przerwy między zębami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-11, 07:51   #1
Eedyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2

przerwy między zębami


Mam przerwy między górnymi zębami. Nie są one aż tak duże, ale jednak są widoczne. Czy można je w jakiś sposób wypełnić?
Eedyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 08:18   #2
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: przerwy między zębami

Ja miałam przerwy między dolnymi zębami. Dosłownie między wszystkimi. I każda mniej więcej na szerokość zapałki. W tej chwili mam założony aparat ortodontyczny. Zęby ładnie się schodzą, a w powstałą dość szeroką lukę moja pani ortodontka zaproponowała mi koronkę.

Tobie proponuję rozmowę ze stomatologiem. Myślę, że on najlepiej Ci doradzi. Uważam, że to sprawa indywidualna. Być może będzie wskazane wypełnienie przerw, a być może lepiej będzie założyć jednak aparat.
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 17:09   #3
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: przerwy między zębami

Cytat:
Napisane przez Eedyta
Mam przerwy między górnymi zębami. Nie są one aż tak duże, ale jednak są widoczne. Czy można je w jakiś sposób wypełnić?
Niekiedy wystarczy zamknąć taką przerwę materiałem z którego są zwykłe wypełnienia. Można też zrobić licówkę, czyli dokleić taką jakby przednią ściankę na zęba (po wcześniejszym zeszlifowaniu powierzchownej warstwy) i taka licówka będzie na tyle szersza od twojego zęba, żeby wspólnie z drugą założoną na zęba obok zamnknąć szparę. Korony chyba w ostateczności. Aparat - czemu nie, jeśli te szpary są powiązane z jakimś większym zaburzeniem w zgryzie.

Czasem dodatkowo konieczne jest podcięcie zbyt krótkiego węzidełka wargi górnej.
Pozdrawiam!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 17:08   #4
Ania999
Przyczajenie
 
Avatar Ania999
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2
Dot.: przerwy między zębami

ja mam taka przerwe. rok temu pojechalam z mama do lekarza zeby mi usunal wiazadelko...Nic, za pozno sie zdecydowalam na to. teraz pojechalam(po dlugiej dyskusji) z mama do osrodka(w centrum warszawy) i tam ordodontka obejrzala moje zeby i zapytala sie w czym tkwi problem(mam proste zeby). a jak powiedzialam ze chodzi o przerwe to powiedziala ze jestem za mloda(mam 14 lat) i powinnam poczekac( za 7 miesiecy mam sie umowic na kolejna konsultacje) a tak po za tym to pani powiedziala mi ze jestem piekna(jaaasne) dziewczyna i nie powinnam nic zmieniac, ale ja chce to usunac!! moj kolega(rowiesnik) mial taka sama szpare i ma aparat i zlikwidowal ją. nic konkretnego sie nie dowiedzialam ... Szukam dobrego (prywatnego) ortodonte/specjalisty. bardzo mi zalezy na tym. jesli ktos zna owego i sie nie zawiod na nim to bardzo prosze o kontakt e-mail ania_warka@go2.pl lub gg 2212963
Ania999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 22:33   #5
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: przerwy między zębami

A ja proponuje przeszukac archiwum i uzyc wyszukiwarki wiele tam znajdziesz Pozdrawiam
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.