Wegetarianizm i tabletki antykoncepcyjne a uczulenie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-08, 12:11   #1
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Unhappy

Wegetarianizm i tabletki antykoncepcyjne a uczulenie :(


Prosze, nie wyrzucajcie stąd tego wątku, bo dla mnie uczulenia to kwestia estetyczna, nie kicham, nie mam kataru, robią mi się na ciele czerwone plamki z łuszczącą się skórą... fuu... chciałabym żeby ktoś kompetentny mi odpowiedział czy jest możliwe, żeby wrażliwość na uczulenia była powiązana z niejedzeniem mięsa (ryby jadam w sporych ilosciach, owoce morza też)...To dla mnie bardzo ważne, bo lubie moj sposob żywienia, ale boje sie ze on moze generowac alergie (poprzez jakies niedobory, choc od jakiegos czasu łykam witaminy). Nie jadam miesa od szesciu lat i nic mi sie dotąd nie działo ... Moim drugim podejrzanym są tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez pięć miesięcy, a potem odstawiłam, pierwsza alergia pojawiła się pod koniec ich brania...Trzecim podejrzanym, którego nie mam jeszcze przez kilka miechów jak wyelminować jest makabrycznie zażelaziona woda, która jest zażelaziona nawet pomimo filtrów...Jest to moj podejrzany poniewaz problemy ze skora pojawily mi sie niebawem po przeprowadzce do nowego domu, gdzie mamy bardzo zazelazioną wodę...Czy ktoś moze mi pomoc...Prosze was
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 13:22   #2
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Wegetarianizm i tabletki koncepcyjne a uczulenie :(

Wybierz sie do dermatologa/alergologa na testy skorne, wtedy sie dowiesz co to jest, czy to nie alergia.Moze jestes uczulona na jakis pokarm ,ktory jesz, cos co jest w domu ,material.Alerie mozna nabyc przeciez przez cale swoje zycie .Nawilazaj dobrze skore , moze jest przesuszona ,zacznij uzywac delikatnych kosmetykow .np. dla alergikow Oliatum (mam nadzieje ze dobrze pisze) ,mozna to kupic w aptece.Nie sadze ,ze nie jedzenie miesa moze na to wpywac.Najlepiej udaj sie z tym do lekarza ,on rozwieje wszelkie watpilowsci.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 13:33   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Wegetarianizm i tabletki koncepcyjne a uczulenie :(

Jeśli odpowiednio komponujesz swoją dietę nie powinnaś mieć żadnych problemów z racji nie jedzenia mięsa. Bardziej byłabym skłonna uwierzyć, że to wina wody. Powinnaś zacząć używać kosmetyków do cery wrażliwej. Jeśli te plamki pojawiają się na twarzy, może warto byłoby ją przez jakiś czas myć wodą mineralną Niestety oprócz filtrów nie jestem Ci w stanie nic polecić jeśli chodzi o tą zazelazioną wodę. Może skóra sama przyzwyczai się do tej wody.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 15:12   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wegetarianizm i tabletki koncepcyjne a uczulenie :(

Może to atopowe zapalenie skóry?Z tego co wiem,to właśnie na ciele pijawiają się czerwone piekące i swędzące plamy .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 16:42   #5
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Wegetarianizm i tabletki koncepcyjne a uczulenie :(

Hmmm...Mysle, ze to moze byc wina wody...Te uczulenie pojawilo mi si9e po raz pierwszy kilkanascie dni po wprowadzeniu sie do nowego domu gdzie mamy bardzo zazelaziona wode. Co do mojej diety, uwazam ze jest ona raczej bogata, wątpie zeby cos w niej brakowalo...Jem duzo ryb,czasami owoce morza, nabiał, czarne pieczywo, musli, jajka, warzywa (zwłaszcza marchew, fasole i szpinak), pije jednodniowe soki z marchwii, oczywiscie jem tez soje, ciemny ryz...Nie mam pojecia czego mogloby mi zabraknąć. Wydaje mi sie ze dbam o roznorodność. Do tego biore witaminy na poprawe stanu wlosow, skory i paznokci...Mysle ze to moze byc woda, bo jest tak zażelaziona, ze jak babcia przyjechała do mnie to nawet jej robiła sie sucha skóra (choc u siebie w domu nie ma takich problemów )do dermatolog umowilam sie i za kilka dni mam wizyte...Mam nadzieje ze jak wyprowadze sie stad za kilka miesiecy to problem zniknie...Albo zaczne sie myc...wodą mineralną
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.