co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-08, 16:41   #1
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807

co robić?


Wlasnie wyprobowalam skrobie do matowienia twarzy. i ladnie matuje, ale podkresla wszystkie suche miejsca na mojej skorze ;( a mam taka cere ze w niektorych miejsach jest przesuszona ( od lekow na tradzik, ktore wyszuszaja i zluszczaja) a w innych strasznie tlusta i sie swieci. No i boje sie tego zeby za bardzo nie wysuszyla mi skory i zeby potem nie bylo odwrotnego efektu tzn. ze skora bedzie produkowac wiecej łoju. Jak temu zapobiec??
P.S na dzien uzywam krem nawilzajaco-matujacy z soraya, a na noc nawilzajacy z soraya redukujacy blizny potradzikowe. Moze przerzucic sie na cos bardziej nawilzajacego? (coo??:P) a moze filtry? podobno nawilzaja tez.. abo cos regulujacego lojotok skory?? ehhh pomozvcie prosze bo ja juz naprawde nie mam sily do tej mojej buzki ;(
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 19:51   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: co robić?

Jeśli chciałabyś filtr, który dobrze by nawilżał to polecam avene. Odkąd go używam nie mam żadnego problemu z przesuszeniem i nie muszę używać kremów nawilżajacych W dodatku mąka kukurydziana która stosuje do matowania lepiej się na niej "przyczepia" niż bez avenki. Wiele Wizażanek pisze, że własnie ziemniaczanka je przesusza, moze kukurydzianka byłaby lepsza?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 21:53   #3
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: co robić?

Zgadzam się z In_ThE_ShAdOwS, spróbuj skrobi kukurydzianej (to co innego niż mąka kukurydziana, chociaż słyszałam, że mąki też można użyć), mniej wysusza i nie bieli tak jak ziemniaczana.
Ja też używam filtra Avene (konkretnie mleczka 50+) i uważam, ze fajnie nawilża, pielęgnuje okolice oczu. Chociaż, używam go ze względu na ochronę jaką daje, a nie konkretnie dlatego, że nawilża, to akurat przy okazji.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:12   #4
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: co robić?

hm doswiadczenie z filtrami jest u mnie zerowe, bo nie mialam jeszcze zadnego filtra, ale przydalby mi sie nawizajacy, niezapychajacy, do cery tradzikowe i w miare lekki i nie kleisty, zebym sie nie swiecila ( bo juz bez filtru sie swiece ;/). A ta skrobia kukurydziana od skrobi ziemniaczanej rozni sie tylko tym ze tak nie przesusza? A mat jest taki sam?? czy gorzej matuje? Jakos nie zauwazylam o niej nic na forum, wszyscy wychwalaja tylko make ziemniaczana wiec czemu ta kukurydziana skrobia nie jest znana??.. heh a tak wogole to w jakiej ona jest cenie i gdzie ja mozna dostac???
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:30   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co robić?

Lolitko, wypróbuj Avene [mleczko lub emulsję] albo Antheliosa Dermo-Pediatrics od La Roche Posay. To chyba najbardziej nawilżające. Natomisat mleczko żelowe Vichy jest polecane dla cer tłustych.

Idz do apteki i walcz o próbki!!!

A co do skrobii - na mnie sie tez nie spisywała. Zapychała i wysuszała mnie jednoczewsnie. Na szczescie uzywam filtrow Avene, a te nie kłócą się z zadnymi pudrami
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:54   #6
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: co robić?

Cytat:
Napisane przez lolitka123
hm doswiadczenie z filtrami jest u mnie zerowe, bo nie mialam jeszcze zadnego filtra, ale przydalby mi sie nawizajacy, niezapychajacy, do cery tradzikowe i w miare lekki i nie kleisty, zebym sie nie swiecila ( bo juz bez filtru sie swiece ;/). A ta skrobia kukurydziana od skrobi ziemniaczanej rozni sie tylko tym ze tak nie przesusza? A mat jest taki sam?? czy gorzej matuje? Jakos nie zauwazylam o niej nic na forum, wszyscy wychwalaja tylko make ziemniaczana wiec czemu ta kukurydziana skrobia nie jest znana??.. heh a tak wogole to w jakiej ona jest cenie i gdzie ja mozna dostac???
O skrobi kukurydzianej też stosunkowo niedawno sie dowiedziałam. Mozna ją dostać w sklepach ze zdrową żywnością, kosztuje kilka zł. Różni się tym, że nie bieli tak bardzo skóry jak ziemniaczana i podobno nie zapycha, ale to wszystko kwestia bardzo indywidualna, jednych zapycha, innych nie Mnie ziemniaczana nie bieli i nie zapycha więc jej używam.

A jeszcze z nieklejących filtrów polecam Vichy Capital Soleil Fluide . Naprawde ładnie się wchłania, poczytaj sobie recenzje:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.