Trądzik po 30_tce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 15:13   #1
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Smile

Trądzik po 30_tce?


Witam ,od lat zmagam się z trądzikiem ,niestety bez większych efektow .Może gdybym trafila na dobrego lekarza ,nie męczylabym się tyle lat,Jednak stało się inaczej ,po latach leczenia mnie ,moja dermatolog sie poddala ,stwierdzila że taka moja uroda >Czy któras z Was może ma ,lub miała ,podobny problem i mogłaby mi cos doradzić ,co mam dalej robić? Jestem na razie na etapie badań hormonalnych ,dostalam skierowanie od ginekologa ,bo sama o nie poprosilam .Zobaczymy jakie będą wyniki ,póki co nie mam pomysłu jak sobie pomóc .Nic już na mnie nie dziala ,przeciez nie jestem już nastolatka ,więc większość kosmetykow odpada .Proszę o rady ,pozdrawiam serdecznie
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:37   #2
ola241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Ja miałam podobnie, ale koleżanka jest po medycynie i jak tylko mnie zobaczyła spytała czy miałam wycinane migdały. Miałam, więc kazała mi iść do dentysty. Okazało się, że pod plombą miałam próchnicę i tak mi siało przez kilka lat. A ja wydałam mnóstwo pieniędzy na dermatologów, cudowne maści i kosmetyki. A po wizycie u dentysty natychmiast wszystko się zagoiło w ciągu 3 dni. Tylko blizny zostały. Więc radzę sprawdzić u laryngologa migdały (też podobno często sieją), i zęby. Pozdrawiam
ola241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 19:20   #3
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Dziekuję Olu 241,myslę że możesz mieć sporo racji ,a do dentysty chodzę regularnie, gdyż mam odwieczny problem z zębami ,mam strasznie slabe.
Do laryngologa muszę koniecznie sie wybrać ,może coś złego się dzieje z gardlem hmmm ,miewam dość często anginy , dlaczego lekarze o tym nie mówią?!
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 03:50   #4
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Badania hormonalne to dobry pomysł. Mnie też wysłał na nie ginekolog. Okazało się, że poziom androgenów mam baaaardzo przekroczony.
Przepisał hormony i jest o niebo lepiej ( w sumie genialnie).
Dermatologom nie zależy na wyleczeniu pacjentki - jedynie na zaleczeniu problemu, ale z nadzieją na szybki powrót i wydrenowanie z dalszych niebagatelnych sum.
Zwiedziłam wiele gabinetów i tzw. specjalistek od medycyny estetycznej.
Kasa to było jedyne co te panie interesowało - moja cera najmniej.

Dlatego przebadaj się wszechstronnie, znajdź przyczynę problemów, samo leczenie skutków donikąd nie prowadzi.
W kwestiach pielęgnacji zapraszam na forum biochemiczne, dobrze ustawiona pielęgnacja różni się zasadniczo od tej, którą proponują dermatolodzy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 17:49   #5
ola241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Częste anginy!!! To na pewno migdały. Pozdrawiam.
ola241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 18:30   #6
ola241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Ale hormony nie leczą trądziku. Po ich odstawieniu zazwyczaj trądzik powraca. To tylko chwilowe rozwiązanie. A poza tym Dziewczyny !!! Jeśli nie musicie, nie faszerujcie się hormonami. Wierzcie mi, leżałam w szpitalu onkologicznym z kobietami, które dorobiły się przez to wstrętnych nowotworów (chociaż zapewniano je, że te najnowsze hormony są bezpieczne) w ciągu kilkunastu! miesięcy od rozpoczęcia kuracji.
ola241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 18:59   #7
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Dziekuję za rady ,dziewczyny ,te badania to moja ostatnia nadzieja , w sumie to jeszcze dla zasady wybiorę się do laryngologa ,ale jeśli okaże się że wszystko u mnie ok ,to co ja wtedy zrobię? Musi byc jakaś przyczyna ,wolalabym aby byla jakaś realna i do wyleczenia .Jak ja wyglądam, kurcze noooo ,zmarszczki ,siwe włosy i .... Trądzik .Póki co ,czekam na wynik badań hormonalnych ,będą w piątek . Przez rok juz brałam Diane35 i pomogla na chwilę ,więc może faktycznie jest inny powód ? Ale jaki???Więc na razie ,trwam sobie w tym oczekiwaniu ,do "zobaczenia" i pozdrawiam cieplutko.
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 16:29   #8
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Trądzik po 30_tce?

czasami mi sie wydaje, ze nigdy sie tego problemu nie pozbede ... co juz jakos ta moja buzia wyglada... to nawet sie nie zdaze nacieszyc bo zaraz cos nowego sie pojawia ... nieustajaca walka z wiatrakami ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 17:40   #9
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez ola241
Ja miałam podobnie, ale koleżanka jest po medycynie i jak tylko mnie zobaczyła spytała czy miałam wycinane migdały. Miałam, więc kazała mi iść do dentysty. Okazało się, że pod plombą miałam próchnicę i tak mi siało przez kilka lat. A ja wydałam mnóstwo pieniędzy na dermatologów, cudowne maści i kosmetyki. A po wizycie u dentysty natychmiast wszystko się zagoiło w ciągu 3 dni. Tylko blizny zostały. Więc radzę sprawdzić u laryngologa migdały (też podobno często sieją), i zęby. Pozdrawiam
Wiesz co, możesz mieć rację (i Twoja koleżanka) - ostatno moja dermatolog popatrzyła na mnie z takim powątpiewaniem i zapytała, czy nie mam aby problemów z gardłem i z zębami...A ja mam jedno i drugie i do tego potworne gule na brodzie, które ciągle się wykluwają i bolą:-(((
Wniosek: zabieram się za zęby i gardło i liczę na to, że będzie lepiej, bo jeśli nie, to juz nie wiem, co pomoże.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:59   #10
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Trądzik po 30_tce?

O.Klimuszko polecał zioła do picia i do kąpieli:
ZIELE MARZANKI
ZIELE FIOłKA TRóJBARWNEGO
ZIELE DZIURAWCA
KORZEń MNISZKA LEKARSKIEGO
KORZEń łOPIANU
KORZEń ARCYDZIEGLA
KłąCZE PERZU
LIść BRZOZY
LIść SZAłWII
KWIAT NAGIETKA
KWIAT BZU CZARNEGO
po 50g. zaparzyć i pić 3 x dzienni po szklance przed posiłkiem
Do kąpieli OWOC JAłOWCA, PąCZKI SOSNY, KłąCZE TATARAKU, ZIELE SKRZYPU POLNEGO po 50g.
7 łyżek zalać 2litami wody, gotować 10 minut, odstawić pod przykryciem na 30 min. Przecedzić do gorącej wody w wannie i kąpać się min 15minut co drugi dzień.
jałowiec bardzo ładnie oczyszcza krew jak i skrzyp polny.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 22:17   #11
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Dziękuję Borman ,ziółek jeszcze nie stosowałam ,oprócz pokrzywy i bratka oczywiscie ,hmmm wyniki mam w normie ,zgłupłam zupełnie ,hehe ,szczerze mówiąc to liczyłam ,że mam pokićkane te hormony .Pozdrawiam

Desti --jak ja Cie rozumiem ,przytulam ,nie martw się ,jest nas więcej ,może założymy jakąś partie ,albo co?
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 14:38   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Indiaa, a napisz, jaką stosujesz pielęgnację, czym się ostatnio leczyłaś? Czy to trądzik pospolity, czy różowaty, moze kosmetyczny albo jakiś polekowy Czy skórę masz suchą, czy tłustą?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 16:22   #13
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Erato ,więc mój tradzik to chyba jest jakiś nietypowy ,możliwe że pospolity ,ropowiczy ,tak twierdzi bynajmniej moja lekarka .Leczylam się dośc intensywnie przez ostatnie 7 lat.Nie pamiętam wszystkich lekow jakie bralam ale było tego sporo ,w tym przez rok Diane 35 ,potem Roaccutan przez 4 miesiące .Niestety miałam złe wyniki i musialam odstawić .Sporadycznie antybiotyki ,ale żołądek nie pozwala na dłuższe leczenie .Na twarz stosowalam różności ,od Adonisa poprzez Acnosan ,Davercin,DalacinT,Zinery t ,Benzacne itp.Była poprawa po Roaccutanie ,owszem ale po odstawieniu moja skóra... oszalała ! Ostatnio brałam Amotaks ,byla dość znaczna poprawa ale po odstawieniu wszystko wróciło .Do mycia stosuję żele ,najczęściej L'oreal, uzywam kremu ,jest to Normaderm Vichy ,sporadycznie maseczki ,zazwyczaj glinka zielona .Staram się zdrowo odżywiać ,nie palę oczywiście ,moja skóra jest baaardzo tłusta .Maluję się ,owszem, ale tylko oczy ,czasem nakładam delikatny podkład AA .Dodam jeszcze ważną rzecz ,moja skóra dość szybko przestaje reagować pozytywnie na leczenie ,na maści ,kremy ,płyny .Mutuje się, czy co Jestem beznadziejnym przypadkiem chyba ,hahah .Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 19:04   #14
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Talking Dot.: Trądzik po 30_tce?

Niespełna miesiąc temu skończyłam 30 lat i też przez wiele lat zmagałam się z problemem trądzika. Też przeszłam przez ręce wielu lekarzy dermatologów, wypróbowałam chyba wszystkie możliwe kremy, maści, żele, mleczka, tabletki, itp. Aż kiedy trądzik przybrał formę grudko - krostkowo - ropną całkiem przypadkowo dostałam namiar na dermatologa we Wrocławiu. Nie będe oszukiwac, że wyleczyłam się w ciągu tygodnia czy miesiąca. Trochę to trwało. Ale efekty przeszły moje oczekiwania. Dziś nie ma śladu, że kiedykolwiek miałam trądzik, żadnych blizn czy trwałych uszkodzeń skóry. A dodam jeszcze, że trądzik w moim przypadku okazał się byc dziedzicznym (po tacie) i pani doktor ostrzegała mnie, że w przypadku takiej postaci trądzika tak naprawdę nigdy się nie wylęczę, bo zawsze będę go miec w genach. Jak na razie jednak mam spokój

Jeśli masz możliwośc pojechac na wizytę do Wrocławia, to chętnie podam ci dane tej lekarki.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 19:35   #15
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Izane ,dziekuję za Twój wpis ,do Wroclawia mam dość daleko ,niestety ,szkoda ,bo wiem że w dużym mieście jest większa szansa znalezienia dobrego lekarza ,w koncu większy wybor .Jak dla mnie ,byłoby super gdyby był z Katowic np ,mam dobry dojazd ,niestety nie jestem zmotoryzowana ,korzystam z publicznej komunikacji .Wiem że kiedys był dobry dermatolog w Katowicach, ale niestety już nie zyje .Kosmetyczka mi go polecała ,ale po prostu nie zdążyłam .Póki co ,wybieram się do innej lekarki ,zupełnie blisko mnie otworzyła się nowa przychodnia i na razie prywatnie przyjmuje kilku specjalistow ,wśród nich właśnie dermatolog .Zobaczymy ,co z tego wyniknie ,bo na razie czekam na przypływ gotówki . Dodam jeszcze że u mnie w rodzinie nie ma nikt problemow ze skorą , mama super cera ,mój tato też nie miał nigdy problemow.Więc to nie jest genetyczny problem .Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:22   #16
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Z aromterapii poleciłbym olejek drzewa herbacianego, lawendowy, petitgrain, cytrynowy, cedrowy, geraniowy, paczulowy.
popatrz na ten link http://shop.pollenaaroma.com/
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 21:29   #17
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Dzięki ,na razie jestem biedna jak mysz kościelna ,wszystko zawieszone ,spalił mi sie monitor ,jestem 8 setek w plecy buuuuu ,jestem uzalezniona od kompa ,niestety ...i od wizażu też hehe,dzięki za namiary, ale ja sie kompletnie nie znam na aromaterapii .Pozdrawiam
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 12:34   #18
milenna
Raczkowanie
 
Avatar milenna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 78
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Izane czy mi mogłabyś podać namiary na tego dermatologa we wrocku? Męczę się już z tym cholerstwem ponad 10 lat i nie mam już sił. Bardzo bym Cie prosiłą
milenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:28   #19
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Wklejam linka z opisem zelu,ktory kiedys stosowalam i mi bardzo pomogl.
W opisie tego zelu jest napisane,ze sie go powinno stosowac miejscowo lub punktowo.
Ja go uzywalam na cala twarz i wszystko bylo ok,zero podraznien,gladka skora.
Na skladnikach sie nie znam,ale nie sadze aby Tobie zaszkodzil.
Nawett zaluje,ze teraz nie mam do niego dostepu,ale jak przyjade do Pl ,to napewno go znowu kupie.

http://www.aptekarodzinna.pl/index.p...at=241&subkat=
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 18:30   #20
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Trądzik po 30_tce?

aha i sie nie przejmuj,ze to na rany,lub odlezyny.
On naprawde swietnie wplywa na skore.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 09:41   #21
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Frostis ,dziekuję ,na pewno zastosuję .o efektach oczywiście napiszę ,pozdrawiam
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 22:10   #22
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Witam
Ja tez zmagam sie z tradzikiem zaskornikowym i niestety jest to
ciagla walka z miernym skutkiem
Kiedys mialam tradzik w wieku dojrzewania i byl leczony tragicznymi
metodami.Np. r-rem siarki, ktory bardzo wysuszal buzie.
No i mam za swoje, blizenki i rozszerzone pory.
Niestety mam problemy z watroba i ja uwazam za przyczyne moich klopotow.
Ale walka trwa!!
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 09:39   #23
P0LLA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 52
Dot.: Trądzik po 30_tce?

witam was serdecznie...
tu kolejna zatradzona
roacutan pomogl mi na jakis czas, ale to nie jest kuracja ktora chcialabym powtorzyc.... Nie wiem juz co robic, a nie pogodze sie z tym nigdy ze moja cera od kilkunastu lat wyglada tak jak wyglada Obchodze sie z buzia jak z jajkiem, uzywam kosmetykow darphin, ktore jako jedyne dzialaja chociaz odrobine na jej stan, ale i tak przy kazdym stresie na buzi mam wysypisko smieci... A ze w pracy jestem notorycznie zestresowana to
P0LLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 09:57   #24
asiekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez P0LLA
witam was serdecznie...
tu kolejna zatradzona
roacutan pomogl mi na jakis czas, ale to nie jest kuracja ktora chcialabym powtorzyc.... Nie wiem juz co robic, a nie pogodze sie z tym nigdy ze moja cera od kilkunastu lat wyglada tak jak wyglada Obchodze sie z buzia jak z jajkiem, uzywam kosmetykow darphin, ktore jako jedyne dzialaja chociaz odrobine na jej stan, ale i tak przy kazdym stresie na buzi mam wysypisko smieci... A ze w pracy jestem notorycznie zestresowana to
dlaczego to nie jest kuracja ktora chciałabys powtorzyc? ja słyszałam ze moze to miec wpływ na ciąze i własnie dlatego moja kuzynka ktora ma okropne problemy z tradzikiem nie chce tego swinstwa brac chociaz ją namawiam mamy dermatologa w rodzinie i on twierdzi ze toacutan leczy tradzik w 98% bezpowrotnie jesli jest dobrze doprana dawka. Bardzo cie prosze o odp
asiekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:55   #25
P0LLA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 52
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Odpowiadam
To jest lek, ktory dziala strasznie wyniszczajaco na organizm.
Ja bylam wprawdzie pod opieka bardzo dobrej pani doktor, wiec co miesiac robilam wszystkie badania i bylo ok. Skora sie pieknie oczyscila i strasznie zachwalalam ten lek.... Ale... Ciaza to jedno, mimo tego co pisza w ulotce (nie powinno sie dpouscic do ciazy przez 3 miesiace po kuracji) moja pani doktor powiedziala, ze powinno sie uwazac przynajmniej przez kolejny rok... Dziecka na razie nie planuje (jestem jeszcze przed trzydziestka wiec troche nielegalnie tu jestem... No ale pomimo 4 lat do... jestescie mi blizsze niz nastolatki wiec mam nadzieje ze sie nie gniewacie )
Ale dla mnei najwazniejszy jest fakt, ze u mnie ta kuracja podzialala na 2 lata.... Moze mam tradzik nieuleczalny Ale nie pozwolilabym sobie na ryzyko jej powtorzenia, sprawdz wszystkie skutki uboczne stosowania tego specyfiku.... U mnie troche pogorszyl sie wzrok i po jakims czasie (juz po zakonczeniu) mialam straszna depresje.... Sama nie laczylam tego ze stosowaniem roacutanu, lekarz tak, gdy sie dowiedzial....
Wiec.... No nie wiem, mi sie wydaje ze nie bylo warto wydawac kilku tysiecy zlotych na te kuracje... Choc wtedy oczywiscie goraco wierzylam w to, ze juz nigdy nie bede miec pryszczy....
P0LLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 11:15   #26
anna42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 55
Dot.: Trądzik po 30_tce?

A nie próbowałaś pielęgnacji polecanej na biochemii? Czyli filtry na dzień i kwsy na noc. Przez kwasy rozumiem retinoidy (zorac, atrederm) oraz acne-derm. To sa bardzo skuteczne leki na trądzik. Ja od jakiegos czasu stosuję taką pielęgnację i generalnie mnie ona służy. Wcześniej może nie miałam takich problemów jak ty ale pomimo dojrzałego wieku męczyły mnie kroski, gule i zaskórniki raz mniej raz więcej. Nie twierdzę że teraz nie mam takich niespodzianek w ogóle ale jest o niebo lepiej. Spróbuj.
anna42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 11:34   #27
Diablica666
Przyczajenie
 
Avatar Diablica666
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez Indiaa
Dziekuję za rady ,dziewczyny ,te badania to moja ostatnia nadzieja , w sumie to jeszcze dla zasady wybiorę się do laryngologa ,ale jeśli okaże się że wszystko u mnie ok ,to co ja wtedy zrobię? Musi byc jakaś przyczyna ,wolalabym aby byla jakaś realna i do wyleczenia .Jak ja wyglądam, kurcze noooo ,zmarszczki ,siwe włosy i .... Trądzik .Póki co ,czekam na wynik badań hormonalnych ,będą w piątek . Przez rok juz brałam Diane35 i pomogla na chwilę ,więc może faktycznie jest inny powód ? Ale jaki???Więc na razie ,trwam sobie w tym oczekiwaniu ,do "zobaczenia" i pozdrawiam cieplutko.
Nasza twarz jest odzwierciedleniem tego co w środku. Jeżeli mamy braki w pożywieniu - a trudno ich nie mieć, skoro ziemia jest jałowa, pozbawiona mikroelementów i nawet super warzywa nie uzupełnią naszych braków w minerały, aminokwasy. Musimy stosować suplementy diety. Uważam, że dobre jest alveo, bo doprowadza nasze komórki do homeostazy, ale koniecznie trzeba jeszcze dostarczyć organizmowi omegi 3 - NNKT. Nasz organizm nie produkuje omegi - poczytajcie sobie o dziecie dr. Budwig, o oleju lnianym. Każda osoba, która zrobi sobie kurację z pasty dr. Budwig zobaczy poprawę zdrowia, a również włosów, paznokci i cery. Koniecznie trzeba oczyścić organizm z toksyn, uzupełnić braki, stosować zdrowe kosmetyki, które działaja medycznie i wszystko wróci do normy. Picie alveo doprowadza nasze hormony do właściwego poziomu i nawet ciężki trądzik ginie. Omega z pasty też robi cuda z naszym organizmem.

Diablica666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 20:12   #28
elizabethh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cześć
Ja mama 32 lata i też borykam się z tym problemem
Teraz kiedy znalazłam dobrego dermatologa, brakuje mi kasy na leczenie
Same badania kosztowały mnie 800 zł
Ale przynajniej wiem na czym stoję.Muszę troche odczekac i dalej będę się leczyć. Mój dermatolog powiedział,że w takim wieku to już nie jest trądzik tylko łojotokowe zapalenie skóry z powikłaniem bakteryjnym
U mnie powodem były lamblie, one wytwarzają takie toksyny,że mogą nawet zabić lub doprowadzić do choroby psychicznej
Ale mam już je wyleczone teraz trzeba podjąć dalsze kroki...
Pozdrawiam
elizabethh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 09:09   #29
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik po 30_tce?

ja radze zrobic niezbedne badania - hormonalne w odpowiednich dniach cyklu, hormony tarczycy, dokladna morfologie krwi, isc do laryngologa i sprawdzic stan gardla, migdalow, no i ginekolog to podstawa, ale dobry najlepiej ginekolog-endokrynolog. ja tez uwazam, ze jesli cera jest chora to na pewno cos sie dzieje w srodku .

Indiaa
z tego co przeczytalam co bralas, to sie troche wystraszylam .

aha, buzie nawilzaj, a nie natuszczaj. zrezygnuj z kosmetykow na spirytusie. no i moze zacznij stosowac cos z witamina A, np. izotrex, glico A, zorac, itd. pelno o tym jest na biochemii kosmetycznej.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 18:56   #30
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Witam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie i rady
Na razie jestem w otchlani rozpaczy ,to co mi się nawyrzucało, to chyba z kilku lat naraz .Może niepotrzebnie się opalalam ,nie wiem ,mam wrażenie że po tym się tak nasiliło.Teraz używam żel na rany ,polecony przez
Frostis .Na razie efektow nie ma ,nic się na mnie nie goi ostatnio .Niestety mam specyficzna pracę ,często jestem brudna i rękami dotykam twarzy ,wiem wiem -nie wolno ,ale czasem muszę .Pewnie dodatkowo rozsiewam paskudztwa .Na razie jestem kompletnie spłukana ,ale mam na oku nowego dermatologa .Oczywiście prywatnie ,więc muszę czekać na jakiś cudowny przypływ gotówki .Hormony tarczycy mam ok ,inne badania super ,morfologia super ,co do ginekologa ,to też by się przydało zmienić .Zacznę od laryngologa ,jest dobrym specjalistą z tego co wiem.
Co do jedzenia ,to naprawdę jem to co zwykle ,żadnych drastycznych diet ,zmian -,owoce ,warzywa jak najbardziej ,słodyczy malo ,kawa ,ot tyle .Pozcytalam o Alveo ,wygląda mi na cudowny specyfik .Kiedyś stosowalam Citrosept ,oczywiście bez efektow buuuu .Nic na mnie nie dziala .Na razie biegam do dentysty ,jak zrobię porządek w buzi ,to zacznę dalej szukać przyczyn.Kto wie ,co tam jeszcze we mnie siedzi ,pozdrawiam
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-28 08:35:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.