Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-29, 19:31   #1
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Unhappy

Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!


Od zawsze miałam nieciekawe rzęsy: dość krótkie, proste i rzadkie Robiłam co tylko mogłam, żeby poprawić ich wygląd. Przez 4 lata smarowałam je olejkiem rycynowym, ale efektów jakoś nigdy się nie doczekałam. Pewnego dnia wpadła mi w rękę zalotka i... CUDO! Podkręcone i ładnie wytuszowane rzęsy wyglądały dużo lepiej.
Aż pewnego strasznego dnia (28.07.2006) wymieniłam sobie tą gumkę z zalotki (bo poprzednia już mi się zużyła troszkę) i zabrałam się do podkręcania... i SZOK! ...bo ta gumka taką jakąś miała ostrą krawędź z jednej strony (oczywiście prędzej jakoś na to nie zwróciłam uwagi...)
OBCIĘŁAM SOBIE RZĘSY!!
Dawniej maiłam najkrótsze rzęsy świata a teraz nie mam ich wcale!! Są straaasznie króciutkie... To znaczy nie całe, a tylko pewne fragmenty długości ok 5-7mm... na obu powiekach....
To było dla mnie traumatyczne przeżycie...

Co mam teraz zrobić?!

Czy one odrosną? Jeśli tak, to jak długo to potrwa? czy znacie może już podobne przypadki i ich finały? czy mogę teraz jakoś przyspieszyć ich porost? Jeeeejku
Strasznie się z tym czuję...
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 19:42   #2
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Nie martw sie glorstine, rzesy na pewno ci odrosna i to bardzo szybko. Musisz uwazac nastepnym razem - nie sciskaj zalotka rzes za mocno, bo one moga sie wtedy lamac.

Wiem ze dla ciebie to dramat, ale uwierz, tak dlugo jak nie bedziesz wariowac z tego powodu, to inni tez nie zauwaza...

Pozdrawiam! Badz dzielna!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 19:43   #3
MILENA*
Raczkowanie
 
Avatar MILENA*
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 379
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Biedactwo Wiem, że pozbycie się rzęs to dla każdej kobiety traumatyczne przeżycie, ale nie załamuj się Ja co prawda nie obcięłam, ale wyrwałam sobie niemalże połowę rzęs zeszłego roku. Byłam zrozpaczona, ale ku mojemu zdziwieniu rzęsy odrosły nawet dłuższe niż były wcześniej. Ale rosły dosyć wolno, bo z tego co mówiła mi kosmetyczka mają proces odrastania bardzo powolny - tak jak brwi. Ale po....żeby nie skłamać...1,5 miesiąca (???) miałam je ponownie Nie wiem jakie sposoby mogłyby to przyspieszyć, skoro olejek rycynowy Ci nie pomógł. Jeśeli faktycznie nie możesz się przyzwyczaić do takiego wyglądu może warto zainwestowac w sztuczne kępki? Zawsze to coś da. Pozdrawiam
MILENA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 19:44   #4
zuzka!
Raczkowanie
 
Avatar zuzka!
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 71
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Odrosną, ale potrwa to troche. Narazie radze Ci robić sobie kreskę na górnej powiece zaraz przy rzęsach- to zatuszuje ich długość. 3-maj się.
__________________



zuzka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 20:03   #5
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Witam,
to rzeczywiscie nieciekawie
nie wiem ile rosna rzesy ale skoro dziewczyny pisza ze wolno to pewnie cos w tym jest. Poki co to chyba musisz zainwestowac w sztuczne rzesy i przeczekac to jakos.

pozdrawiam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 20:14   #6
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

na pewno odrosna !! moja kolezanka obciela sobie kiedys rzesy, bo stwierdzila ze pewnie potem odrosna jej ladniejsze, tak jak z wlosami .......... , nie wiem jakie odrosly, to bylo dawno, ale fakt faktem odrosly podrawiam
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 21:53   #7
ewelincia15
Raczkowanie
 
Avatar ewelincia15
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 39
GG do ewelincia15
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

bedzie dobrze.
odrosną napewno!

i nie martw się niczym!
ewelincia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 21:56   #8
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Cytat:
Napisane przez ewelincia15
bedzie dobrze.
odrosną napewno!

i nie martw się niczym!
heh ... moja mama kiedyś sobie obcieła i nigdy jej nie odrosły
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 22:00   #9
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

ale ty chyba nie obcielas tych rzes tylko wyrwalas i polamalas
moja siostra zrobila tak kiedys, tez zalotka, jak jeszcze nie mialysmy wprawy w jej uzywaniu to rozne cuda wychodzily
w kazdym razie wyrwala sobie rzesy znad polowy oka i jej po jakims czasie odrosly normalne, fakt ze przez czas odrastania rozpaczala jak glupia ale nie bylo az tak widac
wspolczucia i powodzenia
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 08:24   #10
Ginger1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 291
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Hej! Nie rozpaczaj rzęsy odrosną na nowo!!!
Tez tak kiedyś miałam.
Musisz tylko poczekać jakieś do 2 miesięcy,całkowicie odrosną po 3 miesiącach.
Rzesy naturalnie wypadają i rosną od zera ...trwa to najdłużej 3 miesiące.
Ja tam nie wierzę w olejki rycynowe,nie nadwyrężaj rzęs,najlepiej zrezygnuj z makijażu,a jeśli nie możesz to dobrze dziewczyny mówiły-na górnej powiece kreseczki czarne maleńkie-punkciki,ewentualnie rzęsy w kępkach,zmywaja się mleczkiem kosmetycznym,proponuję przyklejać po jednej rzęsie,a póżniej delikatnie przyciąć...ale tą sztuczną rzęsę
Ale mówię,wszystko wymaga czasu...Odrosną i nie rozpaczaj nie mysl o tym i nie gap sie w lustro
Pozdrawiam
Ginger1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 09:37   #11
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Jej... dziękuję Wam za pocieszenie Może faktycznie nie ma co świrować, skoro mówicie, że rzęsy odrosną... Będę je jeszcze smarowała tym olejkiem, może to coś da. Naprawdę poprawiłyście mi humorek
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-30, 11:34   #12
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Wink Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Bez obaw. Rzęsy odrosną, a na pocieszenie powiem, że będą dłuższe .
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 11:40   #13
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Odrosną I to mocniejsze (jak na nogach )
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 11:43   #14
aniraka
Raczkowanie
 
Avatar aniraka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 329
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

W zeszłym roku chciałam przykleić coś do takich wiszących dzwonków..weszłam na stołek z super glue w ręku i naciskam go..nagle klej znalazł się na mojej twarzy, rękach, w oczach wszystko odklejałam, mama bała się, że coś z oczami mi się stanie..ale na szczęście nie...dużo tego kleju miałam na rzęsach..i chcąc nie chcąc musiałam je wyrwać...nie miałam rzęs w jednym oku, szybko mi odrosły...więc nie martw się, napewno Tobie też odrosną...pozdrwiam
__________________
"pamiętaj...z wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej.."

*****

Daje moim włosom 2 lata, na to, żeby ZNOWU były długie...wszystkim "zapuszczalskim" życzę pięknych, długich włosów damy radę
aniraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 11:46   #15
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

spokojnie odrosną
czy któras z was miałą u kosmetyczki robione sztuczne kępki rzęs? jaki jest tego koszt ?
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:40   #16
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Cytat:
Napisane przez martinka_m
na pewno odrosna !! moja kolezanka obciela sobie kiedys rzesy, bo stwierdzila ze pewnie potem odrosna jej ladniejsze, tak jak z wlosami .......... , nie wiem jakie odrosly, to bylo dawno, ale fakt faktem odrosly podrawiam
Ja też przypadkowo obcięłam a nwet mi się się opaliły troszkę od ognia i wtedy były takie rude i powykręcane , ale odrosły szybciutko i nadal są śliczne. A czy są ładniejsze?. Rraczej nie i napewno nie powtórzyłabym tego .

Edit: Nie stosowałam żadnych środków, które przyspieszyłyby ich wzrost. Naturalną rzeczą jest, że rzęsy wypadają w związku z tym muszą odrosnąć i idąc tym tropem wolałam poczekać. Dodam, że nie tuszowałam rzęs także na moim kochanym lewym oczku .
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.

Edytowane przez besciara
Czas edycji: 2006-08-03 o 15:00
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 14:24   #17
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Ja tez dolaczam do grona osob pocieszajacych - zarowno brwi jak i rzesy odrastaja, nie stanie sie to szybko, ale mozesz przestac sie martwic!
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 14:29   #18
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Hmmm... minęło już trochę czasu, używałam olejku i teraz rzeczywiście zauważam efekt Już się tak tym nie przejmuję...
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 10:42   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

ojbiedna jestes!
oczywiscie ze odrosną . bedzie to trwać okolo 3 miesiące, w zależnosci od cech genetycznych , ale odrosną na bank!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-10, 15:04   #20
Zabya
Przyczajenie
 
Avatar Zabya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Moja kuzynka jak była mała też obcięła sobie z ciekawości rzesy..i dopiero po jakimś czasie ktoś zauważył..nio i szybko jej odrosły..jej młodsza siostra niedawno zrobiła to samo..ale już jest si..i są takie same..ja w sumie może i nie obciełam sobie nigdy, ale czesto wydaje mi się, że wchodza mi do oczu i je wyrywam, ale cały czas sa długie i gestewiec chyba już niedługo bedziesz miała normalne rzęsyPozdrawiam
Zabya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 18:50   #21
patricja
Zadomowienie
 
Avatar patricja
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 835
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

A ja polecam również odżywkę do rzęs z pierre rene z pantenolem i keratyną. Używałam jej na przemian z olejkiem rycynowym (trudno go nakladać rano przed wyjsciem) i efekt jest Mam teraz nawet dluzsze rzesy jak przedtem
__________________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,
ale nikt nie wie, jak go wskrzesić...
Albert Einstein
patricja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 11:49   #22
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

zabya , Tobie wtedy pozazdroscić takich rzęs, skoro musisz je przerzedzać
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 12:23   #23
natalka881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 24
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

oj doskonale wiem co to znaczy sama sobie obcielam rzesy ;/ prawie sie poryczalam jak to zauwazylam sposobu ich obiecia nie bede zdradzac bo az wstyd ale nie martw sie odrosna wygladalo to fatalnie bo z natury mam dlugie rzesy wiec na prawej mialam normlane a na lewej po jedenj stronie obciete ale wszystko peknie ladnie odroslo uz po jakis 2 tyg tylko smaruj ciagle olejkiem pozdrawiam <cmok>
__________________
Trzeba wierzyć, że po zimnie zawsze nadchodzi wiosna. Ja wierzyłam
natalka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 18:31   #24
Zabya
Przyczajenie
 
Avatar Zabya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Aniolekandrzejka, tylko że ja tego nie robię specjalnie.. w sumie to już się u mnie taki odruch zrobił..na poczatku się bałam, że się przeżedzą ale i tak to robiłam.. ale nie ma żadnej różnicychoć chciałabym mieć takie gęste żebym musiała..nio cuż...ale te, które mam też mi się podobają

Glorstine, wczoraj chyba z powodu tego co napisalaś miałam koszmary:p śnilo mi się, że też obcięłam sobie przypadkowo rzęsy..ale naszczęście się obudziłam...ale teraz rozumiem jak mogłaś się wtedy czuć...=/ I mam nadzieję, że u Ciebie już z rzęskami dobrze
Zabya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 10:24   #25
Maraine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

Tez sobie kiedys obcielam rzesy ale na dole tylko bo byly jakies dziwne kazdy innej dlugosci.. ale tak ze brzydko wygladalo:/ i nie moglam ich nawet pomalowac bo masakra byla no i dalej tak jest:p ale wydaje mi sie ze jest ich wiecej. A co do tych górnych.. doradzcie mi co mam zrobic bo zaraz przy koncach powiek mi sie czasem odginaja w dół i inne strony i do oczy wchodza:| jak chce je jakos ujarzmic tuszem to jeszcze gorzej a zalotki nie mam
Maraine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 09:10   #26
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

U mnie już znacznie lepiej z rzęskami Dziękuję Wam za wszelkie porady

Maraine, na Twoim miejscu zaopatrzyłabym się jednak w zalotkę, bo ona rzeczywiście poprawia wygląd rzęs. Tylko używaj jej z umiarem, żebyś nie popełniła tego błędu co ja! Miałam ten sam problem co Ty, dlatego wiem co mówię :P A olejek rycynowy polecam każdemu, też możesz spróbować (jeśli nie pomoże to przynajmniej nie zaszkodzi)
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 15:36   #27
red1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Obcięłam sobie rzęsy! POMOCY!

facet 27 lat...jak mialem 25 lat i bylem pijany koledzy mi rzęsy pobcinali na spaniu ale tylko dolne powieki....wygladalo to strasznie...wstydzilem sie wychodzic z domu,myslalem ze nie odrosna....ale powiedziala mi pewna starsza pani..Synu odrosna 2 miesiace i beda takie jak byly albo nawet ladniejsze...przeciez rzesy to tez wlos tylko rosna troszke wolniej.....MAM RZESY po 2 miesiacach mialem rzesy takie jak byly okolo 2 miesiace.......WIEC MOZECIE SOBIE OBCIAC I TAK ODROSNA.....POZDRAWIAM
red1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 19:34   #28
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18
Rzęsy

Od pewnego czasu zauważyłam taka dziwną przypadłość , że moje rzęsy schodzą się na boki . Nie mogę ich w żaden sposób ułożyć tak aby równomiernie były pomalowane . Może to wina tuszu ? Używam od 3 lat tego samego maybelline define - a- lash . Totalnie nie wiem co się z nimi dzieje , dzisiaj przez 10 minut próbowałam umalować je tak aby nie schodziły się na boki w zewnętrznym kąciku .. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi : ) Dodam jeszcze , że nie używam zalotki.
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 21:45   #29
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Rzęsy

odpisałam ci w tym samym wątku na wizażowym
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.