...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana... - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 08:36   #4801
AJKB
Raczkowanie
 
Avatar AJKB
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 126
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cześć
maka kukurdziana nie tylk mączka (jak skrobia ziemniaczana)
placków mozna zjeść z dziennej porcji otrębów czyli 3 łyżki otrębów na dzień
co do slodzika, to wiem, ze gdzień jest tu post, w ktorym babeczka pisze, że wg lekarza lepiej było cukier trzcinowy niż słodzik i wiem że ona się na niego przestawiła...
Co do activi to naturalna co jakiś czas nei zaszkodzi, ale zamiast się faszerować normalna to jedz naturalny jogurt z otrębami i bedzie ok

Z mojej strony to tyle - czekajcie jak pojawi się jakaś weteranka diety wiolqn lub kredka, one lepiej wiedzą z racji stazu na diecie afekty u nich sa więc warto ich rad sluchac
AJKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 08:38   #4802
ewik1962
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Dzien dobry,
mam nadzieje,ze przyjmiecie mnie w swoje szeregi.
Od 20 lipca jestem na Dukanie,schudlam 5,10 kg.
Od dawna probowalam pogodzic sie z mysla,ze pozostane
"puszysta" juz na zawsze.
Mam 47 lat i od 5 lat na HTZ(klimakterium...nieste y),kilka nieudanych
prob rzucenia palenia i namietnosc do slodyczy.
Probowalam schudnac ale nie dla mnie katowanie,liczenie kalorii
zreszta i tak nic to nie dawalo.
Mam 162 cm wzrostu,waga wyjsciowa 66,6 teraz 61,5.
Dukan jest moim ostatnim "rzutem na tasme",a teraz po miesiacu
juz sie sobie prawie podobam.
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
ewik1962 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 08:41   #4803
AJKB
Raczkowanie
 
Avatar AJKB
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 126
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez ewik1962 Pokaż wiadomość
Dzien dobry,
mam nadzieje,ze przyjmiecie mnie w swoje szeregi.
Witam
znalazlas się w odpoweidnim miejscu
My tu wszystkie myślałyśmy, ze zawsze będziemy już puszyste, ale natknęłysmy się na Dukana
Pare postów wyżej jest celna uwaga w grupie siła- damy radę
AJKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:01   #4804
Baskerek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cześć, dziś mój pierwszy dzień! Do zrzucenia duuuużo, bo przy wzroście 160 cm (po kuracji antykonceptami) doszłam do wagi 75 kg!!! I od dziś wraz z Wami i moją ulubioną lekturą zaczynam z nimi walkę! Tak, jak powiedziałaś, w grupie raźniej! Trzymam za nas kciuki!B
Baskerek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:06   #4805
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Dzien dobry wszystkim, cudny dzien, slonko swieci, poranne 11k na rowerku zaliczone. Niestety po drodzenatknelam sie na wypadek motocyklowo-samochodowy i od razu mi mina zrzedla bo w ubieglym tygodniu malo mnie motorek nei przejechal. Niestety spora czesc trasy do pracy musze jechac po dosc ruchliwej trasie bez wyraznej sciezki rowerowej. Zrestza nawet jak jest to motorki i tak sie pchaja. Ale ja nei o tym.

Cytat:
Napisane przez Wiki19 Pokaż wiadomość
czy jest gdzies na wizażu tudzież gdzie indziej konkretny jadłospis z przepisami podzielony na fazy? Wiem mniej więcej co mam jeść w 1 fazie, jednak są to 'suche' produkty. Szukam przepisów, pomysłów na ciekawe jedzenie. Aktualnie interesuje mnie 1 faza.
wiki sciagnij sobie ksiazke jezeli do tej pory jej nei masz, tam masz kilka przykladowych jadlospisow i przepisow. do dostania tu: www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/wiolqn

troche przepisow znajdziesz tez w naszej przepisowni - link w moim podpisie

Cytat:
Napisane przez paulina22 Pokaż wiadomość
Czy można jeść podczas tej diety na proteinach noi ogólnie Actiwię smakową dziennie po jednej??bo ja nakupywałam bo licczę że pomoze mi w problemach z zaparciami tylko nie wiem czy dobrze robie:-/Prosze Was niech któraś mi napisze czy mozna jesc galaretke z kurczaka??A te placuszki Dukana to podczas proteinowej sie je??Ta mąka kukurydziana nie wpływa zle na diete??I ile dziennie dozwolone tych placków.
mysle ze Activie mozna, potraktowac ja jako maly jogurt owocowy a takowy mozna raz dziennie.
w ksiazkce z przepisami jest galaretka z kurczaka o ile pamietam wiec pewnie tak.
Placki Dukana sa dozwolone we wszystkich fazach, w pierwszej tez. Dozwolona ilosc dzienna to 3 lyzki otreb. Zrob placki z takiej ilosci i tyle mozesz zjesc.
SKROBIA kukurydziana (jest roznica miedzy maka i skrobia) jest dozwolona, zdaje sie 2 lyzki dziennie.

ja wczoraj upieklam wielkiego kuraka, slinka mi cieknie na sama mysl. Mi sie dostala piers a TaZowi cala reszta.
Uwielbiam eksperymentowac i wczoraj upieklam nowe buleczki. Wyszly tak dobre i chrupiace ze na cieplo zjadlam od razu polowe.

CHRUPIACE BULECZKI
2 lyzki skrobii ziemniaczanej
3 lyzki chudego mleka w proszku
2 plaskie lyzeczki proszku do pieczenia
lyzka serka homo lub jogurtu naturalnego (ja uzylam fromage frais)
szczypta soli
jajko

Wszystko wymieszac, nalozyc do foremek do muffinow (wyszlo 7), piec 10min w 180C.

Mysle ze gdyby dodac slodzik i kakao to wyjda chrupiace ciasteczka.

Poszperalam troche po francuskich forum wczoraj i znalazlam troche przepisow na desery. Owocowe sa raczej na faze stabilizacyjna, ale jak komus bardzo brakuje slodkosci to juz mozna cos z tego zrobic. Jeszcze wszystkich nei przetlumaczylam, jak bede miec chwile w pracy to wrzuce reszte. Zaznaczam ze zadnego jeszcze nie robilam, wiec nie gwarantuje ze wychcodza dobre. Jak zrobie to dodam komentarz.

Chrupiace biszkopty migdalowe

30 biszkoptow

2 lyzki otreb pszennych
4 lyzki otreb owsianych
maly serek homogenizowany (150g) lub jogurt naturalny
1 lyzka skrobii kukurydzianej
2 jajka
2 lyzeczki proszku do pieczenia
Zapach migdalowy
2 lyzki slodziku do pieczenia

Wszystkie skaldniki wymieszac, blache wylozyc papierem do pieczenia lub folia aluminiowa, nalozyc lyzeczka male porcje. Piec 20min w 180C. Zdjac z blachy po ostudzeniu.


Eggnog
3 jajka
1 lyzeczka galki muszkatalowej
3 lyzki slodzika
4 lyzki bitej smietany 3% lub ubitego jogurtu naturalnego
1 lyzeczka aromatu rumowego
250ml (szklanka) zimnego mleka

Jajka ubijac 3 minuty mikserem do utrzymania piany. Dodac galke i slodzik i ubijac kolejne 30s. Dodac pozostale skladniki, wymieszac delikatnie lyzka. Przykryc folia spozywcza i schlodzic w lodowce przymajmniej 30min przed podaniem.

Magdalenki
1 lyzka otreb przennych
2 lyzki otreb owsianych
2 jajka
1 lyzeczka przyprawy do piernika
20 kropli zapachu maslanego (nie wiem czy mozna to gdzies w Polsce dostac, to po prostu aromat, ktory nadaje magdalenkom specyficzny maslany zapach. Mozna go zastapic zapachem waniliowym, to juz nei to samo niestety)
2 lyzki slodzika do pieczenia
2 lyzki mleka w proszku
2 lyzeczki proszku do pieczenia

Otreby zemlec. Jajka, przyprawe do piernika, zapach i slodzik ubijac przez minute. Dodac reszte skladnikow i ubijac minute. Lyzke masy nakladac do foremek. Piec 5-10 minut w 140C. Podawac z eggnogiem

PUMPKIN PIE

90 dag dyni
200 g tofu

Dynie obrac, pokroic na grupe plastry, dodac 2 lyzki wody i wstawic na 10 minut do mikrofalii omocy 800W. Pozostawic w wylaczonej kuchence pod przykryciem na 5 minut.

Tofu odcedzic. Oddzielic pulpe dyni i odcisnac nadmiar wody, nie naruszajac struktury. Wystudzic. Waga po odcedzeniu powinna wynosic okolo 500g.

Ciasto :
2 lyzki otreb pszennych
4 lyzki otreb owsianych
3 lyzki skrobii ziemniaczanej
2 lyzeczki proszku do pieczenia
1.5 lyzki slodzika do pieczenia
8 kropli aromatu maslanego
150g + 75g serka homogenizowanego lub jogurtu naturalnego

Zmielic otreby. Wsypac do woreczka. Dodac skrobie, proszek, slodzik i wymieszac wszystko. Dodac wieksza czesc serka i aromat i wymieszac wszystko na jednolita mase. Dodac reszte serka. Ugniatac do otrzymania kuli (okolo 10minut)

Wylepic dno formy i brzegi ciastem.

Tofu wymieszac z lyzeczka cynamonu, lyzeczka galki muszkatalowej i szczypta imbiru. Utrzec do utrzymania jednolitej masy.

Utrzec dynie, dodac 3 lyzki slodzika, lyzke skrobii. Wymieszac z tofu. Dodac 2 jajka i wymieszac mikserem.
75ml nieslodzonego mleka skondensowanego zagotowac, dodac lyzeczke agaru (zelatyna roslinna mysle ze mozna zastapic zwykla). Policzyc do 15 i zdjac mleko z ognia. DOdac mase dyniowo-tofu. Wylac na wylepiona ciastem forme.
Piec 40 minut w 180C
Zwartosc ciasta zalezy od tego jak dobrze odcedzimy dynie.

CIASTO CZEKOLADOWE
150 g gorzkiej czekolady
3 jajka
6 lyzek slodzika do pieczenia
200g tofu
Lyzka skrobii kukurydzianej

Czekolade rozpuscic w kapieli wodnej. Bialka ubic na sztywna piane. Zoltka ubic ze slodzikiem do utrzymania bialej masy. Dodac tofu, skrobie, ucierac mikserem do utrzymania jednolitej masy. Dodac czekolade. Delikatnie wmieszac ubite bialka. Masa napelnic 6 foremek do muffinow lub tortownice o srednicy 20cm. Piec 20-25min w 180C.
Podawac na zimno lub cieplo. Swietnie smakuje z kremem anglaise
CIASTO RABARBAROWE Z KRUSZONKA
300g mrozonego rabarbaru
8 kropli zapachu truskawkowego
3 lyzki slodzika

1 lyzka oteb pszennych
2 lyzki otreb owsianych
2 lyzki skrobii kukurydzianej
Lyzeczka proszku do pieczenia
3 lyzki slodzika do pieczenia
15 kropli zapachu maslanego
75g serka homogenizowanego lub jogurtu naturalnego

Rabarbar ugotowac w mikrofali (800W) przez 10 minut.

Przygotowac ciasto : zmiksowac otreby, wsypac do woreczka i wymieszac ze skrobia, proszkiem i slodzikiem. Dodac aromat i serek, wymieszac do uzyskania piaskowej masy. Przelozyc na talerz i ugniatac do uzyskania kruszonki.

Do cieplego rabarbaru dodac zapachu truskawkowy, slodzik. Doprawic do smaku. Wylozyc do foremki, posypac kruszonka, piec 15 minut w 180C
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chrupiace ciasteczka migdalowe.JPG (3,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg eggnog.JPG (2,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pumpkin pie.JPG (3,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ciasto czekoladowe.JPG (3,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ciasto rabarbarowe z kruszonka.JPG (3,7 KB, 10 załadowań)
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:13   #4806
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Witam.Widzę,że coraz więcej nowych odchudzających
Ja po 2 tygodniach -3,8 kg bardzo się cieszę tym bardziej,że waga cały czas spada O naleśnikach nawet nie myślę,a w zamian można jeść placki z otrębów,ja je robię właściwie co dziennie,dzięki temu chyba nie mam takich problemów z kibelkiem.
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:16   #4807
AJKB
Raczkowanie
 
Avatar AJKB
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 126
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

wiolqn może umieśc te przepisy w przepisowni, bo tu za jakiś czas zaginą a tak w razie checi na slodkie łatwo nam bedzie je odnaleźć
AJKB jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 09:53   #4808
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Smile Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez BogaczKa22 Pokaż wiadomość
Witam Was Dukanki znad morza naszego gdzie jestem na urlopie. Dietkę stosuję (faza P+W) ale oczywiscie nie obyło się bez grzeszków . Najpierw była impreza - podwójne urodziny, więc kawałeczek torcika, a dziś mały lodzik . Tak to właśnie jest na wolności
Mam jednak nadzieję, że tych grzeszków nie będzie tyle (zresztą mężuś mnie pilnuje, hi, hi) i dam radę utrzymać dietę i nie przybrać tego co już zrzuciłam
Na dziś tyle, życzę Wam powodzenia, życzcie mi tego również
Do następnego wpisu
Cześć!Oczywiście życzę udanego wypoczynku,z małą ilością grzechów.Nie daj się bo tam za każdym krokiem czai się jakieś fajne jedzonko.No to powodzenia ,czekamy na wieści
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:03   #4809
NiKaNu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 105
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

czy ktoras z was nie odnotowała zadnego spadku wagi po pierwszych dwóch dniach I fazy? ściśle trzymam się diety a waga ani drgnie
NiKaNu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:08   #4810
ewik1962
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Moja kolezanka przez 3 tygodnie nie miala zadnych spadkow,dopiero
potem waga ruszyla w dol.
A moze warto przejrzec jadlospis?
ewik1962 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:19   #4811
NiKaNu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 105
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

w jakims sensie "przejrzeć jadłospis"?;>
NiKaNu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 10:30   #4812
ewik1962
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Ja sadzilam,ze moje chudniecie bedzie bardzo trudne,
ze bede chudla wolno i bardzo i bardzo sie meczyla.
A tymczasem chleba nie tknelam od miesiaca i wcale mi go tak bardzo nie brakuje.
Ziemniaczek jeden czy dwa zjadlam,bo mlode i takie pyszne...
Zdarzaly mi sie pare razy malutkie wpadki,bo czlowiek jest tylko
czlowiekiem,ale wiele razy odmowilam sobie "normalnego" jedzenia
bo szkoda mi bylo juz uzyskanych efektow.
A efekty sa nastepujace:
-o wiele mniej bolow glowy -przed Dukanem dzien,kiedy mnie glowa
NIE bolala byl dla mnie swietem.
-w fazie uderzeniowej i fazach P wcale nie mam wzdec(a to jedna z tapiacych mnie zmor)
-prawie szczupla syletka
-lekkosc ciala i ducha
-wzrost samooceny i poweru
Mysle,ze na poczatku powinno sie dac sobie szanse na stracenie
paru kilo,tak,zeby bylo widac i czuc w ubraniach.
Niegrzeszenie potem jest jakby latwiejsze.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez NiKaNu Pokaż wiadomość
w jakims sensie "przejrzeć jadłospis"?;>
Sprawdz co jadlas,moze w produktach jest cukier albo tluszcz
ewik1962 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:37   #4813
Assafi
Raczkowanie
 
Avatar Assafi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 73
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

witam Dukanki

Dzis moj 3 dzien, na sniadanie kawa z chudym mlekiem ( konsytencja wody) i slodzikiem i serek wiejski wlasnie mysle co na obiad zrobic.
Co do wagi to ja dzis zaczelam 3 dzien i jak sie wazylam po sniadaniu to narazie tylko 1 kg buu
Assafi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:46   #4814
Didier
Rozeznanie
 
Avatar Didier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 889
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez NiKaNu Pokaż wiadomość
czy ktoras z was nie odnotowała zadnego spadku wagi po pierwszych dwóch dniach I fazy? ściśle trzymam się diety a waga ani drgnie

Kochana, mi po pięciu dniach ledwo drgnelo, motywacja bliska zero, nadeszla @ wiec chyba zdoluje sie na maksa, do tego hormony cos nie halo
Didier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:53   #4815
Assafi
Raczkowanie
 
Avatar Assafi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 73
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Jak czytalam w tej ksiazce to on mowi na poczatku ze to glownie w I fazie woda spada, wiec moze nie mamy az tyle wody w organizmie by mialo co spasc
Assafi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:59   #4816
kredka131
Raczkowanie
 
Avatar kredka131
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 385
GG do kredka131
Smile Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Witam Koleżanki

Co do przepisów to pysznie to wszystko się czyta.... Jednakże obawiałabym jeść to podczas diety protalowej - w fazie I i II
Dieta wyklucza owoce - a tu jest np. rabarbar.... Poza tym czekolada - jej nie ma na liście aż do III fazy - gdy są uczty i jesz co chcesz

Co do jogurtu Activia smakowego to też bym odpuściła. Pamietajcie że owoce pojawiają sie w III fazie diety - jeden owoc dziennie.

To tak dla przypomnienia. Jestem przekonana że wszystkie doskonale znacie produkty które można jeść a których nie można.

Na zaparcia polecam otręby owsiane

Odnośnie spadku wagi po dwóch dniach - to nic dziwnego Powinna ruszyć w ciągu 5 dni. Czy na pewno pijesz dużo wody?? To bardzo ważne by wypić minimum 1,5 litra wody niskomineralizowanej (czyli takiej ktora ma niski poziom minerałów)
Polecam tanią i dobrą wodę z Biedronki - Aleksandria , ma tylko 262 mg/l , a kosztuje 0,58 zł Dla porównania Kropla Beskidu ma ok 700 mg/l
Woda może być gazowana i z cytrynką - jeśli ktoś nie lubi białej bez gazu
kredka131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:15   #4817
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Ja też uważam,że nie ma co wymyślać.Są podane dokładnie produkty z jakich możemy korzystać i już.Będziemy wymyślać a efekty będą marne.
Albo przechodzimy na dietę ,albo nie.Trzeba być twardym a efekty będą
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:35   #4818
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Wróciłam dokładnie w takim kształcie w jakim zaczynałam dietę - zaraz biorę się za nadrobienie zaległości w wątku, poczytam, kto dołączył, co nowego do papusiania. Mam nadzieję, że zaległości na ciele odrobię tak szybko jak te w wątku. W zasadzie grzeszyłam na wakacjach nie tyle z pokus (chociaz oczywiście trochę też) co z braku możłiwości bycia na diecie. Trudno mi było przetrwac trzydniową podróz w samochodzie na białkach, tym bardziej, żer jedliśmy kanapki, a nie zatrzymywaliśmy sie w barach - gdzie może udaloby mi się upolowac grillowanego kurczaka. Po pierwszym dniu po prostru zjadłam swój chlebek i gotowane piersi z kurczaka i musiałam ratować się czym innym. Cóż, bywa. Na razie jestem bardzo zmotywowana i zamierzam sobie teraz więcej pichcić, żeby dieta była przyjemniejsza. A, i jeszcze jedno, uparłam się, że przetrwam na diecie w rytmie 5/5, chcę schudnąć odrobinę szybciej i mieć to z głowy. Zobaczymy jak pójdzie A w skrócie:

Cześć Dukanki
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 12:17   #4819
Didier
Rozeznanie
 
Avatar Didier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 889
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
Ja też uważam,że nie ma co wymyślać.Są podane dokładnie produkty z jakich możemy korzystać i już.Będziemy wymyślać a efekty będą marne.
Albo przechodzimy na dietę ,albo nie.Trzeba być twardym a efekty będą

wiesz eliza40 generalnie sie z Toba zgodze ale ja na przyklad mam opory przed slodzikiem i wolalabym uzywac cukru trzcinowego ktory tez nie ma tluszczu i wegli tyle co slodzik
Didier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 12:44   #4820
Assafi
Raczkowanie
 
Avatar Assafi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 73
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

najtrudniejsze jest w tej diecie, ze trzeba jesc same bialka. Ale kurde co tu robic do jedzenia by nie laczyc ich z innymi produktami a sie najesc I przedwszytkim by sie nie znudzilo po 2 tygodniach.
Assafi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:27   #4821
guma balonowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Odnośnie spadku wagi po dwóch dniach - to nic dziwnego Powinna ruszyć w ciągu 5 dni. Czy na pewno pijesz dużo wody?? To bardzo ważne by wypić minimum 1,5 litra wody niskomineralizowanej (czyli takiej ktora ma niski poziom minerałów)
Polecam tanią i dobrą wodę z Biedronki - Aleksandria , ma tylko 262 mg/l , a kosztuje 0,58 zł Dla porównania Kropla Beskidu ma ok 700 mg/l
Woda może być gazowana i z cytrynką - jeśli ktoś nie lubi białej bez gazu.

Kropla Beskidu ma 359mg/l

Edytowane przez guma balonowa
Czas edycji: 2009-08-18 o 16:29
guma balonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:29   #4822
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

assafi tysiac pysznych rzeczy. samego kurczaka mozesz przygotowac na 950 sposobow, pieczonego w ziolach, w jogurcie, duszonego, w potrawce, na parze, w kostke i w paski. Do tego sosy jogurtowe.
Mielone, zraziki, szaszlyki, roladki, salatki. Pasty jajeczne, twarogowe, twarogowo-jajeczne, twarogowo-rybne.

A bialko ma to do siebie ze bardzo szybko czujesz sie syta. Ja mam juz 3 miesiac i wcale mi sie nie nudzi. Mam wieksze problemy z wymyslaniem dan na dni warzywne.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:29   #4823
fatamorgana35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 50
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

witam proteinki
u mnie kolejny kg w dół
ubyło mi już 8.5 i pojawił się problem z ubraniami kurczę jak fajnie ! spadek każdego grama cieszy niemiłosiernie i daje motywację do trwania a poza tym powera dodaje też nasze współne wspieranie się się w tej niedoli
pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie proteinki
fatamorgana35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:29   #4824
guma balonowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...


Edytowane przez guma balonowa
Czas edycji: 2009-08-18 o 16:31
guma balonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:32   #4825
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Didier chodzi mi bardziej o takie konkretne rzeczy.Nie o słodzik lub cukier trzcinowy.
Chodzi mi o to,że nie można "a może zamiast tego to to albo tamto"
Ja wcześniej byłam na innej diecie i schudłam 7kg i zachciało mi się diety TURBO na niej schudłam 2,2 ale po skończeniu przytyłam 4 ponad i wcale się nie rozpuściłam z żarciem.Potem powoli znowu sobie chudłam i zaczęło się a może zjem to albo tamto i już się nie pilnowałam i waga do góry.
Ja np. muszę się trzymać zasad ,nie mogę sobie odpuszczać bo wtedy już nie mam takiej silnej woli.Ja oczywiście nikomu nic nie narzucam.

Mnie też już się przejadło mięso,ale na razie jestem bardzo zawzięta.Dzisiaj rozbiłam filet z kurczaka i nałożyłam na to mięso mielone i pozwijałam.Upiekłam w naczyniu żaroodpornym.Dobre było.
A teraz jem sobie placki z otrębów,bardzo je polubiłam

Sory za te wypociny
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:33   #4826
Spinka25
Raczkowanie
 
Avatar Spinka25
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 132
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Witajcie moje kochane Dukanki!
Ja od dziś znowu do Was dołączam
Jestem po kolejnym tygodniowym wakacyjnym wyjeździe, kiedy jadłam i piłam co chciałam (a więc różne smakołyki typu lody, a także alkohol). Z wyjazdu wróciłam w niedzielę, zważyłam się z duszą na ramieniu i okazało się, że prawie nie przytyłam (raptem jakieś 0,5 kg, a to w granicach błędu wagi ). Ale wczoraj najadłam się fasolką szparagową, kalafiorem i młodą kapustką i tak mnie wybuliło, że do dziś mam brzuch jak balon, no i na wadze dzisiaj rano już było 1 kg więcej Może to zresztą kumulacja moich grzechów z całego ostatniego okresu. Więc stwierdziłam, że co to to nie i spontanicznie od razu przeszłam na Dukana Zresztą nawet jak nie tyłam na wadze, to ciałko już nie było takie samo, jak na dietce, jakieś cięższe i mniej jędrne, pewnie w wymiarach też trochę nabrałam, ale nie mierzyłam się wcześniej, więc nie wiem. Niby w ciuchy te same wchodzę, tylko może już mniej w nich mam luzu Tak więc postanowiłam znów trochę podukanić

Mój dzisiejszy jadłospis: śniadanie - chudy twaróg, herbata i kawa z mlekiem, drugie śniadanie - jogurt naturalny, obiad - pierś kurczaka "smażona" na patelni grillowej i dwa małe korniszonki, deser - jogurt ze słodzikiem i kawą rozpuszczalną, a na kolację planuję placek Dukana z chudą wędlinką. W międzyczasie piłam wodę i ratowałam się trochę colą light.

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie z powrotem w Wasze szeregi, cały wątek nadrobiłam i oczywiście witam wszystkie "nowe twarze", pozdrawiam "stare" i wielkie gratulacje składam kredce za spektakularne wyniki i dodawanie nam wszystkim otuchy w walce!

Oj, brakowało mi Was i naszej dietki jak nie wiem Mam nadzieję, że na Dukanku szybko stracę te dodatkowe cm i znowu ujędrnię ciałko
Aha! Zaraziłam dietą moją koleżankę z pracy i szwagierkę, jest nas coraz więcej
Spinka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:50   #4827
Assafi
Raczkowanie
 
Avatar Assafi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 73
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

ja to nie mam jakos pomyslow juz robilam roldki z wedzonego lososia, cujen piers z kurczaka, slatake z tunczyka. Mimo iz to beda zrazy czy cus innego i tak wydaje mi sie ze jem to samo
Assafi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:21   #4828
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez Assafi Pokaż wiadomość
ja to nie mam jakos pomyslow juz robilam roldki z wedzonego lososia, cujen piers z kurczaka, slatake z tunczyka. Mimo iz to beda zrazy czy cus innego i tak wydaje mi sie ze jem to samo
To sobie wyobraź ,że się zajadasz czymś innym Ja też nie mam pomysłów,ale kurcze jak wchodzę na wagę to chce mi się to ciągnąć dalej.
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:02   #4829
kredka131
Raczkowanie
 
Avatar kredka131
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 385
GG do kredka131
Smile Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez guma balonowa Pokaż wiadomość
Odnośnie spadku wagi po dwóch dniach - to nic dziwnego Powinna ruszyć w ciągu 5 dni. Czy na pewno pijesz dużo wody?? To bardzo ważne by wypić minimum 1,5 litra wody niskomineralizowanej (czyli takiej ktora ma niski poziom minerałów)
Polecam tanią i dobrą wodę z Biedronki - Aleksandria , ma tylko 262 mg/l , a kosztuje 0,58 zł Dla porównania Kropla Beskidu ma ok 700 mg/l
Woda może być gazowana i z cytrynką - jeśli ktoś nie lubi białej bez gazu.

Kropla Beskidu ma 359mg/l
Oj to przepraszam... chyba miałam na myśli Muszyniankę
kredka131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:25   #4830
Assafi
Raczkowanie
 
Avatar Assafi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 73
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Kurde wyobrazam sobie, ze to co innego ale i tak nie moge sie doczekac juz 2 fazy aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Assafi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.