Roztepy a opalanie?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-05, 21:34   #1
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982

Roztepy a opalanie?!


Witam!
Mam pytanie, bedac w ciazy zrobily mi sie strasznie duze i grube roztepy wiem ze sie ich nie pozbede, wiec pomyslalam sobie ze opalajac sie moze beda mniej widoczne! Jak myslicie?!
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 23:03   #2
olabin
Raczkowanie
 
Avatar olabin
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: all over the world
Wiadomości: 234
GG do olabin
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Nie chce Cie martwic ale ja pomimo ze nigdy ejszcze nie bylam w ciazy mam troszke rozstepow na posladkach i udach.Jestem osoba kochajaca sie w opalaniu i niestety nie zauwazylam zeby mi po tym zbladly nie wiem moze jest na to jakis krem ktory rtzeczywiscie dziala i moze ktos moglby nam cos na to polecic?
pozdro
__________________
"The golden opportunity you are seeking
is in yourself.It is not in your environment,
it is not in luck or chance,or the help of others;
it is in yourself alone"
olabin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 23:09   #3
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Roztepy a opalanie?!

niestety rozstępy, kiedy już suie pojawią raczej nigdy nie znikną, mogą jedynie stać się cieńsze i mniej "wypukłe" opalanie nic nie zmienia, chociaż opalona skóra częściej wygląda ładniej
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 02:32   #4
Risha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 516
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Rozstępy się nie opalają
wiem , bo niestety też mam , a nie byłam w ciąży -bardzo dużo o tym czytałam -
na jaśniejszej skórze rozstępy są mniej widoczne , ponieważ na opalonej wyglądają -jak takie białe kreski
Risha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 07:11   #5
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Roztepy a opalanie?!

No to sie zalamalam :/
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 15:40   #6
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Nie załamuj się taki nasz urok i trzeba się z nimi z trudem zaakceptować
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:36   #7
polska56
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Roztepy a opalanie?!

pytaniee.... mam rosztępy..
i lubie sie oplaca ale czy opalanie nie sprzyja powstawaniu nowych rozsteepów? i czy te stare sie nie powiekszaja albo cos?
polska56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 20:50   #8
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Roztepy a opalanie?!

masakra ja też mam je na udach i gdybym wiedziała ze po opalaniu bedą takie białe wporównaniu do reszty skóry i takie wioczne to bym sie nie opalała ;(

rozstępy sa od "naciagania" skóry wiec jak ja naciągać podczs opalania?? odpowiedz nasuwa sie sama
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 21:52   #9
tallia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Czy ktoś może polecić jakiś dobry krem na rozstępy? Niestety pomimo stosowania różnych kremów i tak w czasie ciązy zrobiły mi się po prostu straszne. Słyszałam że pomagają masaże skóry ale nie wiem czy to prawda. A co do tego czy rozstępy mogą zninąć to wiem, że mogą. Mój brat kiedy bardzo intensywnie rosnął miał paskudne rozstępy na plecach. Dziś nie ma po nich nawet śladu. Tak więć zawsze jest nadzieja
tallia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:33   #10
BLONDI08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez Sonia1982
Witam!
Mam pytanie, bedac w ciazy zrobily mi sie strasznie duze i grube roztepy wiem ze sie ich nie pozbede, wiec pomyslalam sobie ze opalajac sie moze beda mniej widoczne! Jak myslicie?!
Witam, ja również mam rozstępy na rękach, udach, piersiach oraz plecach. Nie mam pojęcia czy zależy to od skóry, ale u mnie i u mojej siostry (która także je ma) na opalonej skórze są one o wiele mniej widoczne. Kiedy jestem blada mają odcień niebieskawy przez co wyglądają jak duże żyły. W lecie przy opalonej skórze robią się kremowe i prawie niewidoczne - choć nadal są (
BLONDI08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 01:20   #11
Clementine
Raczkowanie
 
Avatar Clementine
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Clementine
Dot.: Roztepy a opalanie?!

moze to wam pomoze:
http://www.sfd.pl/temat131700/
masc z mocznikiem musze tez isc do lekarza zapytac, moze sie z nimi uporam. nie bylam w ciazy, ale po wypadku samochodowym zmienilam tryb zycia i przez okolo rok przytylam prawie 20 kg :/ teraz biore sie za odchudzanie i pewnie za walke z rozstepami
Clementine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 09:06   #12
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Eh.... :P kiedyś miałam ..

Edytowane przez JoOlc!a
Czas edycji: 2007-01-04 o 08:14
JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 13:44   #13
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Roztepy a opalanie?!

ja zauważyłam u mnie ostatnio na biuście a slyszałam ze rozstępy we wczesnym stadium mozna usunąc za pomoca peelengu?? to prawda?
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 02:04   #14
Clementine
Raczkowanie
 
Avatar Clementine
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Clementine
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez JoOlc!a
Ja mimo młodego wieku tez je mam...
u mnie pierwsze [w okolicach piersi i bioder] zauwazyla lekarka w trakcie badania przed przyjeciem do sanatorium, probowano to leczyc jakas lampa czy czyms, ale im nie wyszlo mialam wtedy 14 lat, chyba ze cos mi sie pomylilo w obliczeniach
teraz mam 17 i straszne rozstepy na brzuchu - szybko przytylam chyba juz nic nie da sie z tym zrobic
Clementine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 12:19   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
ja zauważyłam u mnie ostatnio na biuście a slyszałam ze rozstępy we wczesnym stadium mozna usunąc za pomoca peelengu?? to prawda?
skoro piszesz ze masz wczesne stadium rozstępów to jest to faza zapalna. czy te rozstępy są czerwonawe? tak jakby mniej więcej Cię ktoś pociął nożem? jeśli jest faktycznie w pierwszej fazie to rokowania i szanse na wyleczenie są naprawde więcksze i dają lepsze efekty. zeby nie zrobiło Ci się więcej rozstepów smaruj ciało oliwka, natłuszcza i uelastycznia skórę przez co działa profilaktycznie.oczywisci e mozna stosować też inne balsamy uelastyczniające skórę np z elastyną, kolagenem, kwasami AHA, acetazolamidów...no i utrzymywanie stałej wagi ciała..na rozstepy niedawno powstałe bardzo efektowny jest tretinoina , a preparatów z tym kwasem jest wiele, np retin a czy atrederm.no i na rozstepy czerwonosine dpobry jest też kwas glikolowy w steżeniu ok 30 %

Jeśli rozstępy są w stanie zaawansowanym również z pomocną przyjdą peelingi oczywiście głąbokie i mam tu na mysli peelingi kwasem trójchloroctowym - TCA ównież mezoterapie stosuje się przy likwidowaniu pręgów.innym sposobem jest laser, czy mikrodermabrazja.Lepsze efekty w usuwaniu rozstępów daje połączenie metod mezoterapii i TCA. oczywiście wszystko ma za zadanie zmniejszyć nieestetyczność prążków na skórze i niestety nic ne spowoduje ich całkowitego zaniku, ale zmniejszenie wypukłości , zmiejszenie długości i grubości blizenek to też coś.


inne preparaty a rozstepy i cellulit: rilastyil, merola derm biotop.triffadiane...
świetnie działają preparaty dla kobiet w ciąży np eris Pharmaceris M , babydream z rossmana ma także dobre skłądniki , mustella, żel firmy ATW przeciw rozstępom
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 14:38   #16
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
skoro piszesz ze masz wczesne stadium rozstępów to jest to faza zapalna. czy te rozstępy są czerwonawe? tak jakby mniej więcej Cię ktoś pociął nożem? jeśli jest faktycznie w pierwszej fazie to rokowania i szanse na wyleczenie są naprawde więcksze i dają lepsze efekty. zeby nie zrobiło Ci się więcej rozstepów smaruj ciało oliwka, natłuszcza i uelastycznia skórę przez co działa profilaktycznie.oczywisci e mozna stosować też inne balsamy uelastyczniające skórę np z elastyną, kolagenem, kwasami AHA, acetazolamidów...no i utrzymywanie stałej wagi ciała..na rozstepy niedawno powstałe bardzo efektowny jest tretinoina , a preparatów z tym kwasem jest wiele, np retin a czy atrederm.no i na rozstepy czerwonosine dpobry jest też kwas glikolowy w steżeniu ok 30 %

Jeśli rozstępy są w stanie zaawansowanym również z pomocną przyjdą peelingi oczywiście głąbokie i mam tu na mysli peelingi kwasem trójchloroctowym - TCA ównież mezoterapie stosuje się przy likwidowaniu pręgów.innym sposobem jest laser, czy mikrodermabrazja.Lepsze efekty w usuwaniu rozstępów daje połączenie metod mezoterapii i TCA. oczywiście wszystko ma za zadanie zmniejszyć nieestetyczność prążków na skórze i niestety nic ne spowoduje ich całkowitego zaniku, ale zmniejszenie wypukłości , zmiejszenie długości i grubości blizenek to też coś.


inne preparaty a rozstepy i cellulit: rilastyil, merola derm biotop.triffadiane...
świetnie działają preparaty dla kobiet w ciąży np eris Pharmaceris M , babydream z rossmana ma także dobre skłądniki , mustella, żel firmy ATW przeciw rozstępom
niestety, nie są one czerwone nie sa też białe ani srebrzyse (czyli w zawaansowanym stadium) sa one raczej koloru skóry, tylko lekko wypuke, wyglądaja jak blizny (ale zauważylam je jakos miesiąc temu)

a co do ich profilaktyki - mowiłas o oliwce, może być taka zwykła jonhsona dla dzieci? a mozna używać zamiast niej balsamy ujędrniające? (np. garniera?)
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 15:56   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
niestety, nie są one czerwone nie sa też białe ani srebrzyse (czyli w zawaansowanym stadium) sa one raczej koloru skóry, tylko lekko wypuke, wyglądaja jak blizny (ale zauważylam je jakos miesiąc temu)

a co do ich profilaktyki - mowiłas o oliwce, może być taka zwykła jonhsona dla dzieci? a mozna używać zamiast niej balsamy ujędrniające? (np. garniera?)
może być oliwka dżonsona, ważne żeby natłuszczała i uelastyczniała ciało. przy tym masuj skórę- dodatkowo to wpłynie na profilaktykę powstawania rozstępów.jeśli chodzi o balsam ujędrniający oczywiście ,że może być , właściwie to każdy preparat nawilżający czy natłuszczający pomaga przeciwdziałać blizenkom, dodatkowo z wmasowywaniem preparatu w skórę, jednak jeśli się ukierunkowywuje na zapobieganie rozstępom to należałoby zwrócić uwagę na zawartość w balsamie takich składników jak elasty, kolagen, acetazolamidów, witamin, czy kwasów AHA, z tym ,że znów powtórzę że najefektywniejszym "wprowadzaniem" balsamu jest masaż skóry.zadbaj jeszcze, by w Twojej diecie nie zabrakło cynku i krzemu.też mam rozstępy,ale po "leczeniu" są naprawde ledwo iwdoczne
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 22:51   #18
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
może być oliwka dżonsona, ważne żeby natłuszczała i uelastyczniała ciało. przy tym masuj skórę- dodatkowo to wpłynie na profilaktykę powstawania rozstępów.jeśli chodzi o balsam ujędrniający oczywiście ,że może być , właściwie to każdy preparat nawilżający czy natłuszczający pomaga przeciwdziałać blizenkom, dodatkowo z wmasowywaniem preparatu w skórę, jednak jeśli się ukierunkowywuje na zapobieganie rozstępom to należałoby zwrócić uwagę na zawartość w balsamie takich składników jak elasty, kolagen, acetazolamidów, witamin, czy kwasów AHA, z tym ,że znów powtórzę że najefektywniejszym "wprowadzaniem" balsamu jest masaż skóry.zadbaj jeszcze, by w Twojej diecie nie zabrakło cynku i krzemu.też mam rozstępy,ale po "leczeniu" są naprawde ledwo iwdoczne
a mogłabys mi podać nazwy łacińskie, który powinny znajdowac sie na etykiecie? bedzie mi łatwiej je odnalesc, bo ja sie na tym w ogole nie znam a takie natłuszczanie ciała zapobiega tez powstawaniu celluitu?
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 23:15   #19
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: Roztepy a opalanie?!

ja mam to samo.... czekam na odp.ale u mnie cellulit jest widoczny jak zcisne palcami
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 23:17   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
a mogłabys mi podać nazwy łacińskie, który powinny znajdowac sie na etykiecie? bedzie mi łatwiej je odnalesc, bo ja sie na tym w ogole nie znam a takie natłuszczanie ciała zapobiega tez powstawaniu celluitu?

samo natłuszczanie ciała nie wpływa na przciwdziałanie celulitu, ale masaż najefektywniejszym sposobem jest. na profilaktykę mozesz wybrać rękawicę sizalową, natryski zmiennocieplne w kierunku serca, masowanie ciała, to wszystko ma wspomóc mikrokrązenie w skórze i ułatwienie przepływu krwi, limfy.odpowiednią dietę musisz zadbać też ,picie wody , a jeśli chodzi o kosmetyki antycellulitowe to jak juz pisałam nie ma przeciwskazań żeby nie używać kosm. dla kobiet w ciązy nie będąc w tym błogosławionym stanie. Jeśli inne balsamy to trzeba zwrócić uwagę by w skąłdzie znalazła się kofeina, pewnie czarny bez i lkarnitynę, świetne na cellulit algi(!!!),retinol też świetnie wpływa na degradację warstewki tłuszczowej, skrzyp polny, miłorząb...składniki zawarte w kosmetykach mają za zadanie również usprawnić rozkład tłuszczu, przepływlimfy . no i masaże oczywiście. i trzeba na efekty czekacć "chwilę" bo nic od razu(niestety)nie przyjdzie o stałej wadze ciała, unikamiu nadmiaru przypraw, uzywek nie muszę chyba wspominać
pamietaj że są fazy celulitu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 23:17   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
a mogłabys mi podać nazwy łacińskie, który powinny znajdowac sie na etykiecie? bedzie mi łatwiej je odnalesc, bo ja sie na tym w ogole nie znam a takie natłuszczanie ciała zapobiega tez powstawaniu celluitu?

samo natłuszczanie ciała nie wpływa na przciwdziałanie celulitu, ale masaż najefektywniejszym sposobem jest. na profilaktykę mozesz wybrać rękawicę sizalową, natryski zmiennocieplne w kierunku serca, masowanie ciała, to wszystko ma wspomóc mikrokrązenie w skórze i ułatwienie przepływu krwi, limfy.odpowiednią dietę musisz zadbać też ,picie wody , a jeśli chodzi o kosmetyki antycellulitowe to jak juz pisałam nie ma przeciwskazań żeby nie używać kosm. dla kobiet w ciązy nie będąc w tym błogosławionym stanie. Jeśli inne balsamy to trzeba zwrócić uwagę by w skąłdzie znalazła się kofeina, pewnie czarny bez i lkarnitynę, świetne na cellulit algi(!!!),retinol też świetnie wpływa na degradację warstewki tłuszczowej, skrzyp polny, miłorząb...składniki zawarte w kosmetykach mają za zadanie również usprawnić rozkład tłuszczu, przepływlimfy . no i masaże oczywiście. i trzeba na efekty czekacć "chwilę" bo nic od razu(niestety)nie przyjdzie o stałej wadze ciała, unikamiu nadmiaru przypraw, uzywek nie muszę chyba wspominać
pamietaj że są fazy celulitu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 23:18   #22
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

nazwy podam jutro bo juz późno a ja nie piszę za szybko :P albo podaj skład , bo napewno zanim kupisz poszperasz w KWC

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-07-29 o 11:03
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 12:12   #23
ulaula107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 57
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Dziewczyny ja też mam rozstępy które mi strasznie przeszkadzaly ale teraz mozna powiedziec ze sie jzu do nich przyzwyczailam
Po pierwsze: kremy pomagają tylko nie licznym, wypróbowalam ich setki i wydalam mase kasy na nie a jednak nic mi nie pomogły , jezlei są one w stanie dopiero powstawania to warto uzywac kremy bo zapobiegaja troszke ich powstawania , przy tym mozna robic masaze
wazne jest tez chartowanie skóry , na przemian stosujcie na miejsca w ktorych macie rozstepy cieply i zimny prysznic, wiem niezbyt to przyjemne ale dobre
co do opalania to ja tze lubie miec opalona skore , oczywiscie opalam sie jednak te miejsca szoruje pelingiem . trudno ze sa jasniejsze, ale rozstepy na jasneijszej skorze sa mniej widoczne .
jezeli obserwujecie u siebie , fioletowe badz czerwone rozstepy to znaczy ze sa w fazie powstawania , takze radze zastosowac sie do tych rad, aby zmniejszyc ich powstawanie
aha na ich rozwoj wplywa takze to co jemy !!! radze zrezygnowac z chipsow , chrupek, zbyt duzej ilosci slodyczy , fast foodow wogole niezdrowej zywnosci
ulaula107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 14:10   #24
paulina__89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 442
GG do paulina__89
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez Risha
Rozstępy się nie opalają
wiem , bo niestety też mam , a nie byłam w ciąży -bardzo dużo o tym czytałam -
na jaśniejszej skórze rozstępy są mniej widoczne , ponieważ na opalonej wyglądają -jak takie białe kreski
tez mam rozstepy (na biodrach i biuscie) ale co do opalania to wrecz przeciwni. gdy sie opale, to staja sie duuuzo mneij widoczne. do tego codziennie lub co drugi dzien "scieram" je taka twarda rekawica do peelingu i to tez mi duzo pomaga, bo sa mniej widoczne i wyczuwalne. no ale wiadomo nieznikna.
paulina__89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 19:02   #25
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Hej!!
Ja też mam rozstępy.. ostatnio ładnie się opaliłam i nie są już takie widoczne jak przed tem. Też musiałabym zastosować jakiś specjalny balsam albo coś na te rozstępy. pozdrawiam
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 22:24   #26
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
nazwy podam jutro bo juz późno a ja nie piszę za szybko :P albo podaj skład , bo napewno zanim kupisz poszperasz w KWC
ok, jutro zrobie zdjecia składu i wam pokaże. zobaczymy czy będa sie one nadawać
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 18:48   #27
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Roztepy a opalanie?!

chciałam dodać zdjecia ze zkładem balsamów, ale za duzo miejsca zajmują, i przekraczaja limit więc musze wszystko przepisać. zaczne od garniera (ujędriający), 694016 2 - składniki: aqua/water, glycerin, alcohol denat., cyclopentasiloxane, isopropyl palmitate, parrafinum liquidum/mineral oil, actindia chinesis/kiwi fruit water, citrus grandis/grapefruit fruit water, pyrus malus/apple friut water, caffeine, methylsilanol mannuronate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ammonium polyacryloydimethyl taurate, carbomer, disodium edta, sodium hydroxide, xanthan gum,benzyl benzoate, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, alpha-isomethyl ionone, citral, citronellol, geraniol,hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene,carboxaldehyd e, limonene, linalool (F.I.L. B7753/3)

a co to jest ten methyl? cos czesto sie powtarza

a teraz loreal nawilżający:691098/3 - składniki: aqua/water, parrafidum liquidum/mineral oil, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, hexyldecanol, mel/honey, peg-100 stearate, glyceryl stearate, stearic acid, carbomer, xanthan gum, sodium hydroxide, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, linalool, buthylphentyl methylpropional, hydroxycitronellal, hexyl cinnamal, limonene, hydroxyisohexyl, 3-cyclohexene carboxaldehyde, geraniol, citronellol, citral (FI B 8794/1)

tak z ciekawości, co to jest ten szyfr liczb przed składnikami?

i jeszcze oliwka jonhsona: parrafinum liquidum; isopropyl palmitate; parfum [FPT1350]

i który najlepszy?
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 17:03   #28
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

jeśłi chodzi o oliwkę to tak jak pisałam poprezdnio. jeśli chodzi o to który lepszy to sama musisz zobaczyć na sobie bo każdy inaczej realguje i nie spotkałam się jeszcze j\zeby jeden kosmetyk przypasował skutecznościa wszystkim. w garnierze wyczytałam kilka składników które delikatnie złuszczają naskórek np ekstrakty roślinne ,ale naprawde baardzo delikatnie , p celulitowe i drenujące działanie kofeina ma i ta też dostrzegłam w skłądzie. orpócz tego składniki nawilżające , natłuszczajace skórę. .. komserwanty też są i dużo , ale maja za zadanie trzymać swiezósćpreparatu," stabilizować" żeby nie "zjełczał" komserwanty z rodziny parabenowców są podejrzewane o destrukcyjne działanie na DNA skóry ale w praktyce prawie każdy kosmetyk je zawiera. a chodzi Ci bardziej o profilaktykę cellulitu czy masz już w jakimś stadium?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 18:24   #29
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
jeśłi chodzi o oliwkę to tak jak pisałam poprezdnio. jeśli chodzi o to który lepszy to sama musisz zobaczyć na sobie bo każdy inaczej realguje i nie spotkałam się jeszcze j\zeby jeden kosmetyk przypasował skutecznościa wszystkim. w garnierze wyczytałam kilka składników które delikatnie złuszczają naskórek np ekstrakty roślinne ,ale naprawde baardzo delikatnie , p celulitowe i drenujące działanie kofeina ma i ta też dostrzegłam w skłądzie. orpócz tego składniki nawilżające , natłuszczajace skórę. .. komserwanty też są i dużo , ale maja za zadanie trzymać swiezósćpreparatu," stabilizować" żeby nie "zjełczał" komserwanty z rodziny parabenowców są podejrzewane o destrukcyjne działanie na DNA skóry ale w praktyce prawie każdy kosmetyk je zawiera. a chodzi Ci bardziej o profilaktykę cellulitu czy masz już w jakimś stadium?
no bardziej o profilaktyke, chociaz ostatnio zauważyłam (jak juz wczesniej pisałam) kilka roztepow na biuscie
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 21:10   #30
dariaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Rozstępy mam od kiedy tylko pamiętam. Jeśli były stosunkowo świeże (jednak juz białe) nie opalaly mi się wcale, a opalenizna tylko je uwydatniała. Od jakiegoś czasu to sie zmieniło i sie opalają i są mniej widoczne. A teraz uwaga... po solarium widac je zdecydowanie najmniej. Nie wiem jaki to ma związek. Jednak nie chodze do solarium, bo do dziś walcze z przebarwieniami na czole. Coś za coś.
dariaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-20 06:20:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.