Nasze ulubione jogurty. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-02, 14:44   #1
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink

Nasze ulubione jogurty.


Od dziecka jadłam dużo jogurtów. W domu zawsze mi powtarzano, że są bardzo zdrowe. Nadal bardzo je lubię, zwłaszcza owocowe i codziennie zjadam około dwóch. Ale patrząc na składy zastanawiam się czy aby na pewno sa one takie zdrowe. No bo jaki jogurt owocowy nie weźniemy to tam: skrobia modyfikowana, żelatyna, pektyna, jakieś koncentraty, syropy, barwniki, mleka w proszku... (oczywiście nie zawsze wszystkie te składniki w jednym jogurcie) I stąd moje pytania: czy zajadanie się takimi jogurcikami jest zdrowe, czy nie wpływa jakoś niekorzystnie na sylwetkę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 15:35   #2
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Teraz niestety każdy produkt jest jakoś modyfikowany, więc tego raczej nie unikniesz. A jogurty są dobrą przekąską: "napychają" i zawierają dużo składników odżywczych ( są zdecydowanie lepsze od mleka, które jest bardzo ciężkostrawne(!) ).
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 15:37   #3
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Może te wszystkie nazwy dodatków wydają się groźne, ale w rzeczywistości wcale takie nie są.
Skrobia modyfikowana, o ile dobrze pamiętam, to jest to skrobia modyfikowana jedynie chemicznie, a nie genetycznie jak niektórzy sądzą. Ta modyfikacja nie wpływa na organizm człowieka, skrobię modyfikuje się, żeby w czasie produkcji jogurtów nie wydzielały się płyny(np. serwatka).
Pektyny też nie są absolutnie groźne ani wyjątkowo tuczące, używa się ich do zagęszczania, są otrzymywane naturalnie z niektórych owoców(chyba ze skórek jabłek)
Barwniki zazwyczaj są naturalne, żelatyny w zasadzie nie powinno być w jogurtach, ale nie jest szkodliwa.
Myślę, że korzyści zdrowotne ze spożywania jogurtów są bardzo duże, a te wszystkie dodatki nie mają większego wpływu na organizm człowieka.

Jeżeli mimo wszystko nie chcesz jeść kupowanych jogurtów to możesz zrobić jogurt sama w domu Ja tak robię jak mam trochę czasu.

Zaznaczam, że nie jestem dietetykiem, tylko interesuję się chemią(szczególnie żywności) i dietetyką, więc bardzo dużo czytam na ten temat i coś tam wiem

Pozdrawiam
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 15:51   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Dziękuje dziewczyny Ja uwielbiam jogurty i życia sobie bez nich nie wyobrażam Często też robię tak, że kupuje jogurt naturalny, który ma dużo mniej składników i miksuje go z owocami sezonowymi Ale takiego domowego sama jeszcze nigdy nie robiłam Koniecznie muszę spróbować. Taki domowy jogurt to chyba robi się z ciepłego mleka do którego dodaje się naturalny sklepowy jogurt i zostawia w termosie na noc. Poprawcie mnie jesli się mylę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:30   #5
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

hehe musiałam tu zaglądnąc bo ja codziennie jem na śniadanie jogurt i uwazam ze to zrowe hehe .... równierz nie wyobrazam sobie zycia bez jogurtów.. hehe dzisiaj to wszystko ma jakies składniki kóre sa np nie zdrowe najlepiej to by było robienie wszyskiego samemu ale niestety nie kazdy ma na to czas ....
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:47   #6
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez Milka19
Dziękuje dziewczyny Ja uwielbiam jogurty i życia sobie bez nich nie wyobrażam Często też robię tak, że kupuje jogurt naturalny, który ma dużo mniej składników i miksuje go z owocami sezonowymi Ale takiego domowego sama jeszcze nigdy nie robiłam Koniecznie muszę spróbować. Taki domowy jogurt to chyba robi się z ciepłego mleka do którego dodaje się naturalny sklepowy jogurt i zostawia w termosie na noc. Poprawcie mnie jesli się mylę
Nie mylisz się Znalazłam kiedyś ten przepis w internecie i za każdym razem jak mam czas to robię sobie ten jogurt.
Trzeba podgrzać mleko, ale tylko troszeczkę. Niektórzy dodają jeszcze mleko w proszku, ale jak nie mam to po prostu nie dodaję i też wychodzi, tylko że rzadszy. Potem dodaję kubeczek jogurtu naturalnego. Następnie chowam pojemnik z jogurtem(musi być bardzo szczelny) w ciepłym miejscu, np.owijam kocem.
Zazwyczaj robię sobie zapas i chowam w słoiczkach. Dodatkowo dodaję zmiksowane truskawki, maliny, wiśnie-"własnoręcznie" mrożone. Niby zajmuje to wszystko sporo czasu, ale jaka przyjemność z jedzenia takiego jogurtu
Ważne: owoce i inne dodatki dajemy tuż przed jedzeniem, nie przed fermentacją.
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:57   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez mika_shiri
Nie mylisz się Znalazłam kiedyś ten przepis w internecie i za każdym razem jak mam czas to robię sobie ten jogurt.
Trzeba podgrzać mleko, ale tylko troszeczkę. Niektórzy dodają jeszcze mleko w proszku, ale jak nie mam to po prostu nie dodaję i też wychodzi, tylko że rzadszy. Potem dodaję kubeczek jogurtu naturalnego. Następnie chowam pojemnik z jogurtem(musi być bardzo szczelny) w ciepłym miejscu, np.owijam kocem.
Zazwyczaj robię sobie zapas i chowam w słoiczkach. Dodatkowo dodaję zmiksowane truskawki, maliny, wiśnie-"własnoręcznie" mrożone. Niby zajmuje to wszystko sporo czasu, ale jaka przyjemność z jedzenia takiego jogurtu
Ważne: owoce i inne dodatki dajemy tuż przed jedzeniem, nie przed fermentacją.
Dziękuje Ale mi ochoty na ten jogurcik narobiłaś Szkoda tylko, ze truskawki jak narazie takie drogie Zgadzam się, że taki samodzielnie przyrzadzony jogurcik bardziej cieszy Jutro zaopatrze się w odpowiednie składniki i A póki co jogobelka w lodówce czeka
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 17:33   #8
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Można zrobić jogurt w jeszcze jeden sposób. Pamiętam jak mój tata robił mi go w lato jak byłam mała Bierzemy mleko zsiadłe-chyba każdy wie jak je się robi Potem po prostu dodajemy owoce i miksujemy chwilę. Musi być mocno schłodzony, wtedy jest przepyszny
idę sobie zjeść jogurt, sama sobie smaku narobiłam
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 17:44   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Ja jestem właśnie po jogurciku - jabłuszko z cynamonkiem - niebo w gębie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 18:52   #10
lipa198
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

pierwszy raz słysze o jogurcie własnej roboty;P
możecie mi przybliżyć w jakich ilościach wszystko sie miesza i jak długo trzeba trzymać w ciepłym????
koniecznie musze spróbowac ten jogurcik;]
lipa198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:14   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez lipa198
pierwszy raz słysze o jogurcie własnej roboty;P
możecie mi przybliżyć w jakich ilościach wszystko sie miesza i jak długo trzeba trzymać w ciepłym????
koniecznie musze spróbowac ten jogurcik;]
Ja nigdy go nie robiłam, ale ciocia kiedyś mi mówiła jak go wykonać. Brała ona podajże 500ml mleka i podgrzewała do temperatury ok 30 stopni. Następnie przelewała do termosu, dolewała mały jogurcik naturalny, zakręcała i zostawiała na noc. I następnego dnia na śniadanko do mussli jogurcik był gotowy Ja nie mam termosa Ale zastanawiam się czy nie mogę użyć np. słoika. Tyle że grzejniki nie grzeją, a ostatnio chłodno jest, więc gdzie ja jakieś cieplutkie miejsce znajdę w mieszkaniu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 19:16   #12
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Ja też zjadam 1 lub 2 jogurty dziennie, uwielbiam je, tak samo serki owocowe. Naturalnego nie lubię, ani z ziarnami.

Swego czasu słyszałam, że najbardziej "chemiczne" są Jogobelle i to by mi sie zgadzało, bo one maja jakiś nienaturalny smak.

Pozdrawiam jogurtomaniaczki
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 20:19   #13
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez lipa198
pierwszy raz słysze o jogurcie własnej roboty;P
możecie mi przybliżyć w jakich ilościach wszystko sie miesza i jak długo trzeba trzymać w ciepłym????
koniecznie musze spróbowac ten jogurcik;]
Bierzemy 2 litry mleka i 1 kubeczek jogurtu(ok.150-200ml), jak chcesz to dodajesz 2-3 łyżki mleka w proszku(będzie gęstszy). Oczywieście mieszamy i podgrzewamy. Fermentacja zachodzi w temp. 40 stopni, ja nie używam termometru, wystarczy wsadzić palec do mleka, powinno być ciepłe, ale nie parzące. Potem wlewamy do słoika, szczelnie zamykamy, żeby powietrze nie miało dostępu. Wystarczy, że zostawisz słoik owinięty kocem na 6 godzin, ale można nawet na całą noc. Ważne, żeby słoik nie leżał w okolicach okna, tylko w ciepłym miejscu. Ja mam taki malutki piecyk to na noc włączam, ale bez dodatkowego ogrzewania powinno też wyjść.
Powodzenia i smacznego
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:20   #14
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Ja jogurciki uwielbiam i często jadam.
A teraz latem mieszam naturalny z owocami, i są przepyszne, na pewno zdrowsze od zwykłych sklepowych, słodzonych.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:46   #15
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Z tego co wiem to jogurty tucza
Dobry pomysl z mieszaniem naturalnego z owocami, to ja sobie poczekam na truskawki Ja czesto np. jogurt owocowy jem z platkami jeczmiennymi i mnie to zapycha.
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:05   #16
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez nebraska
Swego czasu słyszałam, że najbardziej "chemiczne" są Jogobelle i to by mi sie zgadzało, bo one maja jakiś nienaturalny smak.

Pozdrawiam jogurtomaniaczki
Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Ja wręcz uwielbiam jogurty Jogobella i dla mnie ich smak jest jak najbardziej naturalny - a smak to przecież kwestia gustu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:10   #17
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Z tego co wiem to jogurty tucza
Dobry pomysl z mieszaniem naturalnego z owocami, to ja sobie poczekam na truskawki Ja czesto np. jogurt owocowy jem z platkami jeczmiennymi i mnie to zapycha.
W nadmiarze większość rzeczy tuczy. Taki mały jogurcik to chyba aż tak kaloryczny nie jest - około 90 kcal z tego co pamiętam. Fakt, że zawiera cukier, no ale dla dbających o linię są jogurty naturalne bez cukru

Ja już nie mogę się doczekać kiedy truskaweczki tańsze będą - dziś widziałam za 14zł/1kg
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 12:32   #18
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja już nie mogę się doczekać kiedy truskaweczki tańsze będą - dziś widziałam za 14zł/1kg
Ja widziałam już za 10zł/kg Ale na wpół zielone były i jeszcze za drogie, jak na mój gust.

Nebraska a ja słyszałam ostatnio od osoby, która widziała testy konsumenckie, że jogurty Jogobelli w tych testach wyszły najlepiej pod względem naturalności.

Dzięki za przepisy na jogurty domowe - muszę tego spróbowac
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 13:01   #19
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Obecnie nie wszystkie jogurty są zdrowe. Do niektórych dodają sporo cukru (prawie tyle co do słodyczy), więc trzeba uważać i zawsze czytać etykietki
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-03, 14:03   #20
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez miu miu
Obecnie nie wszystkie jogurty są zdrowe. Do niektórych dodają sporo cukru (prawie tyle co do słodyczy), więc trzeba uważać i zawsze czytać etykietki
Ja zazwyczaj zwracam uwagę na etykiety, ale zupełnie nie wiem jakimi kryteriami się kierować przy ich ocenianu. Patrzę na tą tabelkę gdzie jest wypisane: białko, węglowodany i tłuszcze i sama nie wiem czy za dużo tam czegoś dodali czy nie

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2006-06-03 o 15:31
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 14:06   #21
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

u mnie 2-kilowy koszyk truskawek kosztuje 14zł i juz sie zabieram za robienie tego domowego jogurciku
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 14:53   #22
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Zgadzam się że niektóre jogurty moga być prawdziwymi bombami kalorycznymi.
Np. taki duży jogurcik Dr. Oetkera z makiem, albo marcepanowy, z migdałami, 400 ml. ma ok 500 kcal :O
Więc to wcale nie mało, a są tak smaczne że nawet się nie zauważa kiedy cały kubas znika.
Co innego jogurty o obniżonej zawartości kalorycznej lub naturalne
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 15:07   #23
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Tak w skrócie dla czytających etykiety - im więcej węglowodanów w jogurcie, tym więcej cukru
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 15:30   #24
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez miu miu
Tak w skrócie dla czytających etykiety - im więcej węglowodanów w jogurcie, tym więcej cukru
Dziękuje czytająca etykiety Przyznam się, że ja głównie zwracałam uwagę na zawartość tłuszczu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 15:34   #25
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Tłuszcz też jest ważny, a nawet bardzo, ale wcześniej padło pytanie jak poznać czy do jogurtu nie dodano zbyt dużo cukru to napisałam
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 15:43   #26
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez miu miu
Tłuszcz też jest ważny, a nawet bardzo, ale wcześniej padło pytanie jak poznać czy do jogurtu nie dodano zbyt dużo cukru to napisałam
Chyba najlepiej byłoby się zajadać jogurtami light - ale one mi jakoś tak nie podchodzą. U mnie pierwsze miejsce zajmują jogobelki. Jak się wybiorę jutro na zakupy do sklepu, to sobie porównam etykietki dostępnych jogurcików nie light, żeby się przekonać, który z nich ma najmniej tłuszczów i węglowodanów
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 16:15   #27
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

ja do malaksera wrzucam truskawki, jogurt naturalny i miksuję, żaden kupny mi tak nie smakuje jak taki
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 18:38   #28
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

dziewczyny mam problem z tym jogurcikiem domowej roboty. Zmieszałam pół litra mleka i jogurt naturalny danone, włożyłam do słoja, przykryłam kołdrą. Grzeje sie już cztery godziny, chciałam zobaczyć co sie z tym dzieje, otworzyłam a tam czaść biała, na górze jakby taka warstwa wody dziwnego koloru a jak to wymieszałam łyżką to zobaczyłam że gęstość jest średnia i pływają tam takie grudki jakby. Co mam zrobić? Coś namieszałam, czy tak ma być? a może mam to włożyć pod grubszą kołdre, albo dodać jakiegoś składnika? prosze o pomoc
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 18:48   #29
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez kas!a
dziewczyny mam problem z tym jogurcikiem domowej roboty. Zmieszałam pół litra mleka i jogurt naturalny danone, włożyłam do słoja, przykryłam kołdrą. Grzeje sie już cztery godziny, chciałam zobaczyć co sie z tym dzieje, otworzyłam a tam czaść biała, na górze jakby taka warstwa wody dziwnego koloru a jak to wymieszałam łyżką to zobaczyłam że gęstość jest średnia i pływają tam takie grudki jakby. Co mam zrobić? Coś namieszałam, czy tak ma być? a może mam to włożyć pod grubszą kołdre, albo dodać jakiegoś składnika? prosze o pomoc
Nie wiem czy takie przykrycie kołdrą wystarczy. Może wstaw na trochę do piecyka lekko podgrzanego. Ja bym ten jogurcik na dłużej zostawiła bo chyba te 4 godzinki to jednak troszkę za mało. Zaznaczam, że nie robiłam jeszcze tego domowego jogurtu, więc mogę się mylić
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 18:57   #30
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Czy jogurty są zdrowe?

Ciężki wybór z tymi jogurtami
Osoboście uwielbiam Jogobellę.Zwłaszcza jabłko z cynamonem czy panna cotta
Kiedyś też słyszałam,że są najgorsze,ale nie wiem....mi smakują.
Danone znowu dodaje soję modyfikowaną genetycznie podobno...
ehhh..
wszystkie niby są zagęszczane nie dość,że żelatyną to właśnie soją-która akurat w takiej wersji nie jest zdrowa.
nie wiem-może mika-shiri wie cosik więcej na ten temat,bo często plotki są tylko plotkami

Jeśli chodzi o lighty,to są słodzone aspartamem-rakotwórczy
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-30 17:21:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.