Podkłady i pudry a cera problemowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-07, 19:52   #1
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI

Podkłady i pudry a cera problemowa


teraz w zimie częsciej stosuje podklad, jednak normalnie nakladam go bardzo rzadko, raczej staram sie go unikać. Tkwi we mnie jakies wewnetrzne przekonanie, ze codzienne jego nakldanie jest szkodliwe (że niby skóra nie oddycha, ze zatyka pory itp) - czy to prawda? czy może codzienne nakladnie podkladów, pudrów itp. jest obojętne dla skóry?Czy lzejsze i zdrowsze jest może samo nakładnie pudrów w kamieniu, sypkich (te z kolei podobno wysuszają)? Jak to własciwie jest? Powinnam sie obawiać tych kosmetyków czy nie?
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 21:07   #2
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

Owszem - podkład i puder szkodzą skórze. I dlatego lepiej ich nie używać.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 21:21   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

dziewczyna napisał(a):
> Owszem - podkład i puder szkodzą skórze. I dlatego lepiej ich nie używać.



to z ksiązki o sredniowieczu?
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 22:08   #4
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

chyba z renesansu - wtedy produkowano kosmetyki z tlenków rtęci - od których zęby wypadały
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 23:04   #5
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

Nie są szkodliwe. Nawet przeciwnie, zawierają witaminy, filtry, czasami wyciągi ziołowe i przy takiej pogodzie zimowej (i każdej innej) na pewno dobrze jest ich używać. Pielęgnują skórę, chronią i upiększają (w stosownych ilościach, to oczywiste
Przekonanie, że szkodzą jest naprawdę wzięte z książki o średniowieczu...
Takie jest przynajmniej moje zdanie, z mojego długiego dość doświadczenia wynika, że właśnie nie używając ich moja cera ma się o wiele gorzej! Zwłaszcza przy takiej pogodzie... brrr.

Pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 23:47   #6
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

dziewczyna napisał(a):
> Owszem - podkład i puder szkodzą skórze. I dlatego lepiej ich nie używać.

Możesz uzasadnić swoją wypowiedź i ewentualnie podać źródła, z których będziesz czerpała informacje, podając argumenty na popracie postawionej przez siebie tezy?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 10:24   #7
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

Do Anastii:
Zwłaszcza w mieście lepiej używać niż nie. Wychodząc na ulicę narażasz się na spaliny, kurz i w ogóle zanieczyszczenie powietrza, które nie tylko wdycha się do płuc, skóra też je "wdycha". Jak się ją osłoni takim "filtrem" z kosmetyków, to tylko wyjdzie na zdrowie. Poza tym nowoczesne kosmetyki poza upiększaniem pielęgnują, niektóre leczą skórę. Szkodliwe może być wieczorne nie zmywanie kosmetyków, ale na pewno nie ich właściwe stosowanie!!!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-08, 21:14   #8
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

Nie jest to z żadnej książki o średniowieczu czy z innej epoki. Po prostu widzę owe dobroczynne działanie pudrów i podkładów na dziewczynach. Niektóre mają tak zniszczoną cerę, że wyglądają przynajmniej na 50 a nie na 20 lat. Może i faktycznie źle stosują, ale mam jakoś nie najlepsze zdanie o tych produktach.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 21:49   #9
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

Basiu, ja pytam całkiem poważnie, bo jestem w tej kwestii laikiem: co to znaczy właściwe używanie? Czy wystarczy jeśli po nałożeniu kremu przypudruję buzię, czy konieczny jest podkład? Mam w domu puder Lentheric, do tej pory dobrze się spisywał, tzn. nie wysuszał mi skóry (mam bardzo wrażliwą). Mam opory przed stosowaniem pudru, ale czuję, że krem już nie wystarcza na taki wiatr i temperaturę. Mama mnie namawia na pudrowanie twarzy, a ja... nie wiem, co robić.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 23:16   #10
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

A skąd wiesz że to od pudru i podkładu? Może przecierają skórę alkoholem, może palą papierosy, zazywają jakieś leki, przebywają w zanieczyszczonych pomieszczeniach, może uzywaja nieodpowiednich kremów, stosują szkodliwą dietę, mają defekty genetyczne, po prostu mają taki rodzaj cery, cierpia na jakieś (być może nie zdiagnozowane i niegroźne choroby...? Skąd ta pewność że to od pudru i podkładu?
Jak na razie mnie w ogóle nie przekonałaś. Nie podałaś żadnego argumentu na poparcie swojej tezy. Chyba, że jesteś lekarzem, badaczem z olbrzymim doświadczeniem i swoje obserwacje poczyniłaś znając wszystkie sytuacje towarzyszące, robiąc badania na wyselekcjonowanej grupie kobiet, możesz wykluczyć wszelkie negatywne oddziaływania innych substancji na skórę tych osób itd (tid = wszystkie obwarowania, jakie konieczne są, aby opracować prawdziwe wyniki badań).
Ech, wystaczyło napisać cos w stylu "moim zdaniem te kosmetyki szkodzą" a nie 'Owszem - podkład i puder szkodzą skórze. I dlatego lepiej ich nie używać. ' - to brzmi jak 'Słowacki wielkim poetą był' ... (albo ' ziemia jest płaska' )
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 08:05   #11
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: podkłady, pudry - szkodliwe czy nie?

Kid, podstawą w Twoim przypadku jest właściwa pielęgnacja przy wrażliwej skórze, delikatne, niepodrażniające kosmetyki do mycia i kremy, jakie to Ci nie doradzę, na pewno jakiś zimowy ochronny. (to najlepiej na KW poczytać). Przy wrażliwej buzi (zresztą przy każdej innej też) zimą to podstawa. Podkład dodatkowo chroni przed zimnem. Ja od lat używam pudru Lentheric, krzywdy mi nie zrobił. Podkładu używam tylko zimą. Latem wolę kremy tonujące, takie nawilżające które dają lekki kolorek, dla wyrównania, na to tylko puder. Którejś zimy miałam troche syfków, po kilku tygodniach używania podkładu Max Factor Lasting Performance znikły wszystkie!!! A od kosmetyków od trądziku nie chciały. A co do niszczenia cery od kosmetyków...znam kilka osób które nie zmywają wieczorem makijażu (!!!), dopiero rano i nowy robią...albo trą zwykłym mydłem i wodą... a nowoczesne kosmetyki trwałe są...Nic więc dziwnego że się cera niszczy. Drugą rzeczą, którą znam też z własnego doświadczenia (chodzi o tzw. tapetę), jak wstajesz rano zimą do pracy, czy szkoły, to najczęściej jest jeszcze ciemno. Robisz więc makijaż w łazience przy sztucznym świetle. Wygląda super, dopóki słońce nie wstanie. Buzia w makijażu inaczej wygląda przy sztucznym, inaczej przy naturalnym oświetleniu. Nieraz się zaskoczyłam: Jak ja wyglądam!? Co mam na twarzy!?? Ale lata praktyki robią swoje. Umiem już się umalować w łazience, tak żeby na dworze wyglądać dobrze. Zasadą jest jednak robić makijaż w takim oświetleniu, w jakim go się będzie nosić.
Co do samego pudru na krem. Raczej tak bardzo zimą nie chroni, chociaż zawsze trochę, bardziej matuje, nie wszyscy lubią się świecić, ale trzeba uważać z nakładaniem na krem. Zimowe są raczej tłuste, ale może nie wszystkie, więc trzeba odczekać,aż krem się wchłonie całkowicie, albo delikatnie zebrać nadmiar kremu z twarzy chusteczką (dotykając miejsce po miejscu, nie pocierając), a dopiero potem przypudrować delikatnie, raczej pędzlem niż puszkiem. Na niewchłoniętym kremie nawet najlepszy puder może brzydko wyglądać. Uff, ale mi wypracowanie wyszło.
Pozdrowionka!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 23:02   #12
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Podkład do cery problemowej

Dziewczyny, analizowałyście może kiedyś składy podkładów? Przyznam, że w dopiero raczkuję jeśli chodzi o składy, dlatego pomyślałam sobie, że może mogłybyście podzielić się ze mną jakimiś spostrzeżeniami. Czy w ogóle istnieje jakiś podkład o stosunkowo przyjaznym cerze składzie? Czy lepiej w ogóle sobie podarować nakładanie tego typu mazideł na twarz? Do tej pory raczej nie nakładałam podkładu, ale ostatnio jakoś naszła mnie ochota. Mam cerę skłonną do podrażnień, naczynkową, trochę suchą. Pomożecie?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:53   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Podkłady.

Cóż, podkłady to zapewne nie jest to, co skóra najbardziej na świecie lubi Ale z drugiej strony nic tak nie poprawia humoru, jak błyskawiczny makijaż
Staram się unikać podkładów, które zawierają składniki znane z zapychania, czyli parafiny, isopropyle, myristiany itp. No i unikam talku, ale to ze względu na filtr, a Ty chyba używasz Avene, prawda?
Wiele dziewczyn twierdzi, że ma lepszą cerę, gdy nie używa podkładów. Ja się raczej trudno obchodzę bez podkładów, ale przy dobrze dobranej pielęgnacji nie robią mi krzywdy
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:19   #14
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkłady.

Joey, w ogóle na lato staram się rezygnować z podkładów, bo cera w ciepły dzień po prostu może sobie spokojnie odpocząć (zafiltrowana, oczywiście).
Ale z tego, co widzę, to np. całkiem grzeczny jest podkład Pure Makeup Maybelline. Nie ma typowych zapychaczy, ale jest zaznaczone, że "may contain" m.in. iron oxides, mica. Ale jeśli stosujesz Avenkę, to i tak Ci ryba.
W moim przypadku świetnie jako podkład na filtr sprawdza się mineralna 50-tka tonująca SVR.

I tu masz jeszcze cuś

http://www.zerozits.com/SafeCosmetics/Foundation.htm
to z wątku o zapychaczach
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:25   #15
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Smile Dot.: Podkłady.

Ogolnie nie potrzebuje podkladow ale...kiedy zalezy mi na jednolitym i wyrownanym kolorycie cery to siegam.
Przy mojej wrazliwej i sklonnej do podraznien cerze(mieszana w kierunku suchej oraz sklonnosci do naczynek,ktore ukazaly sie po kwasach)najlepiej wspominam kontakt z :

Rimmel Recover(uwielbiam rozswietlacze)
Max Factor Lasting Performance
Vichy Dermablend(ktory bedzie idealny na zime)
L'oreal Ideal Balance w sztyfcie
IsaDora Hydralight
LRP optycznie wygladzajacy dla suchej skory

a teraz zachwycam sie kremem z filtrem SVR 50,ktory ma piekny kolor jasnego bezu-idealny dla mojej karnacji i chociaz nie stosuje go codziennie tylko w zaleznosci od okolicznosci to wiem,ze zostanie ze mna na dluzej.

Staram sie zwracac uwage na sklad;
jezeli jest kwas stearynowy (Stearic Acid) w pierwszych pozycjach skladu to na pewno bedzie dzialac komodogennie

Chlorek sodu (Sodium Chloride) zageszcza podklad ale jezeli bedzie na poczatku to moze dodatkowo wysuszac skore

Najlepiej jezeli podklad nie zawiera alkoholu ,mala ilosc nie zrobi krzywdy ale w duzych dawkach bedzie podrazniac i wysuszac

Najczesciej stosowane skladniki nawilzajace i odzywcze na ktore warto zwrocic uwage to:

Sodium hyaluronate(hialuronian sodu.sol sodowa kwasu hialuronowego)nawilza,wia ze wode w naskoru,nie dziala komodogennie
Urea(mocznik0nawilza i pobudza procesy enzymatyczne,stosowany w wyzszych stezeniach odpowiada za proces zluszczania
Allntoin(alantoina)dziala lagodzaco,delikatnie natluszcza
Serine(seryna)aminokwas o dzialaniu silnie nawilzajacym
Panthenol(pantenol i prowitamina B5)
Tocoferol i tocoferol acetate (vit.E i octan vit.E)substancje chemiczne o podobnym przeciwrodnikowym dzialaniu

To tak na szybko
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 03:06   #16
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Podkłady.

Kiedys nie moglam obejsc sie bez podkladu, bo to niestety uzaleznia. Odkad stosuje kombinacje filtr+skrobia+puder i korektor punktowo buzia ma o wiele zdrowszy wyglad. Czasami (ale rzadko, teraz w upaly w ogole) zdarza mi sie siegnac po podklad na nocne wyjscie.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:06   #17
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Podkłady.

Dziękuję za odpowiedzi, wszystkie wskazówki są bardzo dla mnie pomocne. Teraz idę do KWC przyjrzeć się wspomnianym przez Was podkładom.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:53   #18
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Podkłady.

O, i ja skorzystałam przy okazji

Od dziś używam Avenki 50+ i muszę ją czymś przypudrowa, cho nie nawidzę żadnych pudrów. Do tej pory używałam tylko tonujących kremów.

Zapisałam sobie nazwy, które podała Hexxana i lecę do sklepu przyjżec im się z bliska może akurat trafię coś ciekawego dla siebie
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 20:03   #19
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Podkłady.

witam
podbijam watek

moze wiecie cos wiecej na temat podkladow bez zapychaczy?
interesuja mnie takze opinie na temat podkladow mineralnych (niestety na KWC widnieje tylko 1 opinia).

bede wdzieczna za jakiekolwiek inf

pozdrawiam
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-19, 20:54   #20
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Podkłady.

Dziewczyny, tez zastanawiam sie nad podkladem (niestety, zorac dal popalic mojej buzi, a po pryszczach zostaly brzydkie slady) i co myslicie o Lasting Performance Make-Up ? Chyba nie powinien zapychac?

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 21:03   #21
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Podkłady.

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam
podbijam watek

moze wiecie cos wiecej na temat podkladow bez zapychaczy?
interesuja mnie takze opinie na temat podkladow mineralnych (niestety na KWC widnieje tylko 1 opinia).

bede wdzieczna za jakiekolwiek inf

pozdrawiam
Przede wszystkim musisz wiedziec co Ciebie potencjalnie zapycha poniewaz wiele razy ten temat juz byl walkowany ze kazda cera inaczej reaguje.

Cytat:
Napisane przez agniecha17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tez zastanawiam sie nad podkladem (niestety, zorac dal popalic mojej buzi, a po pryszczach zostaly brzydkie slady) i co myslicie o Lasting Performance Make-Up ? Chyba nie powinien zapychac?

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]
LP MF moze zapychac ale nie musi-nie ma tutaj wytycznych,tymbardziej ze to indywidualna sprawa,nie ma czegos takiego-jak kosmetyk,ktory potencjalnie nikomu nie wyrzadzi krzywdy,albo znasz swoja cere i jej wymagania do czego dochodzi sie metoda prob i bledow lub masz cere,ktora nie jest az tak wymagajaca pod tym katem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 21:05   #22
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Podkłady.

zuzaankaaa w zalozonym przez siebie watku mozesz troche poczytac opinii na temat podkladow mineralnych - sama stala sie ich fanka Oto link:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=155504 Wpisz tez w wyszukiwarke RHEA, ukaza Ci sie wsyzstkie wypowiedzi na tematych tych naturalnych kosmetykow


agniecho17 w podkladzie widze same siliony - jesli Cie nie zapychaja, to bedzie to dobry podklad. Widze tez glikol propylenowy, nie dla wszystkich cer przyjazny... Zapychanie to jednak rzecz indywidualna. Musisz sama wyprobowac. Generalnie ciezko jest znalezc podklad (zwlaszcza w fludzie) bez potencjalnych zapychaczy.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 21:10   #23
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Podkłady.

Dzieki Ivvonko , wlasciwie nie wiem czy silikony mnie zapychaja (jeszcze), wiec chyba czas sprawdzic, ale chyba nie jest taki straszny, prawda?
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 21:37   #24
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Podkłady.

Tak jak napisala Hexxanka, wszystko zalezy od cery, naprawde. Musisz sama sprawdzic, ryzyk-fizyk.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 00:28   #25
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Podkłady.

dziekuje za cenne rady

nie znam sie tak dobrze na skladach jedynie orientuje sie i wiem ze wiekszosc sklepowych kremow mnie zapycha (erisy, nivee, loreale, itd.). obecnie stosuje minimalna pielegnacje - mydelko, tonik, oliwka, puder hauschka i cera ulegla wielkiej poprawie. stad moje pyt jak oceniacie podklady rhea - jakie jest wasze zdanie - czy warto w nie zainwestowac bo prawdopodobienstwo zapchania jest mniejsze niz w przypadku drogeryjnych kolorowek?? czy nie ma przeciwskazan do ich stosowania??
pozdrawiam
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:30   #26
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Podkłady.

Podbijam wątek
Chciałam zapytac jak bardzo jasny jest ten SVR ekran teinte z filtrem 50 ?
Szczerze wątpie bym dorwała u mnie gdziekolwiek tester. Dziewczyny ktore posiadacie, mozecie porownac?
Uzywam:
Maybelline - Cameo ( wszystkie wersje, zawsze wybieram odcien cameo)
Revlon : stary: natural beige, nowy z softflexem: sand beige
Unifiance : najjasniejszy odcien beige champagne

Zamieszalam się troche; mianowicie szukając w roznych aptekach internetowych trafilam na opis ze krem ten lekko brazuje. Jest wiecej odcieni?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:56   #27
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Podkłady.

Jest raczej mocno jasny, ja jestem raczej blada a i tak mnie bieli. Napewno jasniejszy od cameo Maybelline. Z tego co wiem jest tylko 1 odcien.
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:59   #28
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Podkłady.

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Jest raczej mocno jasny, ja jestem raczej blada a i tak mnie bieli. Napewno jasniejszy od cameo Maybelline. Z tego co wiem jest tylko 1 odcien.
Wiec zakup bez ryzyka Przed chwilą czytalam ze jest jeszcze 100 , tyle ze troche ciemniejsza... znasz moze? Ktos zna, uzywa?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:07   #29
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Podkłady.

O 100 wiem tylko tyle, ze jest
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:08   #30
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Podkłady.

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
O 100 wiem tylko tyle, ze jest
Dziekuje bardzo za pomoc
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.