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
I tu jest właśnie miejsce na rozpatrywanie- czy nie przekroczył granic
Żydów współpracowało kilku, więc czy to opinia całości- nie sądzę.
Twórczość Tarantino znam i lubię, a mimo to ten film do mnie nie przemówił.
To że wyszli z roli ofiary mnie się nie podoba, bo miałam ostatnio szczęscie posłuchać co inni, min. Amerykanie, Turcy, Hiszpanie widzą o II Wojnie Światowej, generalnie o historii. Szkoda gadać. Obawiam się, że ja wiem, że ten film to kompletna nieprawda, ty wiesz, ale reszta świata niekoniecznie. Ale to już kompletny off topic.
Za to muszę powiedzieć, że po recenzjach spodziewałam się większej dawki przemocy, jak dla mnie ten film jest mało brutalny.
Trudno chyba o cos takiego jak opinia całości Żydów
co do granic to rozumiem, ze jest to juz kwestia gustu i indywidualnego poczucia humoru. Uważam, że jak na to jak kontrowersyjny byl temat Tarantino bardzo dobrze sobie poradzil i obyło się bez niesmacznych żartów. no ale to moje zdanie
Temat pamięci i wiedzy historycznej na temat II ws to już inna sprawa. Rzeczywiście trochę to przerażające, że ktoś mógłby nie zdawać sobie sprawy z fikcyjności tej historii. Ale z drugiej strony trudno żeby reżyser dostosowywał swoja twórczość do niedouczonego społeczeństwa.
Przyznam ze po opisach tez spodziewałam się większej masakry w tym filmie
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:08   #1114
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

DYSTRYKT 9 - każdy mi mowił, zebym na to poszła. Poszlam i nie żałuję! pierwsze minuty filmy - byłam trochę negatywnie nastawiona, w miarę rozwoju akcji film coraz bardziej mi się podobał. Fajny pomysl, dobrze nakręcony. Film dosyć brutalny, chociaż w pewnym momencie się nawet wzruszylam 10/10.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:40   #1115
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Uwierz w miłość 8/10 taki wątek życiowy bardziej, a nie o konkretnej tematyce...
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:44   #1116
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Trochę się uzbierało ostatnio:

Dystrykt 9 - zupełnie nie moja konwencja, absolutnie nie rozumiem zachwytów. Moim zdaniem próba kreowania na film dokumentalny nieudolna. Historia miała być zupełnie nowa a tak naprawdę byłą taka jakich wiele, może trochę inaczej opowiedziana. 4/10
Kobiety pragną bardziej - przewidywalny do bólu, ale w sumie całkiem przyjemny. Ogólnie nie lubię komedii romantycznych ale ta nie była bardzo zła 6/10
Delicatessen - absolutnie absurdalny. Historia ludzi mieszkających kamienicy w której króluje rzeźnik morderca i sprzedawca ludzkiego mięsa. Wszystko w konwencji czarnej komedii, obfitującej w przedziwne charaktery i komiczne sytuacje. 8/10
Madagaskar 2 - fabuła całkiem zgrabna, ale zdecydowanie za mało śmieszny. Pierwsza część tez nie była mistrzostwem ale przynajmniej kilka razy się zaśmiałam 6/10
Star Trek (najnowsza wersja) - w sumie całkiem wciągający. Czasami lekko przesadzony no ale w końcu to Sci-Fi. Fanką nie jestem, ale też nie nudziłam się oglądając 7/10
Lepiej późno niż później - (coś ostatnio przesadzam z tymi komediami romantycznymi ) zapowiadało się fajnie, ale druga połowa filmu dłużyła się niesamowicie. To ten typ w którym scena finałowa trwa godzinę chociaż można było ją zmieścić w 15 minutach Za całkiem zabawną pierwszą część 6/10
Prawo pożądania - wczesny Almodovar, któremu jeszcze nie zdarzały się wpadki Moim zdaniem świetny. Historia swego rodzaju miłosnej gry pomiędzy reżyserem homoseksualistą, jego kochankiem zazdrosnym o przyjaciela i transseksualną siostrą reżysera. 9/10
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:33   #1117
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ja ogladam zalegle polskie komedie romantyczne. eh. wczoraj Jeszcze raz z Fryczem i Stenka. Stenke lubie ale nie w komediach. Film sztuczny, pare fajnych scen, ta ruda troche denerwujaca. 4/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 22:36   #1118
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

,, Kobiety pragną bardziej" - miałam ochotę sie zrelaksować po ciężkim dniu i ten film sie sprawdził. Uwazam, ze jak na komedie romantyczna pomysł był w miare ciekawy. Niektóre spostrzeżenia odnoście relacji damsko-męskich były całkiem trafne choć bardzo uproszczone wiec nie dopatrywałabym się w nim jakiś prawd objawionych Zakończenie dość banalne ale sympatyczne. Podsumowując lekki i przyjemny, taki ,,odprężacz" ale w gruncie rzeczy nic specjalnego 7/10
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:34   #1119
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Co gryzie Gilberta Grape'a". Strasznie mnie ten film poruszyl, kreacja DiCaprio była naprawde.....mocna. Koncówka mnie wzruszyla...dawno niewidziałam tak dobrego filmu. Połasilam się na książkę, ale słyszałam, ze o dziwo, nie warto po nia siegac 10/10
"Anna Karenina" z 1948 r. z moja kochaną Vivien Leight. Co tu pisac, czar tamtych czasów i piekna hipnotyzujaca Vivien ...10/10
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:12   #1120
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dziewczyny, mam prośbę; niektóre z Was widziały "Weronika postanawia umrzeć" - proszę, napiszcie mi jak jest podane tłumaczenie: lektor, dubbing czy same napisy?
Wybieram się z koleżanką, która źle widzi, i napisy nie wchodzą w grę...
Ostatnio cały film musiałam jej czytać półgłosem, szczęście, że byłyśmy same w kameralnej salce lokalnego kina. Ale więcej już tak nie chcę...
Na wszystkich filmowych stronach są recenzje, obsada itp. a takiej informacji nigdzie nie podają!
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:16   #1121
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio oglądałam "Zmierzch" - kilka razy
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 16:59   #1122
ajasinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio oglądałam i polecam na piątkowy wieczór Kac Vegas
ajasinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:16   #1123
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam prośbę; niektóre z Was widziały "Weronika postanawia umrzeć" - proszę, napiszcie mi jak jest podane tłumaczenie: lektor, dubbing czy same napisy?
Wybieram się z koleżanką, która źle widzi, i napisy nie wchodzą w grę...
Ostatnio cały film musiałam jej czytać półgłosem, szczęście, że byłyśmy same w kameralnej salce lokalnego kina. Ale więcej już tak nie chcę...
Na wszystkich filmowych stronach są recenzje, obsada itp. a takiej informacji nigdzie nie podają!
Jeszcze nie słyszałam o przypadku lektora w kinie.. Wykluczyć też można dubbingowanie takiej produkcji, bo jaki byłby tego cel? (Dubbinguje się zwykle bajki i filmy familijne). Jak anglojęzyczny film kinowy, to (prawie) zawsze napisy.

Chyba w takiej sytuacji trzeba poczekać na dvd.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:22   #1124
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ślubne wojny/ Bride Wars 2009
Nie rozumiem tematyki filmu. Jedyny priorytetem w życiu jest wyjście za mąż? Ale ok. to tylko film. Dla mnie niektóre sceny były wręcz żenujące, choć nie brakowało i zabawnych scen. W filmach nie lubię nierealnych scen, a tu było ich kilka. Końcówka trochę mnie w sumie zaskoczyła. Film mnie osobiście nie zachwycił, ale mały plus za niektóre śmieszne sceny. 6/10

Wujaszek Buck/ Uncle Buck 1989
Taki sobie. Mało śmieszny. Ciężko cokolwiek powiedzieć mi o tym filmie bo zalatywał nudą. 4/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 09:44   #1125
Lilka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 182
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam prośbę; niektóre z Was widziały "Weronika postanawia umrzeć" - proszę, napiszcie mi jak jest podane tłumaczenie: lektor, dubbing czy same napisy?
Wybieram się z koleżanką, która źle widzi, i napisy nie wchodzą w grę...
Ostatnio cały film musiałam jej czytać półgłosem, szczęście, że byłyśmy same w kameralnej salce lokalnego kina. Ale więcej już tak nie chcę...
Na wszystkich filmowych stronach są recenzje, obsada itp. a takiej informacji nigdzie nie podają!
Ja byłam w Cinema City w Łodzi i były napisy i było o tym wspomniane wcześniej na stronce www kina (choć czasem te informacje na stronie www nie są wiarygodne - kiedyś byłam na Harrym Potterze i było napisane, że będzie z napisami a potem już na sali okazało się, że jest dubbing).
Informacji o wersji z lektorem ani dubbingiem "Weroniki" nie widziałam póki co.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Jeszcze nie słyszałam o przypadku lektora w kinie.. Wykluczyć też można dubbingowanie takiej produkcji, bo jaki byłby tego cel? (Dubbinguje się zwykle bajki i filmy familijne). Jak anglojęzyczny film kinowy, to (prawie) zawsze napisy.

Chyba w takiej sytuacji trzeba poczekać na dvd.
Przychylam się do tej wypowiedzi.

Edytowane przez Lilka212
Czas edycji: 2009-10-16 o 09:46
Lilka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 10:06   #1126
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

dzięki, dziewczyny. Rzadko chodzę do kina, stąd moja nieświadomość. No to mamy z głowy
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 11:31   #1127
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Brzyka prawda - nastawiona byłam na banalną komedie romantyczna jakich mnóstwo,a tu prosze usmialam sie do łez,czasem moze troche wulgarny i prymitywny ale ogolnie polecam
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 12:04   #1128
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

egzorcyzmy dorothy mills - rozumiem ze chyba to miala byc kontynuacja egzorcyzmy emilly rose?;p jesli tak to 1czesc duzo lepsza, duzo scen ktore pamietam do dzis. a dorothy mills, niby sie trzyma kupy, niby jest to historia nastepnej nawiedzonej dziewczynki - ale zadnych egzorcyzmow tam nie ma;p ogladalam i ogladalam i czekalam kiedy beda te egzorcyzmy i nie bylo;p ogolnie film oki, mozna obejrzec daje 6/10.

district 9 - ja tez nie rozumiem zachwytow nad tym filmem, a juz najbardziej do dobija mnie to haslo z reklamy filmu, ze niby to jest film ktory zmieni historie filmow akcji czy jakos tak... jest pare rzeczy ktore mi sie podobaly w tym filmie, np watek ze praktycznie przypadkowy, jakby nie patrzec niezbyt rozgarniety;] czlowiek nagle staje sie najwazniejsza osoba na swiecie, a poza tym jego przemiana byla bardzo fajnie pokazana. ale nie podobalo mi sie ze te potworki niby takie ulegle byly, co to ma byc i ta scena jak niby te dokumenty mialy potworki 'podpisywac' - po co to... nie podobal mi sie tez watek przyjazni tego faceta z jednym z tych potworkow - tez juz taki oklepany...
ogladalo sie dosc ciekawie, ale raczej nie rozni sie niczym szczegolnych od filmow o tej tematyce.daje 7/10.

drag me to hell - caly film bardzo fajny, niezle ujecie tej sceny kiedy duch mial wstapic w ta kobiete tak juz pod koniec filmu, i ogolnie fabula calkiem okej i aktorka ktora grala glowna role, ale byly pare scen ktore chyba mialy przerazic a we mnie wzbudzaly albo smiech albo obrzydzenie... ta stara kobieta - eeh, boshe strasznia byla, chyba bede ja pamietac do konca zycia;p obrzydliwa;p ta scena kiedy ta blondynka nagle tak mocno zaczela krwawic tez mnie zdziwila... jakos mi nie pasowala tam,slabo zrobiona. no i najgorzej z ta ostatnia scena... slabo sie postarali z ta ostatnia scena jak dziewczyna nagle wpadla na tory, ta ostatnia scena to mi popsula efekt calego filmu;p 7/10;]
__________________
keepin' your love lockdown...

Edytowane przez eloania
Czas edycji: 2009-10-16 o 16:07
eloania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 12:43   #1129
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rowniez nie rozumiem fali zachwytow nad Dystryktem-chlopu mojemu i innym za to bardzo sie podobal.Co do Egzorcyzmow- nie jest wina filmu ze polscy tlumacze sie nie postarali- w oryginale film jest zatytulowany po prostu Dorothy Mills i nic wiecej.Mi sie bardzo podoba, ma swoj klimat i atmosfere.Teraz czekam na horrorfestival we Wrocku- poza Pila czesc ktoras tam niezle sie zapowiada;D
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 12:49   #1130
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Halloween" - totalnie beznadziejny horror nie zasluguje nawet na 2 gwiazdki! Fabula bez sensu, chwilami obrzydliwe wizje demonow i psychodeliczne schizy, ktore skutecznie motywuja cie do wyjscia z kina Zero napiecia, zero sensu, zero dreszczyku, zero frajdy z horroru!
Strasznie,strasznie mierny, jedna gwiazdka, bo zero sie nie da dac!
Odradzam z calych sil
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 18:02   #1131
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bękarty wojny ,wyszłam usatysfakcjonowana z kina w przeciwieństwie do męża
wiedziałam na co idę czytając wasze opinie
podobał mi się,
Pitt był świetny, jak i pułkownik Landa
typowy film dla Tarantino....no może po za jednym , jako gatunek filmu nie powinien być jako wojenny 9/10
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 23:14   #1132
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Noc na Ziemi / Night on Earth (1991)

Mamy 5 miast: Nowy Jork, Rzym, Helsinki, Los Angeles, Paryż, w każdym noc, inny taksówkarz i inna historia opowiedziana. Na rzymskiej historii (Roberto Benigni) płakałam ze śmiechu. Ogólnie i śmiesznie, i wzruszająco, i smutno momentami.

7/10

Pianistka/La Pianiste (2001)

Podchodziłam sceptycznie, gdyż nie lubię filmów o tematyce sado/masochistycznej i średnio mi się uśmiecha oglądanie na ekranie jak ktoś się okalecza. Książki nie czytałam, więc nie mogę porównać, film jednak zaskoczył mnie pozytywnie. Isabelle Huppert w roli Ericki naprawdę świetna. Podobało mi się, że zamiast ukazania samych wynaturzeń i okrucieństwa, dla samego ich pokazania, film idzie dalej i skłania mocno do refleksji.

8/10
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 23:27   #1133
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
DYSTRYKT 9 - każdy mi mowił, zebym na to poszła. Poszlam i nie żałuję! pierwsze minuty filmy - byłam trochę negatywnie nastawiona, w miarę rozwoju akcji film coraz bardziej mi się podobał. Fajny pomysl, dobrze nakręcony. Film dosyć brutalny, chociaż w pewnym momencie się nawet wzruszylam 10/10.
Podpisuję się obiema rękami nie przepadam za filmami o tematyce fantastycznej a ten film mnie powalił,po prostu fantastyczny film fantastyczny!!
Filmów o przybyciu obcych na naszą planete było już co niemiara,zawsze żli, nastawieni z misją zniszczenia ludzkości a w tym filmie to na nas spoczywa obowiązek pomocy im.A ludzie wiadomo jak to ludzie na pierwszym miejscu stawiają siebie samych,chcą od kosmitów dostać wszystko dając niewiele w zamian.
Polecam gorąco 10/10
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 00:11   #1134
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość

Pianistka/La Pianiste (2001)

Podchodziłam sceptycznie, gdyż nie lubię filmów o tematyce sado/masochistycznej i średnio mi się uśmiecha oglądanie na ekranie jak ktoś się okalecza. Książki nie czytałam, więc nie mogę porównać, film jednak zaskoczył mnie pozytywnie. Isabelle Huppert w roli Ericki naprawdę świetna. Podobało mi się, że zamiast ukazania samych wynaturzeń i okrucieństwa, dla samego ich pokazania, film idzie dalej i skłania mocno do refleksji.

8/10
Książkę bardzo polecam bo (jak to zwykle bywa) daje dużo lepszy obraz bohaterki.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 09:00   #1135
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rozmowy nocą 8/10
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 10:50   #1136
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mijjenka Pokaż wiadomość
Rozmowy nocą 8/10
też mi się podobał film
8/10
chociaż sposób znalezienia ''dawcy'' -żenujący
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 11:04   #1137
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bękarty Wojny - re re rewelacja. jako wielka fanka książek nie oglądam filmów strasznie często, ale jak już się zdarzy to jestem wymagająca, a ten film mnie zachwycił, TŻta który ze mną był na seansie zresztą też.

Brad Pitt po Burn after reading i teraz Ingloriousach stał się moim aktorem numer jeden. jest jak wino - im starszy, tym lepszy. jego akcent teksańskiego hodowcy świń - miodzio! uwielbiam obserowanie schematów, konwencji, motywów i powtarzalność i intertekstualność. ta przewrotna, politycznie niepoprawna myśl - żydzi urządzający całopalenie hitlera? piękne! jak i przestawienie hitlera - kretyna. sceny w kiedy on śmieje się z filmu z młodym porucznikiem, a wszysy siedzą zieloni na twarzy - kolejny świetny pomysł

hans był jak dla mnie okrutnie przerażający, brr
+dla reszty obsady, Diane Kruger jak zwykle posągowa...

10/10
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 12:54   #1138
Mamba4
Raczkowanie
 
Avatar Mamba4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 403
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

chłopiec w pasiastej piżamie
__________________
- Kubusiu... -Tak Prosiaczku? -Nic, chciałem upewnić się, że jesteś...
...::: Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka :::...
...::: Rób to na co masz ochotę, a ludzie niech mówią co chcą :::...
Na jednym facecie świat nie kończy się, bo tego kwiata jest pół świata
Mamba4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 14:36   #1139
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

no i zachęciłyście mnie do obejrzenia "Bękartów wojny", muszę się kiedyś na to wybrać, a poki co:

Finding Neverland (Marzyciel)- rewelacyjni Depp i Winslet, ale film ogólnie chyba nie dla mnie. Nie wzruszyła mnie ta bajkowość, trochę przesadzona moim zdaniem. Zupełnie nie wiem jak ten film ocenić, dlatego tego nie zrobię.

Ladies in Lavender (Lawendowe wzgórze)- zainteresowałam się tym filmem, bo główny wątek kręci się wokół Polaka. Polski trochę kaleczony, wiadomo, ale ogólnie pozytywne wrażenie odniosłam. Poza tym bardzo cenione przeze mnie Maggie Smith i Judi Dench.. moim zdaniem dobry film, 7/10
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 15:01   #1140
Incomprehensible
Rozeznanie
 
Avatar Incomprehensible
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 959
GG do Incomprehensible
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Do Czech Razy Sztuka - nudny, co jakiś czas śmieszne momenty ale nic poza tym... w połowie miałam ochotę wyjść z kina. 2/10

Odlot - Piekna, ciekawa, wzruszająca bajka moim zdaniem. Jedna z lepszych które już widziałam. 10/10
__________________



"W życiu chodzi o ludzi, których spotykasz

....i o rzeczy, które z nimi tworzysz."


Incomprehensible jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.