Filtry mineralne - jakie? (opis i opinie) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-31, 21:46   #1
biel33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 31

Filtry mineralne - jakie? (opis i opinie)


W zwiazku z kontrowersjami dotyczacymi filtrow chemicznych chcialabym, abysmy w tym watku zebraly opinie na temat konkretnych filtrow mineralnych. Ja osobiscie zuzylam 1 opakowanie SVR 50 tamtego lata i bylam dosyc zadowolona, ale wtedy jeszcze nie wiedzialam o przepisowej ilosci 2ml - pewnie teraz bylabym mniej zadowolona). Mimo ze uzywalam go oszczednie sluzyl mi dobrze, przypomina bardzo dobrze kryjacy, jasnobezowy podklad, slicznie wyglada od razu po nalozeniu, po kilku godzinach troche sie zbiera w zalamaniach i miejscach suchych.
Wiem ze jeszcze jest mineralna avenka, ale niewiele o niej na KWC, Nivea, Mustela, Penaten. Nie mialam z zadnym z nich do czynienia.
Dzis dziecku do ciala kupilam Ziajke mineralna 30, ladnie pachnie i i ladnie sie smaruje, gladko wsiaka. Ochrone sloneczna jej ocenie jak w koncu slonce wyjdzie, a moze niech tak mocno nie wychodzi skoro takie zamieszania z tymi filtrami ) - oczywiscie zartuje ))
biel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 11:27   #2
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Filtry mineralne Avene:
1.Krem z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+/50 ml
2.Krem do szczególnie wrażliwych okolic ciała SPF 50/15 ml
3.Mleczko z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 25/100 ml
Nie mogę wyrazić swojej opinii na temat tych produktów, ponieważ ich nie używałam. Jestem w trakcie stosowania Mleczka SPF 50+ z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną Avene, ale jak mi się skończy wybiorę raczej filtry mineralne.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes

Edytowane przez Suri
Czas edycji: 2006-09-19 o 12:04
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:13   #3
awadawa
Raczkowanie
 
Avatar awadawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 170
GG do awadawa
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Również stosuję obecnie SVR 50 i podobie jak biel33 jestem zadowolona. Mam nadzieję, że zadowoloenie mi nie minie i ten jasny beżyk nie będzie za jasny (choć to bardzo prawdopodobne)
awadawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:19   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Używałam mleczka SVR chyba 60 w starej wersji jeśli coś mylę, to poprawcie. Tych tonujących SVR też używałam, ale wydaje mi się, że one nie są mineralne, tylko mineralno-chemiczne, nie?

A więc to mleczko daje u mnie mat absolutny, taki, że dosłownie nic przez cały dzień się nie świeci. Niestety, bieli nieziemsko, a w tej gipsowej bieli robią się jeszcze smugi, których nie sposób rozprowadzić, bo zasychają w tempie ekspresowym. Konsystencja jest bardzo gęsta i pastowata (nie wiem, kto wymyślił, że to "mleczko"), trudno rozsmarować równomiernie. Trzyma się dobrze, nie wałkuje się, nie ściera - ogólnie gdyby nie bielenie - może bym go wybrała "na zawsze", ale ta biała maska to koszmar
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:30   #5
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez awadawa
Również stosuję obecnie SVR 50 i podobie jak biel33 jestem zadowolona. Mam nadzieję, że zadowoloenie mi nie minie i ten jasny beżyk nie będzie za jasny (choć to bardzo prawdopodobne)
To jest ta stara SVR-ka czy już w nowym wydaniu?


SVR do tej pory miał trzy kalibry filtrów
50 - czysto mineralna , barwiony na lekki beż
60- mieszana mineralno-chem. - biała
100- mieszana min.-chem. barwona - ciemniejsza od 50 - kolor kontrowersyjny
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:38   #6
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

U mnie SVR50 w przepisowej ilości nie wygląda zbyt ciekawie wyglądam po nim jak manekin (maska to za mało powiedziane ) Robią mi się straszne smugi no i wogóle strasznie nienaturalnie to wszystko wygląda. Ale są osoby, którym 2ml pasują i wyglądają bardzo dobrze. Sandija bardzo chwali ten kremik
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 16:31   #7
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Ja też stosuję SVR 50 tonujący, mam już nową wersję i nie widzę różnicy między starą a nową. Nie wiem, jak ze składem, ponieważ na opakowaniu nie ma listy - tylko napis, że 100% filtry mineralne.

Cóż, ja staram się nakładać przepisową ilość na twarz i w zasadzie odnoszę wrażenie, że gdyby to miało być więcej niż 2 ml, to bym się załamała - a tak w zasadzie wszystko się wchłania. Smug nie ma, muszę tylko po prostu wszystko dokładnie rozetrzeć na twarzy. Zajmuje mi to w zasadzie tyle samo czasu ile nałożenie podkładu, a dzięki temu, że SVR tonuje, i ma taki kolor, jaki akurat pasuje do mojej karnacji, nie muszę używać żadnego podkładu. Rzucam tylko odrobinkę brązera na kości policzkowe (w naprawdę malutkiej ilości, a la róż do policzków), żeby buzia nabrała "koloru" i wsio gotowe.

Zauważyłam tylko, że w ciągu dnia SVR "zbiera się" na czole między brwiami, ale już wiem, dlaczego - pierwsza sprawa to sebum (robi swoje, i jednak zrezygnuję z nakładania kremu na czoło), a druga sprawa to moje odruchowe marszczenie czoła. Teraz będę miała pretekst, żeby pilnować się z tym czołem (co też wyjdzie na dobre mojej urodzie ).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 17:10   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

No to jeśli jest tak, że mineralna była ta nieszczęsna 50-tka, a nie mleczko, to moge powyżywać się na 50-tce w takim razie
U mnie to nie tylko kwestia maski, ale także kompletnie nietrafionego koloru. W ciągu kilku pierwszych minut krem wygląda na mojej twarzy dość dobrze (chociaz i tak jest ciut za ciemny), a potem szybciutko zaczyna ciemnieć i przybiera ciepły odcień (a ja jestem zimą z żółto-chłodną jasną karnacją).
Zbiera się trochę w załamaniach skóry, to fakt. Trzeba patrzeć potem w lusterko, czy nie ma się ciemnych krech na twarzy, a z ewentualnym rozcieraniem ich jest kiepsko, bo filtr się tylko ściera i już nie wchłania.
Po kilku dniach używania wysuszył mi skórę
Generalnie jednak za bardzo kryjący; nawet, gdyby kolor nie był za ciemny o kilka tonów i w odwrotnej tonacji, to i tak moja gęba wyglądałaby pewnie jak gliniane naczynie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 17:25   #9
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Jakieś 3 lata temu uzywałam mineralnego kremu Avene i nie byłam zadowolona. Zmienili moze ostatnio sklad? Pobielało to i było za gęste.
Wczoraj kupiłąm dzieciną mienarlna Niveę i dziś po posmarowaniu mam czerwone i przesuszone policzki. Jest to gesty krem, pobiela na początku, ale w sumie dość dobrze się wchłonął.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 17:54   #10
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez Suri
Filtry mineralne Avene:
2.Spray z ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+/100 ml
Suri z linii mineralnej nie ma sprayu, ale wydaje mi się ,że dobrym duetem byłoby uzycie kremu Avene 50+ i na to svr50 jako podkład. Jak wiadomo svr ma lepsze właściwości kryjące niż podkład, po drugie jest matowy i suchy to pewnie zniweluje błyszczenie, a następna sprawa to oczywiście przykryje białą maskę .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 08:32   #11
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

A te mineralne filtry dla dzieci są stabilne?? mam na myśli wyzej wspomnianą ziajke i niveę.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 09:41   #12
awadawa
Raczkowanie
 
Avatar awadawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 170
GG do awadawa
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez marianna
To jest ta stara SVR-ka czy już w nowym wydaniu?


SVR do tej pory miał trzy kalibry filtrów
50 - czysto mineralna , barwiony na lekki beż
60- mieszana mineralno-chem. - biała
100- mieszana min.-chem. barwona - ciemniejsza od 50 - kolor kontrowersyjny
No ja mam tą nową- takie białe opakowanie z pomarańczowymi elementami (jeśli dobrze pamiętam a nie chce mi się kufra ruszać do łazienki)
Czyli nic się nie zmieniło, bo SVR 50 nadal jest w 100% mineralny
awadawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:01   #13
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez iziaczek
A te mineralne filtry dla dzieci są stabilne?? mam na myśli wyzej wspomnianą ziajke i niveę.
Ziaja na ma stabilnych filtrów w swojej ofercie, a Nivea to nie wiem, trzeba sprawdzić skład .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:07   #14
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ziaja na ma stabilnych filtrów w swojej ofercie, a Nivea to nie wiem, trzeba sprawdzić skład .
I jeszcze mam jedno pytanko czy talk i mica destabilizuja filtry mineralne?? wyczytałam gdzies ze nie,ale nie mogę znalezc gdzie to było.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:15   #15
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez iziaczek
I jeszcze mam jedno pytanko czy talk i mica destabilizuja filtry mineralne?? wyczytałam gdzies ze nie,ale nie mogę znalezc gdzie to było.
Filtry mineralne nie posiadają Parsola , więc nie ma czego destabilizować, więc można uzywać wszelakiej kolorówki .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:21   #16
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

czy filtry mineralne sa tańsze od chemicznych??
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 12:25   #17
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez nimfetka
czy filtry mineralne sa tańsze od chemicznych??
nie
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 14:29   #18
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Ja używam z wielkim zadowolenie SVR 50 od czterech czy pięciu lat. Na lato odstawiam, bo dla mnie za ciężkie. Sprawdzałam ją na nasłonecznionych lodowcach, gdzie zawsze zdawała egzamin, czego nie dało się powiedzieć o Biodermie (jak to wynikało z porównania z inną wizażanką) - już o tym wielokrotnie mówiłam. Bardzo lubię - więcej w wątku mu dedykowanym

Z mineralnych uzywam jeszcze z doskoku Avenki mleczko 50. Mówię z doskoku, bo bieli mi paszczę straszczliwe, a poza tym, zostawia taką tłustą wartswę, czuję się jak zaklajstrowana. Ale jak mnie nikt nie widzi, to się zajmuę ogrodem z tą biała potworą na twarzy i też dobrze chroni.

Moje odczucia są takie - mineralne (nietonujące) bielą paszczę no i wiadomo, że mogą zatykać. Nie umiałabym czymś z takim iść do ludzi, bo makijaż na Avene mleczko 50 to nieporozumienie - wydawało mi się, ze jestem w miarę uzdolniona w tym zakresie, a przynajmniej na tyle, zeby nałozyć równomiernie podkład - niestety, nie w tym przypadku. Nawet mocne samoopalenie buźki na niewiele mi pomaga, bo i tak przyjdzie Avene i wybieli
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 15:58   #19
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Zgnębiona podrażnieniem oczu filtrami chemicznymi zakupiłam Avene do miejsc szczególnie wrażliwych. Zaznaczam, że nigdy nie próbowałam go użyć na calą twarz, tylko pod oczy. Zalety ma takie, że faktycznie nie migruje i nie podrażnia oczu, nie wysusza skóry. Wady ma takie, że bardzo słabo się wchłania i nałożenie dużej ilosci bankowo powoduje zbieranie się w załamaniach skóry - co w przypadku "ruchomej" skóry wokół oczu jest widoczne. Wadą jest też to, że w tubce rozwarstwia sie na gęstą pastę i tłustą wodę, co bardzo trudno "rozmieszać", trzeba wycisnąć sporą kropę na dłoń i rozpaćkać. Przez pierwsze trzy dni z tubki wyłaziła mi pasta, potem woda A teraz paćkam po wyciśnięciu, przez co zawsze sporo zmarnuję
Kolejna cecha moze być wadą lub zaletą, w zależności od koloru karnacji - filtr jest barwiony, kolor jest jasny, ale zdecydowanie różowy. Pod oczami jeszcze jakoś ujdzie, nawet tak trochę rozjaśnia. Nie wiem, czy jest w stanie zamaskowac cienie, bo nie posiadam
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 16:14   #20
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Dziewczyny, a czy mleczko Avene dla dzieci SPF 40 ( to z dzieciaczkiem na opakowaniu ) ma filtry mineralne ? Jestem z niego zadowolona i mój dzieciaczek też, ale jak pomyślę o tym co wczoraj wyczytałam na wizażu, że od filtrów chemicznych można dostać raka skóry, to mam ciarki na ciele.....
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:30   #21
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

jest w pomarańczowym opakowaniu, więc ma zarówno filtry mineralne jak i chemiczne. Avene swoją serię filtrów mineralnych umieściło w białych opakowaniach
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:31   #22
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Roksanko, a gdzie i co konkretnie wyczytałaś? Bo coś wietrzę jakąś kolejną "rewelację" z kosmosu. Mleczko z dzieciaczkiem ma zarówno filtry fizyczne, jak i chemiczne (Tinosorb). Czyste filtry mineralne Avene to seria w białych opakowaniach.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:35   #23
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Roksanko witaj u nas
Mleczko z dzieciaczkiem ma tez filtry chemiczne.

Ja ze swojej strony chciałam napisać, że nie wierzę w te rakotwórcze działanie - jak kiedyś ktoś pisał serię artkułów na temat szkodliwości filtrów, że to sama chemia, to się okazało, że autor miał wiele wspołnego z solariami mam wrażenie, ze to kolejna akcja mająca na celu zmniejszenie zainteresowania filtrowaniem z wiadomych względów.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 17:55   #24
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez Erato
Roksanko, a gdzie i co konkretnie wyczytałaś? Bo coś wietrzę jakąś kolejną "rewelację" z kosmosu. Mleczko z dzieciaczkiem ma zarówno filtry fizyczne, jak i chemiczne (Tinosorb). Czyste filtry mineralne Avene to seria w białych opakowaniach.
nie chciałam wywołać zamieszania a te rewelacje wyczytałam w wątku pt."hormonalne działanie filtrów", więc podaję link
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=rakotw%F3rcze
dzięki za twoją odpowiedź
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 18:02   #25
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Roksanko witaj u nas
Mleczko z dzieciaczkiem ma tez filtry chemiczne.

Ja ze swojej strony chciałam napisać, że nie wierzę w te rakotwórcze działanie - jak kiedyś ktoś pisał serię artkułów na temat szkodliwości filtrów, że to sama chemia, to się okazało, że autor miał wiele wspołnego z solariami mam wrażenie, ze to kolejna akcja mająca na celu zmniejszenie zainteresowania filtrowaniem z wiadomych względów.
Sandija, dzięki, jak zawsze jesteś niezastąpiona ....... uspokoiłaś mnie bardzo, wiesz, ja jestem taką malutką panikareczką, chciałabym, żeby świat był piękny, wszystko idealne, wszyscy zdrowi i szczęśliwi i wszystko co jemy i używamy zdrowe...ale to utopia hihihi...pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:21   #26
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ziaja na ma stabilnych filtrów w swojej ofercie, a Nivea to nie wiem, trzeba sprawdzić skład .
a czy filtry mineralne mogą być w ogóle niestabilne? bo chyba nie ma ich aż takiego wyboru, aby były stabilne i niestabilne. więc jeśli Ziaja ma preparat oparty wyłącznie na filtrach mineralnych (na początku składu), to one z założenia są stabilne. co o tym sądzicie?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:28   #27
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez justa79
a czy filtry mineralne mogą być w ogóle niestabilne? bo chyba nie ma ich aż takiego wyboru, aby były stabilne i niestabilne. więc jeśli Ziaja ma preparat oparty wyłącznie na filtrach mineralnych (na początku składu), to one z założenia są stabilne. co o tym sądzicie?
Filtry mineralne to mineralne, jak dla mnie - tylko i wyłącznie stabilne..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:54   #28
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

mi się wydaje że niestabilne sa tylko chemiczne- chodzi o trwałość tych związków chem- tak? a mineralne to "fizyczne" czyli ni eprzepuszczające promieni własnie przez swoją strukturę kryształkową czy jako ciało stałe/proszek... namotałam no bo jak tlenek metalu (titanium dioxide). to tak jakbysmy rozmawiały o niestabilnosci cieni do powiek (których składnikiem jest titanium dioxide) no nie wiem...
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 20:18   #29
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez justa79
a czy filtry mineralne mogą być w ogóle niestabilne? bo chyba nie ma ich aż takiego wyboru, aby były stabilne i niestabilne. więc jeśli Ziaja ma preparat oparty wyłącznie na filtrach mineralnych (na początku składu), to one z założenia są stabilne. co o tym sądzicie?
A mogłabys napisac dokładną nazwe tej ziaji?? bo szukam jakiegos mineralnego do ciała i do wypróbowania(wiec jakis tanszy),ale narazie nie umiem sie jeszcze "połapać" w tych filtrach mineralnych.
Aha wybaczcie,że tak marudze, ale jaką nazwę w składzie ma filtr mineralny??
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:05   #30
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry mineralne- jakie? (opis i opinie)

Cytat:
Napisane przez iziaczek
A mogłabys napisac dokładną nazwe tej ziaji?? bo szukam jakiegos mineralnego do ciała i do wypróbowania(wiec jakis tanszy),ale narazie nie umiem sie jeszcze "połapać" w tych filtrach mineralnych.
Aha wybaczcie,że tak marudze, ale jaką nazwę w składzie ma filtr mineralny??
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php - tu masz zestawienie filtrów, i chemicznych, i mineralnych. W ogóle polecam poczytać cały dział słoneczny, jest bardzo obszerny
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.