Diroseal - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-12, 07:16   #1
ewagood
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56

Diroseal - ZBIORCZY


witam Was wszytskie mam pytanie czy moge uzywac diroseal w ciazy.. z gory dziekuje za odpowiedz
ewagood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:04   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Diroseal w ciazy

Retinal w ciązy i podczas karmienia nie jest wskazany, można uzywać słabsze stężnia retinolu .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 11:15   #3
ewagood
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: Diroseal w ciazy

dzieki za odpowiedz
ewagood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 01:21   #4
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Diroseal w ciazy

Czyli możesz używać: retinol palmitate.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:32   #5
Marie_Antoinette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

Witajcie

mam 27 lat i kilka zmarszczek mmicznych na czole i przy ustach
Widzę że też powolutku pojawiają mi się przy oczkach....

Postanowiłam zadziałać aby je troszkę zwalczyć. Przeczytałam na forum że dobrym kremikiem jest DIROSEAL. Ale mam kilka pytań bo mam wątpliowości czy dobrze wszystko rozumiem:
Czy jak będę stosować go na noc a na dzień Lancome AQUA FUSION będzie ok?
Czy można stosować go pod oczy? Wcześniej stosowałam La Roche Active C ale lekko podrazniał mi oczka i mi ropiały

czy mogę stosować maseczki i algi plastyczne?

Z góry dziekuję za pomoc bo mam wrażenie ze już wszystko mi się pomieszało nigdy nie czytałam za bardzo składu preparatów a jak widzę to bardzo istotne

Marie
Marie_Antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:37   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

Cytat:
Napisane przez Marie_Antoinette
Witajcie

mam 27 lat i kilka zmarszczek mmicznych na czole i przy ustach
Widzę że też powolutku pojawiają mi się przy oczkach....

Postanowiłam zadziałać aby je troszkę zwalczyć. Przeczytałam na forum że dobrym kremikiem jest DIROSEAL. Ale mam kilka pytań bo mam wątpliowości czy dobrze wszystko rozumiem:
Czy jak będę stosować go na noc a na dzień Lancome AQUA FUSION będzie ok?
Czy można stosować go pod oczy? Wcześniej stosowałam La Roche Active C ale lekko podrazniał mi oczka i mi ropiały

czy mogę stosować maseczki i algi plastyczne?

Z góry dziekuję za pomoc bo mam wrażenie ze już wszystko mi się pomieszało nigdy nie czytałam za bardzo składu preparatów a jak widzę to bardzo istotne

Marie

Diroseal jest delikatnym, acz skutecznym kremem na naczynka - dlatego nie pamietam żeby ktakoliwke z dziewczyn skarżyła się na podrażnienie po Dirosealu. Tak D. musisz stosować na noc i możesz go kłaść pod oczy, ewentualnie jeśli stwierdzisz, że skóra jest troche podrażniona ( w co wątpię) - nie musisz go tam aplikowac co noc, wystarczy na początek 3 razy w tyg, potem możesz zwieększyć częstotliwość.

Ponieważ D. zawiera retiandehyd, na dzień musisz smarować się czymś z fotostabilnym filtrem p/slonecznym. Nie jestem pewna czy lancome taki posiada. Mozesz natomiast nalożyć krem lancome, a na to jeszcze dodatkowo krem z wysokim filtrem.

Mozesz sotoswać maski według uznania i potrzeb
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:42   #7
Marie_Antoinette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

A czy on napewno ma też działanie przeciwzmarszczkowe?
Bo czytałam opisy i nigdzie nie znalazłam o tym mowy tylko ze jest na naczynka
Marie_Antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 10:47   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

Cytat:
Napisane przez Marie_Antoinette
A czy on napewno ma też działanie przeciwzmarszczkowe?
Bo czytałam opisy i nigdzie nie znalazłam o tym mowy tylko ze jest na naczynka
Retianldehyd sam w sobie ma działanie przeciwzmarszczkowe, ale w Dirosealu jest go 0,5%, więc jedna tubka kremu nie załatw sprawy na zawsze retonoidy to wybór na całe życie a nie kuracja na 3 miesiące.
Myślę, że Diroseal na lato to dobra opcja, przyzwyczaisz skórę do retinaldehydu, a na jesień możesz pomyśleć o czymś intensywniejszym, np. DIacnealu (tez od avene) - ma 0,1% retinaldehydu i kwas glikolowy. Ja wlasnie kończę tubkę (mam od marca) i jestem zadowolona z efektow. Jesienią do niego wracam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:53   #9
Marie_Antoinette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

a po jakim czasie widać efekty tzn. wygładzenie zmarszczek lub chociaż zniwelowanie ich widoczności?
Marie_Antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:58   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

Cytat:
Napisane przez Marie_Antoinette
a po jakim czasie widać efekty tzn. wygładzenie zmarszczek lub chociaż zniwelowanie ich widoczności?
Zależy od ilości/ rozległści tych zmarszczek. Od 3 do 6 m-cy? Ale jak juz pisałam, retinoidy nie działąją jak chirurg plastyk - one, owszem, naprawią skórę, ale kiede przestaniesz je stosować skóra będzie nadal podlegać porcesom starzenia. to nie lifting, który zapewnia 10 lat spokoju. Retinoidy to miłość na całe życie, powinno się do nich wracać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 11:05   #11
Marie_Antoinette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

dziękuję za odpowiedź już teraz wszystko wiem
Marie_Antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 11:29   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Diroseal na zmarszczki - wątpliowości?

Cytat:
Napisane przez Marie_Antoinette
dziękuję za odpowiedź już teraz wszystko wiem
prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 10:44   #13
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Diroseal -Zbiorczy

Bardzo proszę Wizażanki, które mają jakiekolwiek doświadczenia z tym kremikiem o poradę. Używam tego specyfiku od tygodnia, ponieważ bardzo chciałam poprawić kondycję mojej naczynkowej, cienkiej skóry. Stosuję go na noc, wcierając obficie w zaczerwienione policzki. Teraz nie wiem zupełnie co robić, gdyż moja skóra na policzkach zrobiła się sucha i szorstka niczym papier ścierny. Czy to jest normalne w pierwszej fazie kuracji? Czytałam gdzieś na Wizażu, że w tym kremie jest składnik, który może spowodować przesuszenie skóry. Już nic z tego nie rozumiem, jeśli Diroseal ma pomóc naczynkowej skórze a nawet jest zalecany dla 30-latek to dlaczego tak wysusza? Zastanawiam się czy nie powinnam go natychmiast odstawić, aby nie zrobić sobie krzywdy. Dodam, że na dzień stosuję kremik Antirougeurs do suchej skóry. (Ten kremik stosuję już od dawna i nigdy mnie nie podrażnił).
Dziękuję z góry za pomoc.
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:10   #14
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Diroseal zawiera retinaldehyd, który może wysuszać. zmniejsz częstotliwość używania tego kremu, np. stosuj go co drugą noc, a w pozostałe dni jakiś dobry krem nawilżający lub odżywczy, w zależności od potrzeby. ALE UWAGA! stosowanie retinoidów wymaga stosowania na dzień porządnych FILTRÓW! retinoidy działają fotouczulająco, mogą powodować przebarwienia. Antirougeurs ma tylko SPF 10 - to stanowczo za mało przy retinoidach. poczytaj wątki o filtrach i czym prędzej zaopatrz się w jakiś wysoki. Antirougeurs możesz nakładać pod filtry - jeśli kupisz filtry tej samej firmy, czyli Avene. filtry są również bardzo ważne w pielęgnacji cery naczynkowej.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:31   #15
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Dzięki za radę. To na Antirougeursa mogę spokojnie położyć białego łososia i się nie pogryzą? Tak? Ale czy to nie za dużo tego dobrego? Może nakładać sam filtr?
Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu śledzę z ogromnym zainteresowaniem wątki o filtrach i naprawdę bardzo wiele sobie uświadomiłam. Słońca unikam teraz jak ognia - i pomyśleć, że jeszcze rok temu prażyłam się na plaży. Ja niemądra.
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:35   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Diroseal - Pomocy!

tak , również jak Justa na diroseal, proponuję abyś kładła na niego (po ok godz) nawilżacz. Jest tu wiele możliwości :nanobase. , lipobase, HOL, HOR, hydraphase, physiogel, olejek hauschka, w zależnosci od rodzaju skórki. no i częstotliwość musisz zmniejszyć. i filtry,popieram znów Justę. to obowiązkowo nawet jak nie używa się retinaldehydów a jak się sotsuje tego typu kremy to już w ogóle konieczność!!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:37   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez majolka
Dzięki za radę. To na Antirougeursa mogę spokojnie położyć białego łososia i się nie pogryzą? Tak? Ale czy to nie za dużo tego dobrego? Może nakładać sam filtr?
Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu śledzę z ogromnym zainteresowaniem wątki o filtrach i naprawdę bardzo wiele sobie uświadomiłam. Słońca unikam teraz jak ognia - i pomyśleć, że jeszcze rok temu prażyłam się na plaży. Ja niemądra.
tak , możesz kłaść na Antirougeurs filtr Avene łososia
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:43   #18
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Ok, w takim razie zaraz sobie zaaplikuję filtr Avene (mam trochę próbek).
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:55   #19
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Stosuję taki sam zestaw: Diroseal na noc + Antirougeurs na dzień. Filtruję się natomiast LRP Anthelios Aqua Lait 50+. Wymienić to na filtr Avene? Poradźcie.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-26, 12:29   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Diroseal - Pomocy!

najlepiej byłoby wymienić na filtry avene, bo teraz masz krem Avene i filtry LRP, a produkty z tej samej firmy Avene działają uzupełniająco i niegryzą się.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:07   #21
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
najlepiej byłoby wymienić na filtry avene, bo teraz masz krem Avene i filtry LRP, a produkty z tej samej firmy Avene działają uzupełniająco i niegryzą się.

Dziękuję, dziękuję .

Na pewno nie zrobię tego od ręki, ale w najbliższym czasie.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 14:35   #22
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Majolka ja jestem fanką Dirosealu -używałam go ponad 2,5 roku i już nie pamiętam, co to naczynka ja na niego nic nie uzywałam, nie chciałam osłabiać. Tak jak dziewczyny Ci już napisały - nakładaj go na początek rzadziej, co 2 dzień na przykład. Po pewnym czasie buzia powinna Ci się przyzwyczaić i przestać się luszczyć. Chociaż ja przez cały czas stosowania Dirosealu miałam ściągniętą rano, ale po serum z wit.C i filtrach wyglądała ładnie i uczucie ściągnięcia znikało

Green tea - przejdź na Avene, rzeczywiście, bo Antirougeurs sam w sobie ma filtry, więc z LRPmoże się gryźć.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 16:52   #23
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Sandija - wielkie dzięki za szczegółowe wskazówki! Dodałaś mi otuchy. Muszę przyznać, że liczyłam na Twoją odpowiedź, gdyż od pewnego czasu czytam wątki filtromaniaczek i jestem Twoją fanką. Nie poddam się tak łatwo i będę stosować na noc Diroseal, a w ciągu dnia białego albinosa. Mam już go nawet na twarzy, trochę się świecę - ale jak to ma pomóc na naczynka to warto. Czy pod filtr Avene powinnam zakupić LRP Active C, czy nie stosować takiej kombinacji? Mam wprawdzie jeszcze kremik z wit. C Avene - nutritive compensatrice, ale gdzieś tutaj wyczytałam, że zawiera on jakiś niebezpieczny składnik. Czy faktycznie coś z tym składem nie tak?
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:11   #24
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Majolka, zawstydziłaś mnie
Pod filtr Avene (i każdy inny) absolutnie możesz stoswać Active C (byle nie ten XL, bo on ma filtry) - witamina C przy naczynkach jest jak najbardziej wskazana. To Ci dodatkowo nawilży buzię. Albo możesz sama robić serum z wit. c.

A możesz podać link do tego kremu Avene?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:19   #25
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Oto link:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1797

Serdecznie dziękuję za pomoc.
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:21   #26
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Diroseal - Pomocy!

On ma na początku silikon (może podrażniać)i parafinkę, więc może solidnie zapychać. Będzie ciężki, ale dla cery suchej może byc. Ale tak w ogóle to ona na zimę się bardziej nadaje, teraz każdą cerę może obciążyć. No i tej witaminki C nie wiadomo, ile tam - lepiej zająć się Active C
Ma polyacrylamide - to ten nieładny skladnik oskarżany o działanie rakotwórcze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:33   #27
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Wielkie dzięki za fachowe wyjaśnienia!
Jutro zatem biegnę zakupić Active C i zaczynam porządnie dbać o moje naczynka. Mam tylko nadzieję, że wytrwam w tych zabiegach pielęgnacyjnych, bo z tymi filtrami to jest trochę zachodu.
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:42   #28
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Spokojnie, to się tylo tak wydaje na początku - po kilku miesiącach wejdzie Ci w krewe
Chwilę zwątpienia (tłustość filtrów itp.) zawsze się zdarzają, ale zadbana buzia wszystko wynagradza
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 19:33   #29
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Dla upewnienia:
- wieczorkiem Diroseal
- rano Antirougeurs + filtry Avene

Pytanie jeszcze jedno: czy jeśli zrezygnuję z Antirougeursa rano, mogę go zastąpić serum lub kremem z witaminą C The Body Shop? Jeśli tak - czy mogę stosować na to filtry LRP? W ogóle to wit. C lepiej aplikować rano czy wieczorem?
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 19:42   #30
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Diroseal tylko wieczorem.
Rano zawsze filtry i Antirougers albo coś z wit. c - może być ten z Body Shopu. Witaminę C najlepiej na dzień, pod filtry, bo wzmacnia ich działanie.
Może na to jakie chcesz filtry.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.