Karnawał - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-04, 10:03   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Karnawał


Co roku w zimę wszędzie widzę artykuły typu "fryzury idelane na karnawał" czy "najmodniejsze karnawałowe kreacje" i zadaję sobie (i wam ) pytanie - czy w dzisiejszych czasach istnieje coś takiego jak karnawał? Kiedyś to miało sens, zwłaszcza w bogatszych wartwach społecznych, gdzie w tym okresie urządzano huczne bale, a potem następował post. A teraz? Imprezy w klubach są w każdy weekend i niezależnie od pory roku chyba wyglądają tak samo, poza tym nikt specjalnie "karnawałowo" się nie stroi.
Jakie są wasze doświadczenia - czy karnawał naprawdę nadal istnieje, czy to tylko hasło reklamowe, żeby było o czym w gazetach pisać?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 11:16   #2
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Karnawał

Jak dla mnie to jedynie kolejny chwyt marketingowy, mający uzasadnić potrzebę zakupu kolejnej kiecki czy czegos do makijażu Kazda okazja jest dobra, żeby wyciągnąć kasę od konsumentów. Osobiście nie odczuwam różnicy między domówkami w tym okresie, a w jakiejś innej porze roku. Na balach zaś nie bywamy, tak samo dyskoteki to tez nie nasze klimaty, wiec nawet nie wiem jak karnawał wygląda z takiej perspektywy.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 14:23   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Karnawał

Karnawał w praktyce widziałam ostatnio w początkowej podstawówce w latach 90, kiedy robiło się w szkole bale przebierańców. Potem już tylko w roli chwytu marketingowego
Z kolei przestrzeganie jakiegoś przedwielkanocnego postu w praktyce widziałam tylko raz w życiu w wykonaniu jednej dziewczyny ze studiów, która odmówiła pójścia na imprezę właśnie z tego powodu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 14:51   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Karnawał

Również nie doświadczyłam obchodzenia karnawału w dzisiejszych czasach (przynajmniej w Polsce) - na balach nie bywam, ale też jakoś wybitnie nie słyszę żeby po Sylwestrze coś hucznego było organizowane. Ale jeśli ktoś szuka powodu żeby zorganizować melanż, to teraz ma idealną okazję
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2017-02-04 o 14:52
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 14:56   #5
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Karnawał

Myślę, że karnawał zanika. Ja też nie za bardzo czuję różnicę między zabawami w czasie karnawału, a w innym okresie. ALE mam znajomą (mocno wierząca katoliczka, mieszka we wsi w lesie), dla której karnawał jak najbardziej istnieje. W sumie to podejrzewam, że dla więcej znanych mi osób karnawał wciąż istnieje, tylko o niej wiem o na pewno.

A z tymi artykułami typu "fryzury na karnawał" jest dokładnie tak samo, jak z tymi wszystkimi "fryzury na wesele", "fryzury na ślub", "strój na wigilię", itd.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 18:15   #6
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Karnawał

U nas karnawał może stracił na znaczeniu, ale jednak dalej funkcjonuje i ma się dobrze Zwłaszcza tzw. ostatki to już punkt obowiązkowy na imprezowanie/bale. Praktycznie wszystkie sale, restauracje coś z tej okazji urządzają i ludzie tłumnie korzystają z okazji do zabawy.
Właściwie w poście zabawy odbywają się tak samo (chociaż mniej jest zorganizowanych zabaw typu "wesele", a są to raczej zwykłe imprezy w klubach), ale jednak ostatki są wydarzeniem na miarę sylwestra i wiele osób dalej hucznie je obchodzi.
Osobiście całkiem lubię tę tradycję, nigdy zbyt wiele okazji do zabawy w gronie przyjaciół - a jednak w "zwykły dzień" ciężej się zorganizować, łatwiej, kiedy jest jakaś okazja.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 09:53   #7
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Karnawał

Tymczasem w alternatywnym świecie celebrytów
http://pudelekx.pl/anna-popek-przypo...karnawal-62151
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 09:55   #8
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Karnawał

Niezależnie od tego czy mamy karnawał czy nie, mamy też obecnie sesje wiec nie widzę sensu w przymusowym imprezowaniu, bo ktoś wymyślił ze właśnie teraz jest na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:29   #9
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Niezależnie od tego czy mamy karnawał czy nie, mamy też obecnie sesje wiec nie widzę sensu w przymusowym imprezowaniu, bo ktoś wymyślił ze właśnie teraz jest na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lol
Oprócz studentów jest cała masa (większość) ludzi, którzy są po studiach, przed studiami albo bez studiów.
Karnawał jest znacznie starszy niż sesja w styczniu...
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:38   #10
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Karnawał

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;70579596]Lol
Oprócz studentów jest cała masa (większość) ludzi, którzy są po studiach, przed studiami albo bez studiów.
Karnawał jest znacznie starszy niż sesja w styczniu...[/QUOTE]
I 90% z nich pracuje. Wiec tez nie wydaje mi się, że dorosły, rozsądny człowiek podporzadkuje się pod jakieś dziwaczne przekonanie ze akurat ten miesiąc jest od szalonego imprezowaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 11:49   #11
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Karnawał

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 18:01   #12
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Niezależnie od tego czy mamy karnawał czy nie, mamy też obecnie sesje wiec nie widzę sensu w przymusowym imprezowaniu, bo ktoś wymyślił ze właśnie teraz jest na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
I 90% z nich pracuje. Wiec tez nie wydaje mi się, że dorosły, rozsądny człowiek podporzadkuje się pod jakieś dziwaczne przekonanie ze akurat ten miesiąc jest od szalonego imprezowaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

było się uczyć cały rok to nie miałabyś problemu, bo jest sesja

mam wrażenie, że w ogóle nie masz pojęcia do czego nawiązuje tradycja karnawału w Polsce. jest to okres po świętach Bożego Narodzenia, a przed Wielkim Postem, czyli okazja do wybawienia się (i najedzenia potraw niepostnych) przed okresem 40 dni, gdzie należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i nie należy brać udziału w zabawach. o ile teraz traci to na znaczeniu, o tyle kilkadziesiąt lat wstecz większość Polaków stosowała się do tych zaleceń.
a już w ogóle geneza karnawału, wg różnych źródeł wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych.
tak więc dorosły rozsądny człowiek wie, że to nie jest tak, że ktoś sobie tak ooooo wymyślił "imprezujmy w styczniu"
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:14   #13
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
było się uczyć cały rok to nie miałabyś problemu, bo jest sesja

mam wrażenie, że w ogóle nie masz pojęcia do czego nawiązuje tradycja karnawału w Polsce. jest to okres po świętach Bożego Narodzenia, a przed Wielkim Postem, czyli okazja do wybawienia się (i najedzenia potraw niepostnych) przed okresem 40 dni, gdzie należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i nie należy brać udziału w zabawach. o ile teraz traci to na znaczeniu, o tyle kilkadziesiąt lat wstecz większość Polaków stosowała się do tych zaleceń.
a już w ogóle geneza karnawału, wg różnych źródeł wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych.
tak więc dorosły rozsądny człowiek wie, że to nie jest tak, że ktoś sobie tak ooooo wymyślił "imprezujmy w styczniu"

Ale hola hola. Jak jestem ateista i nie obchodzą mnie z tegoż względu wymysły kościoła katolickiego z postami to tak, dokładnie "ktoś sobie wymyślił ze to czas na imprezki, a potem post" No sorry, ale tak powstają takie zwyczaje, bo ktoś sobie coś wymyśli i albo ma władzę narzucają albo jest niezwykle przekonywujacy. Wiec wrzuć na luz, świat przezyje bez karnawału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 04:29   #14
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Karnawał

Ja ostatnio na balu karnawałowym byłam w podstawówce, przebrana za księżniczkę
Teraz czas karnawału to dla mnie czas jak każdy inny, kojarzy mi się tylko z dużą ilością nauki. Może zrobimy ze znajomymi jakieś spotkanie przebierane, byłoby zabawnie, ale raczej nikt nie ma na to czasu.
Okresy postu mnie nie dotyczą, jestem ateistką. Po prostu nie jestem fanką imprez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 11:16   #15
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Karnawał

Ani post ani karnawał mnie nie dotyczą. Bawię sie wtedy, gdy mam chęć. Nie wtedy, gdy wypada bo wszyscy się bawią. Zresztą wydaje mi sie, że karnawał to przeżytek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 17:30   #16
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Karnawał

Nie znam nikogo kto obchodzilby karnawal. Kazdy imprezuje kiedy chce.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 18:41   #17
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ale hola hola. Jak jestem ateista i nie obchodzą mnie z tegoż względu wymysły kościoła katolickiego z postami to tak, dokładnie "ktoś sobie wymyślił ze to czas na imprezki, a potem post" No sorry, ale tak powstają takie zwyczaje, bo ktoś sobie coś wymyśli i albo ma władzę narzucają albo jest niezwykle przekonywujacy. Wiec wrzuć na luz, świat przezyje bez karnawału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
i co w związku z tym, że jesteś ateistką? bycie ateistką sprawia, że jak pojawia się słowo Kościół, to zanika Ci zdolność do czytania ze zrozumieniem? nikt nikomu nie każe w tym czasie nie każe imprezować codziennie do białego rana. a Twój post, do którego odniosłam się w poprzedniej wypowiedzi, zakrawał prawie o histerię, bo przecież masz sesję, 90% społeczeństwa pracuje, a Tobie ktoś KAŻE teraz imprezować. wiec wytłumaczyłam Ci (chyba jasno), że nikt nie KAŻE Ci imprezować, tylko jest to zwyczaj, który ma sensowne wytłumaczenie. oraz zaznaczyłam wyraźnie, że karnawał był bardziej popularny KILKADZIESIĄT lat temu, gdzie większa niż obecnie część Polaków przestrzegała nakazów Kościoła Katolickiego. no ale tak. roztaczaj dalej histerię, bo KTOŚ (pewnie teraz ja) KAŻE Ci imprezować zamiast się uczyć.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 19:21   #18
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
I 90% z nich pracuje. Wiec tez nie wydaje mi się, że dorosły, rozsądny człowiek podporzadkuje się pod jakieś dziwaczne przekonanie ze akurat ten miesiąc jest od szalonego imprezowaniu.
Hmm... dziwne podejście "akurat ten miesiąc jest od imprezowania".
Raczej po prostu kolejna okazja do szczególnego świętowania. Ot, mało kto bez powodu powie sobie "idziemy na bal, zbieramy znajomych". Natomiast jesli jest okazja (taka czy siaka, wazna czy nie bardzo, ale jest), to zdecydowanie łatwiej jest zebrac większa grupę chętnych i po prostu spędzić czas razem. Akurat jestem z tych 90% pracujących, moi znajomi również i własnie ciężko się zmobilizować do jakiejś grubszej imprezy na co dzień. A jednak na bal karnawałowy każdy ma więcej ochoty.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 12:08   #19
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Hmm... dziwne podejście "akurat ten miesiąc jest od imprezowania".
Raczej po prostu kolejna okazja do szczególnego świętowania. Ot, mało kto bez powodu powie sobie "idziemy na bal, zbieramy znajomych". Natomiast jesli jest okazja (taka czy siaka, wazna czy nie bardzo, ale jest), to zdecydowanie łatwiej jest zebrac większa grupę chętnych i po prostu spędzić czas razem. Akurat jestem z tych 90% pracujących, moi znajomi również i własnie ciężko się zmobilizować do jakiejś grubszej imprezy na co dzień. A jednak na bal karnawałowy każdy ma więcej ochoty.
Ale ten bal karnawałowy to to samo co zwykła domówka? Czy to się robi gdzieś indziej i wygląda inaczej?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 12:21   #20
Mysaka136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Karnawał

ja tam w karnawal nie chodze na imprezy bo nie mam na to czasu
Mysaka136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 12:59   #21
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Ale ten bal karnawałowy to to samo co zwykła domówka? Czy to się robi gdzieś indziej i wygląda inaczej?
ja pod pojęciem "bal" rozumiem coś na kształt balu, czyli ładniejsze sukienki, szpilki, fryzury, garnitury jak bal sylwestrowy np
ale zwykła domówka też pasuje pod imprezę karnawałową, tylko nazewnictwo inne
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:04   #22
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Karnawał

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Ale ten bal karnawałowy to to samo co zwykła domówka? Czy to się robi gdzieś indziej i wygląda inaczej?
Nie nie, domówki to u nas robi się często i bez okazji

Bal w znaczeniu takim typowo weselnym - zorganizowana impreza, na sali lub w restauracji, ciepłe dania, tańce, stroje tez typowo balowe Impreza praktycznie identyczna jak sylwestrowa.
Zapisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 10:44   #23
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Karnawał

To istnieje jeszcze coś takiego? Fajnie Szkoda, że nie mam takich znajomych chętnych na bal, bo karnawał to jest jakaś moja czcza fantazja i chętnie bym poszła.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-09 11:44:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.