Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 17:46   #1
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977

Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu


Przejde odd razu do rzeczy. 3 tygodnie temu przekułam uszy, pistoletem, u kosmetyczki. Przez 2 tygodnie nosiłam kolczyki wszystko było dobrze. Po 2 tygodniach, tak jak kazala kosmetyczka, zdjelam je- z wielkim bólem. Dodam, że po przekuciu uszy przekręcalam kolczyki i obmywałam je wodą utlenioną. Dzisiaj próbowałam założyć nowe - również srebrne kolczyki - i nie da rady. Do tego teraz pojawiła mi się gula jakgdyby w środku każdego ucha. To strasznie boli gdy dotykam. Do kogo mam pójść i co zrobić? Bardzo się boję, bo w sobote wyjeżdzam do niemiec i nie ebde miała kontaktu z żadnym lekarzem;/ Prosze o szybką odpowiedz!
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:49   #2
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pomocy!!! Szybko!!

też to miałam

spirytus, wacik, przekłuc na chama i tyle

jak jest bardzo źle to daj spokój i pozwól zeby uszy sie zagoiły :P
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 18:16   #3
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: Pomocy!!! Szybko!!

Ja noszę kolczyki ładnych parę lat i ta "gula" cały czas jest i czasem boli, jak dłużej nie zakładam nic. Proponuję na razie wyjąć kolczyki i przemywać wodą utlenioną. Wartoi też kupić Trybiotic (czy jak to się pisze ;D) w aptece i smarować miejsca aż do zagojenia.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 18:44   #4
Harpi
Raczkowanie
 
Avatar Harpi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 80
Dot.: Pomocy!!! Szybko!!

Siemka jako ze mam sporo kolczykow w uszach (8 na lewym i 2 na prawym, wszystkie sama przebijalam) wiec powiem Ci co ja robilam...
Wiec tak po pierwsz jak mialam podobna sytuacje do Ciebie to przebilam na chama mimo ze bolalo (bardzo mi zalezalo wiec o bolu zapomnialam:P ) a nastepnie przemywalam rumiankiem i przekrecalam kolczyk co jakis czas i teraz mam wszystko pieknie wygojone a niedlugo tzn po wakacjach sama przebijam sobie pepek i tak samo rumiankiem bede przemywac Pozdrawiam
__________________
-Jak najlepiej trafic do serca faceta?
-Nozem przez klatke piersiowa
Harpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 22:21   #5
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Pomocy!!! Szybko!!

ta gula to pewnie opuchlizna i "zmniejsza" ci ciurkę w uchu. Sama mam 6 kolczyków w uszach i podobnie miałam z 1- po prostu trzeba go wcisnąć taką drogą jaką najmniej boli i potem okręcać i przemywać wodą utlenioną . Do tego co jakiś czas zdejmowałam zatyczkę od kolczyka i ruszałam nim tak jakbym chciała wyjąć [ale bez wyjmowania] i spowrotem. Nie zmieniałam kolczyków dopóki nie przestało boleć.
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:29   #6
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Pomocy!!! Szybko!!

czyli z tą 'gulą' nie musze isc do zadnego lekarza? oj jak dobrze, bo to strasznie boli! kolczyki mam teraz zdjete, ale zadnych nie moge zalozyc przez ten bol i decydowalam juz, ze nie bede zakladac. a niech mi te uszy zarosna to nie bedzie problemu;/ chociaz szkoda, bo mnostwo kolczykow na urodziny dostalam;/
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:29   #7
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Red face Dot.: Pomocy!!! Szybko!!

Mogłabyś, ale nie musisz. Po prostu za wczesnie wyjęłaś kolczyki. Ja tez tak miałam gdy dorobiłam sobie kilka kolczyków.
Nic na siłę. Spróbuj najpierw przełożyć kolczyk od tyłu .
Głupio brzmi, ale czasami tak mniej boli i sprawdzisz czy nic sie nie zasklepiło. jeśli jest spoko odczekaj troche z tym kolczykeiem a następnie włóz go normalnie .
przemywaj czyms kojącym. Oczywiście woda utleniona obowiązkowo, ale na złagodzenie może być rumianek .
pozdrawia i na przyszłość pamiętaj, że to, iż kosmetyczka powiedziała, że mozna wyjąc kolczyki po 2 tygodniach nie oznacza, że musisz je wyjąć. Lpiej poczekać az uszy się wygoją.
Mówię to ja, a mam posro kolczyków .
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 16:31   #8
gulcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: (71) Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

ja mam podobny problem.Przekulam uszy 9 miesiecy temu, lecznicze kolczyki wyjelam po...3 miesiacach i od tej pory mi sie babraja.Polecono mi wlozyc na jakis czas zloto-bo to ponoc leczy.I owszem,nosilam je 2-3 tygodnie i opuchlizna sie radykalnie zmniejszyla,stala sie prawie nie wyczuwalna.Kiedy jednak zmienilam kolczyki na inne(nie-zlote) wszystko zaczelo sie od poczatku.Stwierdzilam wiec ze nie moge nosic kolczykow z innych materialow niz zloto i srebro.Poniewaz zlota nie lubie wlozylam srebrne kolczyki.Przez 2 tyg bylo ok, jednakze zapobiegawczo wyjelam je na chwile zeby przemyc spirytusem (kolczyki i ucho).I wszystko zaczelo sie od poczatku.Gdy wlozylam je znowu uszy zaczely ropiec.Co robic?Bo sklaniam sie juz ku wyjeciu kolczykow z ucha i pozostawieniu dziurek na pastwe zarosniecia:P
gulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 18:45   #9
Sasha89
Przyczajenie
 
Avatar Sasha89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

hyh.. ja miałam podobny problem i ciągnie się on nadal. Kolczyki już miałam 4 razy... i ciągle jest to samo.
Pierwszy raz kolczyki mialam na komunię (pistoletem u kosmetyczki) pochodziłam niecały miesiac w zlotych kolczykach i w koncu uszy zaczęły mi puchnąc i ropa się zbierała... musiałam kolczyki wyjąc. (a przemywalam uszy codziennie).
Później w pierszej gimnazjum postanowiłam znowu spróbowac z kolczykami.. przekułam.. znowu u kosmetyczki pistoletem. Pochodziłam dwa tygodnie i znowu uszy zaczęły mi puchnąc, jednak ja nie zdjełam kolczyków i dalej przemywalam wodą utlenioną i sypałam takim "pudrem" jakims specjalnym. No i którejs niedzieli jak sie obudziłam tak ucha nie czułam. Okazało się ze kolczyka nie widac (a to był jeszcze wkręt ten od kosmetyczki). Ucho tak mi napuchło przez noc że po kolczyku zostało jedynie niebieskie oczko ledwo widoczne. Gdy chciałam ruszyc uchem i dostac sie do kolczyka poleciała krew i ropa. No i do akcji wkroczył mój ojciec. Cązkami próbował dostac sie do kolczyka.. polała sie krew i dalej ropa.. ja myslalam ze wyjde z siebie i stane obok. Po pół godzinie udało wyciągnac sie kolczyk a blizna po nim do tej pory zostala. Później odrazu wyjęłam drugi kolczyk.
Następnie w 3 klasie gimnazjum postanowiłam znowu przekuc ucho (w innym miejscu) no i zaczęła sie ta sama historia. Z tym że teraz cązek nie było tylko specjalny laser. Jakoś kolczyki udało sie wyciągnąc.
Dalej nie dawałam za wygraną... będąc w pierwszej klasie liceum przekułam sobie chrząstkę w uchu. Długo kolczykiem sie nie nacieszyłam... po dwóch tygodniach juz go nie miałam.
Dałam spokój... Nadal nie wiem jaka jest przyczyna tego że tak moja skóra reaguje na kolczyki... :/ i chyba sie tego nigdy nie dowiem. A o kolczykach mogę zapomniec...
Może jedynie z tatuażem nie bedę miala takich przezyc.

(dodam ze ten sam problem ma moja młodsza siostra.. tez nie moze kolczyków nosic bo jej skóra reaguje jak moja. Na dodatek okazało sie że takie problemy z kolczykami miała siostra mego ojca i matka. :/)
Sasha89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 18:58   #10
Sasha89
Przyczajenie
 
Avatar Sasha89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

a i za każdym razem kolczyki robiłam u kosmetyczki.
Co do mojej młodszej siostry.. uszy przekuła jej nasza sąsiadka na żywca.. także i tak i tak jest źle.
Sasha89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 20:07   #11
sivax75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Pułtuska
Wiadomości: 6
Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

kup w aptece maść z antybiotykiem TRIBIOTIK i smaruj sobie uszy.Żeby dziurki nie zarosły to załóż te kolczyki ktorymi były przekłute one są lecznicze.pozdrawiam.:roz a:
sivax75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 20:22   #12
Sasha89
Przyczajenie
 
Avatar Sasha89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

jakiś antybiotyk na T też brałam, możliwe ze to i to było co piszesz. dziurki już mi zarosły i raczej nie odwaze sie przekuc piąty raz :/
__________________
Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś. www.shadwodog.friko.pl - Hodowla psów myśliwskich
Sasha89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 20:33   #13
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

Też tak miałam,wyjęłam po jakimś czasieod wizyty u kosmetyczki,nie dośc że kolczyk był tak mocno zakleszczony,że ciągnąc z całej siły nie mogłam go zdjąć,to kiedy chciałam włożyć go drugi raz-już prawie nie dało radyale spróbowałam na siłę.Bolało kilka dni,zdecydowałam się jednak kolczyka wyjąc i poczekać,aż sie podgoi,ale za kilka dni nie dało rady już w ogóle go włożyć-dziurki prawie nie było.Poleciała trochę krew,bolało jak nie wiem i dałam sobie spokój-po dziurce już ani śladu Na początku w tym miejscu był taki guzek,jakby bliznowiec w środku czy coś,ale rozmasowałam i na szczęście zniknął.
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 18:58   #14
gulcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: (71) Wrocław
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Uszy po przebiciu- trudności w gojeniu

nie no, ja tak drastycznych przezyc to nie mialam, czasem jakas kropelka krwi(ale to tylko gdy czasem wyjme kolczyk i probuje go spowrotem na sile wlozy), sladowe ilosci ropy na kolczyku i to wszystko.Najgorsza jest juz ta opuchlizna ale w porownaniu z waszymi wypowiedziami to nic takiego o tribiotyku czytalam w innych watkach,wczoraj nawet przeszlam sie po niego do apteki,kosztuje 17 zl no ale w dalszym ciagu nie wiem jak stosowac.Koles w aptece byl jakis niekumaty i powiedzial mi ze moge smarowac ewentualnie na zewnatrz ale zeby posmarowac kolczyk tak zeby sie dostalo troche masci do dziurki(pare osob na forum pisalo zeby tak zrobic) to absolutnie nie.Czemu nie, nie sprecyzowal ale skoro Wy tak robicie i zyjecie to chyba tez zaryzykuje.
Bosh ile kobieta zrobi, zeby osiagnac cel... nie to co faceci...:P

pozdrawiam
gulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.