Kosmetyki z witaminą C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-18, 14:26   #1
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538

Kosmetyki z witaminą C


Dziewczynki, zakładam nowy wątek, bo nie każda lubi i nie każda chce mieszać sobie serum, albo przynajmniej dla odmiany chce spróbować czegoś gotowego z wit. C. A jak wiemy, wit. C w kosmetyczce każdej szanującej się maniaczki biochemii zawsze jest

Może spiszemy nasze doświadczenia na temat tych produktów, o ich ph, stężeniach, no i znowu - co i dla jakiej skóry, co się sprawdziło, a co najlepiej omijać szerokim łukiem.

Ja osobiście nic nie wpiszę, bo póki co robię serum, ale chętnie skusiłabym się na coś fajnego ...
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:34   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Ja lubię "klasykę gatunku" chociaż wiem, że nie wszystkim odpowiada. Mówię tu o Active C albo Redermic, oba od LRP. NA zimę miałam wersje do cer suchych, obydwa kremy. Teraz kończe active C do suchej, a czeka juz tubka Redermika do mieszanej.

Kremy mają 5% wit C w postaci aktywnej, mają tez silikony, które niektórych uczulają bądź zapychają. Akurat ja takich przypadłości nie odnotowałąm. Wydaje mi sie, że ten silikon pomaga wchłaniać się avenkom.

Uzywam Active C/ Redermic od stycznia. Nie mam na twarzy ani jednego przebarwienia w tej chwili. NIC (puk, puk), a podatna jestem srrrrraszie - kazda krostka zostawia mi siny ślad na twarzy. Kocham te kremy.

Ach, skórę mam wrażliwą, powiedziałąbym, że wymagającą, mieszaną - latem w kierunku tłustej, zimą w kierunku suchej - czyli miks kompletny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:05   #3
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Wink Dot.: Kosmetyki z wit. C

To ja z kolei opisze krem z Body shopu na noc.
Oto sklad:
Cyclomethicone, Ascorbic Acid, Octyl Hydroxystearate, Polysilicone-11, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Bisabolol, Tocopherol.

Moze te silikony nie potrzebne,ale mi nie przeszkadzaja.
Krem zawiera 10% witaminy c i to sie czuje.
Redermic jest przy nim duzo lagodniejszy.
Krem nie zapycha,rozjasnia,nawilza .
Po dwoch miesiacach mocno wygladzil moje zmarszczki wargowo-nosowe(jedyne zmarszczki jakie mam).
Moze efekty bylyby jeszcze wieksze,ale krem mi sie skonczyl.Mialam go dwa miesiace,smarowalam sie grupa warstwa w kazda noc,pod oczy i na szyje.

Rozjasnia skore,plamki,ale mnie szczypal.
Cera sie robi wyrownana,ladna,promienna .
Polecam,jesli ktos ma dostep do body shopu.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:14   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez frostis
To ja z kolei opisze krem z Body shopu na noc.
Oto sklad:
Cyclomethicone, Ascorbic Acid, Octyl Hydroxystearate, Polysilicone-11, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Bisabolol, Tocopherol.

Moze te silikony nie potrzebne,ale mi nie przeszkadzaja.
Krem zawiera 10% witaminy c i to sie czuje.
Redermic jest przy nim duzo lagodniejszy.
Krem nie zapycha,rozjasnia,nawilza .
Po dwoch miesiacach mocno wygladzil moje zmarszczki wargowo-nosowe(jedyne zmarszczki jakie mam).
Moze efekty bylyby jeszcze wieksze,ale krem mi sie skonczyl.Mialam go dwa miesiace,smarowalam sie grupa warstwa w kazda noc,pod oczy i na szyje.

Rozjasnia skore,plamki,ale mnie szczypal.
Cera sie robi wyrownana,ladna,promienna .
Polecam,jesli ktos ma dostep do body shopu.
O, fajny kremik, ale w PL chyba nie do kupienia
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 18:24   #5
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez frostis
To ja z kolei opisze krem z Body shopu na noc.
Oto sklad:
Cyclomethicone, Ascorbic Acid, Octyl Hydroxystearate, Polysilicone-11, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Bisabolol, Tocopherol.

Moze te silikony nie potrzebne,ale mi nie przeszkadzaja.
Krem zawiera 10% witaminy c i to sie czuje.
Redermic jest przy nim duzo lagodniejszy.
Krem nie zapycha,rozjasnia,nawilza .
Po dwoch miesiacach mocno wygladzil moje zmarszczki wargowo-nosowe(jedyne zmarszczki jakie mam).
Moze efekty bylyby jeszcze wieksze,ale krem mi sie skonczyl.Mialam go dwa miesiace,smarowalam sie grupa warstwa w kazda noc,pod oczy i na szyje.

Rozjasnia skore,plamki,ale mnie szczypal.
Cera sie robi wyrownana,ladna,promienna .
Polecam,jesli ktos ma dostep do body shopu.
Tez mialam na niego chrapke bo juz o nim pisalas kiedys na innym forum chyba ale niestety silikony zapychaja mnie(chyba nie jestem pewna w 100% ale mialam podklad ostatnio z nimi i mnie wysypalo) i sie boje go sprobowac-ostatnio zamowilam sobie serum Orangedaily tez z 10% wit C-napisze o efektach jak pouzywam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 19:08   #6
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Kosmetyki z wit. C

a ja mam takie pytanko...
Czy jesli łykam codziennie witaminke c to krem czy serum z wit c jest konieczne? w koncu np taki capivit sun system ma poprawiać skórę i wiele osób zauwaza jego działanie
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 23:32   #7
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Konieczne, konieczne Takie łykane witaminki na pewno mają odziaływanie ogólne na organizm, więc i kondycja skóry się poprawia. Natomiast na płytsze warstwy skóry trzeba coś "bliżej" działającego.
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 23:56   #8
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Kosmetyki z wit. C

A czy sa kosmetyki, których z witamina c na twarzy nie mozna stosowac?
Jakie to? Np kwasy i wit c - to chyba niebardzo? Pytam sie Was madre dziewuszki, bo naprawde nie wiem
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 00:09   #9
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Uzywam Active C do cery suchej. Siegnelam tez po Redermic, ale nie moge go uzywac, bo mnie zapycha.

Krem The Body Shop z witamina C jest dostepny na Allegro . Nawet pytalam o cene, o ile sie nie myle 120 albo 150 zl.

W ktorejs z gazet wyczytalam o serum C-Genius Heleny Rubinstein - cena dosc wysoka, ciekawa jestem jak z dzialaniem...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 00:11   #10
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez frik frik
A czy sa kosmetyki, których z witamina c na twarzy nie mozna stosowac?
Jakie to? Np kwasy i wit c - to chyba niebardzo? Pytam sie Was madre dziewuszki, bo naprawde nie wiem
Nie laczymy witaminy C z kwasami BHA, stosujemy je osobno (np. na noc BHA, na dzien wit. C)
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 00:23   #11
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Kosmetyki z wit. C

chce tylko potwierdzic, ze ten krem na noc z Body Shopu jest po prostu genialny. cudenko.
wczesniej z wit C mialam Garnierowskie Stop'y
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 00:46   #12
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Używałam przez dlugi czas Reti C Vichy - baaardzo lubiłam, potem przez kilka lat Active C relacja - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=790 i ostatnio Redermica http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=105598 (wreszcie oceniłam)- po dwóch miesiącach stosowania coś zaczął mnie podrażniać, co przy Active c w zyciu mi się nie zdarzyło.
Na lato wolę jednak kręcić serum, bo krem i filtr i podkład to jednak za dużo dla mojej paszczy.
Lubię takie konsystencję jak Flavo C, ale coś mi on do końca nie pasuje. Poza tym, cały czas watpię w tę jego stabilność wit. c.

Nie lubię maziać się serum, w sensie: zero przyjemności stosowania, opakowanie brzydkie - z wiadomych względów, pięknego zapachu brak, konsystencja nijaka (HLB nie lubię ) - podoba mi sie tylko to, że nie czuć go i filtrów sie mieści ile trzeba. Ale nie lubię kręcić i nie będę tego ukrywać

Na szyję i dekolt najbardziej lubię Juvit z dodatkami. Tłuste toto, ale po chwili się pięknie wchłania i dzięki glicerynce nawilża - na popiersie najlepszy!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:40   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Nie laczymy witaminy C z kwasami BHA, stosujemy je osobno (np. na noc BHA, na dzien wit. C)
Wit C nie łączymy jeszcze z wycągami roślinnymi [np. z winogron], z metalami [np. z miedzią].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 10:06   #14
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 713
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez Sandija
Lubię takie konsystencję jak Flavo C, ale coś mi on do końca nie pasuje. Poza tym, cały czas watpię w tę jego stabilność wit. c.
Sandija cos w tym Flavo-C jednaK jest

W Piatek wieczorem mialam 15 minut aby sie spakowac i jechac na dzialke na caly weekend. Zapomnialam calej kosmetyczki, ale w torebce mialam nowa zakupiona buteleczke Flavo-C i mleczko Bioderma SPF 100 jakies probki Avene tonujacej 50+.

Caly weekendy uzywalam Flavo-C + Bioderma 100 i tak co ok 3 godziny, mylam buzie i nakladalam ponownie zestaw ( wiekszosc dnia siedzialam w basenie) Na noc tylko Flavo-C - lusterko w ciagu dnia tylko w samochodzie

Szoku doznalam w niedziele wieczorem jak dotarlam do domu i zobaczylam sie dokladnie w lustrze - buzia sie opalila, a skora wygladala tak jak po ok 3 miesiacach stosowania Active C i Redermica - po prostu sliczna! opalila sie na dziwny kolor, trudny do okreslenia - ale ladny

Flavo-C chyba jednak dziala - ale troche tlusty i piecze przez ok 5 minut po nalozeniu.

aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 10:14   #15
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Uzywam Active C do cery suchej. Siegnelam tez po Redermic, ale nie moge go uzywac, bo mnie zapycha.

Krem The Body Shop z witamina C jest dostepny na Allegro . Nawet pytalam o cene, o ile sie nie myle 120 albo 150 zl.

W ktorejs z gazet wyczytalam o serum C-Genius Heleny Rubinstein - cena dosc wysoka, ciekawa jestem jak z dzialaniem...
O tym serum HR gdzieś pozytywnie wypowiadała się pani Basia (trzebaby zajrzeć do artykułu o wit. C na stronie Wizażu)

Ja również opłakuję brak Reti C

Przerobiłam wszystkie Active C - i zdecydowanie miom faworytem jest Active C XL - reszta to lepiszcze

Redermic - hmmm....jak przerzuciłam się z avenowskich filtrów na LRP (alkoholowe jak wiadomo) to redermic w końcu zaczął się wchłaniać - przy avence nie wchłaniał się nic a nic, pozostawiając klejącą się warstwę na skórze

flavo c - nooo...całkiem, całkiem....tylko jakoś efektów nie widzę...czyli może coś ze stabilnoścą wit. C faktycznie jest namieszane
no i po drugie 60 zł za 15 ml prostego jak drut składu ....to lekkie przegięcie....można zrobić samemu - tym bardziej, że dostęp do składników jest....
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 10:18   #16
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski
Zapomnialam calej kosmetyczki, ale w torebce mialam nowa zakupiona buteleczke Flavo-C i mleczko Bioderma SPF 100 jakies probki Avene tonujacej 50+.
Aniołku, Ty takie rzeczy teraz w torebce nosisz?
Zupełnie jakbyś pranie mózgu u nas przeszła
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 10:29   #17
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 713
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez Noor
Aniołku, Ty takie rzeczy teraz w torebce nosisz?
Zupełnie jakbyś pranie mózgu u nas przeszła
Noor a przeszlam pranie mozgu, miedzy innymi Twoje posty . Nie znam sie na kosmetykach ( znam sie na komputerach ) ale zaufalam moim "guru" od kosmetykow

nie zaluje Zestaw obowiazkowy zawsze mam w torebce
(obok Pen-Drive, przejsciowek USB, dyskietka startowa do Win, linux Knoppix Live CD, mini myszka i bluetooth)


aniolek

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2006-06-19 o 10:50
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 10:36   #18
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez marianna
Ja również opłakuję brak Reti C
Reti C pod oczy widziałam w jednej z moich aptek
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 11:08   #19
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Kosmetyki z wit. C

taak pod oczy to jeszcze gdzie niegdzie się znajdzie - ale ten duży dzien lub noc to już nie...
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 17:21   #20
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez marianna
taak pod oczy to jeszcze gdzie niegdzie się znajdzie - ale ten duży dzien lub noc to już nie...
Reti C ma Apteka w Sieci. Wiem, że wątek stary, ale dla tych co poszukują tego kremu ta informacja może być cena.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 12:42   #21
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kosmetyki z wit. C

a czy któras stosowała krem na noc iwostin krem odżywczy z witaminami C+E bo dostalam ten kremik i nie wiem czy on ma wystarczajaca il wit c bo slyszalam ze to ze pisze ze jest wcale nie oznacza ze jest go w kremie wystarczajaco zeby zadziałał mam nadzieje ze nie zamieszałam
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 13:38   #22
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Dziewczyny a moze któraśz Was zna skład Reti C Vichy? Jestem ciekawa czy ma silikony tak jak LRP.
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 14:41   #23
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kosmetyki z wit. C

13ryjek, reti C juz chyba nie ma w sprzedazy?




Wczoraj (dzieki Basi ) uzylam na noc kremu The Body Shop z 10% witamina C. Oto moje spostrzezenia:

+ jest o wiele lzejszy niz Active C, ktory zaczyna powoli mnie wkurzac swoja kleistoscia (latem jest to naprawde uciazliwe i zaczynam niechetnie siegac po ten krem)

+ 10% bylo czuc! moja skora przyzwyczajona do 5% Active C, zaczela reagowac lekkim szczypaniem, ale bylo to leciutkie i trwalo jakies 5 minut tylko

+ ladnie sie wchlonal, czulam te wygladzajace silikony

+ rano buzia byla gladka, pory zwezone, drobne niespodzianki zagojone, cera jednolita, jasna

- obawiam sie, ze minusem moga byc silikony, ktore zapychaly mnie w Redermicu, ale moze silikon silikonowi nierowny - po nocy z TBS nie mialam zadnej niespodzianki, choc wiem, ze takie licho lubi wychodzic z czasem...

Ogolna ocena: bede testowac kolejne noce. Przeraza mnie troche cena na allegro, mysle wiec o wlasnorecznym kreceniu serum z wyzszym %
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 15:47   #24
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kosmetyki z wit. C

czasem można trafić na resztki w aptece (sprawdzajcie daty ważności) lub za granicą.
składy są w KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=136
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=607
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1304
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 20:59   #25
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Kosmetyki z wit. C

a od jakiego wieku mozna stosowac takie kremy z witamina c?
mam 21 i zastanawiam sie czy to juz odpowiednia pora? mam tylko lekkie bruzdy w lini od nosa do ust (mimiczna) i zastanawiam sie czy bylby to dobry sposbo na zapobieganie innym zmarszkom? aleczy od razu tak drastycznie? moze wystarczy zwykle nawilzanie i kwaski filterki?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 21:09   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Po przerobieniu jednej tubki Active C, który był miły, lecz nie zachwycający, oraz kilku próbek Redermica, który mnie odrzucił zdecydowanie swojąlepkością nieznośną oraz dziwnym zapachem, skusiłam się na ampułki z wiatminą C 12% firmy Medi Derma, nazywa się to C-Vit, kupiłam w bio-medzie, podaję link, bo nie wiem, gdzie jeszcze szukać opisu tego preparatu:
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=746
Ampułek jest 10, jedna wystarczała mi na dwa zastosowania na całą twarz, szyję i spory kawałek dekoltu KOnsystencja oleisto-klejąca, ale o dziwo dość dobrze się wchłania. Troszkę piecze, ale nie podrażniło mi skóry.
Efekt? Hmm.... Te ampułki mają być "terapią szokową", ale bynamniej szoku nie doznałam. Owszem, skóra troszkę rozjaśniona, mocno napięta, ale to było takie napięcie typu "o rany, mam za małą skórę" , dziwne uczucie. Ogólnie rzecz biorąc podobne efekty dostrzegam po domowym serum za kilka złotych i tych ampułek więcej nie kupię.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 22:29   #27
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Dziewczyny, Reti C Vichy ma apteka w sieci. Ten na noc i pod oczy. Nie ma silikonów wiec moze sie skusze. Po odstawieniu Redermica, który mnie zapchał okropnie kupiłam w The Body Shopie kapsułki z wit. C. No, maja sylikony (nie doczytałam w sklepie dwa razy je juz nałożyłam na poszcze i pod oczy. Przy rozprowadzeniu czuc sylikony ale zaraz wszystko wsiąka a skóra jest matowa. Pod oczy super ,nie uczula sa bardzo delikatne. Wydaje mi sie , ze pory sa domkniete ale moze to zasługa Effacleru K. Za jakis czas dam znac jak sie malenstwa sprawuja
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:57   #28
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Moje dalsze spostrzezenia odnosnie TBS z 10% wit. c:

- po drugim dniu aplikacji zaczal luszczyc mi sie nos!
- cera bardzo wygladzona, rozjasniona!
- niespodzianki zagojone w mig!
- widze, ze krem naprawde dziala...

Tylko szkoda mi przeplacac na allegro (echhh! czemu TBS nie ma w Polsce???). Zabieram sie za wlasnoreczne serum
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:56   #29
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki z wit. C

TBS jeszcze nie ma w Polsce i pewnie jesszcze dłuugo poczekamy... po tym opisie też mam ogromną ochotę na serum
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 20:58   #30
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Kosmetyki z wit. C

A co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item114582579_...a_allegro.html

http://www.allegro.pl/item114498691_...a_allegro.html

Mało się znam, więc pytam się czy warto w to zainwestować.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.