zapobiec fotostarzeniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-02, 16:50   #1
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Post

zapobiec fotostarzeniu?


Od pewnego czasu dałam się wciągnąć w filtry, przeczytałam dział słoneczny wizażu, rózne wątki i ostatnio przejrzałam parę stron w internecie na ten temat. Ogólnie więcej się mówi o fotostarzeniu w USA, bądź Australii niz w EU, ale nie to jest moim głównym zmartwieniem.
Otóż wszyscy są zgodni, że ponad 90% zmian skórnych jest spowodowanych działaniem promieni UV - niestety również wszyscy są zgodni co do tego, że 80% zmian powstaje przed 18-20 rokiem życia, z tym, że ujawniają się dopiero po latach, czyli ok. 40-tki, a wcześniej nie są widoczne gołym okiem - jedynie na zdjęciach wykonanych specjalnym sprzętem (z filtrem o ile pamiętam). Dlatego też zadaję sobie pytanie, jaki sens ma sięganie po filtry ok. 30-tki, czy nawet ok. 25-tki jeżeli spustoszenia już są dokonane? Przecież tego, co zrobiło słoneczko, bądź solarium 10 lat temu już się cofnąć nie da. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z konieczności ochrony, choćby przed rakiem skóry, ale nie wierzę, że sięgając po filtry przy dojrzałej skórze możemy zatrzymać zmarszczki spowodowane działaniem słońca. Co Wy (czyli wszyscy zainteresowani tematem) na to?

Przy okazji doczytałam też, że kwas retinowy, a nawet palmitynian retinolu (zależnie od źródła) mają nie tylko właściwości regeneracji skóry zniszczonej słońcem, ale też pierwsze badania wykazują, że potrafią zapobiegać wytwarzaniu enzymów niszczących włókna kolagenowe w skórze, czyli same w sobie mogą stanowić również ochronę przeciw fotostarzeniu skóry. Jakkolwiek temat jeszcze młody i wymaga dokładniejszego zbadania.
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 17:34   #2
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

oooooooo bardzo mnie zaciekawiłaś

mam 22 lata, właśnie zaczynam przygode z filterkami- czyżby za późno!
a jak sobię przypomnę jak się kiedyś smażyłam....
pewnie moje zmarszki już zaczynają się przygotowywać do ataku...

pozdrawiam

i jestem bardzo ciekawa copowiedzą o wiele mądrzejsze ode mnie wizażanki
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 17:36   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Uwazam ,ze nie nalezy przesadzac w zadna strone ,nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem smarowania sie filtrami ale jesli spedzamy na tej czynnosci pol dnia i smarujemy sie na dzien ,na noc ,bedac w domu bo komputer,bo slonce przez szybe itp to jest dla mnie rpzesada .umrzec na cos trzeba to raz ,dwa zestarzec sie tez trzeba przede wszytskim z godnoscia a na to wplywa nasz stosunek do zycia,naszego ciala i otoczenia a filtry maja na to najmniejszy wplyw,pozatym kazdy w zyciu ma inna droga i starzenie moze pomimo fitlrów przebiegac w rozny sposób plus genty.

slonce ,brud z dnia na dzien sie zmienia wiec nie jestesmy przewidziec co bedzie za kilka lat i jakie spustoszenie wyjdzie nam na twarz za 10 lat.zreszta nie mamy wplywu na to co bylo wiec po co sie tym przejmowac?istanieja na swiecie wieksze problemy niz nasze zmarszczki i im wczesniej sobie to uswiadomimy tym lepiej.

aaa smaruje sie oczywiscie odkąd pamietam i mialm taka mozliwosc i wiedze ale tylko po to aby uchoronic sie od chorób a nie zmarszczek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 18:28   #4
biel33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 31
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Stsuje filtry z zapalem odkad pojawily sie tylko na rynku. Jestem typem z wieloma piegami i pieprzykami wiec uwazam ze jest to sposob profilaktyki chorob skory w moim przypadku. Nie przesadzam jednak, nie mierze miarka 2 ml, wklepuje ile zniesie moja skora i ja zeby wygladac jak czlowiek i nie budzic sensacji na ulicy i w pracy. Co z tego ze umaszczona na grubo warstwa filtrow, skrobii i nie wiem czego tam jeszcze bede miec swiadomosc ze unikne jakiejs tam liczby zmarszczek. Ale to wlasnie teraz jestem w kwiecie wieku i teraz chce sie podobac, a nie budzic zdziwienie i pytania co mam na twarzy. Kiedy bede miec 60 czy 80 lat mysle ze bedzie mi wszystko jedno czy mam 20 zmarszczek wiecej czy mniej ), bo wtedy jako staruszeczka niczyjego spojrzenia nie przyciagne pwnie oprocz mojego meza, ktory mam nadzieje kocha mnie za przymioty ducha a nie tylko ciala.Cenie wszystkie dziewczyny bedace tutaj zwolenniczka filtrow, ich uwagi i opisywane doswiadczenia, ale trzeba zachowac zloty srodek. Bądzcie piekne teraz kiedy macie lat 20 i 30 i nie dajmy sie zwariowac.
Mysle ze jesli bym miala piekna cere bez piegow i pieprzykow to na pewno bym tak z filtrami nie szalala. Pozdrawiam
biel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 19:07   #5
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

No ja przyznam szczerze, że największą zachętą do stosowania filtrów jest dla mnie poza oczywistą koniecznością zimą (kwasy) właśnie przeciwdziałanie zmarszczkom, bo mam koleżanki w pracy po 40-tce i niektóre wyglądają młodziej, niektóre już trochę gorzej.
Aczkolwiek pewnie macie rację, że na atrakcyjny wygląd składa sie nie tylko jędrność skóry, bo to i styl i figura i fryzura i chyba co najwazniejsze pozytywne podejście do życia.
Jestem tylko ciekawa, czy stosowanie filtrów może opóźnić pojawienie się dla gołego oka załapanych w młodości uszkodzeń słonecznych Bo jak już mam się nimi smarować to konsekwentnie, czyli z miarki i z mąką (chociaż przyznam, że w mące mi nawet do twarzy)
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 07:52   #6
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cytat:
Napisane przez betty_b
Otóż wszyscy są zgodni, że ponad 90% zmian skórnych jest spowodowanych działaniem promieni UV - niestety również wszyscy są zgodni co do tego, że 80% zmian powstaje przed 18-20 rokiem życia, z tym, że ujawniają się dopiero po latach, czyli ok. 40-tki, a wcześniej nie są widoczne gołym okiem - jedynie na zdjęciach wykonanych specjalnym sprzętem (z filtrem o ile pamiętam). Dlatego też zadaję sobie pytanie, jaki sens ma sięganie po filtry ok. 30-tki, czy nawet ok. 25-tki jeżeli spustoszenia już są dokonane? .
Ma sens sięganie po filtry w wieku 25, 30 czy 40 lat. Ponieważ jesli zaczniemy stosować filtry to automatycznie odcinamy naszą skórę od szkodliwych czynników zewnętrznych i nie tylko w ten sposób przeciwdziałamy dalszemu starzeniu się skóry, ale także skóra nienarażona na dalsze uszkodzenia sama w sobie potrafi się regenerowć. Więc uszkodzneia skórne , które powstały znacznie wczesniej mają szanse się zmniejszyć i to dużo!!! Były prowadzone badania nad wpływem filtrów już na istniejące zmarszczki i wyszły bardzo obiecująco, czyli zmarszczki zaczęły się spłycać . Pamitajmy, że jeśli zaczniemy używać filtrów po pewnym czasie zauważymy znaczącą róznice i to bez względu w jakim wieku zaczniemy używać, ponieważ nasza skóra posiada właściwości regenerujące.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 09:38   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Hm, to zapewne prawda, że każdy słoneczny "grzech" przeciw skórze daje efekty nawet po latach, po skutki promieniowania UV w jakiś sposób "kumulują się". Wiem o tym i bardzo żałuję, że jak miałam lat, powiedzmy, 15, to w naszym kraju nikt nie wiedział, do czego w ogóle służą kremy z jakimś tam "SPF". A ja wtedy miałam trądzik (okropny ), a mój tato pracował w Egipcie. No więc ja tam spędzałam np. cały sierpień, nasłoneczniene niemożliwe wręcz, a ja BEZ FILTRÓW. Albo jakieś tam maźnięcie byle czym. Potrafiłam np. na wycieczce motorówką wystawiać twarz do słońca! Potem byłam oczywiscie cała czerwona, ale wydawało mi się, że trądzik mi się zmniejsza (bo się zmniejszał, doraźnie ). Żaden z licznych dermatologów, którzy leczyli moją skórę, nawet się nie zająknął na temat filtrów, dopiero jak pod koniec lat 90-tych zaczęłam robić głębokie peelingi, to coś tam mówili o ochronie przeciwsłonecznej.
No więc zapewne zarobiłam już swoje zmarszczki, przebarwienia itp. Niemniej jednak nie mogę się zgodzić z tym, że stosowanie filtrów w późniejszym wieku jest bezcelowe. Dałam sie wciągnąć w wizażową "filtromanię" i muszę powiedzieć, że widzę doraźne efekty - np. zmniejszenie zaczerwienienia skóry (naczynka) i okiełznanie przebarwień - które "wyhodowałam" sobie sama kilka lat temu podczas słonecznych wakacji. Po co ładować na skórę, kwasy takie czy siakie, wybielać te plamy, skoro natychmiast wyjdą znowu? Z regularną ochroną UV efekty są znacznie lepsze. A to, czy zniszczenia dokonane gdy miałam "naście" lat są jeszcze do naprawienia, czy nie - to już i tak musztarda po obiedzie. Za to można zobaczyć na własnej skórze (szczególnie jeśli jest ona po 30-ce ), że UV także TERAZ może nabałaganić.
Tak czy inaczej, widzę pozytywny skutek stosowania filtrów na własnej skórze, pomimo że nie mam szczególnie dużego bzika na tym punkcie - 2 ml na twarz to u mnie można między bajki włożyć, i komputerem też się nie przejmuję za bardzo, w domu filtry sobie odpuszczam. No ale jednak rano, zamiast zwykłego kremu, nakładam na twarz filtr 50+... Pogadamy za 10 lat!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 10:08   #8
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

a mnie ciekawi jak wygladaja twarze naszych wizazanek,ktore uzywaja filtrow od dawna czy maja nieskazitelna cere?Czy wygladaja na duzo mlodsze?......
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 10:46   #9
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cóż, właśnie o to mi chodzi, jaki wpływ mają filtry na zmiany juz dokonane, ale jeszcze niewidoczne. Bo jeżeli mogą n.p. opóźnić ich ujawnienie o 10 lat to na pewno warto, zwłaszcza, że zaszkodzić raczej nie zaszkodzą.
Zmartwiło mnie tylko te 80% zmian przed 18-tką, bo ja wtedy też (i jeszcze później) uznawałam słońce za zbawienne na trądzik . Na szczęście moja tłusta cera potrafiła się bronić i jeszcze zmarszczek nie mam (poza jedną mimiczną na czole), ale jędrności to już jej ciut brak, a poza tym nie chcę, aby wszystko mi wylazło za 5 lat (czyli w tak młodym wieku lat 35 )
A co do porównania wyglądu osób używających regularnie filtry, to chyba byłoby bardzo trudne, bo żeby być obiektywnym musiałoby się widzieć taką osobę np. po 5 latach z filtrowaniem się i bez, a to niemożliwe. Do tego wydaje mi się, że na palcach jednej ręki można policzyć osoby stosujące prawidłowo filtry regularnie od kilku lat, no bo jeszcze teraz mało się mówi o konieczności ich stosowania, a co dopiero parę lat temu??
Tak jak mówiłam, ten temat w EU jest poruszany dosyć rzadko, jakby na Starym Kontynencie słońce nie świeciło.
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 10:50   #10
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

a tu jeszcze zdjęcia, o ktorych wspominałam na początku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg anna1.jpg (12,5 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg anna2.jpg (14,8 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kylie1.jpg (11,6 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kylie2.jpg (11,3 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sean1.jpg (12,1 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sean2.jpg (14,0 KB, 108 załadowań)
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 11:43   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Wow! To są, jak rozumiem, fotki wykonane przy pomocy jakiegoś specjalnego filtra, światła czy coś? Robi to wrażenie... No ale z drugiej strony widziany "gołym okiem" nikt tak nie wygląda... Ciekawa jestem, jak wyglądałaby moja gęba A może lepiej nie wiedzieć!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 11:47   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

zdjęcia są chyba zrobione po oświetleniu skóry lampą wooda. te przebarwienia bedą widoczne gołym okiem za jakis czas...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 11:58   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Takie zdjecia to pic na wode bo :nie znamy jakie zycie prowadzily sosoby,jakie chorby przeszly,czy i jak stosowaly filtr,itp ,itd
aby byly takie badania obiektywne trzeba by przebadac geny, i takie osoby musialby przechodzic wszytsko razem ,mieskzac razem ,odzywiac sie tak samo uzywac i nie uzywac filtrów,itd.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 12:17   #14
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Nigdy nie widzialam osoby z takimi plamami na twarzy poza piegusami...W jakim wieku ujawniaja sie te niespodzianki?Po ukonczeniu 150ki?
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 14:13   #15
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Ja owszem, widzialam, ale z mniej wiecej z takimi zmianami na dekolcie.
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 15:46   #16
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Tak skromnie podam przykład na mojej babci... Kiedy była młoda 14,15-19 lat opalała się jak szalona, bo miała troszkę piegów koło nosa chciała je zamaskowac i w ogóle być ciemniejsza. Oczywiście o filtrach nie słyszała, nigdy się nimi nie smarowała. Teraz ma jakieś 57 lat. Ma na twarzy baaaaardzo dużo piegów i trochę przebarwień, ręce, dekolt to samo. Dzisiaj naprawdę tego żałuje i jest zła, ze kiedys ludzie nie słyszeli o czymś takim, a tak smarowałaby się filtrem chociaż 15 SPF. Więc jednak warto używać filterki niezależnie od wieku.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:02   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

filtr 15 to mozna sobie conajmniej piety posmarowac
pytam z ciekawosci :ile masz lat?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:05   #18
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cytat:
Napisane przez betty_b
Od pewnego czasu dałam się wciągnąć w filtry, przeczytałam dział słoneczny wizażu, rózne wątki i ostatnio przejrzałam parę stron w internecie na ten temat. Ogólnie więcej się mówi o fotostarzeniu w USA, bądź Australii niz w EU, ale nie to jest moim głównym zmartwieniem.
Otóż wszyscy są zgodni, że ponad 90% zmian skórnych jest spowodowanych działaniem promieni UV - niestety również wszyscy są zgodni co do tego, że 80% zmian powstaje przed 18-20 rokiem życia, z tym, że ujawniają się dopiero po latach, czyli ok. 40-tki, a wcześniej nie są widoczne gołym okiem - jedynie na zdjęciach wykonanych specjalnym sprzętem (z filtrem o ile pamiętam).
Wiem o istnieniu przebarwien slonecznych,o piegach i plamach barwnikowych u osob starszych.Popieram stosowanie filtrow,jednak w to,ze zdjecia przedstawiaja plamy,ktore wszystkie ujawnia sie dopiero po paru latach,nie wierze.Ludzi majacych taka ilosc "ozdob"na twarzach jest niewielu.Ochrone przeciwsloneczna polecam kazdemu,bez robienia"wody z muzgu"
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:30   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

te plamy widoczne na foto nie sa widoczna golym okiem tlyko po oswietleniu specjalna lampa ,moga wyjsc po kilkunastu latach wiekszosc jest jednak niewidoczna bo skora jest uszkodzona pod powierzchnia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 16:43   #20
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cytat:
Napisane przez paula78
filtr 15 to mozna sobie conajmniej piety posmarowac
pytam z ciekawosci :ile masz lat?
dlaczego tak sądzisz? ja długie lata używałam takiego filtra (zaprzestałam dopiero ostatniej jesieni)
więc trwało to jakieś 9 lat
i wiele osób nie wierzy że mam "aż tyle" lat

a ja grzeczniutko wracam do filterków
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:44   #21
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Nie wierze,ze wszystkie plamy widoczne na zdjeciu,a niewidoczne golym okiem ujawnia sie po paru latach.Czesc z nich?
Gdyby zdjecia przedstawialy to co sie dopiero zdarzy,wszysy ludzie po 60tce tak by wygladali,a przeciez tak nie jest.
Jeszcze raz podkreslam,ze jestem za stosowaniem filtrow.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:04   #22
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cytat:
Napisane przez paula78
filtr 15 to mozna sobie conajmniej piety posmarowac
pytam z ciekawosci :ile masz lat?
Hehe, nie ma potrzeby od razu denerwować się na In The Shadows, ma prawo Dziewczyna nie wiedzieć, że niski faktor nie chroni przed UVA. Ja też wolę wyższe faktory, ponieważ zazwyczaj im wyższy SPF tym wyższe PPD Ja aktualnie maziam się 60tką i jestem zadowolona ze stanu swojej skóry, mimo mocnego słońca piegi siedzą cicho i nie wychodzą

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:10   #23
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Hehe, nie ma potrzeby od razu denerwować się na In The Shadows, ma prawo Dziewczyna nie wiedzieć, że niski faktor nie chroni przed UVA. Ja też wolę wyższe faktory, ponieważ zazwyczaj im wyższy SPF tym wyższe PPD Ja aktualnie maziam się 60tką i jestem zadowolona ze stanu swojej skóry, mimo mocnego słońca piegi siedzą cicho i nie wychodzą

Pozdrawiam
To ja, w obronie In The Shadows zwrócę uwagę, że napisała ona:"chociaż SFP 15". Słowo "chociaż" sugeruje nam tutaj, że autorka wypowiedzi jest świadoma, że 15 to se można pięty posmarować
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:38   #24
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Ja się w pełni zgadzam z Paulą. Przesada nigdy nie jest dobra. Dlatego nie widzę sensu w smarowaniu się filtrami jak przebywam w domu. Każdy się kiedyś zestarzeje. To w jaki sposób jest uwarunkowane również genetycznie. Ja wolę się z tym pogodzić niż zmarnować życie na walkę z wiatrakami.
Dla mnie filtry to przede wszystkim sposób ochorny przed chorobami skóry.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 20:00   #25
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Eeeejjjjjj Dziewczyny chyba mnie nie zrozumiałyście No cóż nie dziwię sie ja mam takie wypowiedzi...Chodzi mi o to, że gdyby moja babcia w młodym wieku, widziała o istnieniu chociaż takiego filtra 15 spf i sie wtedy nim paćkała, to dzisiaj nie miałaby takich problemów, czyli piegi i przebarwienie i to mocne! Ale wiadomo wtedy było wszystko inaczej... Ja mam 14 lat i od tygodnia maziam się grubo Avenką 40 sp f
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:28   #26
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Do maniactwa mi daleko, nie uważam też, że osoby, które nie używają filtrów, będą za 20 lat wyglądać DUŻO gorzej, niż te, które filtrów używają. Ale jakaś różnica na pewno będzie, więc skoro można skutki promieniowania zminimalizować tak niewielkim kosztem, jak stosowanie jednego kremu zamiast drugiego, to czemu nie spróbować. Ja do tego jestem "kancerofobem" kilkoro znajomych miało problemy z nowotworami skóry, jeden nawet poważne - zwyczajnie się boję, dlatego słońca unikam.
Ale to dygresja, a chciałam opowiedzieć Wam o mojej siostrze ciotecznej, żeby unaocznić jakoś wpływ słońca na skórę. Siostra jest złocistą lekko piegowatą blondynką, jak widzę jej zdjęcia z dzieciństwa, to była wręcz biała z prawie białymi włosami. Te włosy jej lekko zrudziały w młodości, ale generalnie sądzę, że to fototyp 1, czy ten "nieopalalny". A ona odkąd pamiętam zawsze się smaży na słońcu, zimą w solarium (fakt, podobno rzadko, ale jednak), latem ma prawie zawsze lekkie poparzenia, łuszcząca się skórę, zaczerwienienia (właściwie jedno wielkie zaczerwienienie, bo opala się oczywiście na kolor cegły z domieszką różu w miejscach oparzeń). Ona jest uzależniona od słońca i opalania, i nikt na to nic nie może (nie chce ) poradzić. Oczywiście ostrzeżenia o promieniowaniu, raku, konieczności stosowania filtrów itp. zbywa wzruszeniem ramion i powiedzeniem, że "wszystko jest dla ludzi" i jej to dobrze robi (akurat ).
Widziałam ją w zeszłym roku latem po kilkuletniej przerwie (nie utrzymuję za bardzo kontaktów z rodziną i rzadko się widujemy). Dziewczyna ma 42 lata i zmarszczki jak wąwozy na całej twarzy i dekolcie (tyle widziałam odsłoniętego ciała). To wygląda szokująco, bo jej skóra jest jak ściągnięta ze staruszki i założona na figurę młodej kobiety. Autentycznie jest pomarszczona bardziej niż jej własna matka, która ma ok. 65 lat. I to najlepiej dowodzi tego, że słońce jednak postarza. Skoro w dużych dawkach postarza dużo, to w małych dawkach postarza po prostu mniej - ale jednak postarza...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:35   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Mnie osobiscie nie chodzi o starzenie skóry ale o raka.
Mam w bliskiem otoczeniu przyklad czerniaka zrodzonego z totalenje glupoty i nieodpowiedzialnosci.
MOja kolezanka , w moim wieku,typ:biala skór ,czarne wlosy ,opala sie na raka,kocha sie opalac,solarium na maxa, wakacje placek na plazy.

pojawilo sie jej cos na kolanie ,pieprzyk,rosnie, ,namowy na lekarza odpowiedz:nie bo zabroni mi sie opalac".

w koncu trafia do lekarza ,skierowanie na szybki zabieg usunięcia ale nie po co,jedzie na szkolenie na miesiac do bułgarii,chyba ale jest tam slonce.

to bylo w zeszlym roku w czerwcu,usunęła to cos calkiem niedawno ,okazalo sie to zaawansowany czerniak, usunęła w ostatnim dobrym momencie,to cos roslo,mialo wszytskie objawy czegos powaznego .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 11:35   #28
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Cytat:
Napisane przez Ami
Ja się w pełni zgadzam z Paulą. Przesada nigdy nie jest dobra. Dlatego nie widzę sensu w smarowaniu się filtrami jak przebywam w domu.
to nie powinnaś też widzieć sensu smarowania się, gdy wychodzisz na zewnątrz - bo UVA tak samo dociera do Twojej skóry w domu - przenika bez problemu przez szyby.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 11:41   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

z tego wszytskiego wynika iz powinno sie smarowac juz niemowlaki .

wszytsko jest szkodliwe i wszytsko wpływa na stan naszej skory.
na szczescie kazdy robi jak chce i ponosi tego konsekwencje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 14:00   #30
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zapobiec fotostarzeniu?

Rozmawiałam dziś z kosmetyczką.
Poiwiedziała, że w naszych warunkach SPF 15 na co dzień spokojnie wystarczy. Na mrozy - o dziwo! - potrzebny jest wyższy.
Swojemu mężowi do ciepłych krajów zapakowała SPF 30.

Jedno mnie tylko zastanawia. Jak posmaruję SPF 50 normalną warstwą zamiast 2,5 ml, to zostanie chociaż połowa ochrony?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.