Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 16:33   #1
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Exclamation

Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze


Mam pewien problem...


otóz na nodze mam dziwne plamki, nie opalajace sie

nie są one specjalnie widoczne, ale przeszkadzaja mi

dużo malenkich, jasnych plamek jedna obok drugiej, są troszke wypukłe, tworzą mi na łydce taka nieregularna kreske ktora ciągnie sie na jakies 15cm, z tyłu nogi mam okrągła plame wygladajaca identycznie...


w zeszłym roku miałam cos takiego na ramieniu, ale zeszło, nawet nie zauwazyłam kiedy...



nie jest to żadna blizna ani nic takiego, nie wiem skąd to sie wzieło wiecie moze co to moze byc?? co moze mi pomóc to zlikwidowac ?? czy moze powinnam sie udac do dermatologa ??
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:46   #2
netka09
Raczkowanie
 
Avatar netka09
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera^^
Wiadomości: 140
GG do netka09
Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

Do dermatologa powinnas isc napewnoAle nie ma co panikowac Czy wiesz skąd biorą sie te plamki?? Może ze słonca?? i Czy tylko masz je na nogach,czy moze jeszcze gdzies?? chodzisz na solarium?? Sorx,że tyle pytan..ale chciałabym Ci pomóc i te informację są niezbedne..
__________________
Jak rdza zjada żelazo,tak zazdrosnych zjada własne usposobienie.


Antystenes
netka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:53   #3
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

ze słonca nie, w zimie też mam , od słonca staja sie bardziej widoczne, po prostu one sie nie opalają a reszta skóry tak :/

na solarium chodze ale niezbyt często, cos koło raz na 2 tygodnie, teraz w lecie wgl, ale te plamki miałam zanim zaczęłam na solarke chodzic <jeszcze w zeszłym roku>


mam je tylko na prawej nodze, nigdzie indziej ich nie zauwazyłam... w zeszłym roku miałam na lewym ramienu ale zeszło samo z siebie :P
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:43   #4
netka09
Raczkowanie
 
Avatar netka09
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera^^
Wiadomości: 140
GG do netka09
Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

Hm..no to troszke dziwne zazwyczaj pojawiaja sie takie plamki jak chodzi sie na solarium i opala s ie na słoneczku..ale jezeli ty mialas te plamki juz przed solarium to pewnie jakis jest inny powod ich wystepowania. MOze w tych miejscach brakuje melaniny i poprostu sie nie opala,ale jak na ramieniu samo zeszło??hm no tu chyba jest potrzebny dermatolog.Ale jak cos znajde to Ci napisze,poszperam cos w ksiażeczkach.
__________________
Jak rdza zjada żelazo,tak zazdrosnych zjada własne usposobienie.


Antystenes
netka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:49   #5
Aniołek86
Przyczajenie
 
Avatar Aniołek86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
GG do Aniołek86
Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

A ja mam troche inne pytanie, ale też nie wiem co to jest... tzn, od czego mi się to robi, tzn, pękają mi (same) żyłki, czego następstwem są ogromne, ciemne siniaki, które strasznie wolno schodzą. Czasem wygląda to tak jak bym z kimś sie biła. Strasznie mnie to irytuje :/
Aniołek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:53   #6
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Question Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

Cytat:
Napisane przez Aniołek86
A ja mam troche inne pytanie, ale też nie wiem co to jest... tzn, od czego mi się to robi, tzn, pękają mi (same) żyłki, czego następstwem są ogromne, ciemne siniaki, które strasznie wolno schodzą. Czasem wygląda to tak jak bym z kimś sie biła. Strasznie mnie to irytuje :/
masz po prostu bardzo delikatne naczynka... długo to juz masz??


moja mama ma tak że jak sie tylko lekko gdzies uderzy tez ma siniaki, ale same z siebie sie raczej nie robia... chyba powinnas sie udac do lekarza, albo kup jakas masc na siniaki... :/ sama nie wiem...
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 18:26   #7
Aniołek86
Przyczajenie
 
Avatar Aniołek86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
GG do Aniołek86
Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

Nio juz od jakiegoś czasu tak mi się robi. I sęk w tym że nawet się nigdzie nie udeże - patrzę np. na rękę a na niej taka wielka góra jakby coś pod skórą wyrosło, która z czasem ustępuje i pojawia się rozległy sianiak. Ostanio byłam z chłopakiem na wsi, i cały dzionek leniuchowaliśmy sobie leżąc na trwace i nagle patrze i własnie taka górka mi się zrobiła a po jakimś czasie ogromny siniak - chłopak trochę się zdziwił skąd nagle takie coś, ale widział że robiło mi się takie coś już wcześniej. Dlatego myślę że to właśnie żyłki pękają, bo pamiętm jak byłam w szpitalu i takie coś mi sie stało ale to przez igły i kroplówki. Do lekarza nie dotarałam jeszcze, ale w przyszłym tygodniu ide do szpitala... więc moze oni coś poradzą.
Aniołek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 12:08   #8
netka09
Raczkowanie
 
Avatar netka09
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera^^
Wiadomości: 140
GG do netka09
Dot.: CO TO JEST ???? :( pomocy

Lekarz...nom rather
__________________
Jak rdza zjada żelazo,tak zazdrosnych zjada własne usposobienie.


Antystenes
netka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 15:09   #9
franiulka
Raczkowanie
 
Avatar franiulka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 283
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
Mam pewien problem...


otóz na nodze mam dziwne plamki, nie opalajace sie

nie są one specjalnie widoczne, ale przeszkadzaja mi

dużo malenkich, jasnych plamek jedna obok drugiej, są troszke wypukłe, tworzą mi na łydce taka nieregularna kreske ktora ciągnie sie na jakies 15cm, z tyłu nogi mam okrągła plame wygladajaca identycznie...


w zeszłym roku miałam cos takiego na ramieniu, ale zeszło, nawet nie zauwazyłam kiedy...



nie jest to żadna blizna ani nic takiego, nie wiem skąd to sie wzieło wiecie moze co to moze byc?? co moze mi pomóc to zlikwidowac ?? czy moze powinnam sie udac do dermatologa ??
wiesz co ci powiem ja mam to samo mnóstwo białych plamek takich drobinek mozna powiedziec ....na nogach ,moja siostra tez to ma ,tez nie mamy pojecia co to jest i co najgorsze jezeli uzywasz maszynki do golenia w róznych miejscach ciała to to sie przenosi wiem po sobie .i choc swojej klatki piersiowej nie goleto wyszly mi tam 2 plamki ale wieksze niz te co na nogach, one poprostu sie same rozprzestrzeniaja.boje sie,jezeli znajdziesz jakąś odp.na to albo jak to sie leczy to błagam koniecznie napisz.licze ze sie tego pozbedziemy
franiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 16:19   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

moze byc to bielactwo albo grzybica
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 18:39   #11
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

A ja myśle, ze powinnaś iśc do dermatologa. Według mnie całkiem możliwe, że jest to Łupiez pstry (czyli grzybica skóry). Jeżeli chodzisz na solarium - to rzeczywiście mogłaś to dostać z solarium.

Jak chcesz to możesz kupić sobie szampon przeciwłupieżowy NIzora lub szampon Seboderm do kupienia w aptece. A najlepiej jak udasz sie do lekarza bo to sa jedynie przypuszczenia.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2009-11-11 o 23:13
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 10:00   #12
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
moze byc to bielactwo albo grzybica
Wlasnie to mialam napisac...ale grzybica to to raczej nie bedzie, skoro wystapilo to u niej na nodze, ukladajace sie w linie. To na 99% bedzie bielactwo - skora w tym miejscu sie nie opala, gdyz jest pozbawiona melanocytow, komorek prod. melanine, barwnik nadajacy kolor skorze.
Udaj sie najlepiej do dermatologa, zamiast prowadzic tu polemiki
pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 10:05   #13
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
A ja myśle, ze powinnaś iśc do dermatologa. Według mnie całkiem możliwe, że jest to Łupiez pstry (czyli grzybica skóry). Ale sie nie przerażaj. Jeżeli chodzisz na solarium - to rzeczywiście mogłaś to dostać z solarium. Czasami człowiek nawet nie wie, że jest chory. Te plamy się właśnie nie opalają.
Na twoim miejscu miejsce z plamami wycierałabym po kapieli papierowym ręcznikiem - a nie tym do całego ciała bo to może się przenieść.

Jak chcesz to możesz kupić sobie szampon przeciwłupieżowy NIzoral. Napienić nim zmienione miejsca i pozostawić na 5 min i dopiero zmyć. Ale jeszcze lepszy jest szampon Seboderm do kupienia w aptece. A najlepiej jak udasz sie do lekarza bo to sa jedynie przypuszczenia. I dopiero lekarz moze stwierdzić co Ci jest. A szampony podaję, bo nie zaszkodzą i są ogólnie dostępne.
Owszem, moglby byc to lupiez pstry, ale w tej chorobie plamki sa wieksze a ona pisze ze sa malutkie...poza tym, w tej chorobie jak sie wyjdzie na slonce to te plamki ciemnieja i troche swedza ale nie opalaja sie.
A jak cos, to oprocz szamponu, jest tez krem Nizoral wlasnie na to schorzenie...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:17   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

popieram Maripossę, podałysmy Ci mozliwosci, bo przez neta nie ma mozliwosci ogledzin , najlepiej do dermatologa co to takiego
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:59   #15
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

Ja przez 2 lata miałam takia nieopalajaca sie plame na tylniej cześci łydki pod kolanem.Początkowo myślałam ,że to przez chodzenie do solarium,że mam jakies zmiany pigmentacyjne.Ale kiedy opalałam sie na słoncu plama też sie nie opalała.Probowałam peelingów dla wyrówniania kolorytu,smarowałam balsamami bronzującymi kiedy miałam pokazać nogi i tak dopiero po 2 latach samoistnie plama znikneła,Mama nadzieje ,że na zawsze.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 16:30   #16
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Dziwne białe nieopalające się plamki na nodze

Tez mam takie plamki ale juz od paru ładnych lat a tak z....10!!! Tylko ,ze one sie nie rozprzestrzeniaja ale maja około 7mm.
__________________
Kosmetyki na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post2806637
Spotkanie mielczanek-Mielec/podkarpacie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...24#post3750424
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.