Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-22, 09:47   #751
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

pytanie: czy jakis składnik w tych kosmetykach może szkodzic cerze naczynkowej?
rimmel recover:wiem że ma drobinki i czy one mogą podrażniać?
Skład: water (aqua), cyclopentasiloxane, propylene glycol ethylhexyl, methoxycinnamate, talc, dimethicone, phenyl trimethicone, calcium aluminium borosilicate, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, dimethicone peg-10/15 crosspolymer, lecithin, phenoxyethanol, sodium chloride, fragrance (parfum), arctostaphylos uva ursi leaf extract, peg-10 dimethicone, methylparaben, triethoxycaprylylsilane, maltodextrin, silica, tocopheryl acetate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, peg-10, propylparaben, dipropylene glycol, magnesium gluconate, potassium gluconate, ascorbyl glucoside, zinc gluconate, bht, tocopherol, calcium gluconate, methyl alcohol, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicytate, linalool, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol [+/- (may contain): titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), ultramarines (ci 77007)]
oraz żel do mycia twarzy vichy homme, na koncu w składzie ma alcohol(nie wiem dokładnie jaki, jest tylko napisane alcohol) i zastanawiam sie czy on moze szkodzić, oraz czy kwas salicylowy w tym żelu może być groźny dla naczynek?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 10:17   #752
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, postanowiłam się z moim problemem zgłosić do Was Do tej pory nie miałam problemu z zaskórnikami, ale ostatnio mnie wysypało na brodzie i nosie :| Podejrzewam dwa kremy, dlatego bardzo prosiłabym o analizę ich składu

Oriflame - Krem na noc z ekstraktem z kwiatów szarotki: (podobno neutralizuje wpływ wolnych rodników:P)
aqua, hydrogenated polydecene, glycerin, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, petrolatum, stearic acid, butyrospermum parkii, paraffin, peg-40 stearate, helianthus annuus, glyceryl stearate, peg-100 stearate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl acetate, saccharide isomerate, tocopheryl acetate, parfum , propylene glycol, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, stearyl acetate, isohexadecane, oleyl acetate, polysorbate 80, acetylated lanolin alcohol, sodium hydroxide, sorbitan oleate, sutilains, sorbitol, leontopodium alpinum, citric acid, sodium hyaluronate, phenoxyethanol

Oriflame - Skoncentrowany krem nawilżający na dzień
(Sprawdziłam, że był analizowany podobny kosmetyk, z NOWSZEJ linii, ten jest stary i ma inny skład, dlatego zwracam się z prośbą o analizę :

aqua (water), paraffinum liquidum (mineral oil), petrolatum, glycerin, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl acetate, peg-2 stearate, carbomer, helianthus annuus (sunflower seed oil), cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, stearyl acetate, parfum (fragrance), methylparaben, butyl methoxydibenzoylmethane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, oleyl acetate, propylparaben, acetylated lanolin alcohol, vaccinium myrtillus (extract), rosa canina (fruit extract), plantago major (leaf extract), ascorbyl glucoside


I czy te kremy w ogóle mają w sobie coś wartościowego? Ten pierwszy jest dla mnie obojętny, z drugiego jestem zadowolona
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 11:08   #753
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co może podrażniać skórę w tych kremach?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7324
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12400
Z góry dziekuję za odpowiedz.
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 14:57   #754
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o porównanie tych dwóch maseczek Lumene (pierwsza jest już chyba niedostępna, nie widziałyście jej może gdzieś?) :
która lepiej nawilża
która lepiej odzywia
która mniej natłuszcza
która jest bardziej kojąca
czy któraś ma właściwości chłodzące

Gracjas


Lumene, Blue Hydra Drops Intensive (maseczka intensywnie nawilżająca)
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Alcohol Denat., Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Saccharide Isomerate, Avena Sativa/Oat Extract, Phenoxyethanol, Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Imperata Cylindrica/Root Extract, PEG-8, Citric Acid, Propylparaben, Isobutylparaben, CI 60730/Ext. D&C Violet 2, CI 42090/FD&C Blue 1

Lumene, Blue Sensitive, Hydra Tender Soothing and Moisturizing Mask (Kojąca i nawilżająca maseczka)
Skład: Aqua, Canola Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Betaine, Saccharide Isomerate, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Allantoin, Bisabolol, PEG-8, Butylparaben, Ethylparaben, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Imperata Cylindrica (Root) Extract, Carbomer, Tocopherol, Propylparaben, Isobutylparaben, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid.
Obie będą nawilżały w podobnym stopniu - mają podobne emolienty. Bardziej kojąca będzie maseczka nr 2, ze względu na zawartośc allantoiny i bisabololu, ale nie będzie to jeakieś super-ukojenie skóry. MAski nie sa natłuszczające, choć maska nr 1 ma trójglicerydy i moze mieć mocniejsze działąnie odzywcze [moze tez bardziej zapychać. Żadna nie jest chłodząca.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 15:10   #755
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
w załączniku jest zdjecie COLORSTAY REVLON kompleksem SoftFlex do skory tlustej.

Czy moge prosic o anazlize skladu?
czy wykonczenie bedzie matowe? czy naturalne?
czy duzo jest zapychaczy?
czy podklad raczej ma wlasciwości ściągające czy nie?
co w nim takiego jest co może sprawić, że podobno trzyma się tak długo jeśli mozna to powiedzieć na podstawie składu oczywiście
Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
COLORSTAY REVLON kompleksem SoftFlex do skóry suchej i normalnej

proszę o uwzględnienie tych samych właściwości co post wyżej

czy składy podkładów dla skóry mieszanej i suchej aż tak bardzo się różnią?
mam skórę mieszaną ale wolę kosmetyki do normalnej dlatego się nad tym zastanawiam
Dziękuje!

poniżej przepisałam skład żeby było łatwiej analizować
Składniki aktywne: Titanium Dioxide 4.4%, Zinc Oxide 2.0%
Skład: Aqua Eau (Water), Cyclomethicone, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Polyglyceryl 4 Isostearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Isododecane, Boron Nitride, Methicone, Laureth-7, Malva Sylvestris Extract (Mallow), Lilium Candidum Bulb Extract (Lily), Lactobacillus/Eridictyon Californicum Ferment Extract, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Serica Soie (Silk), Tocopherol Acetate, Retinyl Palmitate, Ethylene Brassylate, Tribehenin, Bisabolol, Silica, Alumina, Isohexadecane, Polydimethylsiloxane/Polymethysilesquioxane Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Bismuth Oxychloride (CI 77163), Zinc Oxide (CI 77947)
Boże, co za długasne składy!!!!!

Wersja do cery tłustej - masa silikonów, polimerów, nylonu, talku, skrobii i jeszcze 7& tdwutlenku tytanu. Oprócz tlenku tytanu, ktory jest filtrem fizycznym [czyli "siedzi" nam na skórze tworzac film] to reszta ma matowac, matowac, matowac. włąśnie te skłądniki maja odpowiadac za trawałośc produktu - trwały to on na pewno bedzie, przy takiej ilosc skrobii, polimerów i skłądników pudrowych, ale jak on nie zapcha cery to będzie cud. To raczej teratralny mek-up a nie naturalny. Na wielkie wyjscia, zdecydowanie nie na co dzien.

Wersja do skory suchej - to samo plus witamina E i A oraz troche emolientow, woski roslinne. Tłustawy.

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
pytanie: czy jakis składnik w tych kosmetykach może szkodzic cerze naczynkowej?
rimmel recover:wiem że ma drobinki i czy one mogą podrażniać?
Skład: water (aqua), cyclopentasiloxane, propylene glycol ethylhexyl, methoxycinnamate, talc, dimethicone, phenyl trimethicone, calcium aluminium borosilicate, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, dimethicone peg-10/15 crosspolymer, lecithin, phenoxyethanol, sodium chloride, fragrance (parfum), arctostaphylos uva ursi leaf extract, peg-10 dimethicone, methylparaben, triethoxycaprylylsilane, maltodextrin, silica, tocopheryl acetate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, peg-10, propylparaben, dipropylene glycol, magnesium gluconate, potassium gluconate, ascorbyl glucoside, zinc gluconate, bht, tocopherol, calcium gluconate, methyl alcohol, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicytate, linalool, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol [+/- (may contain): titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), ultramarines (ci 77007)]
oraz żel do mycia twarzy vichy homme, na koncu w składzie ma alcohol(nie wiem dokładnie jaki, jest tylko napisane alcohol) i zastanawiam sie czy on moze szkodzić, oraz czy kwas salicylowy w tym żelu może być groźny dla naczynek?
POdkłąd RImmela - cała masa składników, ktore moga podraznic naczynka - od silikonow począwszy, poprzez masę parabenów -czyli konserwantów] z syntetycznym BHT włącznie az do miki [ktorej czasteczki w mikroskopowym powiekszeniu maja ostre brzegi i moga podrazniac skore] do tlenkow zelaza. Ach i jest alkohol.

Zel Vichy 0 jesli ma alkohol to z pewnoscia nie jest dla naczynkowców. Sam kwas salicylowy nie jest szkodliwy [zależy to tez od stężenia], ale nie jest polecany w połączeniu z alkoholem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 15:17   #756
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Witam, postanowiłam się z moim problemem zgłosić do Was Do tej pory nie miałam problemu z zaskórnikami, ale ostatnio mnie wysypało na brodzie i nosie :| Podejrzewam dwa kremy, dlatego bardzo prosiłabym o analizę ich składu

Oriflame - Krem na noc z ekstraktem z kwiatów szarotki: (podobno neutralizuje wpływ wolnych rodników:P)
aqua, hydrogenated polydecene, glycerin, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, petrolatum, stearic acid, butyrospermum parkii, paraffin, peg-40 stearate, helianthus annuus, glyceryl stearate, peg-100 stearate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl acetate, saccharide isomerate, tocopheryl acetate, parfum , propylene glycol, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, stearyl acetate, isohexadecane, oleyl acetate, polysorbate 80, acetylated lanolin alcohol, sodium hydroxide, sorbitan oleate, sutilains, sorbitol, leontopodium alpinum, citric acid, sodium hyaluronate, phenoxyethanol

Oriflame - Skoncentrowany krem nawilżający na dzień
(Sprawdziłam, że był analizowany podobny kosmetyk, z NOWSZEJ linii, ten jest stary i ma inny skład, dlatego zwracam się z prośbą o analizę :

aqua (water), paraffinum liquidum (mineral oil), petrolatum, glycerin, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl acetate, peg-2 stearate, carbomer, helianthus annuus (sunflower seed oil), cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, stearyl acetate, parfum (fragrance), methylparaben, butyl methoxydibenzoylmethane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, oleyl acetate, propylparaben, acetylated lanolin alcohol, vaccinium myrtillus (extract), rosa canina (fruit extract), plantago major (leaf extract), ascorbyl glucoside


I czy te kremy w ogóle mają w sobie coś wartościowego? Ten pierwszy jest dla mnie obojętny, z drugiego jestem zadowolona

Proszę o podanie dokłądnych, całych nazw tych kremów - chciałabym je dodać do listy.


Strasznie dużo zapychaczy, najtłuściejsze emolienty dodatkowo podkresliłam. Ten pierwszy krem jest bardzo, ale to bardzo odzywczy i bardzo prawdopodobne ze to on Cie zapycha. Chociaz oba mają sporo parafiny, wazeliny itp. W pierwszym dodatkowo zaznaczyłąm szarotkę - na koncu składu Drugi krem ma ciekawsze wyciągi.

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Co może podrażniać skórę w tych kremach?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7324
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12400
Z góry dziekuję za odpowiedz.
Nie wiem, niestety co mogło Cie podrażnić. Kremy nie zawierają skąłdników znanych jako powszechne "uczulacze". Skądinnąd, sporo osób skarżyło się na krem Calma HLC ziaji - podobno właśnie uczula.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 15:18   #757
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Skoro już jesteśmy przy podkładach, to i ja się dołączę.
Po wykluczeniu wielu innych kosmetyków, ten podkład jest głównym podejrzanym jeśli chodzi o moje niedawne dramatyczne uczulenie i podrażenienie skóry.

Oriflame, Giordani Gold Adaptive Foundation
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, caprylyl methicone, polyglyceryl-4 isostearate, butylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, polyethylene, methyl methacrylate crosspolymer, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, silica, hydrogenated castor oil, parfum, alumina, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, ci 77891, ci 77492, ci 77491, ci 77499

Jeśli nie ten podkład, to na 100% nowe mleczko Lirene do suchej skóry było winowajcą. Z góry bardzo, bardzo dziękuje za odpowiedź, czy mogło tu być coś, co uczula/podrażnia cerę naczynkową powodując koszmarne zaczerwienienia/powoduje łuszczenie, ale to pewnie w ramach reakcji alergicznej. Zależy mi, bo kupiłam niedawno i nie wiem, czy wracać do niego (póki co nie wróciłam do podkładów bo tym uczuleniu, ale chciałabym).
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 15:24   #758
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Baaardzo, ale to bardzo Ci dziękuję Spróbuje w takim razie odstawić wpierw ten na noc
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 17:28   #759
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja mam pytanie z innej beczki . Przez pomylke uzywalam kremu dla cery dojrzalej- http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13075 i chcialabym wiedziec czy ktorys ze skladnikow, a mianowicie ekstrakt z bratka, wyciag z kukurydzy deliner, ekstrakt ze słodu i biotechnologiczny trojpeptyd mogł zaszkodzic w jakis sposob mlodej skorze. Mam 20 lat , kremu uzywalam 2 miesiace. Odpowiedzcie prosze,bede bardzo wdzieczna

Edytowane przez @marta@
Czas edycji: 2007-04-22 o 20:13
@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 18:33   #760
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Skoro już jesteśmy przy podkładach, to i ja się dołączę.
Po wykluczeniu wielu innych kosmetyków, ten podkład jest głównym podejrzanym jeśli chodzi o moje niedawne dramatyczne uczulenie i podrażenienie skóry.

Oriflame, Giordani Gold Adaptive Foundation
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, caprylyl methicone, polyglyceryl-4 isostearate, butylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, polyethylene, methyl methacrylate crosspolymer, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, silica, hydrogenated castor oil, parfum, alumina, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, ci 77891, ci 77492, ci 77491, ci 77499

Jeśli nie ten podkład, to na 100% nowe mleczko Lirene do suchej skóry było winowajcą. Z góry bardzo, bardzo dziękuje za odpowiedź, czy mogło tu być coś, co uczula/podrażnia cerę naczynkową powodując koszmarne zaczerwienienia/powoduje łuszczenie, ale to pewnie w ramach reakcji alergicznej. Zależy mi, bo kupiłam niedawno i nie wiem, czy wracać do niego (póki co nie wróciłam do podkładów bo tym uczuleniu, ale chciałabym).

Hmm..z uczukeniami jest najciężej, bo tylko Ty znasz swoją cerę. Szkoda ze nie podałaś obydwu składów, mozna by porównać. Moze niektóre skłądniki się powtarzają...?

Jesli chodzi o podkłąd Giordani, mam 2óch podejrzanych, oprócz oczywiście sporej ilości komserwantów, z których każdy może uczulać. 1szy podejrzany to plietylen -polimer, termoplastik; 2gi to alumina - forma telnku glinu, ma przyspieszac wysychanie produktu na skórze [moze to przez to te łuszczenie?].

Chyba ze to zupełnie co innego, np. wyciągi roslinne z mleczka Lirene?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 18:46   #761
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V czy ten podkład bedzie sie nadawał do rpzesuszonej (odwodnionej też) skóry sklonnej do pękajacych naczynek i podatnej na zapychanie? Z góry dziekuje

IsaDora, Hydralight (fluid beztłuszczowy nawilżający)
Skład: Aqua, Cyclomethicone/Cyclopentasiloxane, Cetearyl Octanoate, Propylene Glycol, Mica, Silica, Squalane, Sodium Polyaspartate, Beheneth-30, Myristyl Alcohol, Glyceryl Isostearate, Glycerin, Polysorbate-20, Hydrogenated Vegetable Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone Copolyol/BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glyceryl Stearate, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Methylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Aluminum Sulfate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Carbomer, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Ascorbyl Palmitate. [+/- May contain: Mica, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491/Iron Oxides, CI 77492/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides, CI 77007/Ultramarines]
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 18:56   #762
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
L_V czy ten podkład bedzie sie nadawał do rpzesuszonej (odwodnionej też) skóry sklonnej do pękajacych naczynek i podatnej na zapychanie? Z góry dziekuje

IsaDora, Hydralight (fluid beztłuszczowy nawilżający)
Skład: Aqua, Cyclomethicone/Cyclopentasiloxane, Cetearyl Octanoate, Propylene Glycol, Mica, Silica, Squalane, Sodium Polyaspartate, Beheneth-30, Myristyl Alcohol, Glyceryl Isostearate, Glycerin, Polysorbate-20, Hydrogenated Vegetable Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone Copolyol/BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glyceryl Stearate, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Methylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Aluminum Sulfate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Carbomer, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Ascorbyl Palmitate. [+/- May contain: Mica, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491/Iron Oxides, CI 77492/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides, CI 77007/Ultramarines]
Plusy:[ciekawsze skłądniki na różowo]
- emolienty, dosyć lekkie [chyba ze zapycha Cie gliceryna]: oleje rośłinne
- skwalan
- mocznik
- fruktoza, glukoza, sukroza i inne

Minusy:
- zapychający Myristyl Alcohol
- dużo miki, która moze podrażniać naczynkowców
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 19:17   #763
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja poprosze o analize pod względem zapychania ( i ewentualnych właściwości nawilżających):

Emo-Farm, Aloepanten (Kremo - żel do pielęgnacji skóry)

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Canola Oil, Glycerin, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Panthenol, Allantoin, Sodium Acrylate (and) Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (and) Isohexadecane (and) Polysorbate 80, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Sodium Hydroxide.
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 19:28   #764
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
Ja poprosze o analize pod względem zapychania ( i ewentualnych właściwości nawilżających):

Emo-Farm, Aloepanten (Kremo - żel do pielęgnacji skóry)

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Canola Oil, Glycerin, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Panthenol, Allantoin, Sodium Acrylate (and) Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (and) Isohexadecane (and) Polysorbate 80, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Sodium Hydroxide.
Ze składników potencjalnie zapychających: parafina, isporopyl mirystate. Na uwagę zasługuje tu wyciąg zlisci aloesu, pantenol i allantoina. Nawilżać powienien dobrze. Tyle
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 20:15   #765
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez @marta@ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z innej beczki . Przez pomylke uzywalam kremu dla cery dojrzalej- http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13075 i chcialabym wiedziec czy ktorys ze skladnikow, a mianowicie ekstrakt z bratka, wyciag z kukurydzy deliner, ekstrakt ze słodu i biotechnologiczny trojpeptyd mogł zaszkodzic w jakis sposob mlodej skorze. Mam 20 lat , kremu uzywalam 2 miesiace. Odpowiedzcie prosze,bede bardzo wdzieczna
Ponawiam prosbe
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 20:41   #766
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez @marta@ Pokaż wiadomość
Ponawiam prosbe
Ten krem nie wyrządził Twojej skórze abosultnie żadnej krzywdy. Odrobina antyoksydantów nikomu nie zaszkodzi. A tak poza tym, kremu nie dobiera się do wieku, tylko do rodzaju skóry
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 20:56   #767
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Boże, co za długasne składy!!!!!

Wersja do cery tłustej - masa silikonów, polimerów, nylonu, talku, skrobii i jeszcze 7& tdwutlenku tytanu. Oprócz tlenku tytanu, ktory jest filtrem fizycznym [czyli "siedzi" nam na skórze tworzac film] to reszta ma matowac, matowac, matowac. włąśnie te skłądniki maja odpowiadac za trawałośc produktu - trwały to on na pewno bedzie, przy takiej ilosc skrobii, polimerów i skłądników pudrowych, ale jak on nie zapcha cery to będzie cud. To raczej teratralny mek-up a nie naturalny. Na wielkie wyjscia, zdecydowanie nie na co dzien.

Wersja do skory suchej - to samo plus witamina E i A oraz troche emolientow, woski roslinne. Tłustawy.
wiem, ze strasznie dlugasne ale sporo kobiet go poleca bo podobno bardzo dobrze sie trzyma a szukam czegoś na ślub
czyli dla normalnej się nie nadaje skoro jest tłusty...
może sprawdze ten dla tlustej ale aż się boję zeby mnie nie zatkał :-/
dzięki!
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 21:02   #768
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV, a skoro tamte maseczki nie chłodzą to może podpowiesz mi jakiego składnika powinnam szukac, aby kosmetyk (generalnie wolałabym maseczke ale może być też krem czy żel) dawał uczucie chłodzenia?

Poza miętą, bo nie toleruję jej zapachu.
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 21:13   #769
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmm..z uczukeniami jest najciężej, bo tylko Ty znasz swoją cerę. Szkoda ze nie podałaś obydwu składów, mozna by porównać. Moze niektóre skłądniki się powtarzają...?

Jesli chodzi o podkłąd Giordani, mam 2óch podejrzanych, oprócz oczywiście sporej ilości komserwantów, z których każdy może uczulać. 1szy podejrzany to plietylen -polimer, termoplastik; 2gi to alumina - forma telnku glinu, ma przyspieszac wysychanie produktu na skórze [moze to przez to te łuszczenie?].

Chyba ze to zupełnie co innego, np. wyciągi roslinne z mleczka Lirene?
Prawdę mówiąc, pod tym względem dopiero poznaję moją cerę. Od pewnego czasu jest bardzo, bardzo sucha, z coraz większą skłonnością do rozszerzonych naczynek. Teraz pojawiły się podrażnienia. Mam właśnie nadzieję, że dzięki forum poznam, co może jej szkodzić/pomagać.

Faktycznie podkład wysycha na skórze szybko i w ogóle nie jest tłusty...

Jeśli chodzi o mleczko, to podam w takim razie od razu jego skład... Jeśli tu nie będzie nic a nic, co mogłoby zrobić mi krzywdę to pewnie podkład.

Przy okazji chciałam napisać, że w moich oczach jesteś wielka - masz niesamowitą wiedzę, tak rozszyfrowywać kosmetyki

Lirene Dermoprogram, Cera Sucha, Mleczko odżywcze do demakijażu twarzy i oczu

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Clyceryl Stearate SE, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Panthenol, Disodium EDTA, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Yeast (Faex) Extract, Glycoproteins, Mewthylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

(za literówki itp., jeśli są, przepraszam - teraz przepisywałam, ale mam nadzieję, że jest ok).

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Plusy:[ciekawsze skłądniki na różowo]
- emolienty, dosyć lekkie [chyba ze zapycha Cie gliceryna]: oleje rośłinne
- skwalan
- mocznik
- fruktoza, glukoza, sukroza i inne

Minusy:
- zapychający Myristyl Alcohol
- dużo miki, która moze podrażniać naczynkowców
Cieszy mnie duża ilość plusów w tym podkładzie Isa Dora, bo akurat go posiadam Byłam z niego zadowolona, więc chyba wrócę do niego na razie Wcześniej mnie nie zapychał i nie podrażniał, więc powinno być ok.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 22:01   #770
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez @marta@ Pokaż wiadomość
Ponawiam prosbe
Kremy dla cer dojrzalych z reguly sa bardziej tresciwe,wiekszosc firm wychodzi z zalozenia ze cera dojrzala potrzebuje duzej ilosci skladnikow odzywczych co nie zawsze jest regula.
Sortowanie kosmetykow pielegnacyjnych przez wzglad na wiek nie zawsze jest dobre poniewaz kazda cera jest inna i jej wymagania.

Krem Sorayi ma niezla nazwe ale wg mnie nie ma w nim nic co mogloby Ci zaszkodzic,zreszta nie ma podstawy by wogole w ten sposob podchodzic do pielegnacji

Nie wiem jaka masz cere i z jakimi problemami sie borykasz ale generalnie dla naczynkowcow moze byc nie bardzo poprzez propylene glycol wysoko w skladzie,maslo shea moze zapychac jezeli Twoja cera nie toleruje go.

palmitoyl tripeptide-3 to jeden ze skladnikow przeciwzmarszczkowych ale nie sadze aby jego dzialanie bylo na tyle silne poza tym skladnik ten odpowiada za naprezenie skory i powstrzymuje proces starzenia sie,nie jest szkodliwy.

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
wiem, ze strasznie dlugasne ale sporo kobiet go poleca bo podobno bardzo dobrze sie trzyma a szukam czegoś na ślub
czyli dla normalnej się nie nadaje skoro jest tłusty...
może sprawdze ten dla tlustej ale aż się boję zeby mnie nie zatkał :-/
dzięki!
To,ze podklady Revlonu sa polecane to jedno a zachowanie na twarzy to drugie
Uzywalam klasycznego ColorStaya i SoftFlexa-tak sobie wspominam przygode z nimi,moze dlatego ze jednak nie lubie az takiego krycia i efektu maski nawet pomimo,ze kolor idealnie mi pasuje
Podraznil mnie i mialam niespodzianki po nim,do tej pory nie wyptropilam dokladnie jaki skaldnik za to odpowiada-dalam sobie spokoj i powedrowal do nowej wlascicielki
Jezeli moge podpowiedziec to...goraco polecam porzadne przetestowanie przed zakupem

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
LV, a skoro tamte maseczki nie chłodzą to może podpowiesz mi jakiego składnika powinnam szukac, aby kosmetyk (generalnie wolałabym maseczke ale może być też krem czy żel) dawał uczucie chłodzenia?

Poza miętą, bo nie toleruję jej zapachu.
Najczesciej jest to menthol,nie zawsze on jest wyczuwalny i duzo zalezy od tego na jakiej pozycji jest w skladzie;czesto tez sa to pochodne mentholu-musze przesledzic skaldy to napisze wiecej druga sprawa jest taka,ze jezeli polaczyc sie kilka skaldnikow to zapach moze byc praktycznie niewyczuwalny-podobny efekt jest w zelu do mycia twarzy Anew Avonu,swietnie chlodzi ale zapach ma cytrusowy.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Prawdę mówiąc, pod tym względem dopiero poznaję moją cerę. Od pewnego czasu jest bardzo, bardzo sucha, z coraz większą skłonnością do rozszerzonych naczynek. Teraz pojawiły się podrażnienia. Mam właśnie nadzieję, że dzięki forum poznam, co może jej szkodzić/pomagać.

Faktycznie podkład wysycha na skórze szybko i w ogóle nie jest tłusty...

Jeśli chodzi o mleczko, to podam w takim razie od razu jego skład... Jeśli tu nie będzie nic a nic, co mogłoby zrobić mi krzywdę to pewnie podkład.

Przy okazji chciałam napisać, że w moich oczach jesteś wielka - masz niesamowitą wiedzę, tak rozszyfrowywać kosmetyki

Lirene Dermoprogram, Cera Sucha, Mleczko odżywcze do demakijażu twarzy i oczu

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Clyceryl Stearate SE, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Panthenol, Disodium EDTA, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Yeast (Faex) Extract, Glycoproteins, Mewthylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

(za literówki itp., jeśli są, przepraszam - teraz przepisywałam, ale mam nadzieję, że jest ok).



Cieszy mnie duża ilość plusów w tym podkładzie Isa Dora, bo akurat go posiadam Byłam z niego zadowolona, więc chyba wrócę do niego na razie Wcześniej mnie nie zapychał i nie podrażniał, więc powinno być ok.

Mleczko jest tresciwe i dosc geste,winowajca moze byc parafina ktora jest wysoko w skladzie.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-04-22 o 22:56
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 22:19   #771
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

tyle bylo tych prosb o analize ze moje posty zagubily sie chyba
dlatego chcialabym ponowic prosbe o analize tych 2 podkladow - zalaczam linki do postow
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=732

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=731
dziekuje
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 22:53   #772
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
prosze o analize podkladu

Body Shop Oil free balancing foundation

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octisalate, Cyclomethicone, Isopropyl Lanolate, Polymethyl Methacrylate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone, Glycerin, Methyl Glucose Sesquistearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate SE, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Boron Nitride, Tocopheryl Acetate, Alumina, Silica, Panthenol, Propylparaben, Hectorite, Phenyl Methicone, Methylparaben, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Octyl Hydroxystearate, Ascorbic Acid, Disodium EDTA, Polysilicone-11, Sodium Methylparaben, Talc, Bladderwrack Powder, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.
dziekuje
ethylhexyl methoxycinnamate- filtr anty UVB ale jest w czlowoce skladu wiec wydaje mi sie,ze to bardziej rola bazy podkladu
salicylan oktylu-pochlania promienie UVB
isopropyl lanolate - ester zmiękczający ktory moze wywolywac podraznienia

Ogolnie ma w sobie silikony ktore nadadza gladosc aplikacji,ma w sobie mike i alumine wiec pewnie bedzie delikatnie rozswietlal-ogolnie ciekawa jestem tego podkladu.





Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
mialam juz nic z vichy nie kupowac ale sie zastanawiam nad tym podkladem, prosze o analize . to

Normateint vichy

aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylates copolymer, butylparaben, parfum
dzieki
Silikony,gliceryna,alkoho l denat ktory moze podrazniac wrazliwcow,nylon to składnik absorbujący i wygładzający;calkiem niezle sie prezentuje.

Wybacz ale faktycznie mozna zginac w gaszczu postow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 06:20   #773
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mleczko jest tresciwe i dosc geste,winowajca moze byc parafina ktora jest wysoko w skladzie.
Co zaskakujące, to mleczko jest rzadkie w konsystencji, dla mnie nawet zbyt rzadkie. Wydawło mi się właśnie takie bardzo, bardzo zwykłe i mało treściwe Ale może to kwestia tego, że ja w ogóle lubię gęste mleczka.

Myślę, że to jednak podkład zawinił w takim razie, ponieważ przejrzałam różne kosmetyki, których wtedy używałam, a także jakiś czas przed uczuleniem i one także miały w składzie parafinę.

Dziękuję bardzo za odpowiedź Na razie chyba dam Wam spokój z moimi prośbami o analizę
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 08:23   #774
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Lirene Dermoprogram, Cera Sucha, Mleczko odżywcze do demakijażu twarzy i oczu

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Clyceryl Stearate SE, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Panthenol, Disodium EDTA, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Yeast (Faex) Extract, Glycoproteins, Mewthylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

(za literówki itp., jeśli są, przepraszam - teraz przepisywałam, ale mam nadzieję, że jest ok).
Parafiny sporo, ale ta raczej pozapycha. natomiast jeśłi chodzi o reakcje uczuleniową, to w tym przypadku winiłabym pewien paskudny konserwant - DMDM Hydantoin, który wytrąca formaldehyd. Jest baaardzo uczulający i wini się go za zaostrzanie alergii.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 08:33   #775
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Parafiny sporo, ale ta raczej pozapycha. natomiast jeśłi chodzi o reakcje uczuleniową, to w tym przypadku winiłabym pewien paskudny konserwant - DMDM Hydantoin, który wytrąca formaldehyd. Jest baaardzo uczulający i wini się go za zaostrzanie alergii.
No to chyba mamy wroga! Dziękuję Ci bardzo. Użyłam tego mleczka tylko dwa razy i potem spotkał mnie koszmar - skoro jest bardzo uczulający, to pewnie on, wcześniej nigdy nie miałam problemów z alergią.
W takim razie nie będę już go używała. Wolę nie ryzkować. Przejrzę moje inne kosmetyki pod względem tego składnika i będę zwracała na niego uwagę przy zakupach.

Dziękuję za pomoc.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 08:45   #776
Pauline007
Raczkowanie
 
Avatar Pauline007
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 207
Witam

Jaki świetny wątek Zastanawiam się właśnie nad kupnem balsamu Avonu, nietstey nie wiem, co poszczególnie nazwy znaczą. Dziękuje za zanalizowanie
Pozdrawiam

Avon, Skin So Soft, Replenishing Body Lotion (Nawilżający balsam do ciała)
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, dimethicone, steareth-20, aluminum starch octenylsuccinate, cetearyl alcohol, steareth-2, glyceryl stearate, caprylic/capric triglyceride, imidazolidinyl urea, carbomer, methylparaben, ceteareth-20, disodium edta, parfum, propylparaben, potassium hydroxide, trimethylsiloxysilicate, polysorbate 80, butyrospermum parkii butter extract, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, trimethylolpropane triethylhexanoate, simmondsia chinensis oil, butylparaben, ceteth-24, choleth-24, ethylparaben, isobutylparaben, peg-100 stearate, phenoxyethanol, saccharomyces lysate extract, amaranthus caudatus extract, diazolidinyl urea, propylene glycol, tocopherol, citric acid, benzyl alcohol, benzyl salicylate, coumarin, linalool, benzyl benzoate.

mam jeszcze jedną prosbe. Zaczełam używam ten krem i wysusza mi skóre, co może być pwoodem


L'Oreal, Happyderm, Krem supernawilżający 24H [cera normalna i mieszana]
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone, Silica, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Sodium Hyaluronate, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Dimethiconol, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Mica, Sodium Methylesculetin Acetate, Tocopheryl Acetate, Benzophenone-4, CI 77891/Titanium Dioxide, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Methylparaben, Chlorphenesin, Diazolodinyl, Urea, Tetrasodium Edta, Phenoxyethanol, Propylparaben, CI 14700/Red 4, CI 47005/Yellow 10, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol (FIL B9683/1)
__________________
Pozdrawiam
P.



Pauline007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 08:53   #777
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hexxana dziekuje za odpowiedz wlasnie tak myslalam ze moj post nie zostal zauwazony wiec pozwolilam sobie powtorzyc
podklad body shop lubie i sobie chwale wiec dobrze ze nie ma jakis niespodzianek w skladzie
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 09:01   #778
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Pauline007 Pokaż wiadomość
Witam

Jaki świetny wątek Zastanawiam się właśnie nad kupnem balsamu Avonu, nietstey nie wiem, co poszczególnie nazwy znaczą. Dziękuje za zanalizowanie
Pozdrawiam

Avon, Skin So Soft, Replenishing Body Lotion (Nawilżający balsam do ciała)
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, dimethicone, steareth-20, aluminum starch octenylsuccinate, cetearyl alcohol, steareth-2, glyceryl stearate, caprylic/capric triglyceride, imidazolidinyl urea, carbomer, methylparaben, ceteareth-20, disodium edta, parfum, propylparaben, potassium hydroxide, trimethylsiloxysilicate, polysorbate 80, butyrospermum parkii butter extract, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, trimethylolpropane triethylhexanoate, simmondsia chinensis oil, butylparaben, ceteth-24, choleth-24, ethylparaben, isobutylparaben, peg-100 stearate, phenoxyethanol, saccharomyces lysate extract, amaranthus caudatus extract, diazolidinyl urea, propylene glycol, tocopherol, citric acid, benzyl alcohol, benzyl salicylate, coumarin, linalool, benzyl benzoate.
Co tu jest?

Emolienty - czyli skłądniki nawilżająco-natłuszczające, na czarno.
Wyciągi roślinne - na zielono
Witaminy - na pomarańczowo
Silikony - na niebiesko

reszta - konserwanty, skrobie, rozpuszczalniki, zagęszczacze, kompozycja zapachowa

Cytat:
Napisane przez Pauline007 Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedną prosbe. Zaczełam używam ten krem i wysusza mi skóre, co może być pwoodem


L'Oreal, Happyderm, Krem supernawilżający 24H [cera normalna i mieszana]
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone, Silica, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Sodium Hyaluronate, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Dimethiconol, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Mica, Sodium Methylesculetin Acetate, Tocopheryl Acetate, Benzophenone-4, CI 77891/Titanium Dioxide, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Methylparaben, Chlorphenesin, Diazolodinyl, Urea, Tetrasodium Edta, Phenoxyethanol, Propylparaben, CI 14700/Red 4, CI 47005/Yellow 10, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol (FIL B9683/1)
Zapewne alkohol na 3 miejscu w skłądzie!! I to w kremie nawilżającym, koszmar! Oprócz tego masa silikonów i konserwantów
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 09:14   #779
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To,ze podklady Revlonu sa polecane to jedno a zachowanie na twarzy to drugie
Uzywalam klasycznego ColorStaya i SoftFlexa-tak sobie wspominam przygode z nimi,moze dlatego ze jednak nie lubie az takiego krycia i efektu maski nawet pomimo,ze kolor idealnie mi pasuje
Podraznil mnie i mialam niespodzianki po nim,do tej pory nie wyptropilam dokladnie jaki skaldnik za to odpowiada-dalam sobie spokoj i powedrowal do nowej wlascicielki
Jezeli moge podpowiedziec to...goraco polecam porzadne przetestowanie przed zakupem
chetnie bym to zrobila ale czy w sephorach robia probki z revlona??
wydaje mi sie ze nie chociaz nei wiem jaka roznica miedzy nimi a tymi drozszymi...

efektu maski nie cierpie. ale korci mnie ta niby trwalosc bo czolo mi sie blyszczy - nie mam sposobu na to a nie chce swiecic jak zarówa na wlasnym slubie
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 09:55   #780
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja zgłaszam się z pytaniem dość nietypowym. Otóż właśnie kończy mi się balsam po depilacji (który w opisie ma też niby działanie spowalniające odrastanie włosów), jestem z niego średnio zadowolona (tzn. dość dobrze łagodzi podrażnienia i chyba nawet opóźnia to odrastanie (albo jest to tylko moje pobożne życzenie lub, co bardzie prawdopodobne przerzucenie się z golenia na stosowanie pasty cukrowej. Ale do rzeczy… Pytanie: czy istnieje jakiś składnik, na który mogłabym zwrócić uwagę w składach balsamów, który rzeczywiście ma działanie opóźniające odrastanie (jeśli w ogóle takowy istnieje)?
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.