Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-20, 15:19   #1
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Question

Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone


Hej

jak sprawdzalam cene lotu do USA w jedna strone to omalo z krzesla nie spadlam: 5000Euro Zato lot "tam i spowrotem" tylko ok. 900Euro :/
Jak wyscie lecialy do USA juz na stale, to kupilyscie ten drogi lot w jedna strone (o ile wiem z PL tez strasznie drogo w jedna strone) czy mialyscie lot "tam i spowrotem" i nie skorzystalyscie z lotu "spowrotem".

Pozdrawiam
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:29   #2
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Hej

jak sprawdzalam cene lotu do USA w jedna strone to omalo z krzesla nie spadlam: 5000Euro Zato lot "tam i spowrotem" tylko ok. 900Euro :/
Jak wyscie lecialy do USA juz na stale, to kupilyscie ten drogi lot w jedna strone (o ile wiem z PL tez strasznie drogo w jedna strone) czy mialyscie lot "tam i spowrotem" i nie skorzystalyscie z lotu "spowrotem".

Pozdrawiam


Jestes pewna ze az 5000 Euro? To na pewno pomylka.
Ja mialam bilet wykupiony w obie strony, nie planowalam, ze tu zostane
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 17:14   #3
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez czarownicagosia
Jestes pewna ze az 5000 Euro? To na pewno pomylka.
Ja mialam bilet wykupiony w obie strony, nie planowalam, ze tu zostane
No tak, bardo drogie, nawet dzis dzwonilam, i potwierdzila mi pani, ze prawie 5000 i do tego jeszcze podatki itp. Powiedziala ze jak kupie w dwie strony za ok 900 Euro i nie skorzystam z powrotnego to bede musiala kare zaplacic, to bedzie wtedy te 4000Euro, zeby wyrównac ta kwote 5 tys. w jedna strone :/
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 17:18   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Wow ,cena kosmiczna.A jest możliwośc,żeby pózniej komuś odsprzedać ten bilet powrotny i tym sposbem uniknąć płacenia kary?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 17:29   #5
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez Fresa
Wow ,cena kosmiczna.A jest możliwośc,żeby pózniej komuś odsprzedać ten bilet powrotny i tym sposbem uniknąć płacenia kary?
Wlasnie, ze nie :/
To chyba dla nich taka próba przechytrzenia i nic nie mozna zrobic :/
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 18:19   #6
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Hej

jak sprawdzalam cene lotu do USA w jedna strone to omalo z krzesla nie spadlam: 5000Euro Zato lot "tam i spowrotem" tylko ok. 900Euro :/
Jak wyscie lecialy do USA juz na stale, to kupilyscie ten drogi lot w jedna strone (o ile wiem z PL tez strasznie drogo w jedna strone) czy mialyscie lot "tam i spowrotem" i nie skorzystalyscie z lotu "spowrotem".

Pozdrawiam
To chyba niemozliwe , zeby taka cena byla. To musi byc jakas pomylka. Na stronie www.orbitz.com podaja,ze lot w 2 strony z PL do los angeles kosztuje okolo 1000$ ( http://www.orbitz.com/App/ViewFlight...e=interstitial )

a w jedna strone jest tanszy o ok 100$ , a LOT -em w 1 strone kosztuje 700$
http://www.orbitz.com/App/ViewFlight...e=interstitial

Sprawdz dobrze te ceny, bo nie moze bilet kosztowac 5000euro!!
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 18:21   #7
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Ja jak lecialam mialam wykupiony bilet "tam i z powrotem" i nie placilam zadnych kar za niewykorzystanie "z powrotem"
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-20, 18:32   #8
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Bunny nie wiem do jakiego miasta chesz leciec i kiedy... ale np. Monachium - Los Angeles znalazlam sporo ofert ponizej tysiaca euro i sa to przeloty w jedna strone. To zalezy tez czy chcesz lot bezposredni czy moze byc z przesiadka ale popatrz na stronach:

http://www.traveltopia.de/fluege/all..._flugsuche.htm
http://www.expedia.de/fluege/default...lnkloc=pub_flt

ewentualnie wpisz w google.de ---> hinflug nach <nazwa miasta>
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 18:37   #9
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

eeee ta pani cos Ci sciemnia bunny-pie Nie daj sie.Ja rowniez mialam bilet w dwie strony i powrotnego nie wykorzystalam,zadnych kar nie placilam,bo to jest wrecz fizycznie niemozliwe.Ze niby jak oni Cie znajda w US i zmusza do palcenia kary? Ze niby za co???? heheheh zasmiej sie tej kobiecie w twarz,ze CI takie bzdury wmawia.Najlepiej zmien biuro,w ktorym chcesz kupic bilet,bo 5000 to nawet nielatajacym juz konkordzie bilet tyle nie kosztowal .Logest dobrze prawi,bilet w jedna strone jest troszke tanszy od tego w dwie
nie daj sie!!!!!
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 22:14   #10
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez desti
Bunny nie wiem do jakiego miasta chesz leciec i kiedy... ale np. Monachium - Los Angeles znalazlam sporo ofert ponizej tysiaca euro i sa to przeloty w jedna strone. To zalezy tez czy chcesz lot bezposredni czy moze byc z przesiadka ale popatrz na stronach:

http://www.traveltopia.de/fluege/all..._flugsuche.htm
http://www.expedia.de/fluege/default...lnkloc=pub_flt

ewentualnie wpisz w google.de ---> hinflug nach <nazwa miasta>
Dziekuje
Juz do tej Babki nie pójde Kurcze, nie wyobrazacie sobie jak ona mnie wystraszyla, mówila, ze wszystkie loty takie same wiec nawet nie sprawdzalam online, tylko od razu panikowalam.

Cytat:
Napisane przez sunapee
Ze niby jak oni Cie znajda w US i zmusza do palcenia kary?
Teraz trzeba zostawiac adres w USA, gdze sie bedzie mieszkac

Na szczescie znalazlam tani lot British Airways z przesiadka w Londynie.

Tylko tam jest napisanie: "The following items may be carried with special precautions: ...Medicines and toilet articles...".
Wiec przedtem zadzwonilam do British Airways i SZOK Pan mi cierpliwie tlumaczyl, ze ani szamponu, ani kremu, ani dezodorantu ani innych kosmetyków nie wolno przewozic, kontrola mi wszystko wywali. Nawet kropel na cisnienie mi nie wolno przewozic. Co to ma byc? Komuna ? Wiec pytalam, jaki powód maja, aby krem do twarzy czy paste do zebów wywali, co one moga miec zlego w sobie ? Wiec pan odpowiedzial ze tak jest i nieraz zalezy od kontrolerów, ale normalnie to wszystko wywalaja.

Jejku, czy to mozliwe? Jutro zadzwonie jeszcze raz, bo nie dowierzam
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 23:30   #11
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

ja tez mialam bilet w dwie strony.. a jak chcialam odzyskac kase za bilet powrotny- bylo to po 11-tym wrzesniu i w Stanach zwracali kase.. i tutaj mi powiedziano, ze owszem zwroca mi pieniadze ale musze zglosic sie tam gdzie kupilam bilet. A w tam gdzie kupilam (w Polsce, w biurze Lufthansy) powiedzieli mi, ze nie ma zwrotow.. i ze w ogole bilet w jedna strone jest drozszy niz w dwie.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 00:02   #12
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez nineczka
ja tez mialam bilet w dwie strony.. a jak chcialam odzyskac kase za bilet powrotny- bylo to po 11-tym wrzesniu i w Stanach zwracali kase.. i tutaj mi powiedziano, ze owszem zwroca mi pieniadze ale musze zglosic sie tam gdzie kupilam bilet. A w tam gdzie kupilam (w Polsce, w biurze Lufthansy) powiedzieli mi, ze nie ma zwrotow.. i ze w ogole bilet w jedna strone jest drozszy niz w dwie.
No wlasnie, ja wogule najpierw preferowalam Lufthanse, i babka najpierw sprawdzila mi lufthanse, ceny straszne, wiec sprawdzala inne linie i powiedziala ze prawie te same ceny i niby sie róznily o paredziesiat Euro. Powiedziala mi, ze najwiecej problemów robi Lufthansa, a jak niby kupie bilet w dwie strony i przy sprawdzeniu paszportu zobacza wize, to odrazu dostane kartke z kara, bo wiadomo, kto ma wize, ten nie wraca... A o zwrot to sie nawet nie powinnam wtedy pytac :/
Kurcze, wkurzyla mnie ta baba

Leciala któras juz British Airways? Jest miejsce na nogi?
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:26   #13
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

No ja slyszalam, ze British Airways i Lufthansa to jedne z najlepszych linii lotniczych. Ja lecialam KLM i bylo ok.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:32   #14
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

ja tego nie rozumiem.. przeciez jest wiadome, ze linie zawsze sprzedaja wiecej biletow niz jest miejsc. Po drugie, jesli ktos kupi bilet w dwie strony a poleci tylko w jedna, to i tak placi za miejsce a oni maja druga osobe, ktora zaplaci za to samo miejsce.. Ja nie wiem.... My teraz tez szukamy biletow..ale w dwie strony.. i mam nadzieje, ze nie zaplacimy wiecej niz $2000 ( czy naiwnie mysle?)
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:41   #15
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez nineczka
My teraz tez szukamy biletow..ale w dwie strony.. i mam nadzieje, ze nie zaplacimy wiecej niz $2000 ( czy naiwnie mysle?)
Na 2 osoby, tam i spowrotem mogla bys sie akurat zmiesic.

Cytat:
...to i tak placi za miejsce a oni maja druga osobe, ktora zaplaci za to samo miejsce..
Ja tez tak myslalam, ze im by bylo na reka itp :/ ale mi powiedziano, ze to jest cwaniarstwo, i duzo tak próbuje a oni dobrze o tym wiedza, wiec chca zlapac.

Cytat:
ja tego nie rozumiem.. przeciez jest wiadome, ze linie zawsze sprzedaja wiecej biletow niz jest miejsc.
A co wogule sie dzieje, jak wszystcy przyjda i nie bedzie miejsc? Bo to mnie zawsze zastanawialo
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:45   #16
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
A co wogule sie dzieje, jak wszystcy przyjda i nie bedzie miejsc? Bo to mnie zawsze zastanawialo [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
No wlasnie dlatego nalezy potwierdzac rezerwacje. Bo w innym przypadku moze sie zdarzyc ( jesli wszyscy przyjda i nikt nie zmieni/odwola rezerwacji-co malo prawdopodobne) ze zaproponuja ci nastepny lot.
A nie mozesz kupic biletu przez internet?
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:51   #17
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

dziewczyny sprawdzcie
www.s-travel.com
to jest polska agencja turystyczna i oni prowadza sprzedaz biletow. Wlasciciele mieszkaja w CA, chyba tutaj w san jose.. ale wlasnie sprawdzalam ich strone i maja swietna wyszukiwarke.. Bedziemy do nich jutro dzwonic. Pewnie na stronie jest ich numer ale jak bedzie Wam ciezko znalezc to moge sprawdzic w biuletynie koscielnym gdzie sie oglaszaja.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:53   #18
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

ja slyszalam od wielu osob, ze w przypadku jesli okaze sie, ze nie ma miejsc, to oni musza ci i tak zapewnic podroz ale moga to zrobic nastepnego dnia..dlatego trzeba sie pojawiac wczesniej na lotnisku, oddac bagaz a potem mozna juz spokojnie czekac.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:02   #19
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez logest
No wlasnie dlatego nalezy potwierdzac rezerwacje. Bo w innym przypadku moze sie zdarzyc ( jesli wszyscy przyjda i nikt nie zmieni/odwola rezerwacji-co malo prawdopodobne) ze zaproponuja ci nastepny lot.
A nie mozesz kupic biletu przez internet?
Nie, ja wole kupic przez telefon na lotnisku lub w takim razie zadzwonic do British Airways (Jak sie sytuacja z kosmetykami nie zmieni, to sie zainteresuje Air France), nigdy nie wiadomo z tym internetem :/ Nieraz maile nie dochodza. Ja tam panikara jestem
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 02:10   #20
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Ja ostatnio znajomym tylko przez internet zamawialam , i zaznaczalam opcje, zeby bilet do domu wyslali-nie bylo zadnych problemow. No ale jesli sie boisz...
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:16   #21
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

dlatego my wolimy zadzwonic do tego biura..slyszalam, ze biura maja dodatkowe znizki. Bunny-myslisz, ze za ile uda Ci sie kupic bilet.. i pytanie, dlaczego kupujesz w jedna strone.. jestes w Polsce?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:21   #22
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Pan mi cierpliwie tlumaczyl, ze ani szamponu, ani kremu, ani dezodorantu ani innych kosmetyków nie wolno przewozic, kontrola mi wszystko wywali. Nawet kropel na cisnienie mi nie wolno przewozic.

bunny-pie jak na moje oko ktos ewidentnie robi Cie w balona.Moja mama pol roku temu leciala do Stanow i nikt sie nie przyczepil o kosmetyki.Szamponow co prawda nie wiozla,ale miala swoje kosmetyki pielegnacyjne,malo tego miala pol walizki wypchanej czekoladami i innymi slodyczami i nikt nawet uwagi na to znie zworil.A po co Ty wogole szukasz biletu pzrez posrednika??? Nie lepiej samemu przez net??? Ja od 7 lat juz kupuje bilety przez net i jeszcze nigdy nic zlego mnie nie spotkalo.To jest nei prawda,ze "normalnie to wszystko wywalaja"!!!!!
boze co za ciemnota pracuje w tych biurach podrozy......az mnie skreca jak czytam takie rzeczy
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:22   #23
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez nineczka
slyszalam, ze biura maja dodatkowe znizki
A ja obawiam sie tych znizek z biur-bo to zazwyczaj jakies ograniczenia za soba ciagnie, o ktorych dowiadujemy sie jak juz jest za pozno np. niemoznosc zmiany terminu, dodatkowe oplaty i kary przy zmianie terminu lotu itp.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:25   #24
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Leciala któras juz British Airways? Jest miejsce na nogi?
Ja duzo latalam brytyjczykiem swojego czasu.To prawda ze sa to jedne z lepszych linii jesli chodzi o wygode.Kazdy pasazer ma duzo miejsca i w kazdym siedzeniu jest wbudowany malutki ekran tv,czyli sama masz go dla siebie i mozesz dowolnie sobie przelaczac kanaly.Jedzenie tez musze przyznac ze jest jedno z lepszych jakie mialam podczas lotu,tylko te stewardesy....blaaaaah niecierpie brytyjskiego akcentu wiec nieco mnie skreca jak ktos mi serwuje herbate z mlekiem i pyta "would you like tea or coffeeeeeeeeeeeeee"...juz nie wspominajach o ochydnym smaku owej herbaty......fuuuuj
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:31   #25
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
A co wogule sie dzieje, jak wszystcy przyjda i nie bedzie miejsc? Bo to mnie zawsze zastanawialo
Nie wiem jak to jest w przypadku lotow miedzynarodowych,ale na trasach krajowych tutaj w US,jesli taka sytuacja ma miejsce to po pierwsze przesuwaja Ci lot na nastepny dzien i wtedy jest on gwarantowany plus dostajesz darmowy bilet na dowolnej trasie w US do wykorzystania w dowolnym terminie.Jesli podrozujesz z kimsw to sa to oczywiscie 2 bilety.Czasem zdaza sie tez ze linie lotnicze placa za hotel,w ktorym musisz sie zatrzymac w oczekiwaniu na nastepny lot.Takze moim zdaniem to jest niezly interes
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:34   #26
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
. Powiedziala mi, ze najwiecej problemów robi Lufthansa, a jak niby kupie bilet w dwie strony i przy sprawdzeniu paszportu zobacza wize, to odrazu dostane kartke z kara, bo wiadomo, kto ma wize, ten nie wraca...


heeee???? czy ta baba zglupiala??????????????? A jak masz wybrac sie do Stanow bez wizy w paszporcie?????Chyba tylko po to zeby sobie lotnisko tutaj obejzec...boze ja na Twoim miejscu to bym jakas skarge na ta babe napisala za wciskanie Ci takich bzdur!!!!
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:42   #27
ToYa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

PO PIERWSZE: Mam nadzieje,ze dalas sobie spokoj z ta Pania - 5000 Euro nie kosztuje nawet Business Class nawet w tak goracym okresie jakim sa wakacje. Osobiscie zawsze zamawiam bilety online i nigdy jeszcze nie mialam najmniejszego problemu. A latam dosc czesto...

PO DRUGIE: Nie napisalas na jakiej wizie przylatujesz do USA - jesli na pobyt staly to mozesz kupic bilet w jednostrone. Natomiast jesli wiza jest turystyczna - to wymagany jest bilet w obie strony.
Faktycznie czesto sie zdarza,ze bilet jednostrony bywa drozszy (nie wiem z czego to wynika)

PO TRZECIE: LOT jest chyba jedynymi liniami, ktore wymagaja potwierdzenia lotu!!!

PO CZWARTE: Leciala któras juz British Airways? Jest miejsce na nogi?
Na pewno wiecej miejsca niz w liniach wloskich czy hiszpanskich
Lecialam ostatnio z Mediolanu do Chicago z przesiadka w Londynie (polaczenie American Airlines z British). W bagazu podrecznym mialam pelna kosmetyczke od pasty do zebow na kropelkach do oczu konczac.Poza tym wiozlam jeszcze troche kosmetykow, ktore kupilam na lotnisku. Jedyne co mi wyrzucili to zapalniczka (zapalki podobno mozna miec).
ToYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:48   #28
ToYa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez sunapee
heeee???? czy ta baba zglupiala??????????????? A jak masz wybrac sie do Stanow bez wizy w paszporcie?????Chyba tylko po to zeby sobie lotnisko tutaj obejzec...boze ja na Twoim miejscu to bym jakas skarge na ta babe napisala za wciskanie Ci takich bzdur!!!!
Tez zastanawiam sie co ta kobieta porabia w tym biurze ???
P.S. Chociaz musze przyznac, ze w Niemczech spotkalam sie z dosc ostra kontrola przy wylocie do USA (tzn. nie tylko mnie, ale ogolnie dosc ostro sprawdzaja wszystkich) i to zarowno bagaze jak i paszporty,wizy etc.
ToYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 10:06   #29
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Cytat:
Napisane przez nineczka
dlatego my wolimy zadzwonic do tego biura..slyszalam, ze biura maja dodatkowe znizki. Bunny-myslisz, ze za ile uda Ci sie kupic bilet.. i pytanie, dlaczego kupujesz w jedna strone.. jestes w Polsce?
Ja znalazlam bilet British juz za 650Euro, na szczescie, bo zaplanowala góra 900€, teraz jeszcze troche zostalo na inne rzeczy.

Kupuje w jedna strone, bo sie przeprowadzam na stale Jestem w Niemczech i jako Niemka sie ubiegam o wize.

Cytat:
Napisane przez sunapee
bunny-pie jak na moje oko ktos ewidentnie robi Cie w balona.Moja mama pol roku temu leciala do Stanow i nikt sie nie przyczepil o kosmetyki.Szamponow co prawda nie wiozla,ale miala swoje kosmetyki pielegnacyjne,malo tego miala pol walizki wypchanej czekoladami i innymi slodyczami i nikt nawet uwagi na to znie zworil.A po co Ty wogole szukasz biletu pzrez posrednika??? Nie lepiej samemu przez net??? Ja od 7 lat juz kupuje bilety przez net i jeszcze nigdy nic zlego mnie nie spotkalo.To jest nei prawda,ze "normalnie to wszystko wywalaja"!!!!!
boze co za ciemnota pracuje w tych biurach podrozy......az mnie skreca jak czytam takie rzeczy
Wlasnie, z Lufthansa wolno oczywiscie wozic kosmetyki, British Airways ma niby inne reguly, wiec zadzwonilam do British w Niemczech i mi tak wlasnie pan wytlumaczyl, ale nie podal powodu czemu nie wolno :/


Cytat:
Napisane przez sunapee
jak ktos mi serwuje herbate z mlekiem i pyta "would you like tea or coffeeeeeeeeeeeeee"...
No wez mi teraz nie mów, ze nie ma herbaty BEZ mleka tylko z cukrem chyba bede caly czas coffeeeeee pila :/

Cytat:
Napisane przez sunapee
A jak masz wybrac sie do Stanow bez wizy w paszporcie?????
Ubiegam sie jako Niemka, wiec moge bez wizy na 90 dni jechac do USA

Cytat:
Napisane przez ToYa
PO PIERWSZE: Mam nadzieje,ze dalas sobie spokoj z ta Pania - 5000 Euro nie kosztuje nawet Business Class nawet w tak goracym okresie jakim sa wakacje. Osobiscie zawsze zamawiam bilety online i nigdy jeszcze nie mialam najmniejszego problemu. A latam dosc czesto...

PO DRUGIE: Nie napisalas na jakiej wizie przylatujesz do USA - jesli na pobyt staly to mozesz kupic bilet w jednostrone. Natomiast jesli wiza jest turystyczna - to wymagany jest bilet w obie strony.
Faktycznie czesto sie zdarza,ze bilet jednostrony bywa drozszy (nie wiem z czego to wynika)
Dalam sobie oczywiscie spokój z ta babka, strasznie mnie wkurzyla .
Przyjezdzam na wizie narzeczenskiej, pytalam o specjalne oferty dla ludzi, którzy leca na stale, takich w Niemczech nie ma :/


__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 10:27   #30
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Do dziewczyn z USA - lot w jedna strone

Bunny ... a porsze bardzo ... ja lubie grzebac w sieci ... i wiem, ze ceny podawane na lotniskach potrafia oslabic...

Lufthansa ma koszmarne ceny... pamietam jak szukalam lotu do Glasgow to mi pokazalo w obie strony 996 euro a w sumie polacialam tanimi liniami za grosze ...

Przy zamawianiu przez net dosc szybko przychodzi potwierdzenie od lini, ze lot jest zamowiony. Wiec obawiac sie nie trzeba...

A z tymi kosmetykami to moze chodzi o ilosc... jakby ktos wiecej przewozil... bo przeciez do uzytku wlasnego trzeba miec... ehhh... juz troche przesadzaja z tymi ograniczeniami...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.