Prosze O Porade - Licze Na Wasza Pomoc - Urodziny Juz Niedługo! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 15:31   #1
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Wink

Prosze O Porade - Licze Na Wasza Pomoc - Urodziny Juz Niedługo!


Witam serdecznie!! sledze Wasze watki i zbieram przepisy teraz bede miała okazje moje urodziny .
wymysliłam sobie ze zorbie risotto , sałatki jedna z feta a druga z piersia z kurczaka tak po krótce pisze co chce zorbic , zamierzam równiez zrobic "domowa lemoniade" która wyczytałam ostanio oczywiscie w naszych watkach prazony słonecznik tzn z cukrem badz na ostro równiez znalazłam w watkach:P swojej roboty ciastka tylko nie wiem czy na taki upał jak teraz jest to pasuja ciastka z cynamonem? deser lody , galaretka z jakimis małymi niespodziankami mysle o anansie bananie badz truskawca..
a co jeszcze mozna podac w taki upał, ciasta jako takiego nie robie chociaz moze powinnam , moze z truskawkami? nie wiem co jeszcze wiec licze na wasza pomoc ! pozdrawiam serdecznie!!
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:56   #2
pumuckl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 24
Dot.: Prosze O Porade - Licze Na Wasza Pomoc - Urodziny Juz Niedługo!

Nie jestem za takim polaczeniem jak risotto i salatki. Bo i tu i tu masz wszystko "rozdrobnione". Nie ma czegos co mozna ugryzc.
Podaj np. jakas zimna zupe np. chlodnik z ogorka. Do tego nastepujacy talerz:
poukladaj dookola plastry gruszki z kompotu, naprzemiennie z plastrami avocado. Na to nieco cieniutkich platkow parmezanu i lekko podprazonych (koniecznie jeszcze goracych) orzeszkow piniowych. Polej to na koniec cieniutkim strumyczkiem pachnacej oliwy z oliwek.
Albo: wez rozne rodzaje lisci salaty. Na patelni skarmelizuj cukier z odrobina masla. W tym obtocz kawalki swiezej gruszki ze skora (bez gniazd nasiennych) To musi byc gorace! Na salate kladz gorace kawalki gruszki a na nie kawalki plesniowgo sera. Zanim podasz ser sie zacznie topic. Mozesz dac do tego ugotowane na twardo przepiorcze jajka.
Jesli masz pytania, to wroce tu jutro rano
pumuckl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 17:24   #3
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Prosze O Porade - Licze Na Wasza Pomoc - Urodziny Juz Niedługo!

Jeśli chcesz coś słodkiego a ciasto fakt w taki upał nie bardzo jak dla mnie.
Mam takie pomysły:
- u mojej kupelki ostanio były lody na imprezce, ale zeby nie było problemów (talerzyki, łyżeczki) podała je w wafelkach, mozna kupić w wiekszych sklepach
- na imprezce u mnie w ta sobote, chciałam cos na słodko i wymyslilam bardzo prosta rzecz - galaretka z zamrozonymi w środku truskawkami i z bita smietaną, proste do zrobienia, chłodne i swieze, bardzoooooo gosciom sie podobało
- mozna tez zrobić sałatkę owocową - pyszna sprawa
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:02   #4
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Wink Dot.: Prosze O Porade - Licze Na Wasza Pomoc - Urodziny Juz Niedługo!

DZIEKUJE ZA PORADY!
galaretka i lody to chyba najlepsze rozwiazanie w taki upał kazdy po całym i ciezkim zarazem dniu bedzie miał ochote na cos chłodnego.
jezeli macie jeszcze jakies pomysły to z gory dziekuje!!!
pozdrawiam ;*;* ,
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.