Jakich kosmetyków używać? Skóra po- trądzikowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-04, 16:39   #1
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054

Jakich kosmetyków używać? Skóra po- trądzikowa.


Hej. Zdałam sobie sprawę, że moja skóra nieco się zmieniła ;-). Jeszcze jakiś rok temu miałam trądzik. Na szczęście przeszedł mi. Teraz raz za czas coś wyskoczy, ale nie jest to jakieś okropne. Kiedyś używałam silnie działających, antybakteryjnych żeli, kremów itp. Myślę, że teraz niepotrzebnie bym tylko niszczyła skórę. Mimo prawie całkowitego braku pryszczy, nie jestem zadowolona z wyglądu skóry. Mam na policzkach trochę czerwonych plamek po trądziku [nie jest to straszne, ale mnie denerwuje ;-)] i ogólnie trochę przebarwień. Cżesto skóra jest jakby wysuszona i jeśli nałożę podkład, to wygląda to brzydko . Wy chyba to nazywacie 'wysuszone skórki' czy coś takiego ;-). Więc z niego rezygnuję w większości wypadków, a wtedy widać inne mankamenty . Mam też dużo wągrów . A, i jeśli przejadę po skórze, to nie jest idealnie gładka, tylko czuć, że 'coś' pod nią jest [krostki?]. Nie wiem już jakich kosmetyków mam używać, jaki mam typ skóry. Nic nie wiem . Bardzo Was proszę o rady. Jakich kosmetyków powinnam używać? Co robić ze skórą?
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:06   #2
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Witaj!!Mam taki sam problem.Tez jak przejade sobie ręką po twarzy to czuje takie nierówności.Są to prawdopodobnie zaskórniki..Uważam, że nie powinnaś rezygnować z kremów anybakteryjnych, itp.Ja do tej pory ich używam..Niestety trądzik ma to do siebie że lubi powracaćJa tego ostatnio doświadczyłam po 3 miesięcznej przerwie Na razie jakoś sie z Nim uporałam ale pozostały ślady..Z kolorowych kosmetyków używam korektora w płynie i podkładu z Maybelline " wonder Finish".Nie podkreśla Mi suchych skórek chociaz ma pudrowe wykończenie i niektórym właśnie podkreśla..To zalezy od typu skóry.Dla każdego jest dobre coś innegoPozdrawiam
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:38   #3
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Ach, chociaż 3 miesiące wolnego mieć...
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:39   #4
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Od krost, od trosk... Ale mi się rymnęło
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:46   #5
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez Malinka_Malwinka
Ach, chociaż 3 miesiące wolnego mieć...
No właśnie można powiedzieć, że sobie odpoczęłam psychicznie.Cieszyłam sie jaśniutką buźką bez żadnych zaczerwienień a tu bu..znowuNie chce Mi sie patrzeć w lustro jak jestem bez makijażu a tu w dodatku lato
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:37   #6
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Hmm ja juz mnóstwo wypróbowałam kosmetyków przeciwtrądzikowi, od wsyztskich toników, żeli, maści, kremów, maseczek i innych i kompletnie nic mi nie pomogło. Byłam nawet 2 razy u dermatologa ! przepisał mi jakieś maście i co ? i oczywiście NIC! Nic mi nie pomogło ... Byłam juz naprawdę w stanie rozpaczy i załamki! W koncu olałam to i przestałam zajmować sie moja cerą. Myłam ja tylko mydłem Protex 9antybakteryjne ok. 2 zł). Jeśli moja buźka była wysuszona to smarowałam ją na noc krem Bambino! No i ? pomogło. Po trądziku nie mam już ani śladu. Kolejnym moim problemem były wągry ;\ Za nic nie szło ich usunać, oczywiście biegłam po wsyztskich aptekach i drogeriach po maści, kremy, , toniki itp, ale nic to nie dało ;\ Zaczęłam robis sobie regularny peeling twarzy. Tobie też polecam, bo jest naprawdę rewelacyjny! Po tych męczarniach przyszła kolej na blizny potrądzikowe ... Zaczęłam sobie robić też regularny peeling i przecierałam wieczorem twarz sobiem wycisnietym z cytrynki! Pomogło1!11 Po miesiącu nie miałam ani śladu po bliźnie ... ani jednej! Tylko ... wszystko poszło zgodnie z planem, tylko ... ciagle czuje te grudki pod skórą ... zastanawiałam się czy to będe miała za zawsze, bo nawet peeling mi nie pomogł , ani nic ... kurcze ... sama już nie wiem ... nie chce juz za bardzo experymentować, bo wyleczyłam buxkę, a nie hcce żeby znów była w sttanie krytycznym!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:17   #7
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Vikuniaa, mam dokładnie ten sam typ cery. Zaleczyłam trądzik, ale nadal walcze z przypadłościami skóry tłustej, rozszerzone pory, podskórne grudni i blizny po pryszczach. jednak myślę, że po latach walki warto by terazs kórę dopieścić Mój sposób na pielgnację wygląda tak: wieczorek myję twarz łagodnym żelem na to bezalkoholowy tonik, ostatnio mój ulubiony to Ziaja ogórkowy, niedrogi, skuteczny i ślicznie pachnie, krem Iwostin nawilżający, dla mnie absolutne KWC! Rano oczyszczam twarz w ten sam sposób i kładę wysokie filtry. Jeden tydzień w mieśiącu myję twarz mydłem siarkowym, które mi bardzo pomogło wyleczyć skórę, w razie jakiegos wysypu przed okresem itp. sięgam po brevoxyl i następnego dnia jest lepiej. Wiosną stan mojej cery bardzo się poprawił, bo zimą zaserwowałam jaj lekkie kwasy (effaclar k i maseczka aspirynowa) na większy kaliber nie starczyło mi odwagi, zwłaszcza, że świadomie destabilizowałam filtr
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 15:59   #8
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Talking Dot.: Jakich kosmetyków używać?

Dziewczyny, a jak się robi maseczkę aspirynową? W ogóle, kuracja kwasami jest droga? A co to brevoxyl?

Ja używam czasem do odświeżenia skóry peelingu [niestety jest do ciała, a ja go na twarz daję ] z Lirene. Na codzień myję twarz zwykłym mydełiem [mam dość tych żeli i w ogóle! długo się z ty męczyłam!], potem tonik BioBalans z Ziaji i ten sam krem. Zastanawiam się nad jakimś filtrem, bo bardzo je sobie chwalicie. Możecie powiedziec coś więcej?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 17:00   #9
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Jakich kosmetyków używać?

wpisz w wyszkiwarkę "maseczka aspirynowa", a znajdziesz przepis Koszt kuracji kwasami zalezy jeszcze od tego jakich kwasów uzywasz, a trzeba dobrać odpowiednie. Przy tym obowiązkowo wysokie, apteczne filtry Bioderma,Avene,SVR, Vichy, Iwostin,LRP. W ogóle filtry powinno sie stosować cały rok, wejdż na Biochemię i poczytaj

A brevoxyl to nadtlenek benzoilu, maść dostepna w aptece za ok. 20 zł. Jest to cos troche podobnego do Benzacne, ale chyba lepsze.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.