prostowanie drutu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-04, 13:02   #1
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471

prostowanie drutu


Cześć dziewczyny. Kupiłam ostatnio na qnszcie drucik i był zawinięty w kółko, a teraz chcę żeby był prosty, taki naprawde prosty. Czym to zrobic zeby nie skrzywdzic drucika? Ręcznie czy może narzędziami? Plisss piszcie dziewczyny, wiem że głupie pytanie ale nie mam się kogo poradzić...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 17:30   #2
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: Prostowanie druta

Witam Ja mam ten sam problem No dalej dziewczynki prosimy o pomoc
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 19:12   #3
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: Prostowanie druta

Nigdy nie będzie prosty tak jak "zwyczajne" druty Jeśli jest mocno poskręcany - w sposób utrudniający pracę to trzeba zanurzyć na chwilę we wrzątku lub baaaardzo gorącej wodzie- ale na bardzo krótko inaczej się stopią lub skręcą mocniej. Jeśli tylko lekko - nie ma sensu.
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 19:28   #4
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: Prostowanie druta



przepraszam może i to głupie ale na tytuł prostowanie druta mi się śmiać zachciało
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 21:50   #5
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Prostowanie druta

myśle że takie długosci jak do kolczyków to spokojnie można chyba w palcach wyprostować /a na branzoletke czy naszyjnik to nawet chyba lepiej że nie jest całkiem prosty/
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 19:11   #6
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Prostowanie druta

Cytat:
Napisane przez lawenda-w-chodakach


przepraszam może i to głupie ale na tytuł prostowanie druta mi się śmiać zachciało
Lawenda, ja tak samo! Monitor kawą oplułam jak przeczytałam!
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 19:42   #7
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Prostowanie druta

Cytat:
Napisane przez Beaux
Lawenda, ja tak samo! Monitor kawą oplułam jak przeczytałam!
hehehe no może faktycznie mogłam inaczej napisać temat...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-05, 19:50   #8
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Prostowanie druta

Ja druciki jeśli chce mieć idealnie proste to formuję przy użyciu kowadełka (znalezionego wśród narzędzi taty).
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 20:03   #9
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Prostowanie druta

Nie no tytuł jest boski buahahahha :P
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 20:19   #10
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Lutowanie druta

Widzę, że "zjadło" moja poranna wypowiedź, więc jeszcze raz się podepnę (jeśli **Linka** się nie obrazi ). Może którejś Wizazance udało się wykonać różne cudeńka ze srebrnego druciku za pomocą lutownicy. Udało się komuś? Chciałabym zrobić sobie takie szpilki do kolczyków, jak na allegro sprzedają, tylko dłuższe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szpilki.jpg (71,8 KB, 129 załadowań)
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 23:46   #11
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Prostowanie druta

Moją poranną odpowiedź też zjadło, więc powtórka . Koleżanka próbowała wykańczać drucik kuleczką przy pomocy lutnownicy, jednak pod jej wpływem srebrny drucik zmieniał kolor - robił się żółtawy i nie wyglądało to zbyt efektownie.

Wpadłyśmy (przy wsparciu mojego chłopaka) na pomył, że można spróbować stopić drucik w takiej "łaźni" lub jakoś tak to się nazywa- takiej miseczce właśnie do topienia. Ale czy koleżanka ją zakupiła i jakie były efekty tej próby - nie wiem.

W każdym razie srebrny drucik + lutownica = nic ładnego (niestety, bo też bym chciała się tak pobawić... )
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 05:51   #12
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Prostowanie druta

Dzięki Lafigue Liczyłam, że ktoś napisze, że tak robi i świetnie mu to wychodzi . Mamy tu jakiegoś jubilera? Oni chyba jakoś przylutowują srebrne łańcuszki. Dowiedziałam się tylko na razie, że lutowanie srebra cyną spowoduje powstanie jakiegoś proszku (zawsze byłam słaba z chemi ). Temperatura topnienie srebra jest niższa niż miedzi (z niej jest "grot"-nie wiem, jak się ta końcówka nazywa lutownicy), wiec myślałam, że jast szansa. Jak sie wkurze, to sama spróbuję lutować te srebrne druty i zdam relację (jeśli chcecie).
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 23:49   #13
e-xx
Rozeznanie
 
Avatar e-xx
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 912
Prostowanie drutu

czesc dziewczyny, witam sie tu po raz pierwszy...
i mam pytanko czy wiecie może czy gdzieś u nas w Polsce można dostać coś takiego
http://www.beadshop.com/Tools-Essentials-824.aspx
takie narzędzie do prostowania drutu, podobno działa cuda, w sumie to by mi się mega przydało, zwsze tyle drutu namarnuję
Chociaż w sumie wydaje mi się, że z luzikiem można by było samemu coś takiego skonstruować...
Pozdrawiam, buziaki
e-xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 06:25   #14
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Prostowanie drutu

że niby narzedzie do prostowania?? a powiem szczerze..na co Ci to?? w Polsce nie wiedziłam, ale mam swój sposób zaczerpnięty od panóew elektryków zakładasz stare skórzane rękawiczki, albo takie ogrodnicze wylane gumą, żeby się łapy nie śłizgały, bierzesz drut, upatrujesz sobie w domu dobrze obite krzesło, albo lepiej kawałek pnia w ogródku(okrywając go materiałem i przewiązując sznurkiem,żeby nie spadł) i...bierzesz drucik i tak nim szorujesz po drewnie w jednąi drugą stronę...znaczy o "kant, czy "granicę" iedziska krzesła czy pieńka...drucik prostuje sięidealnie. To oczywiście sposób na ekstremalnie pogięty drut mniej pogięte druty prostuje się tak- znowu rękawiczka(tym razem jedna) no i grubo złożona ściereczka flanelowa...łapiesz drucik jedną łapką, a tą ręką ze ścierećżka przeciągasz mocno po drucie ręką od siebie i gotowe
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 07:55   #15
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Prostowanie drutu

Mroczna - to ze sciereczka znam i stosuje czasem, ale zeby na drzewie... no coz.. niezly hardcore uprawiasz
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 12:10   #16
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Prostowanie drutu

Cytat:
Napisane przez maghia
Mroczna - to ze sciereczka znam i stosuje czasem, ale zeby na drzewie... no coz.. niezly hardcore uprawiasz
heheh...potrzeba matką wynalazku moja droga
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:45   #17
e-xx
Rozeznanie
 
Avatar e-xx
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 912
Dot.: Prostowanie drutu

Cytat:
Napisane przez mroczna_panna
że niby narzedzie do prostowania?? a powiem szczerze..na co Ci to?? w Polsce nie wiedziłam, ale mam swój sposób zaczerpnięty od panóew elektryków zakładasz stare skórzane rękawiczki, albo takie ogrodnicze wylane gumą, żeby się łapy nie śłizgały, bierzesz drut, upatrujesz sobie w domu dobrze obite krzesło, albo lepiej kawałek pnia w ogródku(okrywając go materiałem i przewiązując sznurkiem,żeby nie spadł) i...bierzesz drucik i tak nim szorujesz po drewnie w jednąi drugą stronę...znaczy o "kant, czy "granicę" iedziska krzesła czy pieńka...drucik prostuje sięidealnie. To oczywiście sposób na ekstremalnie pogięty drut mniej pogięte druty prostuje się tak- znowu rękawiczka(tym razem jedna) no i grubo złożona ściereczka flanelowa...łapiesz drucik jedną łapką, a tą ręką ze ścierećżka przeciągasz mocno po drucie ręką od siebie i gotowe
Dobrze znam sposob ze sciereczka za to ten drzewem to nowosc Z tym narzedziem chodzilo mi o mega powyginane druty, zdarza mi sie ze powyginam poowijam itp itd a pozniej np popatrze na moje dzielo i stwierdze ze cos wyszlo do kitu i chce cos zmienic i wuchta drutu do wyrzucenia Z tego co przeczytalam o tym narzedziu to dziala cuda i sie tak lekko napalilam ale trudno, nabiore jeszcze troche wprawy i moze bede mniej marnowac
e-xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 06:22   #18
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Prostowanie drutu

no to ten pieniek to na mega powyginany. A gdybyś nie miała pieńka, to jakieś stare krzesło bez obicia(bo jak zaczniej na takim szorować drutem, to się zniszczy, pamietaj!!) i tak samo jak na krześle z obiciem...ekstremalne powyginania super się na tym prostują
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:34   #19
e-xx
Rozeznanie
 
Avatar e-xx
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 912
Dot.: Prostowanie drutu

w takim razie bede musiala sprobowac
e-xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 08:23   #20
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Prostowanie drutu

no mroczna, nieźle nas tu "wychowujesz"! najpierw trzeba zrobic destroy krzesła, a potem jazda z drutem, tak?
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:45   #21
SuLoVa
Zakorzenienie
 
Avatar SuLoVa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18 103
Dot.: Prostowanie drutu

mnie sie jakos nie chce wyprosotwac ten drucik mam rekawiczke na jednej rece, w drugiej sciereczke i preciagam od siebie drucikiem i nic, jest ciagle tak samo wykrzywiony (((
SuLoVa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 11:46   #22
ecia_dobranoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
prostowanie drutu

jak idealnie wyprostować drucik (ja mam 0,6 mm). Robie to na razie palcami, ale daleko mu do idealu...Pozdrawiam
ecia_dobranoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 12:27   #23
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: prostowanie drutu

Paluchami raczej go nie wygniesz Powinnaś zakupić albo znaleźć w domu, jakieś przynajmniej podstawowe narzędzia.
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 13:49   #24
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: prostowanie drutu

nie tak dawno był tutaj identyczny wątek... nie wiecz czy nie nawet o tym samym tytule... poszukaj mroczna dawała tam bardzo hmm interesujące pomysły na wyprostowanie drutu
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 13:57   #25
Bogac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20
Dot.: Prostowanie druta

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Kupiłam ostatnio na qnszcie drucik i był zawinięty w kółko, a teraz chcę żeby był prosty, taki naprawde prosty. Czym to zrobic zeby nie skrzywdzic drucika? Ręcznie czy może narzędziami? Plisss piszcie dziewczyny, wiem że głupie pytanie ale nie mam się kogo poradzić...
To proste! Rozwijasz drucik i wstępnie prostujesz palcami. Potem jeden koniec zakręcasz mocno w imadle, z za drugi ciągniesz z wyczuciem kombinerkami, aż drut się nie podda, tzn, aż nie poczujesz, że rozciągnął się o kilka milimetrów. Wtedy delikatnie wykręcasz z imadła, tak żeby znowu nie pokrzywić. Jak nie masz imadełka to wystarczą dwie pary kombinerek i jakaś rozgarnięta osoba do pomocy, która nie puści drucika w niespodziewanym momencie.
Pozdrófka
Bogac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:18   #26
madziexx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 311
Dot.: Prostowanie druta

może to i głupie, ale gdy ja mam drut poskręcany to trzymam jeden koniec szczypcami, a reszte przeciągam ołówkiem czy czyms takim i się prostuje
__________________
madziexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:25   #27
mes-bijoux
Rozeznanie
 
Avatar mes-bijoux
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 613
Dot.: Prostowanie druta

a ja wykorzystuję klamkę to trudne do opisania, ale spróbuję:
pomiędzy klamką a drzwiami, tam gdzie klamka umocowane jest, jest taka mała przerwa, tam wsadzam środek drutu, trzymam oba końce - z jednej strony jeden, z drugiej drugi i tak przeciągam z prawej na lewą jakoś tak
__________________
Moje Biżu - kolekcja ślubna w lipcu

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
odliczanie do Wielkiego Dnia
8.08.2009
mes-bijoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:45   #28
Twinkle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 274
Dot.: Prostowanie druta

eklerka stop stop! ja zrobilam kolczyki, ktore sa lutowane - zarowno druciki ze soba, jak i na koncach zrobilam kuleczki nie ma zadnych zoltych przebarwien o jakich mowi Lafigue wyszly naprawde swietne co prawda namęczyłam się jak głupia, żeby to były kuleczki, bo: 1 - lutownica taty jest baaaaardzo ciężka, bo to chyba jakaś 20-letnia już (cały czas go męczę, żeby mi kupił wreszcie nową, mimo że sam się zaoferował, jak zobaczył co tam za cudeńka robie :P no coz... skleroza? ), po 2 - trochę ciężko się to formowało i łączyło poźniej, bo drucik się szybko nagrzewa, ale od czego się ma szczypce/kleszczyki,etc :P a w końcu po 3 - ta lutownica nie jest przeznaczona do tego co ja robię, czyli długiego grzania. wniosek? spaliłam dwa groty

a jeśli interesuje Cię technika - starałam się nabrać odpowiednią ilość cyny na grot, a później przykładałam drucik i próbowałam zrobić cos w rodzaju "kropelki", co w efekcie szybkiego zastygania dało kuleczkę może nie jakąś idelanie równą, ale nie jest kwadratowa ani eliptyczna ewentualne "kanciki" potraktowałam pilnikiem albo papierem ściernym właściwie to całą tą kuleczkę delikatnie papierem polerowałam i moja dobra rada - jeśli Ci się coś odstaje, nie staraj się tego usunąć lutownicą (chyba, że masz w tym wprawę i nie brak Ci precyzji - w końcu te kuleczki nie są duże), gdy reszta jest do przyjęcia, bo całą kulkę szlag trafi - topi się w tempie natychmiastowym i zamiast na końcu drucika, znajdzie się spowrotem w postaci płynnej na grocie lutownicy lepiej do tego celu użyć pilnika albo papieru ściernego, mimo że wydaje się to bardziej czaso- i pracochłonne - wbrew pozorom łatwiej i szybciej spiłować jakąś niedokładność niż całą kuleczkę/łezkę/inny kształt [niepotrzebne skreślić :P ] formować na nowo

buziak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4888.jpg (70,4 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5111.jpg (62,8 KB, 64 załadowań)

Edytowane przez Twinkle_
Czas edycji: 2007-04-08 o 21:00 Powód: dodalam zdjecia :) przepraszam za jakość - chwilowo mam pod ręką tylko telefon :(
Twinkle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:16   #29
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prostowanie druta

Ojj.. Lutowanie posrebrzanego cyna to sredni pomysl. Wbrew pozorom nie trzyma to tak dobrze (wiem bo siostra zgubila pol kolczyka) i po jakims czase cyna roni sie matowa i brzydka. Bardzo ja widac... Kolczyki wtedy wygladaja jak tandetne bazarowe :/
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:40   #30
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Prostowanie druta

Twinkle_ bardzo Cię dziękuję, że chciałaś pomóc, ale zależałoby mi, żeby nie lutować cyną, bo szybko zciemnieje, jest nietrwła, (miękka) i szkodliwa dla skóry.

Chciałam lutowć srebro technikami stosowanymi przez jubilerów, ale podadałam z Bogacem o tych kwasach i zrezygnowałam. Znajoma robiła "w szkle" i miała "pocharataną" twarz. Ja nie chce mieć poranionej od kwasu skóry.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.