Próbki perfum w drogeriach i sklepach internetowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-13, 12:09   #1
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880

Próbki perfum w drogeriach i sklepach internetowych


Wczoraj przechodząc przejściem podziemnym zauważyłam panią, która sprzedawała z pudełka próbki zapachów - próbki takie z fiolką w kartoniku - jak w perfumeriach dają. Wyglądały na oryginalne ale może się okrutnie mylę. Co myślicie? możliwe że te próbki są oryginalne?

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 12:26   #2
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

d'ou vient sama się nad tym ostatnio zastanawiałam, bo przy okazji kupowania drobnicy kosemtycznej, jakieś tam żele, balsamy, w jednej z najzwyklejszych drogerii u mnie w mieście, zobaczyłam na ladzie koszyczek właśnie z takimi próbkami i zupełnie nie wiem co o tym myśleć.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 12:28   #3
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Wink Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Dobre pytanie, sama się nad tym niejednokrotnie zastanawiałam. Podpinam się pod wątek i czekam na opinie ekspertek. Wydaje mi się jednak, że próbki nie są podrabiane, za to proceder ich sprzedawania jest trochę nie w porządku
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 12:40   #4
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Co do procederu to prawie nie mam wątpliwości, że próbki z szemranego źródła - pytanie tylko czy to rozrzedzane oryginały, podróby czy coś innego.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 12:40   #5
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Moim zdaniem są oryginalne. Nie sądzę, żeby się opłacało je podrabiać. Przyznję się bez bicia, że czasami je kupuję, szczególnie jak zależy mi na wypróbowaniu jakiegoś zapachu, a takowego w perfumerii "nie ma". Można między nimi czasami wypatrzyć ciekawe perelki, w tym zapachy, których nie ma u nas w normalnej dystrybucji (np. Serge Lutens).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 12:49   #6
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Dzięki Nan
Chyba przyjrzę się bliżej tym próbkom

PZDR Natalia
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 13:26   #7
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Talking Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Jeśli chodzi o kupowanie to też mi się zdarzało Niestety nie mogłam otrzymać próbki perfum, nie kupując czegoś w perfumerii (a jak kupowałam to dostawałam męskie zapachy, bo ponoć damskie wywiało ). Próbki kupowałam na allegro, a także w jednej z perfumerii w miejscowej Galerii. Dzięki temu miałam okazję poznać kilka nowych zapachów
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 10:18   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Od razu powiem, że nigdy nie kupiłam żadnej próbki - ani perfum ani kremu - bo kłóci się to z moja ideologią. To produkty bezpłatne, i jak mało co irytuje mnie proceder handlowania nimi na allegro, i cyklicznie wybuchające spory na forach pt. "dlaczego w perfumeriach nie ma próbek". Nie ma i nie będzie dopóty są chętni, by za nie płacić - to dla mnie oczywiste. Dlatego nie kupię żadnej próbki, choć nie raz i nie dwa się skręcałam, bo na allegro były próbki jakiś mega rarytasów i wielkich rzadkości...
Wydaje mi się że próbki sprzedawane na allegro, albo tak jak u mnie - na stoisku na dworcu w tunelu - są oryginalne. Nie sądzę by komukolwiek opłacało się fałszować próbki - za dużo roboty i za mały potencjalny zysk. Podróbkowicze nie zajmują się taką drobnicą Przy próbkach widze tylko inne niebezpieczeństwo - są dużo mniej trwałe niż perfumy, zwłaszcza te z zatyczką, bez atomizera - zapach może być zmieniony, zwietrzały, zepsuty...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 10:30   #9
machmachita
Przyczajenie
 
Avatar machmachita
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Przyznam, że zdaża mi się kupować próbki, zazwyczaj jakieś wycofane dawno starocie. Nie sądzę, żeby się je podrabiało, zbyt łatwo można pozyskać oryginalne...
machmachita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:38   #10
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Jest sklep w Gdańku, taka zwyczjana drogeria, gdzie przy kasie w wilkinowym koszyczku sa sprzedawane probki naklejonymi cenami itp... Kiedys zapytalam, jakim cudem można je sprzedawac, a spłoszona Pani powiedziala, że mają na nie faktury zakupu i normalnie nabijaja na kase, bo ktoś im je dostarcza...dziwne, co za firma moze być legalnym dostawcą probek do sklepow...
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 15:19   #11
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Ja raz kupilam probke Joy Jeana Patou na allegro, ale tlyko dlatego, ze czekalam wiele lat, zeby te n zapach poznac. U nas go dlugo nie bylo i najlepsze jets to, ze jak juz dostalam probke to okazalo sie, ze jest u mnie w Sephorze Uwazam, ze kupowanie probek jest troche bez sensu, chyba, ze sa to rarytasy. Normalnie powinni je dawac w sklepach, nawet, jesli sie nic nie kupi (oczywiscie w rozsadnych granicach) w celu przetestowania zapachu i ewentualnego kupna pozniej. Podoba mi sie pomysl z napelnianiem fiolek perfumami z testerow, tak jak to robia w Sephorach.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 15:21   #12
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: próbki... czy są oryginalne?

Aha, mam pytanie zw. z probeczkami - czy daja takie w Douglasach? Mam na mysli przepsikiwanie z testera do fiolek.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 09:41   #13
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Znow cos o probkach

Moze pomyslicie, ze nie mam wiekszych problemow, ale zastanawia mnie jedna rzecz, jaka ma miejsce coraz czesciej w perfumeriach Sephora, przynajmniej w moim miescie. Robilam zakupy w najwiekszej Sephorze, w ktorej maja wszystkie nowosci itd. Kupilam pare rzeczy i dostalam rowniez pare probek. Wszystko ok, tylko za kazdym niemal razem otrzymuje ten sam zapach - Lolite Lempicka. Na polkach mnostwo nowosci - Euphoria, Alien, Rodriguez, Escada itd. a ja dostaje zapach sprzed kilku lat. Nie powiem, jest piekny, nawet mysle o zakupie przez te liczne probki. Ale wydaje mi sie, ze powinni dac cos nowego... Czy u Was tez tak jest? Z czego to wynika? Czyzby nie mieli probek tych slynnych, zachwalanych wszedzie zapachow? Moze je oszczedzaja?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:14   #14
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Znow cos o probkach

A nie możesz po prostu poprosić o zapach, który chcesz przetestować? Nie dalej, jak w piatek robiłam w wcale nie największej Sephorze zakupy na powalającą sumę 15 zł i przy okazji tych zakupów dostałam 4 próbki, właściwie samych nowości: Euforii, My Queen, Aliena i City glam, dwie firmowe, o dwie psikane poprosiłam sama. Właściwie nigdy nie czekam na to, co mi da ekspedientka i nie przyjmuję z dobrodziejstwem inwentarza, tylko pytam i proszę o zapachy, które mnie interesują. Spróbuj tak zrobić, to działa.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:21   #15
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Znow cos o probkach

Niestety, nie zawsze działa
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:32   #16
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Znow cos o probkach

A mi ostatnio w Sephorze mówią, że w ogóle nie ma próbek Może mnie tylko zbywają, bo myślą, że ze mnie taka "niepoważna " klientka - bo na 17 lat wygląda... Jak kupowałam z mamą, to mi zawsze dawali... Chm, a może to tylko przypadek?
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:42   #17
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Znow cos o probkach

Gosiunia, naprawde? Nie maja probek, dobre sobie No tak, na wiek czesto zwracaja uwage niektore ekspedientki. Na ciuchy tez
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:46   #18
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Znow cos o probkach

No własnie, a ja raczej nie chodzę w futrze z norek I nikt nie wierzy, że niedługo mi "stuknie" 25 lat Chyba muszę chodzić na zakupy z mamą :/ Oj, muszę, panie w Sephorze troszkę pomęczyć!
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:58   #19
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Znow cos o probkach

Cytat:
Napisane przez E
Niestety, nie zawsze działa
Wszystko zależy od podejścia i sposobu, w jaki wyrażasz swoją wolę...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-03, 14:49   #20
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Znow cos o probkach

Z pewnością. Ale wydaje mi się, że, mimo wszystko, osoby nastoletnie (albo tak wyglądające) są traktowane mniej poważnie. Starałam się zawsze prosić grzecznie i kulturalnie
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:16   #21
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Znow cos o probkach

a ja nie jestem grzeczna
tzn nie prosze nigdy o probki- poprostu - zadam
Zazywczj wyglada to tak- wacham zapach z flakonu- i zwracam sie do konsulatnki- prosze mi zrobic probke. Nigdy nie spotkalam sie z odmowa.
Jesli jestem przy kasie- i widze , ze jakies probki laduja w torbie- pytam sie co to jest- i zazwyczaj mowie, ze tego nie chce- chce za to to i to.Jesli pada odp- nie mamy probek- moja odpowiedz jest prosta- nie musza byc firmowe, moga byc robione
co za skomplikowany wywod nt. zdobywania probek
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 16:49   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Znow cos o probkach

Hybris i Evee napisały dokładnie to co chcialam wyrazić - ja nigdy nie czekam aż mi coś zaproponują - zawsze proszę o to, co mnie interesuje - jeśli dostaję jakąś próbkę zapachu, który np. mam w domu na stanie, to grzecznie dziękuję. U mnie w Sephorze zresztą panie zawsze się pytają co kto sobie życzy Nie zdarzyło mi się żebym nie dostała próbki interesującego mnie zapachu
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 16:56   #23
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Znow cos o probkach

Evee, bojowa kobieta z Ciebie. Podziwiam. Ja to jestem taki nieśmiałek, że często nawet jak mnie pytają co chcę, to głupio mi pomarudzić.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 17:00   #24
Łasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 56
Dot.: Znow cos o probkach

Ja ostatnio poprosiłam o próbkę w Sephorze w Centrum w Warszawie. Pani odmówiła mi, tłumacząc że jeśli nie dokonałam zakupu, nie dostanę próbki. Zrobiła to w sposób nieelegancki, niegrzeczny, lustrując mnie od stóp do głów.

Poszłam do Sephory do Galerii Mokotów. Kupiłam żel do kąpieli. Zaoferowano mi próbkę Hypnose. Odmówiłam, poprosiłam w zamian za to Le Feu Light i Simple. Pani zrobiła mi próbki bez większej niechęci.

Choć właściwie to trochę głupio brać mi próbki z Sephory, skoro wiem, że i tak nie kupię nic tam tylko na Allegro lub w Strawberry.
Łasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 17:18   #25
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Talking Dot.: Znow cos o probkach

Cytat:
Napisane przez evee
a ja nie jestem grzeczna
tzn nie prosze nigdy o probki- poprostu - zadam
Zazywczj wyglada to tak- wacham zapach z flakonu- i zwracam sie do konsulatnki- prosze mi zrobic probke. Nigdy nie spotkalam sie z odmowa.
Jesli jestem przy kasie- i widze , ze jakies probki laduja w torbie- pytam sie co to jest- i zazwyczaj mowie, ze tego nie chce- chce za to to i to.Jesli pada odp- nie mamy probek- moja odpowiedz jest prosta- nie musza byc firmowe, moga byc robione
co za skomplikowany wywod nt. zdobywania probek
Ja robię tek samo.Wiele razy prosiłam o próbki perfum bez zrobienia zakupu,nigdy żadna z ekspedientek mi nie odmówiła(mimo mojego młodego wieku nie chciały mojej mamy widzieć)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 07:02   #26
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Znow cos o probkach

Choć właściwie to trochę głupio brać mi próbki z Sephory, skoro wiem, że i tak nie kupię nic tam tylko na Allegro lub w Strawberry.[/QUOTE]

dlaczego??? nie martw sie Sephora Polska nie zbiednieje trzeba korzystac ze wszystkiego ile sie da
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 08:12   #27
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Znow cos o probkach

Cytat:
Napisane przez hybris
Wszystko zależy od podejścia i sposobu, w jaki wyrażasz swoją wolę...
Ja myślę, że jednak przydałoby się futro z norek
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 08:17   #28
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Znow cos o probkach

Cytat:
Napisane przez evee
a ja nie jestem grzeczna
tzn nie prosze nigdy o probki- poprostu - zadam
Zazywczj wyglada to tak- wacham zapach z flakonu- i zwracam sie do konsulatnki- prosze mi zrobic probke. Nigdy nie spotkalam sie z odmowa.
Jesli jestem przy kasie- i widze , ze jakies probki laduja w torbie- pytam sie co to jest- i zazwyczaj mowie, ze tego nie chce- chce za to to i to.Jesli pada odp- nie mamy probek- moja odpowiedz jest prosta- nie musza byc firmowe, moga byc robione
co za skomplikowany wywod nt. zdobywania probek
Niestety ta "metoda" nie zawsze działa Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnej konsultantki i jej "humorów" Są takie, które bez najmniejszego problemu robią próbki lub dają gotowe, i takie, które zaczynają natychmiast się krzywić i marudzić. Te ostatnie mam oczywiście natychmiast ochotę ustawić do pionu
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 09:00   #29
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Znow cos o probkach

Cytat:
Napisane przez E
Niestety ta "metoda" nie zawsze działa Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnej konsultantki i jej "humorów" Są takie, które bez najmniejszego problemu robią próbki lub dają gotowe, i takie, które zaczynają natychmiast się krzywić i marudzić. Te ostatnie mam oczywiście natychmiast ochotę ustawić do pionu
E przesadzasz... zreszta dlaczego nie ustawic takiej Pani do pionu?
mialam 1 sytuacje(slownie:jedna) kiedy konsulantka odmowila zrobienia probki.Ale to nie wyniklo po czesci z jej zlej woli tylko nieuwagi.
Chcialam probke pewnego serum- jednak Pani stwierdzila , ze nie moze mi zrobic(!) wiec... zawsze mozna odwolac sie do kierowniczki sali Okazalo sie , ze rzeczona konsulatantka ..poprostu nie zauwazyla , ze jest tester tego produktu dlatego mi odmowila.W sumie bylo mi jej szkoda, bo musiala dosyc mocno tlumaczyc sie...
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 09:09   #30
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Znow cos o probkach

Cytat:
Napisane przez evee
E przesadzasz... zreszta dlaczego nie ustawic takiej Pani do pionu?
mialam 1 sytuacje(slownie:jedna) kiedy konsulantka odmowila zrobienia probki.Ale to nie wyniklo po czesci z jej zlej woli tylko nieuwagi.
Chcialam probke pewnego serum- jednak Pani stwierdzila , ze nie moze mi zrobic(!) wiec... zawsze mozna odwolac sie do kierowniczki sali Okazalo sie , ze rzeczona konsulatantka ..poprostu nie zauwazyla , ze jest tester tego produktu dlatego mi odmowila.W sumie bylo mi jej szkoda, bo musiala dosyc mocno tlumaczyc sie...
Zazwyczaj staram się unikać takich sytuacji Gorzej, gdy idę do perfumerii poprawić sobie nastrój i kupić coś (w tymże celu) Zazwyczaj panie chyba to wyczuwają i nie ma problemów Czasem jednak bywam niezbyt przyjemna i mówię tonem nieznoszącym sprzeciwu
Zawsze, ale to zawsze, mam problemy w jednej z perfumerii M-Styl. Jest pewna ekspedientka, która taksuje spojrzeniem od stóp do głów a że często chodzę ubrana sportowo...
A ostatnio w Sephorze konsultantka miała duży problem z próbką dla mnie - wszystko, co mi oferowała albo znałam, albo też miałam "na stanie"

Najbardziej lubię kupować u pewnej konsultantki Douglasa Przesympatyczna, duża wiedza i nie usiłuje mnie zbywać
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.