Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-18, 11:27   #1021
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Odżywka pielęgnacyjna do wlosów farbowanych Kyrell (dostępna w marketach Aldi) - pozostale z tej serii maja silikony, ta tylko pq, ale daleko w skladzie

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Panthenol, PVP, Isopropyl Alcohol, Parfum, Glycerin, Methylparaben, Polyquaternium-16, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool

Sklad prosty i dosc krótki

przed zapachem typowe skladniki - emolienty (alkohole tłuszczowe), ale zastanawia mnie sens uzycia polimeru utrwalającego fryzurę PVP w odzywce do splukiwania - w dodatku tej - zdaniem producenta - do wlosow farbowanych.

po zapachu, a więc w ilości nieistotnej:
- nawilzajaca gliceryna,
- konserwant z grupy parabenów,
- polyquat-16 - kondycjoner, kationowy antsytatyk o lekkim dzialaniu usztywniajacym i nadającym objętość (Copolymer of vinylpyrrolidone and quaternized vinylimidazole jak twierdzi wikipedia - mi to nic nie mowi, ale moze ktoras z nadwornych chemiczek rozszyfruje ,
- konserwanto-rozpuszczalnik,
- benzyl salicylate, wg wizazowego skladnika pelni az 3 fukcje - konserwuje, nadaje zapach i chroni przed promieniami UV (więc zapewne on nadaje odzywce przeznaczenie dla wlosow farbowanych),
- dalej juz tylko konserwat i zapaszek

prosze o opinie na temat sensu obecnosci pvp w tej odzywce i ewentualnie jej funkcji myjącej.

jeszcze zaznacze, ze zapach spodoba sie milosniczom hegrona taki... babciowaty przez producenta okreslany jako "przyjemny aromat dzikiej róży"
Odpowiem słowami Kosmetolog1
PVP w tej odżywce będzie ją zagęszczać. jest to odżywka do spłukiwania więc działania stylizującego nie podejrzewałabym.

A co do PQ-16 i tej cudownie długiej nazwy, jeszcze do takiego etapu nie doszłam

Co do mycia to problematyczny jest PQ-16 oraz PVP, które co jakiś czas warto zmyć szamponem.

Niezgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 11:35   #1022
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Farmona, Herbal Care, Szampon 'Skrzyp polny'

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Equisetum Arvense, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA.
Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Dziękuję . Czytam wątek systematycznie i dużo się nauczyłam od Was i dzięki Waszym analizom.
Dałam do analizy jeszcze jeden szampon z tej samej serii - Herbal Care - ze skrzypem polnym, ale teraz jak porównuję składy szamponu z żen-szeniem, brzozowego (wcześniejsza analiza Kosmetolog) i tego ze skrzypem to widzę, że mają one te same składy, różnią się tylko ekstraktem. Dzielę się sowim spostrzeżeniem, żebyście nie musiały robić tej analizy, ale jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam.
Masz rację, Skrzyp Polny ma skład taki sam jak Szampon Brzozowy, różnią się tylko ekstraktem.

Tu jest analiza Szamponu Brzozowego:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=927
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 15:35   #1023
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o analizę Bambino Szampon z witaminą B3
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...no-Szampon.htm

Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum.
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 17:53   #1024
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

DevaCurl Set it Free

IngredientsAqueous Extracts of: Achilea Millefolium, Chamomilla Recutita (Matricaria), Cymbopogon Schoenanthus, Humulus Lupulus (Hops), Melissa Offcinalis (Balm Mint), Rosmarinus Offcinalis (Rosemary), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Acrylates/C12-22 Alkylmethacrylate Copolymer, Ceteareth-20, PVP, Beeswax, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycine Soja (Soybean) Lipids, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Fragrance.

(absolutny hit, serum, konsystencja mleczka, cos jak mleko skondensowane, mozna stosowac na mokre lub suche, poniewaz jest pakowany w malych opakowaniu zaprzestalam nakladania na wlosy razem z angellem, bo chce miec go jak nadluzej, teraz nakladam na kompletnie suche, wystarczy 2 psikniecia na reke i nakladam go jak zel, oprocz polysku serum daje dodatkowy hold, no i pieknie pachnie, u mnie powoduje ze suche wlosy bardziej sie skrecaja, gdy wlasnie przy nakladaniu ugniatam loki)
W skład tego mleczka wchodzi wody wyciąg z rumianku, chmielu, melisy i rozmarynu, mają one potencjał wzmacniający.
W dalszej kolejności znajdziemy alkohol tłuszczowy będący emolientem - zatrzyma wodę wewnątrz włosa wraz z dwoma innymi emolientami oraz oliwą z oliwek o lipidami oleju sojowego. Owe lipidy to mix fosfolipidów, steroli i trójglicerydów. Gliceryna jako humektant nawilży; dwa polimery zadziałają stylizująco i filmotwórczo.
Podsumowując fajne mleczko o właściwościach stylizujących, pielęgnacyjnych, nawilżających.

Kwestia zgodności z CG nie jest tu jednoznaczna.
Skład jest zgodny z wyjątkiem PVP, który należy zmyć co jakiś czas szamponem. Więcej na ten temat w krótkim, ale treściwym tekście

syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 18:58   #1025
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

DevaCurl Set Up & Above
Ingredients: water, ceteareth-20, PEG-7 glyceryl cocoate, propylene glycol, PEG-5 hydrogenated castor oil, theobroma grandiflorum (Cupuacu) see butter, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, olea europaea (olive) fruit oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, melissa offcinalis (balm mint) extract, humulus lupulus (hops) extract, cymbopogon schoenanthus (lemongrass) extract, chamomilla recutita (matricia) extract, rosmarinus offcinalis (rosemary) extract, achillea millefolium (yarrow) extract, diazolidinyl urea, iodopropyl butylcarbamate, blue 1, yellow 5

(to jest pomada, pierwsza pomada ktora naprawde ma hold a nie obciaza moich wloskow, mozna nakladac na mokre lub suche, u mnie najlepiej dziala na suche, ma taki hold jak mocny lakier)
W skład tej pomady wchodzą przede wszystkim oleje: cupuacu, jojoba, oliwa; natłuszczą, zmiękczą, zatrzymają wodę. Prócz tego dodano glikol propylenowy będący humektantem oraz rozpuszczalnikiem dla innych substancji a także ekstrakty roślinne z m.in. melisy, chmielu, rumianku, rozmarynu.
Początek składu stanowią emulgatory.
Nie ma tu substancji stricte stylizującej

Zgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 06:24   #1026
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Kupiłam w Lidl'u szampon do włosów za niewielką cenę (około 5zł).
Czy możecie mi powiedzieć, czy dobrze oczyści włosy, a przy tym ich nie wysuszy (a może i nawilży)? ...i czy nada objętości, jak zapewnia producent?

Cien prowitaminowy szampon do włosówVolume & Style
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Glycol Distearate, Citric Acid, Betaine, Sodium Benzoate, Parfum, Laureth-4, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Salicylate, Polyquaternium-10, Linalool, Citronellol, Formin Acid
Tradycyjny szampon z dodatkiem niewielkiej ilości aminokwasu antystatyków i hydrolizatu. Zawiera dwa najpopularniejsze związki myjące, które poradzą sobie z usunięciem resztek sebum i zanieczyszczeń zewnętrznych. Ich działanie wzmacniać będzie Laureth-4 (głównie pod względem usuwania tłuszczu więc szampon przeznaczony jest bardziej do włosów przetłuszczających się). Potem mamy zagęszczającą sól oraz nawilżający i odżywczy pantenol. co do nadania objętości to nie sądzę by był to efekt zachwycający, ale odpowiadać za to będą antystatyki

Niezgodny z CG

---------- Dopisano o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Shameer Pokaż wiadomość
Znalazłam w KWC szampon dla dzieci z Barwy. Niektóre kręconowłose lubią dziecięce szampony, więc może komuś się spodoba. Tylko nie wiem czy skład jest ok...

Skład: Aqua, Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate,Panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Benzyl Salicate, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Geraniol, Linalool.



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...t-i-dzieci.htm
Szampon zwiera sporą ilość związków myjących. Głównym jest delikatny sulfobursztynian. Potem mamy detergenty pomocnicze (mniej delikatne). Dwa kolejne związki poza działaniem myjącym działają nawilżająco i pomagają zmieszać wszystkie składniki szamponu. Poza związkami myjącymi mamy składniki odżywcze pantenol i hydrolizaty protein

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę Bambino Szampon z witaminą B3
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...no-Szampon.htm

Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum.
w szamponie jest spora ilość związków myjących. na czele delikatny alkilopoliglukozyd. potem detergent podobny do SLESu (można powiedzieć że jego odpowiednik). kolejne to związki myjąco-nawilżająco-stabilizujące. w szamponie mamy także niewielką ilość antystatyku, witaminy i łagodzącego bisabololu.

Niezgodny z CG

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka_g Pokaż wiadomość
To teraz ja mam prośbę o rozwikłanie chemicznych zagadek. Chyba jestem głupia ale nie wiem jak mam w opcjach pogrubić czcionkę, chyba się załamię.

Organic Root Stimulator Olive Oil Sheen Spray



INCI:Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) , Isobutane , Isopropyl Myristate , Olea Europaea Fruit Oil (Olive) , Lanolin ,Tocopheryl Acetate ,(vitamin E), Extracts of Aloe Barbadensis Leaf Juice , , Equisetum Arvense Extract (Horsetail) , Urtica Dioica Extract (Nettle),Chamomile (Anthemis Nobilis),Dimethicone Copolyol, Parfum (Fragrance) , Benzyl Alcohol , Benzyl Salicylate , Methyl Ionone , Geraniol , Hexyl Cinnamic Aldehyde , Lilial , d-Limonene , Linalool,Lyral,Alpha Iso Methyl Ionone

Spray ma za zadanie nawilżać i nabłyszczać oraz odżywiać kręcone włosy i to wszystko oczywiście w sposób "organiczny":P
W sprayu mamy:
emolienty- natłuszczają, nablyszczają, zapobiegają ucieczce wody. głównym atutem ma być tu oliwa z oliwek, ale ponieważ jest po mirystynianie izopropylu można podejrzewać że więcej niż 5% jej tu nie ma. Mirystynian ułatwi rozprowadzanie sprayu na włosach i zapobiegnie tworzeniu ciągłego filmu dzięki czemu skóra głowy nie "zapcha się" od parafiny.
Humektanty i substancje odżywcze- nawilżą włosy, wzmocnią je

Spray natłuści (nabłyszczy) włosy, nawilży je, raczej odżywi.
Co do "organiczności" tego sprayu- nie komentuję

Niezgodna z CG
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 09:20   #1027
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
w szamponie jest spora ilość związków myjących. na czele delikatny alkilopoliglukozyd. potem detergent podobny do SLESu (można powiedzieć że jego odpowiednik). kolejne to związki myjąco-nawilżająco-stabilizujące. w szamponie mamy także niewielką ilość antystatyku, witaminy i łagodzącego bisabololu.

Niezgodny z CG
Dziękuję

A ja naiwnie sądziłam, że będzie dobry
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 10:17   #1028
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o Analizę składu żelu do włosów.

VENITA, Styling Hair Ger. Super Strong Hold.
for All hair Types. With UV Filters, provitamin B5 + Keratin.


Skład: AQUA(WATER), ISOPROPYL ALKOHOL, VP/VA COPOLYMER,
CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PANTHENOL, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, HYDROLYZED KERATIN, DIAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM(FRAGRANCE), BENZYL BENZOATE, HEXYL CINNAM-ALDEHYDE, LINALOOL.

Zgadza się z metodą CG??
Czy nie zaszkodzi włosom ,a wpłynie na włosy korzystnie??
Warto używać??

PS. Dziękuję bardzo, i przepraszam za ewentualne błędy w składzie bo sama przepisywałam z opakowania.
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 07:47   #1029
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o rade czy odżywka o takim składzie jest zgodnba z CG czy wyrzucić ja:

Nazwa produktu: Odżywka Garnier Naturalna Pielęgnacja Mango + kwiat tiare

Skład: Aqua, Cetearyl, Alcohol, Elaeis Guineensis Oil/ Palm Oil, Coconut Oil, Trideceth-6, Chlorhidine Dihydrochloride, Limonene, Linalool, Mangifera Indica Fruit Exact, Amodimethicone, Geraniol, Gardenia Tahitensis Flower, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 08:28   #1030
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Goldwell Move Control Pasta modelująca loki

Ingredients:Water/Aqua, Isopropyl Palimtate, Microcrystalline Wax/Cera Microcristallina/Cire Microcristalline, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20, Dimethicone, Acrylates Copolymer, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Methylparaben, Propylparaben, Aminomethyl Propanol, Propylene Glycol, Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract, Sorbitol, Polysilicone-9, Fragrance/Parfum, Green 3/CI 42053, Red 33/CI 17200.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:09   #1031
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Nazwa produktu: Odżywka Garnier Naturalna Pielęgnacja Mango + kwiat tiare
Została już przeanalizowana tutaj
Zanim wrzucisz kosmetyk do analizy sprawdź, czy nie ma go na tej liście
Lista zanalizowanych kosmetyków do włosów
albo na tej
Lista przeanalizowanych kosmetyków
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 11:44   #1032
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Została już przeanalizowana tutaj
Zanim wrzucisz kosmetyk do analizy sprawdź, czy nie ma go na tej liście
Lista zanalizowanych kosmetyków do włosów
albo na tej
Lista przeanalizowanych kosmetyków
Dziekuje za odpowiedz. Szukalam tej odzywki w watku ale widocznie slabo.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 13:42   #1033
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
W skład tej pomady wchodzą przede wszystkim oleje: cupuacu, jojoba, oliwa; natłuszczą, zmiękczą, zatrzymają wodę. Prócz tego dodano glikol propylenowy będący humektantem oraz rozpuszczalnikiem dla innych substancji a także ekstrakty roślinne z m.in. melisy, chmielu, rumianku, rozmarynu.
Początek składu stanowią emulgatory.
Nie ma tu substancji stricte stylizującej

Zgodna z CG.
no popatrz, a jak naloze na suche wlosy to trzyma jak super mocny lakier do wlosow
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:30   #1034
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

proszę o analizę
Kern, crema al latte - kupiłam dla koleżanki, zastanawiałam się czy nie poprosić o odlewkę, ale teraz mam wątpliwości czy warto - parfum tak wysoko w składzie? No i końcówka składu mnie powaliła

aqua, cetearyl alcohol, cetrimmonium chloride, parfum, halianthus annuus, glycerin, pentylene glykol, peg-40, hydrogenated castrol oil, trideceth-9, sine adipe lac, phenoxylethanol, metylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben.
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 19:35   #1035
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Yasmin Pokaż wiadomość
proszę o analizę
Kern, crema al latte - kupiłam dla koleżanki, zastanawiałam się czy nie poprosić o odlewkę, ale teraz mam wątpliwości czy warto - parfum tak wysoko w składzie? No i końcówka składu mnie powaliła

aqua, cetearyl alcohol, cetrimmonium chloride, parfum, halianthus annuus, glycerin, pentylene glykol, peg-40, hydrogenated castrol oil, trideceth-9, sine adipe lac, phenoxylethanol, metylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben.
Faktycznie nie wygląda to ciekawie; jak sama zauważyłaś:
sporo konserwantów w tym parabenów, jeśli ktoś ich nie lubi ma powód, żeby nie stosować tej odżywki, albo stosować z dala od skalpu.
Co do zapachu, możliwe są dwie interpretacje, nie wiem która poprawniejsza:
1. im zapach wyżej w składzie tym go więcej
2. pozycja zapachu nie mówi nam ile go jest, ale niesie ze sobą informację, że substancji po zapachu jest mało.
Ta druga interpretacja zakłada, że zapachu daje się do 1% i będzie go tyle bez względu na to, czy zapach będzie na samym końcu czy tuż po wodzie. W tym pierwszym przypadku dostaniemy info, że innych składników jest więcej niż 1%, w drugim, że wszystkich składników z osobna jest mniej niż 1% czyli produkt jest kiepski.
Jeśli przyjmiemy 1. interpretację, jest to kolejny powód aby tej odżywki unikać.
Tak czy inaczej nie ma ona rewelacyjnego składu:
substancje przed zapachem to typowy standardowy odżywkowy początek: alkohol tłuszczowy + antystatyk: zmiękczy, wygładzi, ułatwi rozczesywanie, zatrzyma wodę wewnątrz włosa. Potem zapach i słonecznik (olej?) oraz humektanty: gliceryna i glikol propylenowy, przed konserwantami mleko.

Nadałaby się do mycia (albo codziennego użytkowania) jeśli ktoś nie zważa na konserwanty i ów zapach.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:33   #1036
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Kupilam kiedys taki krem I wczoraj sobie o nim przypomnialam, zgodnie z instrukcja producenta mozna nakladac na wilgotne wlosy przed suszeniem jako ochrona lub na suche aby opanowac frizz I dodac polysku, probowalam obu metod I na suche sprawdza sie u mnie lepiej (I ma piekny zapach ktory utrzymuje sie dlugo na wlosach), moze ktoras z naszych ekspertek rzucic oczkiem na ten kremik? Mysle o stosowaniu go zmiennie z Set It Free jako ujarzmiacz po walce z wiatrem.
Chinese Herbs Revitalizing Styling Creme/ Peter Lamas
Ingredients: Water (Aqua), Polyacrylamide (and) C13-14 Isoparaffin (and) Laureth-7, Caprylic/Capric Triglyceride, Panthenol (Vitamin B5), Codonopsis Tangshen Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Paeonia Multiflorum Extract, Prunus Persica (Peach) Kernel Extract, Certified Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Extract1, Olive Leaf Extract (and) Water, Rice (Oriza Sativa) (and) Soya (Glycine Soja) (and) Palm Fruits (Elaeis Guinensis), Certified Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract1, Certified Organic Hydrastis Canadensis (Golden Seal) Root Extract1, Certified Organic Yucca Aloifolia Extract2, Certified Organic Urtica Dioica (Nettle) Extract1, Certified Organic Symphytum Officinale Leaf Extract1, Certified Organic Rosa Canina Fruit Extract1, Benzophenone-4, Carthamus Tintorius (Safflower) Oil, Ergothioneine, Ethylhexyl Methoxycinnanate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein (and) Hydrolyzed Wheat Starch, Simmonsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Dimethicone PEG-8 Meadowfoamate, Dimethiconol Meadowfoamate, Triacylglycerols from Brazilian Palm Trees, Phenoxyethanol, Fragrance with Essential Oils.

1) Certified Organic by Oregon Tilth. 2) Certified Organic by Quality Assurance International (QAI).
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-09-21 o 11:17
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 10:45   #1037
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

dziękuje Syrenko
nie będe ryzykowała z tą odżywką, chociaż przyznam, że zapach jest obłędny kokosowy
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 12:20   #1038
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
VENITA, Styling Hair Ger. Super Strong Hold.
for All hair Types. With UV Filters, provitamin B5 + Keratin.[/B]

Skład: AQUA(WATER), ISOPROPYL ALKOHOL, VP/VA COPOLYMER,
CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PANTHENOL, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, HYDROLYZED KERATIN, DIAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM(FRAGRANCE), BENZYL BENZOATE, HEXYL CINNAM-ALDEHYDE, LINALOOL.
Na początek analiza:
Jest rzeczywiście wszystko to, co obiecuje producent - prowitamina b5 (humektant), filtr UV oraz hydrolizowana keratyna (proteina i jednocześnie humektant). I w zasadzie to niemal wszystko poza polimerem na 3 miejscu. Mieszanka wyszła chyba dość lepka, bo rozpuszczalnik znalazł się zaraz po wodzie. Z tego też powodu oraz przez 2 parabeny nie nakładałabym żelu blisko skalpu.
Po zapachu mieszanka zapaszków .
Cytat:
Zgadza się z metodą CG??
Ponieważ zawiera 1 polimer, co do którego nie mamy pewności, czy zmyje się odżywką, kwestia zgodności z cg pozostaje otwarta. Zalecamy zmywanie żelu co jakiś czas szamponem.
Więcej na ten temat w artykule, którego lekturę polecam.
Cytat:
Czy nie zaszkodzi włosom ,a wpłynie na włosy korzystnie??
Nie wiem w jakim sensie Zadaniem żelu jest stylizacja i utrzymanie nadanego kształtu fryzury. Czasem też ochrona UV. Jeśli oczekujesz odżywiania czy regeneracji, to ten żel nie zalicza się do grupy produktów o wymienionych cechach.

Cytat:
Warto używać??
Wygląda przyjaźnie, choć nie wiem, w jaki sposób zachowa się rozpuszczalnik tak wysoko w składzie. Jeśli będziesz używała, obserwuj włosy uważnie.

Zawiera parabeny
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-09-21 o 12:37
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 13:50   #1039
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Goldwell Move Control Pasta modelująca loki

Ingredients:Water/Aqua, Isopropyl Palimtate, Microcrystalline Wax/Cera Microcristallina/Cire Microcristalline, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20, Dimethicone, Acrylates Copolymer, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Methylparaben, Propylparaben, Aminomethyl Propanol, Propylene Glycol, Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract, Sorbitol, Polysilicone-9, Fragrance/Parfum, Green 3/CI 42053, Red 33/CI 17200.
Skoro Glodwell do loków, to musi być ekstrakt z bambusa - taka seria Bambus zawiera krzem i taniny oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Przyda się, choć dość daleko w składzie.
Sporo tutaj antystatyków i substancji powierzchniowo czynnych - pewnie po to, by wosk parafinowy będący jedną z bazowych substancji pomady, jakoś rozpuścić.
I parami: emolienty, polimery - w tym dimethicone - oraz humektanty.

Ze względu na polimery, a w tym silikony, napisze, ze niezgodny z cg. Mam wątpliwości co do polisilicone-9. Znalazłam taką dyskusję. Jej wynik nie zmienia jednak faktu, ze produkt trzeba będzie co jakiś czas zmywać szamponem. Możliwe nawet, że częściej niż rzadziej - ze względu na ów wosk parafinowy.

Zawiera parabeny.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 14:21   #1040
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Delia Modeling System-maska do włosów

aqua, cetyl alcohol, steareth-18, cetrimonium chloride, hippophae rhamniodes extraxt, dimethicone, polyquaternium-7, triticum vulgare (wheat) germ oil, glycerin, phenoxyethanol and methylparaben, ethylparaben and butylparaben and propylparaben, disodium edta, parfum, benzyl salicylate, 3 and 4-(hydroxy-methylpentyl) 3-cyclohexene-1carboxaldehyde(lyral), linalool, hydroxycitronellal, citronellol, alpha-isomethylionone, d-limonene, chitosan lactate.

Revalid-balsam do włosów suchych i zniszczonych

aqua, quaternium-27, cetyl alcohol, isopropyl alcohol, dl-alpha tocopherol acetate, hydrolyzed collagen, cyclomethicon, serica, triticum vulgare, carbomer, propylene glycol, trolemin, benzoic acid, sodium benzoate, ethoxydiglycol, peg-40 hydrogenated castor oil, chloroacetamide, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum.

Delia Hair silk
(ten jedwab był analizowany na drugim wątku składowym, ale chciałam zapytać które z tych substancji moga wysuszać włosy?)

Cyclopentasiloxane, Dimeticonol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl, Methylpropional, Geraniol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2010-09-23 o 07:31
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:38   #1041
Shameer
Raczkowanie
 
Avatar Shameer
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 177
GG do Shameer
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

kosmetolog1 dziękuję za analizę chyba rozglądnę się za tym szamponem skoro nie jest taki bardzo drażniący
Shameer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 09:30   #1042
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziękuję kosmetolog1 za zanalizowanie szamponu Cien z Lidl. ;-)

Wpadła mi w ręce wazelina kosmetyczna z witaminami z Kosmedu.
skład: Petrolatum, Tocopheryl Acelate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Benzophenone-3, Perfum

Zastanawiam się, czy by czasem nie była skuteczna na wysuszone, lekko rozdwojone końcówki włosów? Mam jeszcze jedną wątpliwość - przeczytałam na pewniej stronie niemieckojęzycznej (przepraszam, ale nie pamiętam adresu), że nie należy łączyć wit. A z filtrami. ...a taka sytuacja ma tu miejsce. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2010-09-22 o 09:31
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 10:53   #1043
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o pomoc w analizie:

Farmona, Radical, Mgiełka ochronna do włosów
Skład: aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume


Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-10, Polyquaternium 20, PEG - 25 Paba, Panthenol, Cameliaa Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.


Cofam moją prośbę, znalazłam analizę tych mgiełek. Przepraszam za zamieszanie.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa



Edytowane przez i_lonka
Czas edycji: 2010-09-22 o 22:38
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 20:52   #1044
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Chciałam się pochwalić nowym nabytkiem - same smaczne rzeczy dla naszych włosów
Garnier Fructis, Nutri-Odbudowa, Odżywka wzmacniająca do włosów suchych, przesuszonych i zniszczonych
Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis guineensis Oil/ Palm Oil, Behetrimonium Chloride, CI 19140/ Yellow 5, CI 15985/ Yellow 6, Niacinamide, Ribes nigrum Oil/ Black Currant Seed Oil, Saccharum officinarum Extract/ Sugar Cane Extract, Stearamidopropyl Dimethylamine, Olea europea Oil/ Olive Fruit Oil, Chlorhexidine Dihydrochloride, Camellia sinensis Extract/ Camellia sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Pyrus malus Extract/ Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCl, Persea gratissima Oil/ Avocado Oil, Butyrospermum parkii Butter/ Shea Butter, Citric Acid, Citrus medica limonium Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Glycerin, Parfum/ Fragrance.


Jeszcze nie wypróbowałam, ale zapowiada się bardzo fajnie
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:57   #1045
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Szukając jakiegoś delikatnego myjadła do włosów innego od Babydream'ów i Hipp'ów trafiłam na
żel do mycia ciała i włosów dla mężczyzn Alverde
.
Jako, że lubię męskie zapachy więc nie odpadł dla mnie z tego powodu, teraz proszę o wypowiedź specjalistek czy jest tak łagodny na jaki wygląda:
Aqua, Alcohol, Coco-Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum*, Betaine, Citric Acid, Panax Ginseng Root Extract, Paullinia Cupana Seed Extract, Sodium Stearoyl Lactylate, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Citral*, Citronellol*
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 08:48   #1046
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o analizę:
1) BINGO, Maska do włosów mleczna z elastyną nawilżanie i elastyczność
składniki: Aqua, 1 Heksadenacol 1 Octadenacol (miksture), Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Milk Protein (and) Lactose (and) Water (Aqua), Soluble Collagen, Hydrolyzed Elastin, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 11:20   #1047
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w analizie:

Farmona, Radical, Mgiełka ochronna do włosów
Skład: aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume
By nie robić zamieszania - warto umieścić jednak link do analizy, którą znalazłaś.
Cóż - robię to w zastępstwie:
analiza Radical, Mgiełka ochronna
Primo - alkohol na początku składu - może wysuszać, często jest niestety stosowany jako nośnik, szybko paruje po spryskaniu, ale czaem może jednak suszyć.
Plusem tej mgiełki jest wysoko umieszczony ekstrakt ze skrzypu, zielonej herbaty, proteiny zbożowe, PABA i d-panthenol, w sumie niemal nie ma wypełniaczy i same substancje aktywne
Produkt godny polecenia wg mnie, mimo tego alkoholu.
Ale raczej do spryskiwania na włosy, bo wrażliwą skórę głowy może podrażnić przy wcieraniu. Chyba, że dobrze reagujesz na alkohol i zechcesz spróbować. Lepiej jednak stosować ją zgodnie z przeznaczeniem.


Od siebie dodam, że denat może dyskwalifikować tę mgiełkę dla naszych włosów. Niestety loki i fale są z natury suche i fundowanie im dodatkowych substancji wysuszających nie jest wskazane. Oczywiście wielkocząsteczkowa proteina ma szansę zabezpieczyć nieco włos przed zgubnym wpływem denata, nie mam jednak pewności, czy w sposób wystarczający.
Ta substancja proteiną jednak nie jest, a raczej kondycjonerem.

Zgodna z cg, choć ze względu na sporną substancję i proteinę warto co jakiś czas sięgnąć po szampon.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 11:26   #1048
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w analizie:

Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów
Skład: [I]Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-10, Polyquaternium 20, PEG - 25 Paba, Panthenol, Cameliaa Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.
Jak powyżej plus link do analizy
Mgiełka składem podobna, ta druga zdaje się jest do włosów farbowanych (wg producenta), skład całkiem ok, no, może z wyjątkiem alkoholu.
Do psikania


Od siebie dodam, że ze względu na pq-20 jest niezgodna z cg.
O denacie i jego wpływie już pisać nie będę. Do psikania kręconych bym jej nie polecała.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 13:51   #1049
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Rossmann - Szampon 2 w 1- Eery Day Shampoo and Conditioner - Aloe Vera, Avocado & Melon Extract

500ml/ok. 4 zł

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Persea Gratissima Extract, Cucumis Melo Extract, Aloe Barbadensis Gel, Panthenol, Polyquaternium-7, PEG-3 Distearate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnseium Chloride, Triethyl Glycol, Ethoxydiglycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Methylparaben, Propylparaben, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Lactic Acid CI 15985, CI 19140, CI 28440, CI 42090.

Ekstrakty:
ekstrakt z avocado
ekstrakt z melona

żel z aloesu, panthenol


Czy ten szampon wypada lepiej niż inne z tej półki cenowej?
Np. ta Isana:
Cytat:
Cytat:
Napisane przez malgosia86
Rossmann - Yung Glattungs Shampoo (nowa nazwa: Rossmann - Isana Hair - Glattungs Shampoo mit wertvollem Babassu-Ol)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Orbignya Oleifera Oil, Glycol Distearate, Laureth-4, Glycerin, Formic Acid, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-90M, Silica, BHT, Polyquaternium-10, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
pomijając użyte w nim standardowe surfaktanty, bardzo wysoko w sqadzie znajduje się zagęszczający chlorek sodu (sól), który może wywoływać podrażnienia. Również dość wysoko w sqadzie znajduje się olej babassu, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, linolenylowy i poli-nitoleinowy. Zmiękcza skórę i zabezpiecza ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, więc teoretycznie, razem z kilkoma następnymi emolientami, powinien zrównoważyć drażniące sqadniki ...

ale najbardziej nie podoba mi się użyty jako konserwant kwas mrówkowy, i to dość wysoko w sqadzie. Osobiście jestem przeciwniczką konserwowania czegokolwiek kwasem mrówkowym, gdyż jest toxyczny i szkodliwy, większe zaufanie mam do "cieszących się" złą prasą parabenów co prawda w pH~6 tylko jego część pozostaje w czynnej, niezdysocjowanej formie, mimo to wrzuciłabym go raczej do preparatu grzybobójczego

w szamponie mamy jeszcze kilka humektantów, antystatyków, krzemionkę oraz PQ, z racji którego szampon jest niezgodny z CG.


---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Wella Professinal - High Hair - Curl Energy Mousse - Pianka do włosów naturalnie kręconych i po trwałej

Skład pianki: Aqua, Propane, Butane, VP/VA Copolymer, PVP, Isobutane, Chitosanformate, Panthenol, Polyquaternium-16, Parfum, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Lauerth-4, Peg-25 Paba, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Citronellol

To pianka, którą używałam jeszcze przed CG
Zawsze chciałam wiedzieć, co tak naprawdę się w niej znajduje i na ile można mówić o jej działaniu "odżywiającym włosy".

Ostatnio nawet mam ochotę jej spróbować - przed myciem szamponem z SLSem. Ciekawe jak wyglądałyby po niej moje włosy (kiedyś byłam z niej bardzo zadowolona)
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2010-09-28 o 18:37
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 14:16   #1050
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Delia Modeling System-maska do włosów

aqua, cetyl alcohol, steareth-18, cetrimonium chloride, hippophae rhamniodes extraxt, dimethicone, polyquaternium-7, triticum vulgare (wheat) germ oil, glycerin, phenoxyethanol and methylparaben, ethylparaben and butylparaben and propylparaben, disodium edta, parfum, benzyl salicylate, 3 and 4-(hydroxy-methylpentyl) 3-cyclohexene-1carboxaldehyde(lyral), linalool, hydroxycitronellal, citronellol, alpha-isomethylionone, d-limonene, chitosan lactate.
To, co zasługuje w masce na uwagę, to ekstrakt z rokitnika, choć producent nie mówi, jaką cześć rośliny wziął pod uwagę. Rokitnik jest bogaty w witaminy, minerały i polifenole, a do najcenniejszych należy jego olej.
Są też emolienty, w tym olej z pszenicy, antystatyki i jeden humektant.
Maska będzie niezgodna z cg ze względu na zawartość silikonu i pq-7.
Nadto grupa parabenów - uwaga na skalp!


Zawiera parabeny.
Niezgodna z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.