Tłusta cera. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-29, 20:25   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Tłusta cera.


jaka maseczke polecacie do cery tradzikowej?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-29, 21:14   #2
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: maseczka dla mnie

Maseczka drożdżowa z serii "Dwudziestka" ERIS, inne maseczki oparte na drożdzach. Pytaj również w aptekach o maseczki z glinką kaolinitową - świetnie oczyszczają, zwężają pory - niestety nie pamiętam, jakie firmy mają takie w swoich ofertach.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-30, 16:56   #3
KatkaPal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 66
Wyślij wiadomość przez ICQ do KatkaPal
Re: maseczka dla mnie

Maseczka z Glinki Zielonej firmy Argiletz, do kupienia w aptekach.
KatkaPal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-30, 17:01   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: maseczka dla mnie

ja sama używam tej maseczki Ersi z drodżdzy i jestme z niej zadowolonajest to seria czerowona stosuj ja 2 razy w tygodniu a bedziesz miała świetne efekty 3 maj sie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 17:25   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Maseczki - cera tłusta, trądzikowa

mozecie mi polecic dobre maseczki do cery tłustej ze skłonnoscia do tradziku? MOja cera jest bardzo błyszczaca, w niektorych miejscach pojawiaja sie wypryski a do tego od stosowania silnie dzialajacych masci zapisanych przez dermatologa przesusza sie w niektorych miejscach. Czy mozeci mi pomoc z dobraniem odpowiednich kosmetykow? Dziekuje z gory
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 18:21   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

z yves rocher z piołunem, troche smierdzi.. ale
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 18:39   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: cera tłusta - maseczki

chi chi - a mi się podoba ten zapach - jest taki ziołowo-apteczno-odświeżający. 'czuję' że działa [równiez nosem [img]icons/icon7.gif[/img]] [img]icons/icon20.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-25, 19:23   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

Polecam maseczki na bazie glinki jest ich mnostwo ja kupuje w aptece sproszkowana zielona glinke dodaje odrobinke wody i nakładam na twarz jest rewelacyjna jestem bardzo zadowolona
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 21:22   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

a jaka firma, ile kosztuje i ile tej glinki jest?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 21:39   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

glinke zielona kupisz w kazdej aptece lub sklepie zielarskim jest jej malutenko kilka gramow ale spokojnie starcza na kilka razy kosztuje ok 5 zł
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 21:41   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera tłusta - maseczki

Rewelacyjne są maseczki firmy Argiletz (Ar-Pol), w aptekach są zwykle małe opakowania, w proszku.Wygodniejsza jest gotowa maseczka w tubie. Do cery tłustej z wypryskami najlepsza będzie zielona glinka (są też inne jej rodzaje).
Z kosmetyków dostępnych w niektórych gabinetach kosmetycznych polecam maseczki Charmine Rose (naprawdę świetne i skuteczne).Bardzo dobrą maseczkę dla tłustej cery ma także firma Isabelle Lancray (to wyższa półka i tylko dostępne w gabinetach).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-26, 14:35   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

YYYY A MASECZKA Z PIOLUNEM IVES ROCHER NIE JEST PRZYPADKIEM UJEDRNIAJACA???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 14:51   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: cera tłusta - maseczki

teoretycznie tak. maseczka YR z piołunem jest wedle wskazówek i informacji zamieszczonych na tubce specyfikiem ujędrnijącym. tyle, że piołun ma również inne zastosowania w medycynie ludowej [img]icons/icon7.gif[/img] - maseczka należy do mojej mamy - ją ujędrnia a mi matuje strefę T. i robi to doskonale.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 15:24   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

a na mojej tubce jest napisane ze to maseczka oczyszczająca, nie ma słowa o ujerdnianiu...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 16:32   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

HYMM CIEKAWE CZY MYSLIMY O TYM SAMYM ALE Z TEGO CO WIEM IVES ROCHER WYPUSCIL TYLKO JEDNA MASECZKE Z PIOŁUNEM DO CER DOJRZAŁYCH MUSZE SIE ZAPOZNAC Z WŁASCIWOSCIAMI PIOŁUNU
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 17:26   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

no w takiej bladożółtej tubce?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 17:31   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

taka?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg small_76946.jpg (3,6 KB, 24 załadowań)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 17:50   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

hmmm. zabawne. na tej mojej jest mniej napisów [ale czy są inne to nie wiem, bo aż tak dobrego wzroku to nie mam [img]icons/icon7.gif[/img]] na polskiej naklejce napisane jest: masque fermete lissant [maseczka ujedrniajaco-wygladzajaca z wyciagiem z piolunu] a na tej Twojej Elu?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 20:22   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

piołun i jego właściwości ---> Zastosowanie: Jako środek pobudzający łaknienie i trawienie. Polepsza przemianę materii. Działa żółciopędnie, moczopędnie. Wzmacnia organizm. Uwawga: W większych dawkach ma dzialanie toksyczne. / tak brzmi wersja oficjalna powielana w wielu serwisach internetowych. [img]icons/icon7.gif[/img] wg. Yves Rocher działa ujędrniająco-wygładzająco a wg. mojej buzi matująco [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-27, 15:40   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera tłusta - maseczki

Tak sobie czytam i czytam .. i patrze ze mialam jakis czas temu identyczna maseczke jak wyzej, i byla to maseczka oczyszczajaca typu sauna [img]icons/icon7.gif[/img] o piolunie nic nie wiem
moze to u YR ktos cos zle ponaklejal ? [img]icons/icon12.gif[/img]
Co do pytania przewodniego, polecam maseczke Pore Fection Avonu. Swietnie matuje, zmniejsza pory, i ma w sobie ziarenka do peelingowania (najpierw sie ja rozprowadza po twarzy, pozniej zostawia do wyschniecia). Mnie bardzo przypadla do gustu [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 10:06   #21
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: cera tłusta - maseczki

zaintrygowała mnie ta maseczka [img]icons/icon7.gif[/img] czy wobec tego, któraś z was mogłaby przetłumaczyc text, który odczytałam pod polską etykietką: le soin professionnel des peaux fatiguees et atones. masque fermete lissant [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 13:07   #22
Vika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 54
Re: cera tłusta - maseczki

Hej!Mam pytanie:czy maseczki z glinki mogą też stosować osoby z problemami naczynkowymi?Nie chciałabym pogorszyć stanu mej cery, ale już doprawdy nie wiem,co mam z nią robić.W czasie lata jest tak strasznie tłusta,że już po pół godz.od nałożenia pudru świeci się niemiłosiernie, a absorbentki przynoszą jedynie chwilowy rezultat...I czy te maseczki powodują regulację działania gruczołów łojowych,czy jedynie likwidują skutki-wypryski?
Vika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 19:06   #23
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Tłusta cera z przesuszonymi miejscami

Zawsze uważałam, że moja cera jest tłusta. Szybko się przetłuszczała, świeciła się, miała gdzieniegdzie wypryski etc, ale gdy odpowiednio dbałam obyło się i bez nich [img]icons/icon10.gif[/img]
Gdy odkryłam iż mam alergiczną skórę + skazę białkową, to po pewnym czasie stosowania jakiegoś specyfiku do buzi, dzięki któremu miałam naprawdę bezwypryskową, czystą buźkę, dostałam suchych, czerwonych plamek. Okazało się, że zbyt intensywnie i za długo stosowałam owy toniczek (nazwijmy to tak, choć nie jest to prawidłowa nazwa, gdyż nie było to nic, co mogłoby być z rodziny tonikowatych [img]icons/icon10.gif[/img] ). Od tamtej pory wszyskie toniki jakie stosowałam powodowały, że moja skóra w niektórych miejscach się wyszuszała, tworząc właśnie czerwone plamki. Ale!.. nadal była cerą tłustą zarówno na policzkach (pod oczami przede wszystkim) jak i na czole, brodzie, pod brwiami [img]icons/icon7.gif[/img]
Zatem mam dwa pytania:
1. Czy moja cera rzeczywiście jest cerą tłustą ze skłonnościami do przesuszania pod wpływem pewnych specyfików?
2. Czy istnieją jakieś toniki, które nie wysuszą mojej buźki, a wręcz będą ją nawilżały? Bo naprawdę nie mam nic przeciwko temu, że moja buźka się gdzieniegdzie świeci. Moim zdaniem matowa cera wygląda tak sztucznie.. (ale to tylko moje skromne zdanie [img]icons/icon10.gif[/img] ).

Dzięki z góry [img]icons/1cmok.gif[/img] for all
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 20:56   #24
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Tłusta cera z przesuszonymi miejscami

Bardzo często zdarza się ,że cera tłusta jest jednocześnie cerą skłonną do przesuszania naskórka , może być też cerą wrażliwą , skłonną do podrażnień i zaczerwienień.
Nie wszystko zrozumiałam z Twojego pytania - niby pytasz o tonik , ale nie o tonik - to o co tak naprawdę pytasz?
Czy określenie "pod oczami" to już policzki? Pod samymi oczami skóra zwykle ma skłonność do przesuszania się , jest cieniutka i ma bardzo małą ilość gruczołów łojowych.
Jeśli dokładniej określisz jakich kosmetyków szukasz (chyba nie chodzi tylko o tonik?)to będzie łatwiej coś Ci doradzić.
Łuszczące się plamki moga być także objawem alergii.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 22:08   #25
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Tłusta cera z przesuszonymi miejscami

Hm.. postaram się napisać jaśniej.
Od toników (chyba od nich, bo od czego innego..) przesuszają mi się pewne partie buzi. Takie suche, czerwone plamki powstają u mnie na szyi, tuż pod oczami, na powiekach, na czole, na górnej części nosa po obu stronach tak przy oczach i gdzieniegdzie na pliczkach.
Na szyi to wiem, że jest to od uczulenia. Na twarzy niby też, ale.. wiem również, że właśnie wtedy od nadmiernego stosowania płynu wystąpiły takie swędzące przebarwienia (te plamki).
I.. żeby przesuszonym miejscom, które powstały przez toniki, płyty etc zapobiec, chciałabym by polecono mi jakiś tonik, który będzie cerę nawilżał.
A skoro już Beato tu zajrzałaś (za co jestem niezmiernie wdzięczna, nie ma to jak profesjonalna pomoc), to chciałabym spytać, czy na te łuszczące plamki spowodowane alergią mogłabyś poradzić mi jakąś maść czy coś takiego? Kiedyś na swędzące przesuszenia na powiekach miałam coś.. ale było to wieki temu.. zresztą na te plamki na ciele i buzi też coś mi przepisano, ale Bóg jeden wie, co to było. Pamiętam jedynie, że maść była w pomarańczowej tubce, a jeszcze taki krem do buzi. Niebieski w tubce, z delfinkiem..
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-10, 18:02   #26
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Beato..

Wiem, co to za krem- Oilatum soft do skóry suchej i wrażliwej. Tego używałam, dzisiaj sobie kupiłam. W co oprócz niego powinnam się jeszcze zaopatrzyć?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 18:38   #27
ameliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Wyślij wiadomość przez ICQ do ameliaa GG do ameliaa Wyślij wiadomość przez Yahoo do ameliaa
trądzik i maseczki

Jakiej firmy (niedrogiej- do 100 zł) są najlepsze maseczki dla cery trądzikowej i tłustej a przy tym dość wrażliwej na agresywne kosmetyki?
ameliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 20:37   #28
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: trądzik i maseczki

Ja polecam Ci maseczkę Pharmaceris T Salicam - zjadliwie zielona z kwasem salicylowym i algami, z glinką - słynne maseczki Argiletz, mając wrażliwą cerę używaj najwyżej raz na tydzień. Z tych droższych bardzo lubię glinkowe maseczki Biothermu z linii Biopur, Clarins Normalizing Mask, głęboko oczyszczająca i matująca maseczka Phytomera oraz regulująca maseczka Decleora.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 20:46   #29
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: trądzik i maseczki

ja mam clinique'a z glinka i jest swietna-ale nie wiem czy jest jeszcze w sprzedazy,ja kupowalam w zestawie "3 kroki"
bylo mydelko do mycia twarzy,tonik i maseczeka
z czego tonik jest okropny-starsznie mocny(alkohol),okropnie smierdzi, lzawia oczy,wysusza skore.

ale z maseczki jestem zadowolona
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 09:38   #30
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
tłusta cera a Estee Lauder

Dziewczyny pomóżcie!!4 dni temu kupiłam Double Wear Estee Lauder i jestem załamana, nie cierpie uczucia mazi na twarzy a tak właśnie jest, kiedy nakładam ten podkład.Nakładam krem z serii Czysta Cera A Garniera.Co mam robic???odsprzedać go komuś czy dalej się meczyc??
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-22 20:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.