Kochane okularnice! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-17, 22:16   #1
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980

Kochane okularnice!


od piatku nosze okulary! i co i zaywazylam ze zaczynam tez inaczej podchodzic do garderoby? moze to przesada, a moze poprostu taka potrzeba, powiedzcie prosze jak to bylo u Was? Anastasia mnie natchnela do napisania tego watku!
PS cudne makijaze juz podpatrzylam
nie wiem czy taki watek juz byl, jesli tak to prosze o namiary ! a poza tym jak czujecie sie w okulatach? czy cos sie w Was zmienilo, czy moze ja przesadzam??
wklejajcie tez swoje zdciecia Kochane okularnice
czy zmienilyscie spob malowanie oczu?
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 14:12   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Re: Kochane okularnice!

Witam, noszę okularki już od ładnych paru lat i muszę stwierdzić, że zupełnie tego nie czuję, tzn nie wyobrażam już siebie bez. Dla mnie to część stroju, garderoby, a nie twarzy,zresztą w ogóle nie mam żadnych kompleksów w tym temacie. Co do garderoby,ozdób itp musze przyznać, że jest kilka uwag które można poczynić.Tzn z reguły okularnice żle wyglądają w dużych , okragłych kolczykach,przynajmniej mnie się tak wydaje. A poza tym w zalezności od wady trzba umieć zrobic stosowny makijaż, choc ja jestem krótkowzroczna, a wprost strasznie wyglądam w oczkach umalowanych na dole białą kredką, co ma oczy optycznie powiększać. Zawsze mnie to dziwi bo u mnie oczka wcale nie wyglądają na małe, a powiększa je własnie nie kreska biała ale pożądnie umalowane rzęsy. No i w ogóle zalecane są jakieś wyraziste makijaże.Co do garderoby, mam kilka par okularków, tak , bym mogła ubierać się jak tylko mam ochotę: z czarnymi oprawkami do eleganckich strojów, na uczelnię czy do "kolorowych" ciuszków z niebieskimi, a czasem zakładam te bez oprawionych szkieł. Być okularnicą to nic złego A co do chłopaków, nigdy nie zauważyłam, by zainteresowanie moją osobą było mniejsze z ich powodu Pozdrawiam, zdjęcia narazie nie wklejam, bo nie mam nic fajnego, jak tylko cos się znajdzie, nie omieszkam
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 14:45   #3
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Kochane okularnice!

To może ja napisze moje okularowe story
Pamiętam jak w podstawówce marzyłam o okularach, nawet chciałam mieć 0. Potem, kiedy rzeczywiście musiałam nosić okulary już zaczynały się problemy, nie chciałam ich nosić, zawsze było tysiące powodów(za ciężkie, głupie, źle w nich widzę , itd)Do zdjęć np. Zawsze je ściągałam. Zaczynałam ok 0,25, potem wada na tyle się pogłębiała, że nosić musiałam. I od dobrych paru lat noszę non stop Zapominam po prostu, że coś mam na nosie. Problem jest tylko w zimnie, kiedy wchodzę do sklepu i okulary zaparowywują, trzeba czekać chwilkę zanim przejrzę na oczy No i w lecie, kiedy sa problemy z okularami słonecznymi(ale mam już słoneczne korekcyjne i jest ok, choć juz są za słabe ) Jak tak oglądam swoje zdjęcia widzę na nich moje okularowe metamorfozy i zmieniającą się modę Najpierw takie wielkie bryle, potem coraz mniejsze i mniejsze. Teraz mam nowe, ale marzą mi się przepiękne okulary z plastikowymi oprawkami, czerwono - czarne. Ekstrawaganckie i boskie! Boska jest również ich cena - ok 400zł za same oprawki
Jestem krótkowidzem, więc oczy podkreślam mocniej. Tuszuje dobrze rzęsy, nakładam cienie i robię kreski. Oczy nie "giną" pod oprawkami.
W sekach czuje się dobrze, mam lekkie, więc nawet nie wiem, że coś mam Nie słyszałam jakichś obelg, przezwisk czy czegoś w tym stylu, dlatego, że nosze okulary.
Lilu, a mogłabyś podrzucić jakieś zdjątka z makijażami?
To jestem ja, choć bohaterowie tego wątku sa raczej mało widnoczni Są to plastiki, mają tylko górną oprawę, dół na żyłce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1744.jpg (27,7 KB, 197 załadowań)
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 14:56   #4
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Kochane okularnice!

Mariti napisał(a):
> Witam, noszę okularki już od ładnych paru lat i muszę stwierdzić, że zupełnie tego nie czuję, tzn nie wyobrażam już siebie bez. Dla mnie to część stroju, garderoby, a nie twarzy,zresztą w ogóle nie mam żadnych kompleksów w tym temacie. Co do garderoby,ozdób itp musze przyznać, że jest kilka uwag które można poczynić.Tzn z reguły okularnice żle wyglądają w dużych , okragłych kolczykach,przynajmniej mnie się tak wydaje.

Mam tak samo, jesli chodzi o traktowanie oprawek jako części twarzy. Osobiście też nie lubię żadnych ozdób przy twarzy. Jeśli kolczyki, to tylko malutkie dżety albo perełki. Nie wiem, czy okulary mają jakiś wpływ na styl ubierania, ja tego nie zauważyłam. Może na początku wydaje Ci się, że pasują do nich tylko eleganckie i poważne ubania, ale potem nie zwracasz na to takiej uwagi. Jeśli chce się mieć tylko jedna parę okularów, to lepiej wybrać oprawki dość neutralne.
Pzdr
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 15:15   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Re: Kochane okularnice!

Rzeczywiście Rzastin, zgadzam się z Tobą w 100%Z tymi kolczykami też. Jak już są okulraki , wystarcza , malutkie, drobniutkie, ale urokliwe kolczyki, choć oczywiście każdy ma swój własny gust Z tymi neutralnymi oprawkami to tez jest prawda, tyle że ja mam często kłopot, czasemw ydaje mi się, że "o te będa pasować do wszystkiego" a potem mam broblem!No a niestety okulary tanie nie są
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 18:40   #6
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Kochane okularnice!

no wlasnie Anastacia ladnie oczka maluje to zajrzyj do jej watku a poza tym odkrylam tez to ze jeszcze mocniej oczka maluje!
kupilam sobie na razie jedne opraweczki bo wiecie kasa:-( ale wybralam takie by pasowaly przede wszystkim do mniejeszcze jjestem na ewtapie szukania fotek jak cos zlapie to wkleje
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 18:54   #7
ala361
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 42
Re: Kochane okularnice!

witam, sama noszę okulary od kilku dobrych lat.Rok temu skusiłam się na soczewki kontaktowe,tragedia złapałam wirusowe zapalenie rogówki.Ale i tak wszyscy mówili mi że zdecydowanie lepiej wyglądam w okularach.Jestem blądynką o jasnej cerze i najlepiej wyglądam w ciemnych oprawkach(oczywiście drobnych).Idzie wiosna i zapragnełam zmian.Byłam dzisiaj w optyku i kupiłam nowe okularki.Takie jak na zdjęciu tylko z przyciemnionymi na szaro szkłami.
ala361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-18, 19:00   #8
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Kochane okularnice!

to wklejam fajne makijaze moze cos w oczka wpadnieniestety zadna z pan nie ma okularkow na nosie ale moze to i lepiej
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 19:14   #9
ala361
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 42
Re: Kochane okularnice!

Kilka "okularnic" i odpowiednie krótkowidzów makijaże.
ala361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-19, 00:46   #10
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: Kochane okularnice!

ja sie cuje w okluralar normalnie chodze w nich na codzien a i tak na jakies wyjscia zdejmuje u mnie nie ma to wpływu na ubieranie czy malowanie sie zresztą ha nosez oklulary od czterech lat ludzie mówia ze wygladam w nich super inteligetnie i ze sa sexi po za tym okaulary sa modne
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-21, 17:18   #11
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Re: Kochane okularnice!

http://www.perret-optic.ch/lunetteri...choix_gb_6.htm - tutaj kilka rad dotyczących makijażu dla osób noszących okulary... (żeby je zobaczyć trzeba zjechać trochę niżej) niestety po angielsku, francusku albo niemiecku... Pod spodem dodatkowo dołączam zdjęcie z tej strony z makijażem dla krótkowidzów! Z tego co wykapowałam ważne jest używanie nieco jasniejszych cieni po to by oko, pomniejszone przez szkła minusowe, optycznie powiększyć.
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 14:20   #12
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Re: Kochane okularnice!

hej diewczynki, ja to mam problem powiedzcie jak umalowac oczka gdy sie nosi -7? tragedia, ja nie umiem nosze okularki 2 dzien i czuje sie okropnie, dlatego ze jakos mi wszystko tak wyostrzaja i widze tylko swoje mankamenty tzn tradzik blizny i małe oczka i duzy nos , yhhh pomocy prosze
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:23   #13
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Re: Kochane okularnice!

Ja mogę Cię tylko zapewnić, że takie poczucie będziesz miała tylko na początku. Zawsze pierwsze dni noszenia okularów są okropne, ale później człowiek przyzwyczaja się do nowego wyglądu, i dziwnie się czuje bez okularów Głowa do góry
I poczekaj na rady makijażowe, bo w tym to ja noga jestem
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 16:43   #14
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Kochane okularnice!

Jakie oprawki powinnam kupic? Zdjecie troszke stare bo mam grzywke taka na bok.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Jaforummniejsze.PNG (105,6 KB, 68 załadowań)
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 19:22   #15
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: Kochane okularnice!

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Jakie oprawki powinnam kupic? Zdjecie troszke stare bo mam grzywke taka na bok.
wydaje mi się, że pasowałyby Ci prostokątne szkła, jakieś ciemniejsze oprawki, żeby nie ginęły na twarzy . . .
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:22   #16
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kochane okularnice!

Zgadzam się z Nutką85
Obecne oprawki nie bardzo Ci pasują, bo dodają lat i twarz wydaje się jakaś smutna.
Poprzymierzaj kolorowe oprawki, np. czerwone
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:32   #17
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Kochane okularnice!

Wlasnie mysle nad prostokatnymi. Ale czerwone? Przymierzalam brazowe jasne i ekspedientka mowila,ze najlepszy kolor dla mnie
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:56   #18
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: Kochane okularnice!

a może ciemno brązowe albo bordowe?
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:57   #19
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kochane okularnice!

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Wlasnie mysle nad prostokatnymi. Ale czerwone? Przymierzalam brazowe jasne i ekspedientka mowila,ze najlepszy kolor dla mnie
Jeśli dobrze się w nich czujesz i wyglądasz, to kup takie.
Ale mierz do oporu, różne wzory i fasony, nie kieruj się tylko tym, co podaje Ci sprzedawca.

Dobrze wyglądałabys też w głębokim turkusie, fiolecie, ogólnie w nasyconych chłodnych kolorach.
W czerwieni każdemu jest dobrze, pozostaje tylko kwestia odcienia.
Np.:
http://www.the-eye-shop.com/FR/produ...6&id_pdt=25868
http://www.the-eye-shop.com/FR/produ...6&id_pdt=30929
http://www.the-eye-shop.com/FR/produ...6&id_pdt=41416

http://www.the-eye-shop.com/FR/produ...6&id_pdt=28237
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-01, 20:59   #20
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Kochane okularnice!

Chyba sie skusze i faktycznie poprzymierzam czerwone i bordowe wielkie dzieki
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 14:48   #21
fistaszek
Raczkowanie
 
Avatar fistaszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Kochane okularnice!

Hej Dziewczyny, ja również noszę okulary (od 2 lat). Na początku, fakt strasznie trudno się przyzwyczaić. Teraz czasem zachowuję się jak Pan Hilaryszukała okularów, mając je na nosie...
Na zdjęciu kawałek mnie w nowych okularach Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg oczy.jpeg (43,8 KB, 66 załadowań)
__________________
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
fistaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 15:19   #22
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kochane okularnice!

Bardzo fajne oprawki, ładny kolor
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 17:33   #23
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Kochane okularnice!

Odświeżam wątek Jestem okularnicą od jakiś 13 lat. Przez wiele lat nie lubiłam okularów, ale zmieniło się to, od kiedy jakieś 2 lata temu okulista powiedział, że mam ograniczyć noszenie soczewek do minimum. Mam obecnie 3 pary okularów i rozglądam się za nową parą. Nie noszę praktycznie biżuterii i okulary traktuje jako ozdobę.

Odkpałam wątek po 7 latach
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 18:33:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.