Objawy ŁZS i trądziku różowatego - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-07, 06:41   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Objawy ŁZS i trądziku różowatego - pytanie


Pisałam już kilka postów z prośbą o pomoc w pielęgnacji mojej dziwnej buzi ale teraz mam poważniejsze obawy czy wszystko ze mną w porządku. Dziewczyny dam Wam krótką charakterystykę mojej cery: mieszana, przesuszona, odwodniona (nie specyfikami z kuracji antytrądzikowej bo takiej nie stosowałam), część czoła, nos i broda - zaskórniki, rozszerzone pory, policzki - suche, z wypryskami, czerwonymi plamkami. Na całej twarzy pojawia sie okresowe łuszczenie naskórka (białe suche skórki). łuszczące sie placki na policzkach przybrały nieco ciemniejszą barwę niż reszta skóry (gdzieś na stronie dermedica wyczytałam że to objaw suchości). Nie mam strasznego łojotoku, po umyciu skóra jest cienka, zero tłuszczu, oczywiście z biegiem czasu trochę się świecę. Czytałam o objawach LZS - łuszczenie nawet takie suche - nawet by pasowało (ale zaznaczam że nie mam łupieżu, świądu). Z kolei te wypryski na policzkach i czerwone plamki pasowałyby bardziej do trądziku różowatego. Aha to łuszczenie pojawiało mi się od jakiegoś czasu (po urodzeniu dziecka) ..pojawiało sie i po traktowaniu tłustymi kremami po jakimś czasie znikało; co do rumienienia sie - zawsze miałam ten problem ale teraz mam stałe czerwone plamki na buzi A może to alergia albo stres, którego mi ostatnio nie brakuje? Dermatolog nic mi nie powiedział, widocznie trafiłam na złego, z tym że kiedy do niego poszłam (bo tak miałam zapisana wizytę) moja buzia nie wyglądała źle. Hmm może jak wrócę do domu to wrzuce tu jakieś zdjęcie swojej problemowej buzi. DZiewcyzny, wiem że bez kolejnej wizyty u dermatologa sie nie obejdzie, ale może jesteście w stanie poniekąd to zdiagnozować? Mam nadzieję że to tylko problemy z wrażliwą wypryskową i suchą cerą. Aha - mam 28 lat.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 08:17   #2
aire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: Objawy ŁZS i trądziku różowatego - pytanie

To masz rzeczywiście problem. Ja mam podobna cerę, naczynkową wrażliwą, skłonną i do zanieczyszczeń i do przesuszenia. Na pewno musisz iść do dobrego dermatologa.Ale nawet dla dermatologów taka cera to nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Często kilka razy trzeba zmienić leki lub kosmetyki pielegnacyjne żeby trafic na właściwy. Ja mogę ci polecić coś co u mnie najlepiej się sprawdza w sytuacji podraznienia: ukoić cerę bardzo delikatnymi kosmetykami, potem zabrać się za leczenie: polecam bardzo delikatną i naprawdę kojącą serię Toleriane LRP. Własnie ostatnio walczyłam z podraznieniem cery stosując różne mazidła, ten krem kupiłam wczoraj po przerwie i dla mnie jest najlepszy, wersja LIGHT! Z selektywnych polecam żele nawilżające Clinique Moisture Surge Extra, jest tez wersja light. Poza tym picie wapna pomaga w takich sytuacjach.
Dość prawdopodobne jest że to ŁZS, wtedy nawilżanie niewiele pomoże, dostaniesz leki. O ŁZS niedawno tu było, sama coś pisałam. Zyczę powodzenia!
aire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 23:26   #3
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Dot.: Objawy ŁZS i trądziku różowatego - pytanie

Może to być ŁZS ale też efekt burzy hormonalnej po ukończeniu ciąży , przesuszenia ,alergizacji , trądziku kosmetycznego albo kilku czynników jedniocześni. Może rzeczywsićie ze zdjeciem byloby łatwiej .

Jeśli maleńkie łuseczki , są troszke tłuste + grudko -krostki lokalizujące sie głownie w strefie T, oklicy rynienki nosa, wokół ust to skłaniam sie ku ŁZS. Nie zaszkodzi spróbować szamponu Stieprox do codziennego mycia buzi (zamiast mleczka, mydła czy żelu). Jest to co prawda szampon, na recepte i kosztuje ok 36 zł ale w ŁZS jest naprawde efektywny.

Ale przedewszytski życzę powodzenia w poszukiwaniu dobrego dermatologa, bo rzeczywsita ocena sytuacji jest niezastapiona.
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 08:32   #4
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Objawy ŁZS i trądziku różowatego - pytanie

Krostki występuja na srodkach policzków, łuszcząca sie skóra jets sucha biała, nie tłusta. A czy przy trądziku różowatym też występuje łuszczenie skóry?
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.