Pomocy, znowu problem z karmieniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 20:28   #1
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Unhappy

Pomocy, znowu problem z karmieniem


Nie wiem co sie dzieje, od kilku dni, a własciwie wieczorów moja 6-tygodniowa córcia dostaje szału przy wieczornym karmieniu. Wygląda to tak ze najpierw płacze placzem "głodowym" więc ją przystawiam a ona zaczyna najpierw sie wiercic przy piersi, za moment wkurzac, w koncu wrzeszczy jak opętana i nie chce ssac . Przystawiam do drugiej piersi, robie przerwy, podnosze na odbicie - nic nie pomaga. Zaznaczam ze nie mam az tak dużo pokarmu zeby tryskał mi z piersi, mała sie nie krztusi.
Jestem sfrustrowana bo cale karmienie trwa pare minut, dziecko głodne a ssac nie chce. Musiałam podac jej butle Nan-a - je bez problemów.
Ten scenariusz powtarza sie od kilku dni ale tylko wieczorem, w dzien ssie normalnie, co 2 godziny.
Pomozcie - co to moze byc? Myslałam ze moze ataki kolki ale brzuszek miękki, a mala nie wrzeszczy cały czas, da się ją na chwilę uspokoic, a nawet rozsmieszyc. Nie wiem co jest grane, strasznie to dołujace
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:31   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Znajoma przezywala podbna sytuacje, wlasnie wieczorem ,zero szans na nakarmienie,niby głodne a wrzeszczy ,dała butle i byl spokoj,przez kilka dni karmila wieczorem butelka po jakims czasie przeszlo i spokojnie jadła z piersi.
oczywiscie codziennei wieczorem przystawial do piersi a obok lezala butla zeby dziecka ani siebie nie wpedzac w nerwy.

wiec spokojnie ,krzywdy jej nie robisz
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:39   #3
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

A o której odbywają się te wieczorne karmienia - może mała jest już głodna ale jednocześnie bardzo zmęczona, rozdrażniona, nie ma siły ssać; wiadomo, że z butelki zawsze łatwiej ciągnąć. Może spróbuj cały wieczorny rytuał rozpoczynać wcześniej.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 07:25   #4
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

A może nie chce już ssać z piersi? Często jest tak że dzieci które karmione są przez butelkę już nie chcą piersi. Z butelki leci fajnie, łatwo a z piersią trzeba się namęczyć. Chociaż moją pierwszą myślą było wieczorne zmęczenie o którym pisała Marcelina.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 07:36   #5
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Kaszanno, Mysza w ciągu dnia i w nocy ssie normalnie, tylko wieczorem odmawia . Może faktycznie jest zmeczona i dlatego ciężko jej sie ssie. Karmie ją tak miedzy 19:00 a 20:00, zależy jak wypadnie. Zauwazyłam tez wzrost apetytu - wczoraj musiałam karmic ją praktycznie co godzine bo sie domagała - moze to ten słynny skok rozwojowy? Mała ma 6 tygodni a chyba wtedy pojawia sie wzmożony apetyt, gdzies o tym czytalam.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 07:41   #6
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Całkiem możliwe, 6 tydzień jest trochę kryzysowy Spóbuj zmienić godzinę karmienia, może to coś da.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 07:49   #7
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Kaszanno, Mysza w ciągu dnia i w nocy ssie normalnie, tylko wieczorem odmawia . Może faktycznie jest zmeczona i dlatego ciężko jej sie ssie. Karmie ją tak miedzy 19:00 a 20:00, zależy jak wypadnie. Zauwazyłam tez wzrost apetytu - wczoraj musiałam karmic ją praktycznie co godzine bo sie domagała - moze to ten słynny skok rozwojowy? Mała ma 6 tygodni a chyba wtedy pojawia sie wzmożony apetyt, gdzies o tym czytalam.

Kasiulka, kochana, witam w klubie!!! U mnie było wypisz wymaluj identycznie!!!Dokładnie w tym samym okresei, 6 tyg, filip ciagnąłm pierś prawie cały dzień, z kilkuminotowymi przrwami, zachowywała sieprzy tym tak jak twoja Oliwka, a kiedy przyszło do wieczornego karmienia, piersi były juz puste, przystawiałam go, pociagnal troche ,ale że pusto to dostawał szału. Nie wytrzymalismy i daliśmy mu butlę na noc, w momencie był spokój, dziecko spokojnie spało. A za dnia, i w nocy, tak jak piszesz, piers ciagnąl bez problemu. Wugląda na to ,ze to normlane wtym okresie, więc dla własnego zdrowia psychicznego i spokoju małej po prostu daj jej na noc butlę, ona też sie denerwuje, jak ciagnie, ciagnie a tam nic leci. W końcu piersi to nie studnie bez dna, jeśli karmisz ja jak piszesz nawet co godzinę, to nie zdążą sie nawet "naładować dostatecznie" żeby znowu wykarmić Małą, poza tym zawsze na posczątku leci woda, dopiero potem cos treściwego.
Głowa do góry, przejdzie za tydzień, dwa, zobaczysz, a jak nie chcesz dawać butli , odciagaj i podawaj swój pokarm, chociaż na to samo wychodzi, bo to też butelka, no tyle, że mleczko lepsze!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 08:11   #8
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Meme no wlasnie tak mi sie wydawalo ze to Ty pisalas o szalenstwach karmieniowych Filipka . Dobrze ze to sprawa tymczasowa bo bym chyba juz do reszty osiwiała. Butle podaje na noc bo juz nie mam siły walczyc z tym rykiem, sąsiedzi chyba niedlugo założą nam sprawe w sądzie za permanentne zakłócanie ciszy nocnej
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:15   #9
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Meme no wlasnie tak mi sie wydawalo ze to Ty pisalas o szalenstwach karmieniowych Filipka . Dobrze ze to sprawa tymczasowa bo bym chyba juz do reszty osiwiała. Butle podaje na noc bo juz nie mam siły walczyc z tym rykiem, sąsiedzi chyba niedlugo założą nam sprawe w sądzie za permanentne zakłócanie ciszy nocnej
ja gdzies czytałam, ze ogólnie rzecz biorąc 6 tydzień jest kryzysowy jeżli chodzi o karmienie. m.in. dlatego, że wyregulowuje się laktacja, wygląda jakby było mało mleka, matka się denerwuje i dziecko też. i na to nakłada siejeszcze kilka innych rzeczy. także myślę, że to faktycznie przejściowe.
pomyśl sobie, ze jeszcze do niedawna myślałaś, ze w ogóle nie dasz rady z tym karmieniem przez pogryzienie brodawek, pleśniawki itd.
także powodzenia.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 12:06   #10
mammaluki
Raczkowanie
 
Avatar mammaluki
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 53
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

I jeszcze jedno pocieszenie: skoro tak często podajesz pierś, Twój organizm zareaguje na to wiekszą produkcją mleka. Potrzebna tylko cierpliwość i oczywiście pozytywne nastawienie , bo to też swoje robi! No i znajdź czas na dobre,treściwe jedzonko!
mammaluki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:09   #11
Magkri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Już któraś z was pisała o tym, żeby podawać butelkę wieczorem. Odciągaj pokarm albo dawaj jej nany czy bebika.
Kiedy moje maleństwo było takie jak Twoje moja ginekolog-koleżanka powiedziała mi, że najlepiej jest podawać dziecku raz dziennie z butelki, żeby dziecko przyzwyczaić. Często jest tak, że dzieci chcę jeść tylko z piersi. No a wtedy zero wyrwania się z domu bez dziecka . Tylko przy cycu. A w przyszłości łatwiej Ci będzie odstawić ją od piersi
Nie łam się, nie jest tak żle jak się wydawało.
Pozdrawiam.
Magkri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-14, 21:50   #12
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Moja mama opowiada, że ze mną miała taki sam problem.
Proponowałabym odwrotną strategię. Jeśli mleka wieczorem jest mniej, to wprowadzenie 1 karmienia butelką generalnie doprowadzi do sytuacji, że wieczorem w ogóle nie będzie mleka. Laktacja z zasady dostosowuje się do ssania dziecka: dziecko nie ssie = nie ma mleka. Mogłabyś spróbować codziennie, regularnie kłaść się z dzieckiem na popołudniową drzemkę. Ono ssie, a Ty odpoczywasz (najlepiej jeśli zaśniesz, ale wystarczy jak poleżysz pół godzinki). Dłuższe ssanie wysyła sygnał: potrzeba więcej mleka, a odpoczynek zapewnia Ci więcej energii na wieczór, także do produkcji mleka.
Twoja decyzja oczywiście zależy, jakie masz podejście do karmienia, jak długo zamierzasz je utrzymać itp. Piszesz że w ciągu dnia karmisz co 2 godziny... Karmienie na godziny, choćby z największym uwzględnieniem potrzeb dziecka, to nie jest karmienie na żądanie. Karmienie na żądanie polega na tym, że w ogóle nie patrzysz na zegarek. Jak to sobie uświadomiłam, odetchnęłam z ulgą, że moje dziecko jest zupełnie w porządku, mimo że nie spełnia podręcznikowych norm (min. 10 minut efektywnego ssania, opróżnianie jednej piersi a następnie ssanie z drugiej - a tu Nastia robi przerwy między karmieniami od 15 minut do 4 godzin, raz naje się do syta w 5 minut, a raz przysypia przy piersi pół godziny i do tego zawsze je z jednej na raz...).
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 11:53   #13
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

no i jak tam kasiulka sobie radzisz z tym karmieniem?
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 12:03   #14
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez pkawecka
no i jak tam kasiulka sobie radzisz z tym karmieniem?
Radzę , jest dobrze . Te poczatki były straszne, przez miesiąc na samą mysl ze zaraz mam karmic mi sie słabo robiło, a w trakcie leciały mi łzy jak grochy z bólu. Ale warto było sie pomęczyc, Oliwka nauczyła się ssac, czasem oczywiscie marudzi przy cycku (jak ma wzdęcia), ale generalnie je dobrze i najada sie w 15 minut ! Karmienie jest naprawdę fajne, jak myszka wisi przy cycku i tak smiesznie sapie i stęka to az czasem sie człowiek wzruszy. Nie spodziewalam sie ze to bedzie dla mnie przyjemnoscią, zważywszy te trudne początki ale naprawdę jest
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 12:30   #15
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Fajnie.
Twoje wątki o karmieniu na pewno komuś pomogą - mogą być dowodem na to, że jak się chce to może się udać, i że warto.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 15:50   #16
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Radzę , jest dobrze . Te poczatki były straszne, przez miesiąc na samą mysl ze zaraz mam karmic mi sie słabo robiło, a w trakcie leciały mi łzy jak grochy z bólu. Ale warto było sie pomęczyc, Oliwka nauczyła się ssac, czasem oczywiscie marudzi przy cycku (jak ma wzdęcia), ale generalnie je dobrze i najada sie w 15 minut ! Karmienie jest naprawdę fajne, jak myszka wisi przy cycku i tak smiesznie sapie i stęka to az czasem sie człowiek wzruszy. Nie spodziewalam sie ze to bedzie dla mnie przyjemnoscią, zważywszy te trudne początki ale naprawdę jest
cieszę się z dwóch powodów: że ci się udało i że sprawia ci to przyjemność.
jak sobie przypomnę to słodkie sapanie i ten błogi wyraz buźki to aż mi się chce drugiego
pozdrawiam.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 07:22   #17
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Radzę , jest dobrze . Te poczatki były straszne, przez miesiąc na samą mysl ze zaraz mam karmic mi sie słabo robiło, a w trakcie leciały mi łzy jak grochy z bólu. Ale warto było sie pomęczyc, Oliwka nauczyła się ssac, czasem oczywiscie marudzi przy cycku (jak ma wzdęcia), ale generalnie je dobrze i najada sie w 15 minut ! Karmienie jest naprawdę fajne, jak myszka wisi przy cycku i tak smiesznie sapie i stęka to az czasem sie człowiek wzruszy. Nie spodziewalam sie ze to bedzie dla mnie przyjemnoscią, zważywszy te trudne początki ale naprawdę jest
Kasiulka, z wielka przyjemnościa czytam takie posty jak Twój. Bo jednaki okazuje sie, ze jak człowiek naprawdę czegoś chce to czasami mu się udaje. Mogłas dać sobie spokój, mogłas odpuścić, nikt by Ci złego słowa nie powiedział. Ale nie, zawzięłaś się, nie odpusciłas i dopiełas swego. Obojetne czy to jest karmienie piersia czy cos innego, udowodniłaś, że jesli cos chcemy robic to potrafimy pokonać przeszkody. Podziwiam Cię.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 07:33   #18
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Pomocy, znowu problem z karmieniem

Kasiulka cieszę się, że udało ci się przetrwać te najtrudniejsze chwile w karmieniu piersią i teraz już jest tak dobrze
Podziwiam cię bo wiem ile cię to kosztowało trudności a mimo to nie zrezygnowałaś odrazu tylko postanowiłaś karmić dalej i dla takich postaw jak twoja jestem pełna podziwiu.
Pamiętasz moje PW do ciebie jak pisałam, że jeszcze bedziesz się cieszyć z karmienia piersią, i teraz chyba moge napisać a nie mówiłam
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.