Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 21:50   #1
bailarina
Raczkowanie
 
Avatar bailarina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Exclamation

Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka


Kupiłam sobie na turniej taneczny sukienkę, ale nie jest ona profesjonalna i teraz zastanawiam się jak mam ją przerobić.
Chodzi mi dokładnie o doszycie czegoś w rodzaju majtek, żeby sukienka nie podjeżdżała do góry i żeby nie było mi widać całego tyłka przy obrotach.
Wiecie może czy samemu można coś takiego zrobić( i jak dokładnie, bo nie mam zielonego pojęcia) a jak nie to kto we Wrocławiu mógłby mi to zrobić??? Mam już mało czasu, bo turniej 27 maja
Będę wam bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
Zamieszczam zdjęcia sukienki tak dla rozeznania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (114,3 KB, 236 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (53,6 KB, 257 załadowań)
__________________
"Miłość jest jak spacer podczas drobniutkiego deszczu. Idziesz, i dopiero po chwili orientujesz się, że przemokłeś...do głębi serca"


bailarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 22:38   #2
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

Hm... coprawda nie mam bladego pojęcia jak Ci pomoc, ale proponuje założenie watku na "zrób to sama" tam sa krawcowe i napewno Ci pomogą bardziej niz na "modowym". Pozdrawiam
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 00:56   #3
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

Mi wpadlo do glowy takie rozwiazanie: kup dobrze zabudowane majtki w takim samym kolorze jak sukienka, albo w kolorze cielistym. Na obrazku czarnym kolorem zaznaczylam kontur majtek. Czerwonym kolorem zaznaczylam miejsce, w ktorym mozesz sukienke przyszyc do majtek . Na fotce w tym miejscu masz szew, wiec szycie trzeba zrobic w tym miejscu wlasnie. Mozesz przyszyc majtki do sukienki recznie, gdy bedziesz miala zalozone te majtki i sukienke- tylko sie nie pokluj !.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 04:04   #4
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

hmm zanim przyszyjesz majtki upewnij sie ze mozesz ubrac sukienke od gory..... bo moze sie okazac pozniej ze bidra nie przecisna ci sie przez gore sukienki...powodzenia
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 08:17   #5
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

A mi tak przyszło do głowy że może przyszyc te majtki po bokach na szwach sukienki ? Nie byłoby widać a chyba by się wszystko fajnie trzymało (tak myślę)
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:33   #6
marta87tychy
Raczkowanie
 
Avatar marta87tychy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tychy
Wiadomości: 93
GG do marta87tychy
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

albo mozesz ewentualnei przykleić ta sukienkę na takich cielistych plastrach specjalnie do ubrań zeby się nie przemieszczał na takich jak "gwiazdy" zakładaja na wystepy jak np. maja topy bez ramiączek żeby im nie zjechały powinno się trzymac
__________________
marta87tychy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:02   #7
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

Śliczny krój sukieneczki Nie mam pojęcia jak ja przyszyć do majtek, ale i tak życzę powodzenia na turnieju. Szkoda, że ja jeszcze nie moge startować, ale w przyszłym sezonie bardzo bym chciała ;P
__________________
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 21:20   #8
bailarina
Raczkowanie
 
Avatar bailarina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

Kupiłam sobie takie majtki-bokserki bezszwowe i przyczepiłam sukienkę po bokach ale tylko na dole "nogawki" i na samej górze(materiał jest elastyczny,więc gdyby przeszyć zwykłą nitką przez cały bok to by się popruło raczej). W każdym razie majtki się trochę podnoszą do góry i sukienka z tyłu bardzo się podnosi Widać mi tyłek przy obrotach i z taką świadomością na pewno nie będzie mi się dobrze tańczyć Co jeszcze mogę zrobić??? Ratujcie bo został mi 1 dzień
__________________
"Miłość jest jak spacer podczas drobniutkiego deszczu. Idziesz, i dopiero po chwili orientujesz się, że przemokłeś...do głębi serca"


bailarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 13:09   #9
cedyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 120
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

ojj dawno to było (temat) ale błagam dziewczyny : nie dawajcie taki rad jeśli nawet nie wiecie co jest dozwolone w regulaminie PTT !!

Jedna z was napisała coś o cielistych majtkach. w regulaminie PTT jest ściśle określone że majtki nie mogą być koloru CIELISTEGO. nie chciałabym żeby przez takie rzeczy ktoś wyleciał z turnieju.. wiem że teraz i tak nic nie poradzę bo odkopuje temat straszne stary ale moze komuś jednak pomogę?
cedyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:00   #10
Basie3ka
Przyczajenie
 
Avatar Basie3ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 8
Dot.: Sukienka do tańca towarzyskiego - przeróbka

Hmm, z sukienką możesz mieć problem bo nie jest to sukienka turniejowa. Startujesz w grupach hobby czy tańczysz profesjonalnie ? Bo jeśli profesjonalnie to majtki muszą być idealnie w kolorze sukienki i musiałabyś odpiąc motylka bo dżety są niedozwolone...
Basie3ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.