Antykoncepcja w Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-26, 11:50   #1
Gosiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 56

Antykoncepcja w Anglii


Drogie Wizazanki mam do Was pytanie, chodzi mi o te Wizazanki ktore mieszkaja za granica, konkretnie w Anglii. Otoz wyjezdzam na okrągly rok za granice i zupelnie nie wiem jak wyglada tam sprawa nabywania tabletek antykoncpecyjnych, czy sa one tam na recepte, czy wczesniej musi mnie zbadac lekarz i w jakiej cenie mozna tam nabyc Yasmine, ktore biore juz od pol roku, a nie chcialalbym przerywac ich zazywania, gdyz sa dla mnie najlepszymi tabletkami z dotychczas uzywanych. Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam!
Gosiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 12:10   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Zanim wypowie się jakaś wizażanka z Anglii ,to powiem,ze w Hiszpanii te tabletki są na receptę ,tylko i wyłącznie.Receptę musi dać lekarz ginekolog-tak jak w Polsce.Myślę,że w Anglii jest tak samo,ale może ktoś coś wie na ten temat dokładniej.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 13:00   #3
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

up up, ja tez wyjezdzam do UK, a co z plastrami w Anglii??????? Wiecie cos moze na ten temat dziewczyny?
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 18:23   #4
Gosiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 56
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Help błagam dziewczyny pomóźcie, nie znam aż tak dobrze angielskiego żeby szukać informacji w necie na temat antykoncepcji w UK. Moze ktos wie w mniej wiecej jakiej cenie mozna nabyc tabletki, czy sa refundowane itd. ?
Gosiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 21:58   #5
MYSZA123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Gosiu!
rejestrujesz sie w przychodni, masz wyznaczona wizyte u lekarza (appointment), daje Ci on recepte na tabletki i sobie taka recepte wykupujesz pozniej w aptece. Cena jednej recepty (obojetnie co tam sa za leki) to 6.50. chociaz ponoc lekarz czy pielegniarka moze dac Ci tabletki od razu, za free. najwazniejsze, to sie zarejstruj w przychodni, idz na spotkanie i tam sie dowiesz.
MYSZA123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:44   #6
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Co prawda jestem w tej chwili w Polsce, ale byłam zeszłego lata w UK i sprawa wygladała tak: poszłam do poradni, zarejestrowałam sie, tzn. pokazałm moja klartę Euro 26 na podstwie ktorej stwriedzili, ze jestem studentką. Wypełniłam jakis formularz, co zabrało mi ok.5 minut.
Umówili mnie na spotkanie tego samego dnia z lekarzem, jemu powiedziałam, że chciałabym tabletki antykoncepcyjne Cilest, przeprowadził ze mna mały wywiad. Ale ponieważ byłam zdrowa jak ryba nie pozostało mu nic innego jak wypisać receptę Za wizytę nie płaciłam gdyż była to normalna przychodnia, nie prywatna
Poszłamnastepnie do apteki i od ręki dostałam 3 paczki Cilestu, za darmo bo tam antykoncepcja jest bezpłatna.
Nie wiem jak sprawa wyglada z innymi rodzajami, np. plastrami.
Mam nadzieje, że pomogłam.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:21   #7
Abssinthe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Sa tez tzw walk-in clinics, kliniki gdzie nie trzeba miec zadnego appintmentu ,a sa otwarte czesto do pozna,nawet do dziesiatej(co jest duzym plusem w wypadku kedy pracujesz).Z tego co wiem cala antykoncepcja jest za darmo,kraj juz ledwo zipie z powodu nastoletnich matek ,na ktore trzeba lozyc, wiec usiluja liczbe ciaz ograniczyc do minimum.
walki-in clinic sie poznaje po niebieskim neonie/znaku z bialymi literami NHS, pod spodem pisze walk in ale mniejszymi
Abssinthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 16:45   #8
aneta24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 15
Thumbs up Dot.: Antykoncepcja w Anglii

tez mieszkam w anglii, biore tabletki cilest. i dostaje je tu za darmo. w klinice pytali o insurance number. zarejestrowali mnie i dostaje tabletki za darmo na pol roku. wystarczy jak pojdziesz do lekarza GP, albo do jakiejs kliniki planowania rodziny. pzdr
aneta24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 20:37   #9
misia_25_26
Wtajemniczenie
 
Avatar misia_25_26
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 150
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

dziewczyny a wiecie cos moze o mercilion czy w angli tez bede mogla go kupic i czy musze isc po recepte...
misia_25_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 23:29   #10
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

a wiecie jak sprawa wyglada w irlandi?
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:04   #11
ads
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Reading,UK
Wiadomości: 7
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

w każdym mieście znajdziesz Family Planning Service-w takiej instytucji dostaniesz tabletki za darmo.Także możesz skorzystać z walk-in clinic(jak już wcześniej pisała Abssinthe) taż za darmo.Z lekarzem też nie ma problemu,bo wystarczy się zarejestrować,spotkać z lekarzem,dostaniesz receptę i wybierzesz ją w aptece.pozdrawiam
ads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 23:14   #12
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

W anglii antykoncepcja jest za darmo.Jesli sie jest zapisanym do lekarza to on przepisuje recepte i z ta recepta idzie sie do apteki.Nie robia szczegolowych badan, czasem robia test czy napewno nie zaszlas w tym czasie w ciaze i moze zbadaja krew, nie bedzie zadnych specjalnych badan...moze nawet zadnych
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:57   #13
MagdallenaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: tam gdzie faceci chodzą w spódniczkach
Wiadomości: 22
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Najlepiej Jak Przed Wyjazdem Pójdziesz Do Swojego Ginekologa Po Receptę Ztego Co Sama Doswiadczyłam To Najwiecej Ile Może Ci Wypisać To 6 Opakowań Czyli Pierwsze Połroku Z Głowy A Póżniej To Jak Już Bedziesz Za Grznicą To Musisz Znależć Swojego Lekarza Tzn. Iść Do Przychodni I Powiedzieć że Chcesz Sie Widzieć Z Lekarzem Iwytłumaczysz Mu Oco Ci Chodzi Ichyba Problem Z Głowy Co?acha W Uk Zwykły Lekarz Przepisuje Tabletki Koncepcyjne Czy Plastry Nie Musisz Iść Do Ginekologa !troche To Dziwne Ale Cóż?
__________________
MagdallenaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 10:18   #14
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

a jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem? trzeba miec insurance number, ale jak go zdobyc?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 22:05   #15
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Najlepiej jak pojdziesz do JOBCENTER i tam powiedza Ci gdzie masz swoj urzad w ktorym sie to zalatwia.Przejdziesz sie tam i umowia Cie na spotkanie z urzednikiem ktory zada Ci z tysiac pytan i pozniej poczta wysla.Niewiem jak to teraz wyglada bo ja robilam to strasznie dawno ale wydaje mi ze jest wciaz tak samo.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 16:07   #16
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

dzieki za odpowiedz
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:51   #17
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Ja dostalam numer telefonu pod ktory zadzwonilam i umowilam sie na spotkanie, pan kory mnie umowaial pytal o moj adres zamieszkania o o czy pracuje, czy sie ucze, ile razy bylam w anglii, od kiedy jestem, czy wyjezdzalam do pl i kiedy. Na drugi dzien dostalam list z adresem gdzie mam sie wybrac na rozmowe, kiedy i co zabrac. Na rozmowie pani w zasadzie powtorzyla te same pytania. Sprawdzila moj paszport, potwierdzila adres zamieszkania <jakis rachunek lub wyciag z konta>, sxerowala list od pracodawcy i kazala czekac 4-8 tygodni na numer i karte.
to odnosnie insurance number, bo o anykoncepcji juz wszystko napisalyscie.
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 10:27   #18
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Acha i z tego co wiem to trzeba mies jeszcze papierek z Home Office bo moga tam chciec.Pamietam ze moja kolezanka musiala pokazac ten papier ale go jeszcze nie miala pani jej powiedziala ze moze jej grozic kara ale sie nie dokopali wiec nie zaplacila a jak zmienila prace to oni sami dali jej papiery z Home Office ktore miala wyslac.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 12:36   #19
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Mnie o zadne papierki z Home Office nie pytali, a na rozmowie bylam tydzien temu. Moze to zalezy od rodzaju pracy, ale tego to ja nie wiem. Ja musialam tylko pokazac list od pracodawcy. Pytali o payslips ale ja tego nie mam, dlatego wystarczyl im list od pracodawcy.
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-17, 11:26   #20
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Prawda jest taka ze w Anglii prawo ustala urzednik.Jesli jest ok to nie bedzie kazal Ci przynoscic 100 papierkow a jesli jest bardziej sluzbista to wtedy bedzie sie czepial.Ja swojej rozmowy nie wspominam najlepiej, moze to przez to ze kiedy ja sie staralam o ten nr to Polska nie byla w uni i dla polakow tutaj potrzebna byla wiza.W kazdym razie rozmowa byla koszmarem bo pytali mnie o rozne rzeczy czasem nawet bezsensowne i do niczego nie potrzebne (np gdzie poznalam mojego chlopaka)
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 11:29   #21
evie
Raczkowanie
 
Avatar evie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 79
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze proszę czy potrzebny mi bedzie insurance number przy rejestracji do GP??Bo juz sie pogubiłam
evie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 15:41   #22
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Cytat:
Napisane przez evie Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze proszę czy potrzebny mi bedzie insurance number przy rejestracji do GP??Bo juz sie pogubiłam
Nie nawet o paszport nie beda Cie prosic. Wystarczy, ze wypelnisz application form.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 20:29   #23
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

A to juz w zalezy od pani/pana siedzacego w okienku.Kiedys jak przeprowadzalam sie z innej dzielnicy do innej i poszlam sie zarejestrowac do lekarza to pani zadala odemnie tysiaca papierow lacznie z moim aktem urodzenia (musialam udowodnic ze sie tu urodzilam) zmartwiona poszlam do domu ale cos tam pozbieralam i wrocilam na drugi dzien byla inna pani i poprosila odemnie tylko taki papierek od poprzedniego lekarza.Duzo ludzi sie czasem nie zna a pracuja w takich miejscach, takich przygod to mialam pelno.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 11:18   #24
kasik.j
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 12
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Nie nawet o paszport nie beda Cie prosic. Wystarczy, ze wypelnisz application form.
hmm no nie bardzo sie zgodze - ja mam swojego GP na NW11 i zeby sie zapisac musialam przyniesc nie tylko paszport ale i potwierdzenie adresu(statement z banku) ze podlegam pod dany kod pocztowy.
kasik.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 11:29   #25
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Cytat:
Napisane przez kasik.j Pokaż wiadomość
hmm no nie bardzo sie zgodze - ja mam swojego GP na NW11 i zeby sie zapisac musialam przyniesc nie tylko paszport ale i potwierdzenie adresu(statement z banku) ze podlegam pod dany kod pocztowy.
Nie musisz sie z tym zgadzac, dlatego, ze jest tak jak napisala Traci, wszystko zalezy od tego, kto akurat siedzi w okienku. Mnie kazali wypelnic jedynie application form, zadnych wiecej dokumentow nie musialam okazywac.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 21:46   #26
kasik.j
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 12
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Nie musisz sie z tym zgadzac, dlatego, ze jest tak jak napisala Traci, wszystko zalezy od tego, kto akurat siedzi w okienku. Mnie kazali wypelnic jedynie application form, zadnych wiecej dokumentow nie musialam okazywac.
Napisalam ze sie nie zgadadzam poniewaz mialam problemy i nie bylo tak pieknie latwo jak w Twoim przypadku,probowalam tez u innego i bylo to samo nawet gorzej bo nie mieli jakigos tam papierka do wypelnienia i musialam kazali tydzien czekac... po tyg sama wyzdrowialam...

A co do obsugi w zaleznosci od osoby(i chyba jej humoru) zgadzam sie w zupelnosci - mialam przyjemnosc w banku - jednago dnia pani powiedziala ze nie jest mozliwe otwarcie konta a nastepnego inna ze to zaden problem...

pozdrawiam
kasik.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 23:32   #27
misia_25_26
Wtajemniczenie
 
Avatar misia_25_26
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 150
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

to prawda zalezy na kogo sie trafi ja z lekarzem nie mialam wiekszych problemow tylko paszport potrzebowalam i nationale insurance number.
natomiast przy otwieraniu konta w banku tak jak kasik.j pisala w jednym banku nie chcieli mi otworzyc w konta a w drugim bez problemu w ten sam dzien otworzylam wiec warto isc gdzies indziej lub na nastepny dzien...
misia_25_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 11:10   #28
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Bo to jest wlasnie Wielka Brytania!!!!!!!!!! Odkad pamietam zawsze tak bylo!!!!!
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 23:34   #29
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Antykoncepcja w Anglii

z bankiem prosto - w hsbc otwierają na paszport i prawo jazdy, dostaje się kartę debetową po tygodniu, nawet kartę do tel dają
z insurance number - spotkanie, które umawia się przez telefon, nr dostaje się w job center, jak już ma się pracę
z tabletkami - w centrum planowania rodziny za darmo tabletki.
tu nawet aborcja jest legalna
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 12:05   #30
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Smile Dot.: Antykoncepcja w Anglii

Obecnie przebywam w Anglii co do tabletek to biore Mercilon- wystepuja tutaj pod ta sama nazwa, po tabletki poszlam do poradni seksualnej bo tam skierowali mnie z mojej przychodni . Wypelnilam ankiete i dostalam 3 opakowania Mercilonu oczywiscie za darmo. A co do rejstrowania sie do lekarza GP to nie byl mi potrzebny numer insurance ani potwierdzenie adresu dostalam kilka formularzy do wypisania i tyle
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.