ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figurą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-17, 23:59   #1
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Arrow

ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figurą.


Na temat odchudzania na Wizażu wątków są tysiące. I pewnie kolejne tysiące przybędą, kiedy wizażanki poczują pierwsze promyczki cieplejszego, wiosennego słońca
Uprzedzając więc fakty chciałabym stworzyć wątek z poradami - co zrobić aby się zdrowo odchudzić a czego unikać i broń Boże nie próbować. A wszystko to na faktach autentycznych czyli przetestowane na wizażankach
Nie chodzi mi o indywidualne wątki, gdzie poszczególne osoby opisują swój sposób żywienia ani o opis jakiejś konkretnej diety. Raczej o całokształt wskazówek... Wiem, że każdy organizm różnie reaguje na poszczególne składniki diety, ale łatwiej dobrać dla siebie coś skutecznego i zdrowego czytając opinie innych.

Zaczynając od mnie:
U mnie skuteczna okazała się dieta South Beach. Jadłam przez jakiś czas głównie białko + niewielką ilość złożonych węglowodanów + nieco tłuszczu. Nie stosowałam jej aż tak ściśle jak proponuje jej twórca, ale wzięłam pod uwagę główne założenia.
Omijałam węglowodany proste. Dosyć szybko schudłam i zmniejszyły mi się obwody ciała.

Przykładowe menu:
śniadanie:
2 kanapki z pełnoziarnistego pieczywa + twarożek + pomidor
obiad:
duży kawałek pangi + sałatka z sałaty, ogórka, pomidora, papryki i oliwy z oliwek + duszone warzywa - pieczarki
kolacja:
jajecznica + ogórki

do tego 1,5 l wody + herbaty: czarna, zielona i owocowe, niesłodzone

Nie zwracałam w ogóle uwagi na ilość kalorii, raczej na skład jedzenia. Jeśli miałam straszliwą ochotę na słodycze to jadłam 1 kiwi lub 1 mandarnykę. O dziwo po ok. 1 tygodniu takiego odżywiania zupełnie ochotę na słodycze straciłam.

Zauważyłam też, że bardzo pomagały mi poranne ćwiczenia. 20 min na stacjonarnym rowerku codziennie rano, przed śniadaniem dodawało mi kosmicznej dawki energii na cały dzień. Warto spróbować.

A jakie są Wasze doświadczenia? Co polecacie? Co odradzacie?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 00:15   #2
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

niezbędna wiedza na temat odżywiania-
namawiam do lektury - aby walka z tkanką tłuszczową była zaplanowana mądrze- a co za tym idzie - aby była skuteczna

10 przykazań żywieniowych
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...5&postcount=84

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...6&postcount=85

Wstęp do odżywiania:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=133

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=134


CO jesli głód jest nie do wytrzymania?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=151
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 07:10   #3
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Jak zwykle skorzystałam Dzięki Carolinascotties
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:00   #4
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Wizażanko! nie bądź taka Podziel się swoimi skutecznymi sposobami i napisz, czego nie polecasz zupełnie.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:14   #5
Kasiula21
Raczkowanie
 
Avatar Kasiula21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 42
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

witam kochane wizażanki . Jestem od 3 dni na diecie i im dalej tym lepiej. nie stosuje żadnej super diety, lecz postanowiłam ZNACZNIE zmniejszyć ilość pochłanianych kalorii. Wszędzie gdzie czytam na temat skutecznej diety pisze aby jeść dużo białka, jakieś tam IG zupełnie nie wiem co to znaczy. Ja staram się nie przekraczać 1500 kalorii dziennie a ostatni posiłek bardzo leciutki nie zawierający tłuszczu o godz 18-19. Powiedzcie mi co mam jeść aby było skutecznie i zdrowo. Nie lubię się stosować rygorystycznie do zaleceń typu co z czym i dokładnie o której godzinie ale mogę sobie pewnych rzeczy odmówić. bardzo byłabym wdzięczna za podanie co mozna jeść w czasie diety , a czego raczej unikać. I jak to jest z piciem piwka Pozdrawiam
Kasiula21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:42   #6
Kasiula21
Raczkowanie
 
Avatar Kasiula21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 42
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

przeczytałam linki które zamiściła carolinascotties są bbbaaaarrrdzzooo przydatne i dużo mi uświadomiły ale jeszcze raz prosiłabym o podanie konkretnych produktów które w czasie diety są nizbędne, niezabardzo znam się na tych tabelach chociaż już samo to co przeczytałam dało mi duża wiedzę, dziękuję. Chodzi mo to które konkretnie produkty piwinnam pochłaniać i nie spowodują one przyrostu tkanki tłuszczowej. Buziaczki
Kasiula21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 22:38   #7
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cytat:
Napisane przez Kasiula21 Pokaż wiadomość
witam kochane wizażanki . Jestem od 3 dni na diecie i im dalej tym lepiej. nie stosuje żadnej super diety, lecz postanowiłam ZNACZNIE zmniejszyć ilość pochłanianych kalorii.
Tylko nie zmniejszaj zbyt ZNACZNIE, bo czeka Cię efekt odwrotny

Cytat:
Napisane przez Kasiula21 Pokaż wiadomość
Wszędzie gdzie czytam na temat skutecznej diety pisze aby jeść dużo białka, jakieś tam IG zupełnie nie wiem co to znaczy.

IG to indeks glikemiczny - polecam Ci wątek, gdzie napisano duużo na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=41266

Cytat:
Napisane przez Kasiula21 Pokaż wiadomość
Ja staram się nie przekraczać 1500 kalorii dziennie a ostatni posiłek bardzo leciutki nie zawierający tłuszczu o godz 18-19. Powiedzcie mi co mam jeść aby było skutecznie i zdrowo. Nie lubię się stosować rygorystycznie do zaleceń typu co z czym i dokładnie o której godzinie ale mogę sobie pewnych rzeczy odmówić. bardzo byłabym wdzięczna za podanie co mozna jeść w czasie diety , a czego raczej unikać. I jak to jest z piciem piwka Pozdrawiam

Picia piwka nie polecam - właśnie przez IG. W wątku z linka powyżej dowiesz się wielu ciekawych rzeczy - na mnie to działało fantastycznie Nie będę się tu powtarzała.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-24, 06:20   #8
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cytat:
Napisane przez Kasiula21 Pokaż wiadomość
witam kochane wizażanki . Jestem od 3 dni na diecie i im dalej tym lepiej. nie stosuje żadnej super diety, lecz postanowiłam ZNACZNIE zmniejszyć ilość pochłanianych kalorii. Wszędzie gdzie czytam na temat skutecznej diety pisze aby jeść dużo białka, jakieś tam IG zupełnie nie wiem co to znaczy. Ja staram się nie przekraczać 1500 kalorii dziennie a ostatni posiłek bardzo leciutki nie zawierający tłuszczu o godz 18-19. Powiedzcie mi co mam jeść aby było skutecznie i zdrowo. Nie lubię się stosować rygorystycznie do zaleceń typu co z czym i dokładnie o której godzinie ale mogę sobie pewnych rzeczy odmówić. bardzo byłabym wdzięczna za podanie co mozna jeść w czasie diety , a czego raczej unikać. I jak to jest z piciem piwka Pozdrawiam
mam nadzijze ze 18-19 godzina u ciebie to ok 2 godz przed snem ??
bo jesli idziesz spac np ok polnocy to nie polecam jesc o tej porze posilku
pozdrawiam
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 08:28   #9
Kasiula21
Raczkowanie
 
Avatar Kasiula21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 42
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Dzieki dziewczyny za Waszae porady napewno z nich skorzystam. Niestety chyba zrobiłam błąd i po przezcytaniu waszych odpowiedzi już wiem jaki. Reczywiście nie kladę sie spać 2 godz po ostatnim posiłku tylko ok 5h i to pewnie dlatego mam problemy z zasypianiem A zbyt mała ilość zjadanych kalorii dziś się odbiła na mnie rano bo baaardzooo źle się czułam. Wczoraj w nocy strasznie bolało mnie w dole brzucha, takie dziwne kłucie nie wiem czy to z powodu odchudzania. Oczywiście nie chce uzyskać efektu odwrotnego ponieważ chciałabym schudnąć 6 kg a potem mieć spokój jeżeli tak się da.
CAROLINASCOTTIES bardzo dziękuje za widomość jeszcze raz uważnie przeczytam linki które zamieściłaś buziaczki
I Wam wizażanki tez serdecznie dziękuje o efektach napisze jak będą efekty pozdrawiam
Kasiula21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 13:26   #10
aniluap
Raczkowanie
 
Avatar aniluap
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 66
GG do aniluap
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Sposób bardzo prosty a skuteczny ) Polecam wypicie dużej szklanki letniej wody z rana na czczo bedziesz miała wtedy mniejszy apetyt pić duzo soków i jeść dużo grejfrutów , są zdrowe i wspomagają odchudzanie i powodują ,że cholesterol nam sie tak nie odkłada )
aniluap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 13:50   #11
aniulkaABC
Przyczajenie
 
Avatar aniulkaABC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: uniejow
Wiadomości: 13
GG do aniulkaABC
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

moja koleżanka stosowała taką diete niejadka przez 1 rok troszke schudla ale teraz nic już nie chudnie bo jej org.przyzwyczail sie do malej ilosci jedzonka a ona ciągle chodzi i stęka ze jest gruba i próbuje jakis nowych diet . niewydaje sie wam ze najlepiej byloby połaczyć to"odzywianie" z z jakimis ćwiczeniami ??
aniulkaABC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-24, 13:55   #12
aniulkaABC
Przyczajenie
 
Avatar aniulkaABC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: uniejow
Wiadomości: 13
GG do aniulkaABC
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

podobnoi gdy masuje sie miejsce nad ustami pomiedzy ustami a nosem to minimalizuje sieglud to jakiś tam punkt podobno skuteczne
aniulkaABC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 14:16   #13
aniluap
Raczkowanie
 
Avatar aniluap
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 66
GG do aniluap
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Wiadomo .że ćwiczenia najlepiej by pomogły , zarówno jak masaże ale dałam sposób dla leniuszków i nie chodzi tu o głodowanie bo to przynosi znacznie gorze efekty ale o spożywanie pokarmów lekkostrawnych ,także owoców i warzyw a przed posiłkami ciężkostrawnymi jeżeli zdarzy Nam sie takie zjeśc to przed wypic szklanke wody zołądek po części się zapełni)
__________________
Umiejętności człowieka przerastają jego wyobraźnię )
aniluap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 10:27   #14
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Z głodowaniem jest jak z kasą

Jeśli dostajecie co miesiąc 1000 pln np. kieszonkowego tylko i wyłącznie na swoje własne wydatki, i macie zapewnioną stałą dostawę gotówki, to szalejecie jak się da. Wydajecie na lewo i prawo. Na ciuchy, kosmetyki i inne przyjemności.
A tu nagle rodzice Wam mówią - "Skończyło się po 1000 pln, od tego miesiąca będzie 100 pln". No to Wy jesteście zdziwione... No jak to teraz, jak za 100 pln przeżyć. Nie starczy ani na ciuchy, ani na kosmetyki. Najwyżej na jeden wypad do kina. Czyli trzeba ostro oszczędzać...

Tak samo zachowuje się organizm. W razie bardzo ostrego ograniczenia jedzenia jest zdezorientowany i stara się stracić jak najmniej tkanki tłuszczowej (a np. najpierw pozbywa się mięśniowej).

No i potem, dalszy ciąg historyjki, Wasi rodzice mówią. Ok, kryzys minął, od tego miesiaca znów po 1000 pln. A Wy jesteście już nieufne. Jasne, 1000 pln. Aha, a za miesiąc znów będzie ostre cięcie. No i bardzo nieufnie te 1000 pln wydajecie. Część sobie na wszelki wypadek odkładacie. I nie szalejecie tak z zakupami.

No i znów - tak się zachowuje organizm. Po głodówce nie spala już tak szybko wszystkiego co dostaje, metabolizm zdecydowanie zwalnia w porównaniu do tego, co było przed głodówką.
Mam nadzieję, że historyjka zrozumiała

Czyli - co robić?
1. Nie ograniczać jedzenia zbyt drastycznie
2. Jeść racjonalnie - więcej białka, darować sobie słodycze
3. Dodać nieco ruchu. Nie trzeba od razu biegać po 5 km a wybrać sobie sport, który Wam się podoba. Lubisz siatkówkę a nie znosisz jazdy na rowerze? Odstaw rower na bok i poszukaj zajęć z siatkówki w okolicy.

Niby stare, sprawdzone i skuteczne sposoby, a trzeba je odkurzać
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 11:15   #15
Kasiula21
Raczkowanie
 
Avatar Kasiula21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 42
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

aaricia8 genialny przykład naprawdę teraz na pewno każdy zrozumie o co w tym chodzi.
Podaje WAM stronke poczytajcie sobie tam jest też dokładnie wyjaśnione wszystko o składnikach odzywczych:
http://www.dobradieta.pl/index.php
Kasiula21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 13:52   #16
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

aaricia8 swietna historyjka wszytko jest dzieki niej takie zrozumiale
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 18:10   #17
aniluap
Raczkowanie
 
Avatar aniluap
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 66
GG do aniluap
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Aaricia , Ty psycholoszką powinnać być , naprawde świetnie to wytłumaczyłaś )
__________________
Umiejętności człowieka przerastają jego wyobraźnię )
aniluap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 22:35   #18
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cieszę się, jeśli komuś mogłam przybliżyć tą historyjką dlaczego to głodówki nie działają na dłużą metę ...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 23:34   #19
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Up!
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 12:25   #20
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Mam pytanie.
Jeśli chodzę spać tak ok. 1, czasem nawet później to o której powinnam zjeść ostatni posiłek?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 12:31   #21
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
Jeśli chodzę spać tak ok. 1, czasem nawet później to o której powinnam zjeść ostatni posiłek?
Godzinę przed snem - czyste białko
lub 3 h przed snem - lekka kolacja białko + węgle
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 16:15   #22
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

stosuję dietę niełączenia połączoną z zaleceniami jedzeniowymi dla odpowiedniej grupy krwi. nie liczę kalorii. jestem lżejsza już o 15 kg. z innych wskazówek to: szklanka 0,5 litra ciepłej wody+sok z jednej cytryny na co najmniej 20 minut przed śniadaniem, a także przed snem, po zakończeniu jedzeniowego dnia. Posiłku nie popijam wodą w trakcie jedzenia (20 minut przed lub godzinę po najwcześniej). I pije sok z aloesu, pół na pół rozcieńćzony wodą (50ml dziennie max). Przyjemnie mi się chudnie, podoba mi się to. Prawie tak jak sam widok w lustrze
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 19:47   #23
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cytat:
Napisane przez Nutek Pokaż wiadomość
stosuję dietę niełączenia połączoną z zaleceniami jedzeniowymi dla odpowiedniej grupy krwi.
na czym polega taka dieta? ?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 21:44   #24
alnthdb
Raczkowanie
 
Avatar alnthdb
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 35
GG do alnthdb
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Dowiedziałam sie dzisiaj bardzi głupiej rzeczy ;] podczas diety nie zaleca sie picia sokow owocowych bu! Na głód dobra jest szkladnka ale CIEPLEJ wody. Posiłki mamy niby konczyc w momencie kiedy nam najbardziej smakuje i odejsc od stolu !

OD RAZU WIDAĆ ŻE TĄ KSIĄZKĘ PISAŁ FACET no nie?? bo faktycznie facet ;pp
alnthdb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 00:38   #25
princess4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 38
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

wszedzie piszecie ze podczas diety zalecane jest spożycie białka szczegolnie kolacje ktore produkty zawieraja najwiecej białka?? prosilam bym o paree przykladow i jakie owoce moge jesc? ktore nie zawieraja duzo cukrów i nie sa bardzo kaloryczne?
princess4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 07:17   #26
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cytat:
Napisane przez princess4 Pokaż wiadomość
wszedzie piszecie ze podczas diety zalecane jest spożycie białka szczegolnie kolacje ktore produkty zawieraja najwiecej białka?? prosilam bym o paree przykladow i jakie owoce moge jesc? ktore nie zawieraja duzo cukrów i nie sa bardzo kaloryczne?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195668

A jeśli chodzi o owoce - polecam przejrzeć tabele kaloryczne, po ilości ww. będziesz wiedział które zawierają dużo cukru, a które mniej.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 10:26   #27
princess4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 38
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

dziekuje bardzo za pomoc
princess4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 11:21   #28
alnthdb
Raczkowanie
 
Avatar alnthdb
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 35
GG do alnthdb
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

uwagaaaa ! Ku zaskoczeniu ! Najlepiej jesc BANANY ! zawieraja blonnik który powoduje trawienie, czyli z banana nic w nas nie zostanie ! Najgorsze są WINOGRONA! a białko to jaja ;DD
__________________
Zdrowo chudnę ! ćwiczenia ćwiczenia ćwiczenia!

..Pożerają mnie baksyy !
alnthdb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 11:52   #29
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

Cytat:
Napisane przez alnthdb Pokaż wiadomość
uwagaaaa ! Ku zaskoczeniu ! Najlepiej jesc BANANY ! zawieraja blonnik który powoduje trawienie, czyli z banana nic w nas nie zostanie ! Najgorsze są WINOGRONA! a białko to jaja ;DD
Wszystkie owoce zawierają błonnik. I to bzdura, że 'nic z banana nie zostanie'. Na redukcji nie powinno się spożywać bananów ze względu na wysoki Indeks Glikemiczny oraz dużą zawartość fruktozy (cukru prostego) inaczej węglowodanów prostych.

To już Twój któryś post z kolei w którym wypisujesz nieprawdziwe informacje dotyczące odchudzania. Przemyśl swoje wypowiedzi zanim zaczniesz udzielać rad bo dostaniesz punkty karne, za wprowadzanie w błąd Wizażanek w Dietetyce. Odchudzanie to poważna sprawa a nie zabawa.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 12:17   #30
alnthdb
Raczkowanie
 
Avatar alnthdb
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 35
GG do alnthdb
Dot.: ODCHUDZANIE - zbiór porad: CO ROBIĆ a CZEGO UNIKAĆ by cieszyć się świetną figur

ather nie bądź durna, nie wymyslam tego co pisze jesli nie wierzysz przeczytaj sobie ksiazke kondycja managera, sama sie przeoknasz czy zmyslam ;] najpierw sprawdz a optem komentuj, idealem nie jestes, rozmawialam a ten temat tez z moja profersorka biologii, wiec mnie nie ponizaj
__________________
Zdrowo chudnę ! ćwiczenia ćwiczenia ćwiczenia!

..Pożerają mnie baksyy !
alnthdb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.