Bardzo wczesne poronienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-09, 11:42   #1
kinga_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 41
Exclamation

Bardzo wczesne poronienie?


Slyszalam, ze wiekszosc ciazy konczy sie poronieniem, ktore wyglada jak okres. Zwykle trwa on u mnie 4-5 dni i mozna powiedziec ze jest obfity, ale niedawno skonczyl sie 2 dnia i byl bardzo 'skromny'. Zastanawialam sie, czy nie mialam poronienia. Czy to moze wplynac na zajscie w ciaze w przyszlosci?
kinga_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:02   #2
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

toprawda,podobno o 50% ciaz konczy sie poronieniem, a kobiety nawet nie zdawaja sobie sprawy z tego, ze byly w ciazy. jednak nic nie slyszalam o tym, zeby mialo to wplyw na zajscie w ciaze w pozniejszym czasie
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:04   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

Kinga przy poronieniu krwawi sie obficiej, a u Ciebie bylo 2 dni tylko, a wiec nie musialo byc zadnego poronienia.

Przy poronieniu brzuch boli bardziej niz zwykle, a krwawienie jest obfitsze i moze trwac bardzo dlugo.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:16   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

nie przesadzajcie ,zaraz polowa popadnie w paranoje i po kazdym stosunku bedzie robic test pomimo stosowania pigulek ,gumek ,itp a i przeciez okres mozna miec w ciazy ,krecka mozna dostac.

jesli nastapilo poronenie to trudno ,stalo sie nie ma co plakac ,nie sadze bya samoistne wczesne poronienia mialy wplyw na pozniejsze ciąze ,w koncu cos musialo byc nie tak z tymi komorkami skoro natura je sama usunęla.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 15:50   #5
Magdusia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

Mogłabyś coś podejrzewać jezeli okres trwałby dłuzej niż zwykle czy był bardziej obfity. Taki okres co trwa dwa dni raczej napewno nie jest poronieniem.
Magdusia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 07:44   #6
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

ja jak do tej pory mialam 2 takie okresy ktorych nie zapomne......bol jak fiks mdlilo mnie i robilo mi si ejuz slabo krwawilam dzien moze 2 dluzej i juz mam to podejrzewac jako poronienie?! powinny byc jeszczce jakies dodatkowe czynniki ni ewiem ze cos wyplynie wiekszego i zbitego ze tak powiem cos jak skrzep ale wiekszy......
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:57   #7
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

raczej wpłynac nie może
pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 21:13   #8
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

przy wczesnym poronieniu nie koniecznie musi byc bardzo obfity okres.u mnie bylo wrecz odwrotnielekarz stwierdzil ze mialam bardzo slabe endometrium dzidzius nie mial gdzie sie zagniezdzic i dochodzilo prawdopodobnie do wczesnych poronien(bardzo slaby okres 2 dni-wlasnie z powodu tego marnego endometrium) dlatego dostalam dufaston na wydluzenie drugiej fazy cyklu i na rozbudowanie endometrium.wszystko skonczylo sie dobrze czego i tobie życze
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:00   #9
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

Cytat:
Napisane przez paula78
jesli nastapilo poronenie to trudno ,stalo sie nie ma co plakac
paulo- nie dla wszystkich tak to wygląda; niektórzy inaczej podchodzą do tej kwestii.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 13:29   #10
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

Podczepiam się pod ten wątek, ponieważ chciałam uzyskać odpowiedź na pytanie czy kobieta swoim zachowaniem może wywołać to wczesne poronienie?

Pytam bo koleżanka w poniedziałek zrobiła sobie test, który wyszedł pozytywnie - było to jakieś 1,5 miesiąca od ostatniej miesiączki. Ucieszyła się bo bardzo chce mieć dziecko i następnego dnia zrobiła drugi test, a ten wyszedł już negatywnie, kolejnego dnia miała krwawienie.

Poszła do gina, który powiedział jej tylko że "była pani w ciąży, ale pani nie jest".
Ona biedna była w takim szoku, że wyszła stamtąd, nie zadając nawet żadnego pytania.
Teraz wciąż płacze i obwinia siebie za to, że ten zarodek nie przeżył. Mówi o tym, że się odchudzała i to pewnie dlatego.

Bardzo mi jej szkoda, ale nie wiem co mam jej powiedzieć, dlatego chciałabym dowiedzieć się, czy faktycznie mogła wpłynąć na to co się stało swoim zachowaniem.
A jeśli nie to dlaczego tak się dzieje??
I jeszcze jedno - co to jest to endometrium (ale tak normalnym ludzkim językiem) i jaki ma wpływ na przetrwanie ciąży?
sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 16:19   #11
Biedronaa81
Raczkowanie
 
Avatar Biedronaa81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 196
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

wiem stary watek ale chciałabym w nim zadać pytanie bo nie chce zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum. W poniedziałek dostałam okres i jest on dużo obfitszy niż zwykle a do tego wczoraj kiedy brałam prysznic zrobiło mi się słabo i wypłynął ze mne taki dość duży jakby skrzep... czy to znaczy że poroniłam? Może to głupie ale nie daje mi to spokoju i wciąż o tym myśle
__________________
Biedronaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-10, 17:06   #12
Biedronaa81
Raczkowanie
 
Avatar Biedronaa81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 196
Dot.: Bardzo wczesne poronienie?

Proooszzee odpiszcie...
__________________
Biedronaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.