Drastyczna zmiana studiów - z Uniwersytetu na Politechnikę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-19, 13:18   #1
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962

Drastyczna zmiana studiów - z Uniwersytetu na Politechnikę


Hej obecnie jestem na IV roku prawa ale absolutnie mnie ono nie kręci. Idąc na studia byłam zachwycona, ale im dalej jestem tym mniej mnie to interesuje. Po głowie chodzi mi pójście na politechnikę - budownictwo, inżynieria środowiska, planowanie przestrzenne lub coś podobnego. Oczywiście najbardziej mi żal pięciu straconych lat na studia na uniwersytecie, ale postanowiłam prawo skończyć i pójść w stronę nadzoru budowlanego. Czy któraś z was robiła taki drastyczny zwrot w drugą stronę? Żałujecie?
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 16:36   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Drastyczna zmiana studiów - z Uniwersytetu na Politechnikę

O ile tylko Cię na to stać, to czemu nie. (W sensie finansowo, bo na dziennych na politechnice trochę trudno pracować). Jeśli chciałabyś zostać np. inspektorem nadzoru budowlanego to raz, że musisz skończyć budownictwo, a potem jeszcze zrobić uprawnienia. Przemyśl to tylko tym razem dokładnie i poczytaj, jak wygląda taka praca, żebyś znowu nie poszła pod wpływem impulsu i nie była zawiedziona. Mnie też się prawo wydaje ciekawe, ale za Boga nie widziałabym siebie jako adwokata lub sędziego.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 16:45   #3
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Drastyczna zmiana studiów - z Uniwersytetu na Politechnikę

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 22:54   #4
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Drastyczna zmiana studiów - z Uniwersytetu na Politechnikę

weź pod uwagę, że te trzy kierunki, które wymieniłaś, zupełnie nie są do siebie podobne a od studiów do pracy w nadzorze droga długa i wyboista. od samych studiów począwszy - przeglądałaś program na budownictwie albo IŚ? na pierwszym roku jest głównie matma i fizyka plus rysowanie. mechanika budowli, wytrzymałość, mechanika gruntów, wszystkie rodzaje konstrukcji, fizyka budowli i noce zarywane nad projektami. na IŚ projektujesz szambo na przykład. planowanie przestrzenne z tego wszystkiego jest najmniej techniczne - nie napiszę "najprostsze", bo ogarnięcie całej tej wiedzy z urbanistyki proste nie jest. po studiach praktyka projektowa i budowlana (minimum 2 lata przy obecnych przepisach), egzamin na uprawnienia i dopiero potem ewentualnie nadzór. i - uwaga - w budownictwie też masz cały czas styczność z prawem, w nadzorze zwłaszcza.
interesują cię w ogóle te kwestie, o których pisałam wyżej, czy wymyśliłaś tą politechnikę, bo tak zupełnie inna niż prawo?
ogółem praca w budowlance jest ciężka, odpowiedzialna i najczęściej niewspółmiernie płatna do zakresu obowiązków i odpowiedzialności.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-21 23:54:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.