Zorac raz jeszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-19, 17:41   #1
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693

Kompendium wiedzy o Zoracu


Od piątku jestem kolejną pacjentką stosującą Zorac... niby przepisał mi ją lekarz i powiedział jak należy go używac... jednak ja chciałabym dopytać się was ( bo wiele osób napewno miało z nim doczynienia) o praktyczne wskazówki, ktore mogą mi sie przydac...

1. Jak czesto używac?
Lekarz zalecił codziennie, ale tu i ówdzie poczytałam i okazało się że codzienne stosowanie to nie jest jednak dobra rada. Osobiscie użyłam w piątek i w sobote, ale w niedziele już sobie odpuściłam, bo skóra zaczeła sie niemiłosiernie łuszczyc a co gorszę wystapiły czerwone piekące plamy,na kosciach policzkowych, wokoł nosa i ust, jak to wiec z tym w koncy jest? Myśle ze narazie sprobuje raz na 3-4 dni.. co myslicie i takim stosowaniu?

2. Filtr
Wiem ze musi być wysoki i fotostabilny, zapoatrymałm się juz w krem Vivhy spełniający wszelke wymogi jednak on nie nawilża skory, chciałabym więc stosowac jakis bogaty krem pod niego? czy nie beda się "gryzły" Czy nadal będzie on skuteczny?

3. Makijaż
Czy mogę się w czasie stosowania Zoracu malowac? i czy macie jakies podpowiedzi praktyczne jak to robic zeby zmniejszyc widoczność jego skutkow? Łuszcząca się skóra i czerwone plamy nie wyglądaja zbyt estetycznie...narazie probowałam normalnie.. filtr, troche podkładu i puder.. ale jeszcze gorzej to wtedy wygląda.. a tak bez makijazu całkowice to nie dosc ze po filtrze twarz się swieci to jeszcze te plamy jak po poparzaniu słonecznym

4. Pielęgnacja
Wiem ze mozna używac jedynie łagodnych kosmetyków, zadnych wysuszających a pileeng jedynie enzymatyczny i to również niezbyt często, ale czy to normalne że po nałożeniu na twarz " zwykłego" kremu który dotąd dobrze mi słuzył ( gdy leczyłam podrażnienia po lysanelu sprawdzał sie znakomicie) wywołuj niesamowite piecznie , ktore utrzymuje się dobre kilka minut, podobnie jest z maseczką nawilżającą. Myśle ze to to dlatego ze pod złuszczoną skóra jest delikatniejszy naskóre.. ale czy mimo tego używac go? bo probowałam kilka i zawsze jest tak samo

5 Stosowanie Zoracu
Czy po posmarowaniu twarzy na noc Zorackiem nakładać na niego jeszcze jakis inny krem ( chodzi mi o nawilżający) czy raczej nie?

6. i takie pytanie na koniec czy przez cały okres stosowania Zoracu będę sie łuszczyc i będe miala te plamy? czy to tylko taka początkowa reakcja?

Dzięki za wszelkie porady z waszej strony, napewno będą mi bardzo pomocne.. i jeśli macie jeszcze jakies wskazówki i rady.. jak Wy radziłyście sobie z problemami po Zoracowymi to będe z nie bardzo wdzięczna

Niki
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 17:59   #2
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Nikita, wejdź prosze na http://www.phpbbserver.com/phpbb/ind...biochemiaurody, tam to wszystko jest. poczytaj.
Bardzo Cię przepraszam tak się składa że znam odpowiedź na Twoje pytania, ale nie chce mi się któryś raz z rzędu o tym pisać.
Poza tym z pożytkiem dla Ciebie będzie jak poczytasz tamto forum.
Pozdrawiam
Piti
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:03   #3
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Dzięki bardzo
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:04   #4
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Nie, no nie mam serca taka być wstrętna, parę linków:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
No. To od tego zacznij sobie, a resztę poczytaj i tak - warto!!!
Aha, i nie zniechęcaj się, na początku trudno trochę to wszystko ogarnąć, ale WARTO.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:07   #5
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

byłam przygotowana na łuyszczenie sie skory.. ale nie na te koszmarne czerwone plamy.. i piecznie.... no i nie wiem jak to zorbic zeby choc troche zamaskowac.. przeciez jutrro trzebna isc do pracy
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:12   #6
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Nikitka, a jaki masz ten zorac 0,05? czy 0,1?
Ja plam nigdy nie miałam, ani po zoracu ani po retinie...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:21   #7
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

mam 0,1 a te plamy sa koszmarne, juz doczytałam ze lepiej zrezygnowac z podkładu... ale jakos nie wyobrażam sobie bo i z nim jeszcze są widoczne a co dopiero bez
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-20, 08:06   #8
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

to może rzadziej aplikuj ten zorac - ale takie plamy to najwyraźniej jakaś niepokojąca rakcja - podrażnienie???
Nie mogę nic pomóc - smam jestem jak nosorożec i nie miałam zadnych podrażnień po 0,1 zoracu. Za to po przerwie w retinoidach nie mogłam znieść zoracu w ogóle 0,05% też, a to łuszczenie mnie po prostu dobijało.
Wróciłam do retinu A i mogę normalnie funkcjonować.
Nikito, idź może do l;ekarza, żebyś sobie jakiejś biedy nie narobiła...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 19:08   #9
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

ech chyba to była za szybka panika.. ale naczytałam się o wszelkich kłopotach jakie moga byc i pewnie temu zareagowałam.. dzis jest zdecydowanie lepiej... skora mniej sie łuszczy a plamy sa zdecydowanie mniej widoczne... i juz nie piecze dzis sobie jeszcze odpuszczam.. ale jutro sprobuje znow zaaplikowac...
ale jest jeden pozytek z tego Zoracu.. napewno aplikuje 2ml blokera bo twarz mniej sie po nim łuszczy... więc często uzupełniam go i nakładam na twarz kilakrotnie w ciagu dnia

Dziekuje bardzo Pitipel za wszelkie podpowiedzi
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 00:22   #10
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

A ja podbijam wątek
Niestety, nie ma już dostępu do biochemii, a Zorac został, a wraz z nim problemy związane z jego używaniem. Czy któraś miła kobietka/kobietki odpowiedziałaby więc na w/w pytania? Z góry dzięki serdeczne za pomoc
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:01   #11
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Cytat:
Napisane przez moniga
A ja podbijam wątek
Niestety, nie ma już dostępu do biochemii, a Zorac został, a wraz z nim problemy związane z jego używaniem. Czy któraś miła kobietka/kobietki odpowiedziałaby więc na w/w pytania? Z góry dzięki serdeczne za pomoc
Na początku stosuj raz na tydzień, jak skóra przyzwyczai się zwiększamy częstotliwość. Także jesli masz cerę wrażliwą pod Zorac nakładaj inny krem o prostym składzie, np: Psychiogel.
Na dzień krem ze stabilnym, wysokim filtrem powyżej 40spf : Avene, LRP, Bioderma, Vichy w ilości 2,5 ml. na twarz i szyję.
Peelingu enzymatycznego używamy, aby pozbyć się odstających skórek.
Makijaż możesz wykonywać, tylko podkład musisz wklepywać bardzo delikatnie, aby nie rozetrzeć filtra. Poczytaj sobie wątek "Makijaż i filtry" lub "Do filtromaniaczek" i dowiesz się o wszytskich interakcjach filtrów z podkładami, pudrami itd.

Pozdr .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 13:20   #12
anaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 14
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Ojjj pamiętam to podrażnienie po Zoracu. Polecam krem AA Oceanic "Ocerin", są trzy podobne do siebie rodzaje, ja używałam chyba "do skóry łuszczącej się, z odczynem zapalnym". Krem dostępny w aptekach, cena ok 20 zł, pytaj o próbki, bo są dostępne (przynajmniej były kilka miesięcy temu). Ja na ten krem trafiłam całkiem przypadkiem, ale nic tak nie "robiło dobrze" mojej skórze jak on.

Pozdrawiam
anaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 22:45   #13
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Dzięki dziewczyny za wsparcie
Stosuje Zorac już 2 tydzień, a od około 7 dni zaczęło się łuszczenie. Kiedy ono minie? I czy w ogóle minie? Czy będę tak linieć przez cały czas trwania kuracji?
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 13:24   #14
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Cytat:
Napisane przez moniga
Stosuje Zorac już 2 tydzień, a od około 7 dni zaczęło się łuszczenie. Kiedy ono minie? I czy w ogóle minie? Czy będę tak linieć przez cały czas trwania kuracji?
Łuszczenie się jest sprawą indywidualną. Jedni łuszczą się dwa tygodnie, inni miesiąc ,a jeszcze inni pół roku. Więc trzeba uzbroić sie w cierpliwość. Najważniejszsza sprawa to nie przesadzać, ponieważ wiele osób zbyt często reaplikuje na skórę retinoidy i doprowadza do tak silnego podrażnienia skóry, że nawet nie mogą umyć twarzy. Lepiej wolniej i z mniejszymi negatywnymi skutkami dla skóry .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 15:37   #15
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Question Zorac raz jeszcze

Mam do was dziewczyny pytanie... używam Zorac i jest to juz moja druga kuracja tym specyfikiem ale dopiero teraz zaczęłam się w pewnej kwestii zastanawiać czy dobrze robię, a mianowicie chodzi mi o schodzącą skóre.. wiadomo po Zoracu łuszcze się niemiłosiernie, stosuje na to peelingi enzymatyczne ale również obrywam delikatnie te odstające skórki , i własnie w tym problem, czy tak można? czy mogę je obrywać czyraczej zostawiac aż samoistnie się złuszczą... nie chciałabym sobie narobić jakis niespodzianek na twarzy przez złe postępowanie.... czekam na odpowiedż
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:18   #16
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Zorac raz jeszcze

Lepiej na siłę ich nie odrywaj. Porobią Ci się ranki i strupki. Niestety, trzeba przeboleć okres linienia, a później juz będzie pięknie
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:29   #17
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zorac raz jeszcze

Nie powinnas odrywac sama skorek. Mialam robiony gleboki peeling i absolutny zakaz odrywania wiszacej skory (a luszczylam sie jak... waz? ) Pod spodem narasta nowy delikatny naskorek i mozesz go uszkodzic w ten sposob. Stosuj regularnie peelingi enzymatyczne. Moze pomoc takze posmarowanie takich luszczacych miejsc jakims delikatnym natluszczajacym kremem - mi Wizazanki polecaly Atoderm Biodermy - tlusty krem pozwoli szybciej odejsc luszczacej sie skorze. Mysle, ze dobrym rozwazaniem bedzie tez wklepywanie np. Dermalibour A-derma albo Cicalfate Avene.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:13   #18
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

moniga... no własnie z tym będzie pięknie to tak kiepsko... chyba ze trzeba długo czekać... czekałam trzy miesiące i ciągle obłaziłam... no i w koncu nie wytrzymyałam i przestalam stosować... teraz jestem w trakcie drugiej próby i mam nadzieje ze zdołam przetrzymać do tych "pięknych" czasów...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 21:27   #19
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

Może za czesto stosujesz Zorac? I czym myjesz twarz?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 22:02   #20
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

Stosuje Zorac co 3,4 dni, a twarz myje żelem z serii Calma HCL ziaji, albo Nivea hydrobalans do cery suchej
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 00:09   #21
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

Hmmm, to nie wiem czemu sie tak mocno łuszczysz Ale przeczekaj, efekty beda na pewno
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 13:45   #22
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Zorac raz jeszcze

Nikita, a może Ty jesteś po prostu uczulona? Ja też reaguję mega złuszczeniem i podrażnieniem na Effaklar, który większości słuzy. Niestety i tak bywa
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 18:56   #23
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

hm.. taka odpowiedź mi ie przyszła do głowy.. bo podrażenienie oczywiscie na początku było... ale po jakimś czasie ustępuje a pózniej jest tylko złuszczanie i złuszczanie...

a te skórki to się swietnie odrywa choc teraz juz wiem ze nie wolno
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 08:01   #24
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Podnoszę wątek Nikity.
Wchodzę w to, kto jeszcze?
Dziś odbieram swoją tubkę 0,5 (w pobliskich aptekach tylko na zamówienie) i na receptę oczywiście.

Ogromnie boję się podrażnienia, ale czytam wszędzie, że najprawdopodbniej się bez niego nie obejdzie - trzeba przetrwać.
W czerwieni mi nie do twarzy, zobaczymy.
W każdym razie całkowita asceza kosmetyczna, tylko coś do nawilżania i filtry.
Czytam, że nawet z wit C trzeba początkowo uważać.

Zoracowiczki jeszcze jakieś rady, wskazówki?

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-08-28 o 08:57
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:11   #25
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Kate na początku, dla bezpieczeństwa, trzeba odstawić wszelkie drażniące kosmetyki (m. in. kwasy, wit. C), później można je pojedynczo włączać do pielęgnacji.
Po 3 – 4 dniach od aplikacji może wystąpić złuszczenie, ale nie musi
Najważniejsze to przed aplikacją, ale po demakijażu, trzeba odczekać ok. 30 min. I dopiero nakładamy zorac jak najcieńszą warstwą.

Przy cerze bardzo wrażliwej przed nałożeniem retinoidu można nałożyć krem nawilżający. Zorac będzie wówczas działał słabiej i mniej drażniąco.
Jeśli po nałożeniu i wchłonięciu zoracu czujesz suchość, czy ściągnięcie skóry to można dodatkowo nałożyć krem nawilżający.

I najważniejsze preparaty z filtrami z wysokim PPD.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:21   #26
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Contax
Kate na początku, dla bezpieczeństwa, trzeba odstawić wszelkie drażniące kosmetyki (m. in. kwasy, wit. C), później można je pojedynczo włączać do pielęgnacji.
Po 3 – 4 dniach od aplikacji może wystąpić złuszczenie, ale nie musi
Najważniejsze to przed aplikacją, ale po demakijażu, trzeba odczekać ok. 30 min. I dopiero nakładamy zorac jak najcieńszą warstwą.

Przy cerze bardzo wrażliwej przed nałożeniem retinoidu można nałożyć krem nawilżający. Zorac będzie wówczas działał słabiej i mniej drażniąco.
Jeśli po nałożeniu i wchłonięciu zoracu czujesz suchość, czy ściągnięcie skóry to można dodatkowo nałożyć krem nawilżający.

I najważniejsze preparaty z filtrami z wysokim PPD.
Dziękuję bardzo Contax ,
jeśli mnie podrażni tak jak przypuszczam, to niestety LRP nie dam rady położyć, zostają kulejące jeśli idzie o PPD Avenki - ochrona słabsza, ale dobre działanie łagodzące i nawilżające.

Odstawiam wit C na początek, effeclary, glinki, aspirynki.

Czy z czasem, jeśli sytuacja jakoś się unormuje (miejmy nadzieję) jest szansa na włączenie effeclaru przy używaniu zoracu 2 razy w tygodniu?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:35   #27
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kate30
Czy z czasem, jeśli sytuacja jakoś się unormuje (miejmy nadzieję) jest szansa na włączenie effeclaru przy używaniu zoracu 2 razy w tygodniu?
Pewnie, tylko musisz obserwować skórę jak reaguje na retinoidy i trzeba na to trochę czasu
Jednak na początku stosuj zorac tylko raz w tygodniu, jak wszystko będzie OK to możesz go zacząc używać 2 x w tygodniu, i tu jak będzie OK to wówczas będziesz mogła włączyć Effeclar.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:39   #28
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Contax
Pewnie, tylko musisz obserwować skórę jak reaguje na retinoidy i trzeba na to trochę czasu
Jednak na początku stosuj zorac tylko raz w tygodniu, jak wszystko będzie OK to możesz go zacząc używać 2 x w tygodniu, i tu jak będzie OK to wówczas będziesz mogła włączyć Effeclar.
Raz w tygodniu, a pozostałe noce z prostym nawilżaczem jak rozumiem.
Żadne olejki Hauschkowe nie wchodzą w grę?

Szkoda byłoby mi się na stałe rozstać z effeclarem, bardzo go lubię.

Zapytam jeszcze o oczyszczanie. Że łagodny żel to wiem, mam calmę i żel micelarny rosaliac.
Micele chyba też mogą być, choć zastanawiam się nad biodermą sebium, czy nie będzie zbyt drażniący?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:50   #29
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kate30
Raz w tygodniu, a pozostałe noce z prostym nawilżaczem jak rozumiem.


Olejek Hauschki, Bioderma Sebium => wszystko zależy od tego w jakim stanie będzie skóra, jak nie będzie jakiegoś strasznego podrażnienia z mocnym łuszczeniem to tak

Łagodne żele jak najbardziej. Z ciekawostek mnie żel calma ziaji po pewnym czasie podrażnił twarz.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:54   #30
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Contax



Łagodne żele jak najbardziej. Z ciekawostek mnie żel calma ziaji po pewnym czasie podrażnił twarz.
Wiem, wiem, czytałam gdzieś twoją opinię o nim. Ja zużyłam już dobrych kilka flaszek - może z 7? Na razie mi odpowiada.

Na półce mam też nowy żelik pod prysznic Topialyse SVR. Zawszeć to 500ml.
Kiedyś używałam na twarz, ale mam mgliste wspomnienia.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.