praca legaknie w Niemczech - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-25, 16:34   #1
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691

praca legalnie w Niemczech


mam pytanie do emigrantek przebywajacych w Niemczech - czy jest jakas szansa na prace tam legalnie( niewychodzac tam za maz za Niemca ofcourse ) jak tak to co trzeba zrobic? mam na mysli teraz bo wiem ze jest veto w Niemczech chyba do 2011 z praca

Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2006-04-25 o 17:58
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:37   #2
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legalnie w Niemczech

hmmm... wyjatki sie zdazaja ... ale dzieje sie tak w przypadku gdy firma, ze tak powiem wstawi sie za pracownikiem... i to wtedy dama firma zalatwia wiekszosc formalnosci zwiazanych z pozwoleniem na prace. Chociaz i przy tym urzedy potrafia stwarzac problemy... szczegolnie gdy nie chodzi o bardzo potrzebnego specjaliste... tylko np. prace w restauracji, barze... to dostac pozwolenie graniczy z cudem.

Choc pewnie to tez zalezy od landu.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 23:17   #3
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legalnie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez desti
hmmm... wyjatki sie zdazaja ... ale dzieje sie tak w przypadku gdy firma, ze tak powiem wstawi sie za pracownikiem... i to wtedy dama firma zalatwia wiekszosc formalnosci zwiazanych z pozwoleniem na prace. Chociaz i przy tym urzedy potrafia stwarzac problemy... szczegolnie gdy nie chodzi o bardzo potrzebnego specjaliste... tylko np. prace w restauracji, barze... to dostac pozwolenie graniczy z cudem.

Choc pewnie to tez zalezy od landu.
Ja tu nie pracuje, ale moj maz pracuje na zasadzie ktora opisala Desti. Firma mojego meza sciagnela go tu do pracy i to oni musieli zalatwic wszystkie formalnosci i udowodnic, ze w Niemczech takiego fachowca nie znajda. Bo jesli okaze sie, ze na jakies stanowisko sa chetni Niemcy i spelniaja wszystkie warunki, to wtedy oni maja pierwszenstwo i obcokrajowiec nie dostaje pozwolenia na prace.
Nie mam pojecia jak mozna tu inaczej znalezc legalnie prace.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 23:39   #4
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legalnie w Niemczech

Luba wlasnie... a Tobie dali pozwolenie na prace ?? ... czy nie skladalas jeszcze wniosku o pozwolenie ?? ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 06:55   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legalnie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez desti
Luba wlasnie... a Tobie dali pozwolenie na prace ?? ... czy nie skladalas jeszcze wniosku o pozwolenie ?? ...
Dali od razu, to tez firma męża załatwiala, od razu mielismy wszystkie pozwolenia przez nich załatwione. Znaleźli nam mieszkanie, zapisali dziecko do szkoły... pełny luz.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:27   #6
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Dzieki dziewczyny za informacje
kurcze no to jest problem bo ten pracodawca zna od dawna mojego ojca i chce go zatrudnic( problem w tym ze ojciec nie ma jakiejs specjalnej specjalizacji) co w takim wypadku? czy jak ojciec tam sie zamelduje ,znajdzie mieszkanie i bedzie chcial rodzine sprowadzic do Niemiec to czy to moze ulatwic dostanie pozwolenia na prace? albo jak zalozy w Polsce firme ze moze niby z tym pracodawca wspolpracowac czy to moze ulatwic?
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:41   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez Brook
Dzieki dziewczyny za informacje
kurcze no to jest problem bo ten pracodawca zna od dawna mojego ojca i chce go zatrudnic( problem w tym ze ojciec nie ma jakiejs specjalnej specjalizacji) co w takim wypadku? czy jak ojciec tam sie zamelduje ,znajdzie mieszkanie i bedzie chcial rodzine sprowadzic do Niemiec to czy to moze ulatwic dostanie pozwolenia na prace? albo jak zalozy w Polsce firme ze moze niby z tym pracodawca wspolpracowac czy to moze ulatwic?
Jesli pracodawca chce zatrudnic Twojego ojca to juz polowa sukcesu. Ale najpierw ojciec musi sie tam zatrudnić a potem dopiero szukac mieszkania i meldować się. Myślę, że nie warto nic robic bez pewności zatrudnienia. Czyli niech najpierw firma wszystkie papiery załatwi i ojca zatrudni a potem to juz wszysko pójdzie z górki. Pozwolenie na prace musi chyba załatwić firma, przynajmniej u nas tak było, że firma męza wszystko musiała załatwić.
Jest taka mozliwość, że mozna założyć firme i wspólpracowac z niemiecką firmą, słyszałam o tym, ale niestety nigdy sie tym nie interesowałam i nie znam szczególów.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 19:52   #8
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Brook sprobowac zawsze warto ... najlepiej jak sie ten znajomy wybierze do urzedu i popyta ... co potrzebuje i jak to wyglada... wiadomo, ze wiele tez zalezy od urzednika... i tak jak napisala Luba lepiej zalatwic z pozwolenie a potem zameldowanie i inne sprawy...

jakby chcial zalozyc w Polsce firme i wspolpracowac to nie wiem czy to sie tak do konca oplaca... ZUS i inne oplaty... hmmm... i nie wiem jak do konca wyglada rozliczenie miedzy takimi wspolpracownikami...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 19:58   #9
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: praca legaknie w Niemczech

dzieki za odp no ojciec teraz cały tydzien spedzi chyba w urzedach no ale ten pracodawca narazie dzwonil tylko i pytal sie co i jak ,i z tego co wiem ma mu dac jakis papier napisany przez niego ze potrzebuja go- mam nadzieje ze on starczy

noi mam nadzieje ze sie uda jak to sie skonczy to napisze Wam
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 20:23   #10
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legaknie w Niemczech

w takim razie trzymam kciuki
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 20:34   #11
sloncee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Frankfurt/Main
Wiadomości: 2 221
GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Hej! A ja na wakacje jadę do niemiec i być może będę zarabiać 5 euro na godz. Przez około miesiąc
__________________



''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 20:44   #12
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Powodzenia zycze
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 00:44   #13
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Kazdy Polak moze bez problemu zarejestrowac dzialalnosc gospodarcza w Niemczech a potem wspolpracowac z niemiecka firma na zasadzie umowy-zlecenia. Bardzo proste i niewymaga pozwolenia na prace. Trzeba natomiast samemu placic niemiecki ZUS.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 07:29   #14
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Kazdy Polak moze bez problemu zarejestrowac dzialalnosc gospodarcza w Niemczech a potem wspolpracowac z niemiecka firma na zasadzie umowy-zlecenia. Bardzo proste i niewymaga pozwolenia na prace. Trzeba natomiast samemu placic niemiecki ZUS.
Nigdy sie specjalnie nie interesowałam tym jak zarejestrowac tu firme itd. Ale czy naprawde tak to latwo zrobić? Jeśli byłoby tak łatwo to chyba Polacy nie zastanawialiby sie i tłumnie zakładali takie firmy. No i te wszystkie opłaty też nie są chyba małe, potem trzeba odprowadzać podatki, samo prowadzenie takiej firmy w obcym kraju nie jest łatwe. A nie mówie już o tym, że samo chodzenie po urzędach i zakładanie firmy wcale pewnie nie byłoby takie łatwe.
Wybacz tinkaaa, nie chcę sie z toba kłócić. Tak tylko napisałym sobie co myslę na ten temat. I wcale nie twierdzę, że mam racje, może to naprawde jest łatwe, a ja tylko wymyslam problemy
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:42   #15
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Naprawde zalozenie dzialalnosci gospodarczej jest bardzo proste. Znam wielu ludzi ktorzy to zrobili wlasnie po to by moc tutaj legalnie przebywac i pracowac. Oczywiscie trzeba znac w miare jezyk, ale chyba kazdy kto wyjezdza do pracy w obcym kraju, zdaje sobie z tego sprawe.
Trzeba znalezc mieszkanie, zameldowac sie, nastepnie (chyba nawet w biurze meldunkowym) zglosic, ze chce sie otrzymac karte pobytu, a nastepnie zameldowac dzial. gospodarcza w Gewerbeamt. Koszt takiego zameldowania to zdaje sie kilkadziesiat euro. No i niemiecki ZUS wcale nie musi byc wyzszy niz polski
Tak jest odkad Polska jest w EU.
Czemu w takim razie tlumy Polakow nie zjezdzaja do Niemiec?
Bo samo zalozenie firmy nie wystarczy. Trzeba miec jeszcze zlecenia, ktore przyniosa dochody, a to jest chyba wlasnie najtrudniejsze.
Poza tym nie we wszystkich zawodach mozna pracowac w ten sposob.

Pozdrawiam
tinka
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 15:39   #16
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Mam pytanie wlasnie odnosnie pracy: czy młodzież z Polski może również pracować legalnie nie mająć skończonych 18stu lat?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 12:33
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:51   #17
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Potwierdzam, ze jest tak, jak pisze tinkaaa, bardzo latwo jest zalozyc wlasna dzialalnosc gospodarcza w Niemczech. Kosztuje to az (!!!) 20 Euro. Trzeba dostac karte pobytu i sie zameldowac, a w tym celu nalezy wypelnic formularz i miec paszport czy tam dowod i pojsc do Amtu, gdzie sie mozna zameldowac. Potem u mnie zrobili prawie wszystko automatycznie, tzn. sami zalatwili formalnosci z wlascicielem mieszkania (ja mieszkam z kims innym, wiec sama z wlascicielem nie musialam miec nigdy nic do czynienia) i pod koniec mojej wizyty tam zapytali, czy maja zlozyc wniosek gdziestam (Auslandebehörde zdaje sie) - tzn. wlasnie w tym celu, abym mogla byc selbstständig. No wiec wypelnilam na miejscu jeszcze jeden formularz (btw. wypelnialam go 3 razy, bo cos zawsze pokrecilam z nerwow, bo jezyka jeszcze dobrze wtedy nie znalam) i potem kazali mi czekac na list. To jest najgorsza czesc rejestracji, bo trwa to do 5 tygodni, w moim przypadku jeszcze sporo dluzej, wiec w koncu tam zadzwonilam i powiedzieli, ze wysla nastepnego dnia - inaczej nie wiem, ile bym jeszcze czekala Po 2 dniach mialam list, i poszlam do innego Amtu z tym listem, podstemplowanym formularzem zameldowania i wypisanymi na karteczce rzeczami, ktorymi chce sie jako selbststaendig zajmowac. Tam wlasnie placi sie te 20 Euro, i juz wszystko gotowe, mozesz zaczac pracowac. Za pare tygodni dostaniesz jeszcze swoj Steuernummer, a w razie czego, jak szybko komus potrzebny, to trzeba zadzwonic i poprosic. Ale na poczatku mozna pracowac bez niego, tzn. jak sie na niego czeka, bo przeciez tak od razu nie bedziesz sie i tak rozliczac

Co do osob ponizej 18 lat, to nie mam bladego pojecia...

A co do zdobycia pozwolenia o prace, to przepisy czesto sie zmieniaja, i tak bylam w tym celu w amcie rok temu, to sie dowiedzialam, ze tydzien temu znow to zmienili i teraz to juz jest praktycznie niemozliwe Jak ktos chce, to moge napisac, jak to sie odbywa po krotce. Oczywiscie, jesli firmie zalezy na pracowniku, to moze inaczej to wyglada, chociaz z tego, co mi powiedzieli, i tak beda na koncu sprawdzac, czy ktorys z bezrobotnych w Niemczech nie moze pracowac na tym stanowisku zamiast Ciebie. Fajnie, co...:-/
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:07   #18
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Dzieki za odp Sylwia

Cytat:
A co do zdobycia pozwolenia o prace, to przepisy czesto sie zmieniaja, i tak bylam w tym celu w amcie rok temu, to sie dowiedzialam, ze tydzien temu znow to zmienili i teraz to juz jest praktycznie niemozliwe Jak ktos chce, to moge napisac, jak to sie odbywa po krotce. Oczywiscie, jesli firmie zalezy na pracowniku, to moze inaczej to wyglada, chociaz z tego, co mi powiedzieli, i tak beda na koncu sprawdzac, czy ktorys z bezrobotnych w Niemczech nie moze pracowac na tym stanowisku zamiast Ciebie. Fajnie, co...:-/
no wlasnie z tym masz racje i dlatego to duze ryzyko

a wiesz moze czy jak ktos zalozy tam firme własna( polak) i dostanie te wszystkie papiery ,pozwolenie itd to juz ma prace legalna w Niemczech tak? ale tylko u siebie w firmie moze legalnie pracowac czy tez ogolnie?

i wiesz moze jak to jest z praca legalna dla studentow? co trzeba załatwic by chociaz moc legalnie popracowac tam 3 miechy? cos slyszlam o praktykacz czy cos takiego ale nie bardzo sie orientuje co nalezy zalatwic
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:36   #19
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: praca legaknie w Niemczech

Brook jesli ktos ma firme w Niemczech, to moze wykonywac prace na jaka zarejestrowal wlasna firme. Czyli jesli zalozyl firme budowlana, to moze pracowac tylko w budowlance.
Oczywiscie za swoja wykonana prace wystawia rachunki.

Jednak nie polecam nikomu zakladania firmy w NIemczech.

Mieszkam tu 7 lat. 2 lata temu moj maz mial firme i do dzis mamy problemy finansowe.
Niestety tutejszy ZUS nie jest tak niski jak w Polsce (ktoras z Was pisala). My mielismy jakies 600 Euro samych oplat co miesiac.

O wiele taniej jest zalozyc firme w Polsce. Oplaty sa o wiele nizsze.
Majac dzialalnosc zarejestrowana w Polsce mozna wystawiac rachunki Niemcom.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 21:46   #20
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: praca legaknie w Niemczech

up up

jak to jest z praca legalna dla studentow? co trzeba załatwic by chociaz moc legalnie popracowac tam 3 miechy? cos slyszlam o praktykach czy cos takiego ale nie bardzo sie orientuje co nalezy zalatwic
Wie ktos cos?
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:12   #21
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legaknie w Niemczech

hmmm... kiedys cos slyszalam, ze na temat pracy sezonowej mozna sie dowiedzic w pl w urzedzie... jest taki specjalny wydzial i oni pomagaja...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:21   #22
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: praca legaknie w Niemczech

dzieki wybiore sie moze jest jakis sposob
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:46   #23
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legaknie w Niemczech

u mnie to bylo w urzedzie miejskim... popytac sie warto... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 07:18   #24
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Brook, właśnie wróciłam z Polski i tam podczas jakiejs rozmowy dowiedziałam sie, ze o pracy sezonowej dla osób uczących sie mozna też sie dowiedzieć w Urzedzie Pracy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:59   #25
...:::AnGeL:::...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 399
Wink Dot.: praca legaknie w Niemczech

Ja jestem 4 lata w niemczech od dwoch lat jestem mezatka z mezczyzna ktory ma polskie papiery i jest tu od 18 lat,ja natomiast nie dostalam pozwolenia na prace legalna ale nie martwie sie jakos daje rade PoZdRaWiaM
...:::AnGeL:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:59   #26
jutib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 103
Dot.: praca legaknie w Niemczech

A jeśli moj maz posiada niemieckie obywatelstwo ale niestety dobrze nie zna niemieckiego a ja niestety wogóle noga z niemca . Czy my mamy jakąś szanse odnalezienia sie w warunkach niemieckich.

I czy też na początku trzeba zacząć szukać pracy a pózniej dopiero szukać jakiegoś mieszkania i sie meldować????
__________________
Justyś
jutib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:53   #27
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Jutib, jezyka przeciez mozna sie nauczyc. To tylko i wylacznie kwestia Twojej pracy, mobilizacji, zaangazowania. Wiele z nas nie umialo mowic po niem., kiedy tu przyjechalo.

Co do szukania mieszkania, to oczywiscie mozecie sie najpierw zameldowac, a potem dopiero szukac pracy, o ile Was na to stac, bo moze to troche potrwac. Musicie miec na pewno zabezpieczenie finansowe, bo inaczej (przynajmniej w weikszych miastach tak jest) bedzie problem z wynajeciem mieszkania - nikt nie chce tu ryzykowac, ze za pare miesiecy nie stac Was bedzie na czynsz, a wyeksmitowac kogos nie jest latwo.

Dobrze pisze, dziewczyny?

Czy masz pozwolenie na prace? Chyba tak, skoro Twoj maz ma obywatelstwo?

Angel, czemu Ty nie dostalas pozwolenia? Czy Twoj maz nie ma obywatelstwa niemieckiego, a jedynie polskie i jak w takim razie poradzil sobie tu przez te 18 lat? Mam nadzieje, ze nie wnikam za bardzo w Twoje zycie Jesli nie masz tego pozwolenia, to zalatw sobie selbststaendigkeit.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 16:18   #28
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez jutib
A jeśli moj maz posiada niemieckie obywatelstwo ale niestety dobrze nie zna niemieckiego a ja niestety wogóle noga z niemca . Czy my mamy jakąś szanse odnalezienia sie w warunkach niemieckich.

I czy też na początku trzeba zacząć szukać pracy a pózniej dopiero szukać jakiegoś mieszkania i sie meldować????

bez jezyka bedzie wam trudno... tym bardziej, jezeli nie macie tu nikogo kto moglby wam pomoc... jezeli chodzi o urzedy, prace, mieszkanie... nie jest to niemozliwe bo jak sie czlowiek uprze to wszystko osiagnie ale to by duzo sily i nerwow kosztowalo...
dlatego lepiej podkszolic jezyk... przynajmniej jedno z was... zapisac sie na bardzo intensywny kurs, tylko zeby to mala grupa byla albo prywatnie...

mozecie poszukac mieszkania pod warunkiem ,ze bedziecie miec zabezpieczenie finansowe... czyli jakis przywiezione zaskorniaki...
od nowego roku podniesiony bedzie o 3% podatek na wiele rzeczy codziennego uzytku wiec niestety ceny wzrosna... wiec chyba lepiej miec prace... zanim sie jakies finansowe zobowiazania bedzie mialo...

jezeli chodzi o prace... to na poczatku przy slabej znajomosci jezyka najlepiej zalapac sie do firmy, ktora wypozycza pracownikow innym firmom... czyli na zlecenie tej posredniczacej pracuje sie w roznych zakladach... wyplata co prawda jest nizsza le na poczatek to dobre wyjscie i tam tez mozna podszkolic jezyk...
moj znajomy z bardzo mizerna znajomoscia niemieckiego zglosil sie do takiej firmy... trafil do duzej i znanej u mnie w regionie firmy produkujacej wedliny... po miesiacu ta firma go przejela i zatrudnila na stale u siebie ... pomijajac, ze wyuczony zawod ma zupelnie inny ... ale jak na poczatek to super... bo ma stala prace...
tylko dobrze jest sprawdzic taka firme zanim sie do niej zglosi... wiele jest ich na rynku... jedne lepsze... inne gorsze...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 18:55   #29
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Tak jak pisala Desti, moze byc trudno, jesli oboje nie znacie jezyka. Ale jutib wszystkiego mozna sie nauczyc. Jednak mysle, ze lepiej najpierw miec prace a potem myslec o mieszkaniu itd. Jezyka zawsze mozna sie nauczyc, a jak bedziecie mieli prace, to potem wszystko pojdzie z gorki.

Angel moj maz tez jest Polakiem a dostalismy wszystkie pozwolenia od razu po przyjezdze tutaj. Chociaz to tylko moj maz tu mial prace, ja nawet o tym nie myslalam a papiery dostalam. Moze to jakas pomylka, ze nie dostalas pozwolenia na prace?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 19:12   #30
...:::AnGeL:::...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 399
Dot.: praca legaknie w Niemczech

Nie jest zadna pomylka ze nie dostalam pozwolenia na prace.Moj maz ma polskie papiery a ze jest tu 18 lat to nie znaczy zeby mosial sobie wyrabiac niemieckie,jak chce moze sobie wyrobic jak nie nie mosi.On ma pozwolenie bez ograniczenia.Chodzilam wszedzie i sie pytalam ale niestety od maja 2004 roku pozmienialy sie prawa,a ja niestety za maz wyszlam w lipcu 2004 i juz sie nie zalapalam .
Luba zalezy tez kiedy Ty wyszlas za maz??jesli przed rokiem majem 2004 to napewno dlatego dostalas,kiedys bylo tak ze szlo sie do miasta placilo sie kase i dostalo sie na rok czasu ,a po roku znowu odnawianie ale teraz niestety jest inaczej i nic na to nie poradze.To nie sa moje wymysly tylko mowie jak mi powiedzieli .....
...:::AnGeL:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.