Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-07, 18:27   #541
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Izus dziekuje
wiec tak twarogu do obiadu naprawde nie mam pojecia ile, cheeriosow oczywiscie duzo nie jeden no i w tzn miedzyczasie wpadly jeszcze 2 srednie jablka a kolejne jem teraz ostatnio mam ciagle na nie ochote moglabym jesc bez konca A powiedz mi tak szczerze jest lepiej?
myślę, że tak - np. śniadanko fajne, ale im później, tym mniej boisz się chlebka na noc?? no i podwieczorek mały

co do jabłek - wciiiinaj
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:33   #542
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Specjalny Jadłospis

poczytaj wątki podwieszone, sporo dowiesz się z pierwszej strony wątku Nasze codzienne jadłospisy. i tam przenoszę ten wątek, Dziewczyny chętnie Ci pomogą
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:34   #543
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Specjalny Jadłospis

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
poczytaj wątki podwieszone, sporo dowiesz się z pierwszej strony wątku Nasze codzienne jadłospisy. i tam przenoszę ten wątek, Dziewczyny chętnie Ci pomogą
Ja czytałam ale wiesz tu potrzebna jest inna dieta
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:34   #544
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

wcale nie, wklej jakiś jadłospis i wtedy będzie łatwiej Ci pomóc. niepotrzebny był nowy wątek
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:35   #545
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Jak zawsze ładnie. Waga ruszyła?
Dzięki za ocenę
Oczywiście jajecznica była z białek
Czy waga ruszyła? Troszkę tak, choć nie ma spektakularnych efektów. No ale trzymam się dalej dzielnie, jak wrócę do Polski to będę miała zdecydowanie więcej ruchu to może jeszcze coś mi spadnie. A na czas wakacji przejdę na U, bo nie dam rady trzymać się w tym czasie zasad R
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:36   #546
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
wcale nie, wklej jakiś jadłospis i wtedy będzie łatwiej Ci pomóc. niepotrzebny był nowy wątek
Potrzebny był.Wlasciwie niewiesz mzoe jest tu jakis watek kdla osob z chorymi jelitami ?
Wiesz jedyne co tu wyszperałam i moge jesc to chyba tylko serek wiejski i owsianka
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:38   #547
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzięki dziewczyny
Pieczywa jeszcze nie chcę dodawać do kolacji, dopiero co wyszłamz R.


A porcja tak duża, że nie zmieściła się na talerzu . Nie wiem, co z tymi kilogramami, ruchu mam tyle samo co przed dietą (ćwiczyłam na w-fie, nie ćwiczyłam w domu). 57-58 to niestety dla mnie za duzo, przy 55,5 czułam się świetnie, teraz niestety brzuszek jest trochę większy.

Czekam na wakacje- wtedy będe mogła dużo czasu przeznaczyć na sport, konie basen... Teraz po prostu brak mi na to czasu. A brakuje mi słodkosci bardzo.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-07, 18:38   #548
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Martynko sera ani szynki nie jadam ;]
Gdzie ja ci bym w sklepie owoc znalazła

Iza już wiem czego zapomniałam ze sklepu, bułek gdzie ja mam głowe
A fitness to jeszcze troche w moim jadłospisze pogości, bo jak poprosiłam moją mame o 1 taki to kupiła 3 a i na drożdżówke nie jestem gotowa ale to nie ten wątek
Czemu
Cytat:
Napisane przez MartaS1992 Pokaż wiadomość
Moje pierwsze oficjalne R

Śn: 3łyżki płatek owsianych 5 łyżek otrąb przennych, szkl. mleka 2% mało białka, dodaj je, dodaj także warzywa/ owoce
IIŚn: jabłko, 2 wafle ryżowe, big milk(wygrałam drugiego) cukierek, kilka orzeszków słonych (góra 10) wafle ryżowe nie są najlepsze na R, tak samo lody i cukierek też odpadają raczek, inna sprawa to to, że na R nie nalezy łączyć węgli z tłuszczami, zaś mało białka
O: 3 łyżki ziemniaków(około 2-3ziemniaki niewiem bo były rozbite) , sos z żołądków starałam się wybrać samo mięsko bez sosu..., troszeczke sałaty ze śmietaną... Ale troszeczke starałam sie bez śmietany może być ewentualnie taki obiad, jednak staraj się ograniczyć ziemniaki i mięso chude jeść
P: 2 plasterki polędwicy z warzywami, rzodkiewka, kawałeczek ogórka zielonego mało
K: tak jak śniadanko, jabłko, 1/4-2/4 serka wieśniaka po raz pierwszy od kilkuuu latek bo kiedys nie lubilam..(może być), orzeszki fistaszki ok(50g w tych skorupkach - apropo ile mogą mieć kalorii? Można je jeść codziennie? Nadają się na R?? niewiem czy o niczym nie zapomniałam...ALe mam nadzieje ze nie owoce na kolacje odpadają,, tłuszcze na kolację też niezbyt, poza tym co to za skorupki ? napisz ich btw.


Aha i jeszcze jedno pytanko: Mam w domku pieczarki.. macie pomysł na coś smacznego dietetycznego tak na redukcję??
pierś z kurczaka, w sosie pieczarkowym ( uduszone pieczarki, dodać koperku, trochę jogurtu naturalnego, przyprawy )





Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
sniadanie:
ok.100g chudego twarogu ,jabłko,jogurt 200g jabłkowy +4lyzki otrebów
kawa bez cukru
IIsniadanie:
ok.200g maslanki brzoskwiniowej,jabłko
obiad:
sałatka:sałata zielona,rzodkiewka,pomido r,ogorek +zółta szparaga ,rozyczki brokuł, tunczyk w sosie własnym ,kawa bez cukru z cynamonem
kolacja:rzodkiewki,pomidor,+jogur t naturalny albo serek homo lub twarog chudy
duzo wody mineralnej,zielonej herbaty i herbaty owocowej z cynamonem
R, U, P?


Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Lekkie U:

1. owsianka- 1,5 łyżki płatków zytnich, 1 owsianych, 1 otrąb, 1/2 błonnika, 75 ml mleka 1,5%, 150g homo nat, 1/2 plastra ananasa z puszki, miseczka truskawek
ok

2. bułka razowa z twarogiem, szczypiorkiem, 2 plasterkami szynki drobiowej, dużo sałaty, rzodkiewka ok

3. 1,5 schabowego gotowanego na parze (skurczyły się okrutnie!!!), 1,5 plastra oscypka, porcja ziemniaków, papryka duszona (niedużo), sałatka ze słoiczka (kapusta, marchew, cebula), ogórek zielony, duuuużo zielonej sałaty, porcja ziemniaków z wody, ketchup i soso chilli (warzyw i sosów mimo wszystko było zdecydowanie za dużo) no tych warzyw jak do 1,5 schabowego to sporo

4. jajecznica z 1 jajka na odrobinie oliwy, cebulka, 2 łyżeczki sezamu, łyżeczka prażonych pestek, duża porcja szpinaku, plasterek szynki
ok

5. 120g wiejskiego, sałata zielona, kilka rzodkiewek, ketchup ok


-w międzyczasie 2 kawy z mlekiem 1,5%

______________
Wiecie, porównując to, jak jadłam wcześniej, to teraz mam fatalną przemianę materii Nie mam pojęcia ile zjadam dziennie kalorii (gdyby któraś z Was potrafiła podliczyć którykolwiek z moich jadłospisów, to byłabym bardzo wdzięczna), ale kiedyś jadłam mnóstwo chleba na noc, na śniadanie placki z 2 jajek, a nie jednego, płatki z mlekiem to był pełen talerz, a nie 4-5 łyżek, do tego codziennie duża porcja słodyczy, dzem, miód, kotlety nie gotowane na parze tylko smażone na tłuszczu, mizeria ze smietana a nie z jogurtem, nie wspomnę o majonezie, który uwielbiam, a od roku nie jadłam, kiedyś to i pół słoika na raz poszło. Jadłam co chciałam, może nie tak zdrowo, ale utrzymywałam swoją wagę, wprawdzie była większa niż teraz, ale mniej więcej stała. Teraz muszę się strasznie pilnować, kilka dni luzu i waga skacze do góry. Wprawdzie szybko wracam do poprzedniej (było 57, dzisiaj 56, chcę z powrotem 55-55,5), ale co potem? Miałam 1 dzień obrzarstwa, 2 razy ciasto i lody, to nie jest moim zdaniem wcale dużo, teoretycznie wiem, jak rozbujaś przemianę materii, ale w praktyce wychodzi to fatalnie.
Wprawdzie mam teraz mało ruchu- tyle co wieczorem w trakcie oglądania telewizji pokręcę się na twisterze, porobię kilka cwiczeń, porozciągam się, poskaczę na skakance. Dzisiaj tylko 25 minut szybkiego marszu (pierwszy raz wróciłam ze szkoły na piechotę ). Więcej czasu nie jestem w stanie wygospodarować.

Chcę jeść normalnie jak kiedyś, bez tycia
Ładnie, wydaję mi się, że po pewnym czasie waga Ci się sama ustabilizuję, ile jesteś już dni na tym U ? Co do kalorii to obiecuję, że jak tylko będę miała czas to Ci je dokładnie policzę.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:40   #549
chfast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 240
GG do chfast
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R (w końcu zamieszczam bo było jako tako dziś)

1śń
-pomarańcza
-20 g płatków owsianych +10g błonnika + 3 suszone śliwki+ z 50g ananasa z puszki +200g serka wiejskiego

w szkole
-sok warzywny 300ml
-bułka sojowa (niestety sucha bo kupiłam po drodze)

obiad
-miseczka barszczu ukraińskiego z mrożonki + 40g granulatu sojowego

podwieczorek
-150g homo + 10g błonnika + 2 orzechy włoskie + 10g otreby pszenne +50g ananasa z puszki

kolacja
-2 wafle ryżowe (z braku laku) + 100 g twarody +5 pomidorków koktajlowych

na wieczór jak zgłodnieje planuje zjeść kalarepę
ok 1500kcal
chfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:41   #550
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Oj Iza, już zjadałm dzisiaj ponad 1500kcal gdzie tam do tego 1400.
Może zjem przed snem kawałek twarogu płt. Teraz idę na rolki.
Dziękuję.
Jt będzie lepiej
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:46   #551
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość


Ładnie, wydaję mi się, że po pewnym czasie waga Ci się sama ustabilizuję, ile jesteś już dni na tym U ? Co do kalorii to obiecuję, że jak tylko będę miała czas to Ci je dokładnie policzę.
Dziękuję bardzo
Na tym U oficjalnie to moze z tydzien jestem, ale już wcześniej (2 tygodnie)zaczęłam dodawac kalorie- w szczególności do śniadania. Własciwie to pozwalam sobie na takie smakołyki typu oscypek, ketchup, sos chilli, więcej płatków do śniadania, owsianka juz nie na wodzie a pół na pół z mlekiem... I te kilka dużych grzechów, wcale tak wiele nie zmieniałam.
Ale i tak jutro zjem owsiankę z bananem i kakao, od miesiąca już za mną chodzi...
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-07, 18:58   #552
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Maggie_90 Wyszło tak około 1300 kalorii, ale to tak "pi razy oko", bo nie podałaś dokładnie ile co wazyło.
Warzyw nie wliczałam, oscypka też nie- bo nie wiem ile ma, i sosu też nie- bo nie wiem.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 18:59   #553
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Jestem na U, dzis rano sie wazylam i mierzylam ( ostatnie wazenie i mierzenie bylo tydzien temu, bo w ogole o nim nie mysle ) i w ciagu tych 7 dni:
waga - nie zmienila sie, jest taka samai o to chodzi
talia - spadl 1 cm
biodra - 1 cm mniej
biust - 1 cm mniej
uda - bez zmian
obw bicepsu - wiecej o 1,5 cm ( czyzbym przesadzila z cwiczeniami??)
wniosek z tego jeden - miesnie mi sie zaczynaja wyrabiac!!!
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:01   #554
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Maggie_90 Wyszło tak około 1300 kalorii, ale to tak "pi razy oko", bo nie podałaś dokładnie ile co wazyło.
Warzyw nie wliczałam, oscypka też nie- bo nie wiem ile ma, i sosu też nie- bo nie wiem.
Bardzo dziękuję
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:15   #555
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez MartaS1992 Pokaż wiadomość
Dziś:
Ś: owsianka(3 płatek owsianych 5 otrębów przennych, szkl. mleka troszeczke wody) jabłko, ok. 100g jogurtu nat. 0%

II Śn: co godzinkę coś(na przerwach w szkole)kilka fistaczków, big milk, ok. 300g kefiru owoce lasu - 0%

O: talerz zupy ogórkowej (kilka kostek ziemniaków w zupie), zjem kilka łyżek jogurtu naturalnego zaraz

Noi... niewiem co bedzie potem Teraz ide do dentysty

P: ok. 300g-400g warzyw na patelni(niestety byly tam plastry ziemniaków, kukurydza...), ok. 200g jogurtu naturalnego, kilkanaście orzeszków)

K: Zjem ok. 200g wieśniaka

PA
Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Czemu

pierś z kurczaka, w sosie pieczarkowym ( uduszone pieczarki, dodać koperku, trochę jogurtu naturalnego, przyprawy )

Dziękuję za pomysł... może skorzystam
[/quote]
Napisane przez MartaS1992
Moje pierwsze oficjalne R

Śn: 3łyżki płatek owsianych 5 łyżek otrąb przennych, szkl. mleka 2% mało białka, dodaj je, dodaj także warzywa/ owoce
IIŚn: jabłko, 2 wafle ryżowe, big milk(wygrałam drugiego) cukierek, kilka orzeszków słonych (góra 10) wafle ryżowe nie są najlepsze na R, tak samo lody i cukierek też odpadają raczek, inna sprawa to to, że na R nie nalezy łączyć węgli z tłuszczami, zaś mało białka
O: 3 łyżki ziemniaków(około 2-3ziemniaki niewiem bo były rozbite) , sos z żołądków starałam się wybrać samo mięsko bez sosu..., troszeczke sałaty ze śmietaną... Ale troszeczke starałam sie bez śmietany może być ewentualnie taki obiad, jednak staraj się ograniczyć ziemniaki i mięso chude jeść
P: 2 plasterki polędwicy z warzywami, rzodkiewka, kawałeczek ogórka zielonego mało
K: tak jak śniadanko, jabłko, 1/4-2/4 serka wieśniaka po raz pierwszy od kilkuuu latek bo kiedys nie lubilam..(może być), orzeszki fistaszki ok(50g w tych skorupkach - apropo ile mogą mieć kalorii? Można je jeść codziennie? Nadają się na R?? niewiem czy o niczym nie zapomniałam...ALe mam nadzieje ze nie owoce na kolacje odpadają,, tłuszcze na kolację też niezbyt, poza tym co to za skorupki ? napisz ich btw.

[/quote]
BTW... hmmm niemam pojęcia były w torebeczce foliowej z naklejką z ceną...
Skorupki coś takiego jak na załączonym obrazku WIdać tam cos??

Noi baaardzo dziękuję za poprawki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images11111111111111.jpg (4,1 KB, 174 załadowań)
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:23   #556
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

RRRRRRRRRRRrrrrrr

7.00 2 łyżki musli naturalnego, 2 łyżki otrębów śliwkowych, 2 łyżki płatków owsianych i 2 żytnich, activia truskawkowa, 50 g sera białego chudego, kawałek pomidora, jabłko

10.00 kanapka : 2 kromki razowego, 30 g sera białego, 2 plastry polędwicy drobiowej, plaster pomidora

12.30-13 2 kawałki tortu (wiem wiem nieciekawie to brzmi ale to było zaplanowane, tort mojej wspaniałej koleżanki, nie darowałaby mi tego)

16.00 100 g makaronu razowego, ponad pół puszki tuńczyka w sosie własnym, pomidor duży z jogurtem naturalnym i przyprawą fit up

19.00 serek wiejski (normalny, bo chudego nie było), marchewka, garść pestek z dyni , 10 orzechów ziemnych (nie wiem czy powinnam jeść tłuszcze na kolacje, ale nie umieściłam wcześniej żadnego NNKT i chciałam nadrobić)


Proszę o ocenę
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:32   #557
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
RRRRRRRRRRRrrrrrr

7.00 2 łyżki musli naturalnego, 2 łyżki otrębów śliwkowych, 2 łyżki płatków owsianych i 2 żytnich, activia truskawkowa, 50 g sera białego chudego, kawałek pomidora, jabłko ok

10.00 kanapka : 2 kromki razowego, 30 g sera białego, 2 plastry polędwicy drobiowej, plaster pomidora ok

12.30-13 2 kawałki tortu (wiem wiem nieciekawie to brzmi ale to było zaplanowane, tort mojej wspaniałej koleżanki, nie darowałaby mi tego) No tort jaki jest każdy widzi

16.00 100 g makaronu razowego, ponad pół puszki tuńczyka w sosie własnym, pomidor duży z jogurtem naturalnym i przyprawą fit up ładnie

19.00 serek wiejski (normalny, bo chudego nie było), marchewka, garść pestek z dyni , 10 orzechów ziemnych (nie wiem czy powinnam jeść tłuszcze na kolacje, ale nie umieściłam wcześniej żadnego NNKT i chciałam nadrobić) tłuszcze zjedz jako podwieczorek, np. z serkiem homo


Proszę o ocenę
Podoba mi się
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:32   #558
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
RRRRRRRRRRRrrrrrr

7.00 2 łyżki musli naturalnego, 2 łyżki otrębów śliwkowych, 2 łyżki płatków owsianych i 2 żytnich, activia truskawkowa, 50 g sera białego chudego, kawałek pomidora, jabłko jogurty smakowe na r nie bardzo, lepiej naturalny z jakimś owockiem poza tym ładnie

10.00 kanapka : 2 kromki razowego, 30 g sera białego, 2 plastry polędwicy drobiowej, plaster pomidora ok, ale przydałoby się więcej warzyw

12.30-13 2 kawałki tortu (wiem wiem nieciekawie to brzmi ale to było zaplanowane, tort mojej wspaniałej koleżanki, nie darowałaby mi tego) no pewnie, skoro taka okazja była, to żaden grzech

16.00 100 g makaronu razowego, ponad pół puszki tuńczyka w sosie własnym, pomidor duży z jogurtem naturalnym i przyprawą fit up ok, acz mogła być cała puszka, bo białka niedużo inaczej

19.00 serek wiejski (normalny, bo chudego nie było), marchewka, garść pestek z dyni , 10 orzechów ziemnych (nie wiem czy powinnam jeść tłuszcze na kolacje, ale nie umieściłam wcześniej żadnego NNKT i chciałam nadrobić) no, tłuszcze raczej na kolację nie, ale zjadłaś mało więc ok


Proszę o ocenę
ładnie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:45   #559
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Mam takie pytanie czy wielkim grzechem na R będą bawarskie precle - trochę zmodyfikowane ... zamieszczam przepis i proszę o odpowiedź

Składniki:
250g mąki orkiszowej
25g drożdży
woda
duża łyżka stołowa sody oczyszczonej
sól (najlepiej morska- gruba)


A i o co chodzi ze znikającymi kilogramami? Bo tak przeczytałam w którymś z Waszych postów
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-07, 19:48   #560
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje P:

Śn. serek wiejski, 3 łyżki musli, 1 łyżka otrąb,3kromki fitness style ze śliwką, ogórek,jabłko

2Śn. 2 kromki pumpernikla, 40g twarogu, kilka plastrów ogórka,brzoskwinia (to w szkole)

Ob.200g warzyw na patelnie(azjatyckie i farmerskie),puszka tuńczyka w sosie pomidorowym z warzywami, 90g makaronu pełnoziarnistego, łyżeczka sosu sojowego
(dużo tego wyszło razem)

D: 3 gałki lodów wiśniowo jogurtowych, petitek lu go

P:waniliowy z miechowa, łyżka musli, gałka lodów wiśnia-jogurt, jabłko

K: 2 łyżki homogenizowanego wiśniowego, 50g twarogu, 2 kromki fitness style z śliwką i 2 z ziarnami, 2 pomidorki koktajlowe, ogórek zielony, łyżeczka masła orzechowego, łyżeczka pastelli z jajkiem, jabłko, 20g orzechów w chili, 20g orzechów w miodzie (mam pytanie czy nie za duża kolacja)
i lody maarzyły mi się od samego rana
razemk 2400
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:53   #561
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P:

Śn. serek wiejski, 3 łyżki musli, 1 łyżka otrąb,3kromki fitness style ze śliwką, ogórek,jabłko mało niestety, mogłas dorzucić jakieś bakalie, znów ten fitness - grahamki są takie pyszne i większe

2Śn. 2 kromki pumpernikla, 40g twarogu, kilka plastrów ogórka,brzoskwinia (to w szkole) mało, mogłaś zjeść np. banana

Ob.200g warzyw na patelnie(azjatyckie i farmerskie),puszka tuńczyka w sosie pomidorowym z warzywami, 90g makaronu pełnoziarnistego, łyżeczka sosu sojowego ok, może dużo, ale kcal nie za wiele czemu tylko łyżeczka sosu?
(dużo tego wyszło razem)

D: 3 gałki lodów wiśniowo jogurtowych, petitek lu go ok

P:waniliowy z miechowa, łyżka musli czemu tylko łyżka??, gałka lodów wiśnia-jogurt, jabłko ok

K: 2 łyżki homogenizowanego wiśniowego mogłaś zjeść cały^^, 50g twarogu, 2 kromki fitness style z śliwką i 2 z ziarnami, 2 pomidorki koktajlowe, ogórek zielony, łyżeczka masła orzechowego, łyżeczka pastelli z jajkiem, jabłko, 20g orzechów w chili, 20g orzechów w miodzie (mam pytanie czy nie za duża kolacja) no co Ty, zwykła kolacja i chyba trochę się ograniczyłaś, prawda - miałaś ochotę na cały serek? nie ma czegoś takiego jak ZA DUŻY posiłek na p (czy nawet u) - masz ochotę -jedz
i lody maarzyły mi się od samego rana
razemk 2400
ale i tak ładnie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 19:57   #562
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Jak ja lubię oceniać P
Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P:

Śn. serek wiejski, 3 łyżki musli, 1 łyżka otrąb,3kromki fitness style ze śliwką, ogórek,jabłko mało jak na P

2Śn. 2 kromki pumpernikla, 40g twarogu, kilka plastrów ogórka,brzoskwinia (to w szkole) mało! Ja jem takie 2 śniadanie, a jestem na U.

Ob.200g warzyw na patelnie(azjatyckie i farmerskie),puszka tuńczyka w sosie pomidorowym z warzywami, 90g makaronu pełnoziarnistego, łyżeczka sosu sojowego
(dużo tego wyszło razem) Oki

D: 3 gałki lodów wiśniowo jogurtowych, petitek lu go mały deserek, może jakiś owoc?

P:waniliowy z miechowa, łyżka musli, gałka lodów wiśnia-jogurt, jabłko
K: 2 łyżki homogenizowanego wiśniowego, 50g twarogu, 2 kromki fitness style z śliwką i 2 z ziarnami, 2 pomidorki koktajlowe, ogórek zielony, łyżeczka masła orzechowego, łyżeczka pastelli z jajkiem, jabłko, 20g orzechów w chili, 20g orzechów w miodzie (mam pytanie czy nie za duża kolacja) i lody maarzyły mi się od samego rana
razemk 2400
Małe to P bardzo.

Edit: znowu się z Izą zdublowałam, choć jak wyżej widać opinie różne mamy, bo ja się upieram przy tym, że to mało jak na P.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:04   #563
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:

1: Wielki talerz mixu platkowego: cheeriosy, kangusy,owsiane,otreby,ka ndyzowany ananas, slonecznik zalane szklanka mleczka

2: Twarożek domowy ze sczypiorkiem(cały) zjedzony z grzanka razowa

3: 5pierogow z serem i rodzynkami i 5 z jagodami polane jogurtem naturalnym,jagodami i syropem z tychże jagód

4: Puszka tunczyka wymieszana z kukurydza,groszkiem,oliwa ,czosnkiem.
50gr pistacji

5: Serek homo czekoladowo-orzechowy z TSMu 180gr, kromka zytniego chleba z miodem, jabłko

------
Dojdzie jeszcze jablko,pomaranczka i banan
DLuga noc przede mna
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:26   #564
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje U:

Śniadanie: Activia waniliowa + 2 czubate łyżki twarogu aksamitnego (2,5%) + parę truskawek, 2-3 łyżki musli nestle, otręby żytnie jabłkowe.
Śniadanie II: (na szybko) pół grahamki z serem i polędwicą sopocką + rzodkiewka, trochę żółtej papryki
Śniadanie III: Magnum Ecuador Dark (na mieście z koleżankami)
Obiad: 2,5 łyżki kaszy kuskus pełnoziarnistej, kotlety jajeczne pieczone (2 jajka, szczypiorek, bułka tarta, musztarda). Rosół z warzywkami z zupki + miseczka surówki.
Kolacja: Serek homo miechów wieloowocowy, parę truskawek, otręby żytnie naturalne, 2 kromki chleba miodowo-orzechowego z masłem orzechowym i twarogiem aksamitnym.

Tuchajbejku jak zwykle To cię tu dowartościujemy na wizażu
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:33   #565
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Iza wiem wiem że grahamki są pyszne i większe ale ich nie ma jutro dorzuce do listy zakupów

sos sojowy jest strasznie słony i dla tego tylko łyżeczka
a co do kolacjii to może troche się ograniczam i na dodatek serek tak se myślałam żeby na jutro zostawić


deMitia to P może się małe wydawać ale ja już niekiedy nie daje rady więcej zjeść
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:46   #566
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R
Dziś:
Ś: owsianka(3 płatek owsianych 5 otrębów przennych, szkl. mleka troszeczke wody) jabłko, ok. 100g jogurtu nat. 0%

II Śn: co godzinkę coś(na przerwach w szkole)kilka fistaczków, big milk, ok. 300g kefiru owoce lasu - 0%

O: talerz zupy ogórkowej (kilka kostek ziemniaków w zupie), ok. 150g jogurtu naturalnego b/t/w- 4/0,05/5,2

P:ok. 300g-400g warzyw na patelni(niestety byly tam plastry ziemniaków, kukurydza...), ok. 200g jogurtu naturalnego, kilkanaście orzeszków)

K: 200g wieśniaka btw 11/5/2 nie za dużo tłuszczyku? rzodkiewka





smak6malin mogę dokładniejszy przepis na priv?

Edytowane przez MartaS1992
Czas edycji: 2008-05-07 o 21:19
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:47   #567
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

ok, to może ja..
U/P

1. owsianka, 4 łyzki płatków, łyzka otrębów pszennych, jedna łyżeczka proszku budyniowego, mleko, garść musli, garść płatków cherrios, serek homo naturalny

2. jogurt truskawkowy, garść musli

3. zupa pomidorowa z ryżem
duża pieczona panga, gotowana marchewka (takie małe), trochę tłuczonych ziemniaków, surówka (około 170 gram?, tej surówki:p)
jabłko

4. serek wiejski 150g, dwie łyzeczki jogurtu biszkoptowego, kilka rodzynek, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, cynamon (swoją drogą - polecam )

5. dwie małe kromki chleba orkiszowego z twarożkiem president (3%) z pomidorem, ogórkiem. około 70g tuńczyka wsw, keczup, kawałek papryki, ogórek konserwowy

jabłko

i jak?
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:55   #568
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Jak ja lubię oceniać P Małe to P bardzo.

Edit: znowu się z Izą zdublowałam, choć jak wyżej widać opinie różne mamy, bo ja się upieram przy tym, że to mało jak na P.
Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Iza wiem wiem że grahamki są pyszne i większe ale ich nie ma jutro dorzuce do listy zakupów

sos sojowy jest strasznie słony i dla tego tylko łyżeczka
a co do kolacjii to może troche się ograniczam i na dodatek serek tak se myślałam żeby na jutro zostawić


deMitia to P może się małe wydawać ale ja już niekiedy nie daje rady więcej zjeść
to takie poEDkowe P wiadomo, że na początku nie będzie tak dużo Krytuś, ale powiem Ci, że jeśli przyjdzie czas i będziesz jeść ok. 3tys. kcal, to po P będziesz mieć suuuuuper!!!!!!! będziesz mogła jeść wszystko, cokolwiek zechcesz, i nie będziesz tyć.

Cytat:
Napisane przez Tuchajbej Pokaż wiadomość
U:

1: Wielki talerz mixu platkowego: cheeriosy, kangusy,owsiane,otreby,ka ndyzowany ananas, slonecznik zalane szklanka mleczka

2: Twarożek domowy ze sczypiorkiem(cały) zjedzony z grzanka razowa

3: 5pierogow z serem i rodzynkami i 5 z jagodami polane jogurtem naturalnym,jagodami i syropem z tychże jagód

4: Puszka tunczyka wymieszana z kukurydza,groszkiem,oliwa ,czosnkiem.
50gr pistacji

5: Serek homo czekoladowo-orzechowy z TSMu 180gr, kromka zytniego chleba z miodem, jabłko

------
Dojdzie jeszcze jablko,pomaranczka i banan
DLuga noc przede mna
cóż, uwielbiam Cię, musisz z tym żyć jakoś a czy serek nie był kwaśny ? bo mój był...

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Moje U:

Śniadanie: Activia waniliowa + 2 czubate łyżki twarogu aksamitnego (2,5%) + parę truskawek, 2-3 łyżki musli nestle, otręby żytnie jabłkowe. wg mnie trochę mało mogło być więcej musli - co to jest dwie łyżki? chyba, że otrębami nadrobiłaś. może owoc jakiś?
Śniadanie II: (na szybko) pół grahamki z serem i polędwicą sopocką + rzodkiewka, trochę żółtej papryki dużo za mało
Śniadanie III: Magnum Ecuador Dark (na mieście z koleżankami) ok, dobre magnum?
Obiad: 2,5 łyżki kaszy kuskus pełnoziarnistej, kotlety jajeczne pieczone (2 jajka, szczypiorek, bułka tarta, musztarda). Rosół z warzywkami z zupki + miseczka surówki. chyba żartujesz! rosół - super, ale te dwie i pół łyżki?! (solidny!)
Kolacja: Serek homo miechów wieloowocowy, parę truskawek, otręby żytnie naturalne, 2 kromki chleba miodowo-orzechowego z masłem orzechowym i twarogiem aksamitnym. duża taka kromka chlebka? kolacja ok

Tuchajbejku jak zwykle To cię tu dowartościujemy na wizażu
na luzie, ale obiad stanowczo za mały! zepsułaś nim ten jadłospis, pomijając rosół :P mam nadzieję, że te 2 łyżki z jakiegoś choćby najgłupszego powodu ale nie z chęci obcięcia kcal np. po rosole właśnie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:57   #569
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
ok, to może ja..
U/P

1. owsianka, 4 łyzki płatków, łyzka otrębów pszennych, jedna łyżeczka proszku budyniowego, mleko, garść musli, garść płatków cherrios, serek homo naturalny

2. jogurt truskawkowy, garść musli

3. zupa pomidorowa z ryżem
duża pieczona panga, gotowana marchewka (takie małe), trochę tłuczonych ziemniaków, surówka (około 170 gram?, tej surówki:p)
jabłko

4. serek wiejski 150g, dwie łyzeczki jogurtu biszkoptowego, kilka rodzynek, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, cynamon (swoją drogą - polecam )

5. dwie małe kromki chleba orkiszowego z twarożkiem president (3%) z pomidorem, ogórkiem. około 70g tuńczyka wsw, keczup, kawałek papryki, ogórek konserwowy

jabłko

i jak?
To nie jest P- to jest U. Dodaj więcej warzyw i owoców, zwiększ porcje
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:57   #570
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
ok, to może ja..
U/P

1. owsianka, 4 łyzki płatków, łyzka otrębów pszennych, jedna łyżeczka proszku budyniowego, mleko, garść musli, garść płatków cherrios, serek homo naturalny ok

2. jogurt truskawkowy, garść musli mało, może owoc? co to za jogurt, ile gramów?

3. zupa pomidorowa z ryżem ok
duża pieczona panga, gotowana marchewka (takie małe no, to źle :P), trochę tłuczonych ziemniaków, surówka (około 170 gram?, tej surówki:p)
jabłko ok (a to, że po obiadku masz na coś jeszcze ochotę to normalne, też tak mam i wtedy zjadam np. kinder bueno )

4. serek wiejski 150g, dwie łyzeczki jogurtu biszkoptowego mogłaś cały zjeść , kilka rodzynek, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, cynamon (swoją drogą - polecam ) ładnie, bardzo nawet

5. dwie małe kromki chleba orkiszowego z twarożkiem president (3%) z pomidorem, ogórkiem. około 70g tuńczyka wsw mogłaś całą puszkę, keczup, kawałek papryki, ogórek konserwowy trochę mała ta kolacja

jabłko możesz nawet trzy ^^

i jak?
j.w. poza tym to U nie P. i mało nnkt
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.