Zamiennik Laura Biagiotti, Roma - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 17:19   #1
marek1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8

Zamiennik Laura Biagiotti, Roma


Witam

Chciałbym zrobić komuś prezent i kupić perfumy. Bardzo podobaja sie jej perfumy Laura Biagiotti, Roma których używa(ła).
Bardzo bylbym wdzieczny, abyście poleciły mi jakiś podobny zapach do tych i który by się jej spodobał.

Pozdrawiam
marek1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:30   #2
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez marek1977
Witam

Chciałbym zrobić komuś prezent i kupić perfumy. Bardzo podobaja sie jej perfumy Laura Biagiotti, Roma których używa(ła).
Bardzo bylbym wdzieczny, abyście poleciły mi jakiś podobny zapach do tych i który by się jej spodobał.

Pozdrawiam
Moim zdaniem najbardziej "w klimacie" Romy jest cynamonowo-waniliowy Must Cartiera. Poza tym Theorema Fendi, Obsession CK, Shalimar Guerlain.

Możesz też wypróbować zapach nieco inny, ale też z rodziny orientalnej, Presence d'une Femme MontBlanc. Przepiękny, ciepły, ze szczyptą wanilii, zawrócił mi ostatnio w głowie .

A może nieco delikatniejsze Sensations Jil Sander? Albo słodsze, intensywniejsze Wish Choparda i Hypnotic Poison Diora? Albo pazurzasto-ogoniasto-migdałowo-drzewny Le Baiser du Dragon Cartiera?

Wypróbuj je .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:29   #3
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Wydaje mi się, że utrzymany w podobnej tonacji jest jeszcze Boucheron Jaipur.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:54   #4
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Ja bardzo lubię Romę i używam z przyjemnością, ale jakoś ani ze znanych mi zapachów ani z tych, które lubię oprócz Romy, nie przychodzi mi nic do głowy, co jest do niej podobne:-(

Waniliową bazę mają też Shalimar, ale wanilia w Shalimar wydaje mi się słodsza i cieplejsza niz w Romie. Dla niektórych Roma to kadzidło, więc może Obsession (też lubię)?

Jakoś nic mi do głowy nie przychodzi chyba ze względu na ten świeży i zielony początek Romy, nie bardzo typowy dla orientalnych zapachów.

Ale jeśli Roma, to trzeba czekać na E, która jest fanką Romy od lat i dzięki której poznałam Romę
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:00   #5
marek1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Bardzo dziekuje wszystkim za wypowiedz i chetnie przeczytam to, co ma do powiedzenia tajemnicza pani E
marek1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:32   #6
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Na stronach sorea.pl piszą o podobieństwie Romy do Must Cartier, Addict Dior oraz Deep Red Hugo Boss. Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie za bardzo pamiętam jak pachnie Roma.
Skoro jednak o podobieństwie do Must pisała wyżej Demonik, może rzeczywiście Addict i Deep Red też w sobie mają coś z Romy
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:50   #7
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Miałam kiedyś w zamierzchłych czasach Deep Red i wg mnie niewiele mają one wspólnego z Romą:-(

A może wyszukiwarka podobnych zapachów na stronie Sephory coś podpowie...?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 20:55   #8
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Wyszukiwarka Sephory podpowiedziała Addicta, Jaipur Saphir i Must Cartiera, ale ja bym ostrożnie do tych podpowiedzi podchodziła...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 21:13   #9
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Wyszukiwarka Sephory podpowiedziała Addicta, Jaipur Saphir i Must Cartiera, ale ja bym ostrożnie do tych podpowiedzi podchodziła...
Ja też nie ufam tej wyszukiwarce.
Jednak Must od razu skojarzył mi się z Romą, mimo iż nie są to zapachy łudząco do siebie podobne. Coś jednak je łączy - w nucie serca oba mają jaśmin i różę, w nucie bazy zaś wanilię i piżmo - może stąd to podobieństwo?
Choć, jak wiadomo, nie wystarczą te same składniki, by perfumy były do siebie podobne, nie mniej ważne są ich proporcje.

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 23:14   #10
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Kurcze uwielbiałam kiedyś Romę, teraz wydaje mi się dość staroświecka (może dlatego, że to dawno było ) Roma to rzeczywiście bardzo specyficzny zapach, nie przychodzi mi do głowy nic podobnego. Nie widzę podobieństwa żadnego do Musta ani Addicta. Ona jest jakaś taka pomarańczowo-orientalna, nie potrafię jej opisać ale czuję teraz wyraźnie.
To może kup jej Romę? Nie wiem czy można ją gdzieś jeszcze dostać, bo dawno jej nie widziałam.
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 23:23   #11
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez demonik
Ja też nie ufam tej wyszukiwarce.
Jednak Must od razu skojarzył mi się z Romą, mimo iż nie są to zapachy łudząco do siebie podobne. Coś jednak je łączy - w nucie serca oba mają jaśmin i różę, w nucie bazy zaś wanilię i piżmo - może stąd to podobieństwo?
Choć, jak wiadomo, nie wystarczą te same składniki, by perfumy były do siebie podobne, nie mniej ważne są ich proporcje.
Mnie tez Roma co prawda dość daleko , ale jednak kojarzy się z Must .

Natomiast nie mają moim zdaniem nic wspólnego z Deep Red , ktore są dosyć słodkie, mniej wyrafinowane i nieco moze podobne w składzie ale pieprzu w nim raczej nie czuć, w każdym razie nie bezpośrednio a w Romie on uderza.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 23:52   #12
marek1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Niestety z zakupem w moim mieście perfum
Must Cartier bylby spory problem, ponieważ perfumeria nie prowadzi wód Cartiera. Nie wiem czy Rome można dostać w tej perfumerii, ale napewno maja ja chlopaki na bazarze.
marek1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 04:17   #13
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez marek1977
Niestety z zakupem w moim mieście perfum
Must Cartier bylby spory problem, ponieważ perfumeria nie prowadzi wód Cartiera. Nie wiem czy Rome można dostać w tej perfumerii, ale napewno maja ja chlopaki na bazarze.
Zawsze zostaje stare, dobre i poczciwe Allegro
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 07:12   #14
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez marek1977
Niestety z zakupem w moim mieście perfum
Must Cartier bylby spory problem, ponieważ perfumeria nie prowadzi wód Cartiera. Nie wiem czy Rome można dostać w tej perfumerii, ale napewno maja ja chlopaki na bazarze.
Obawiam sie ze zapachy bazarowe ni jak sie mają do oryginału. najczesciej to tureckie podróby!
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:28   #15
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez Eenax
Obawiam sie ze zapachy bazarowe ni jak sie mają do oryginału. najczesciej to tureckie podróby!
Ja czesto kupowalam na bazarze i jeszcze ani razu nie zdarzylo mi sie nabyc podroby.Zapach byl zawsze ten sam, a i opakowanie w niczym nie ustepowalo temu w Sephorze Oczywiscie, jesli na opakowaniu do zludzenia przypominajacym z daleka np. Lacoste, widnieje napis Lacrosse lub jesli cena perfum jest podejrzanie niska, to chyba nikt nie ma watpliwosci z czym ma do czynienia, a poza tym zapach jest zdecydowanie odmienny od oryginalu
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:33   #16
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez Eenax
Obawiam sie ze zapachy bazarowe ni jak sie mają do oryginału. najczesciej to tureckie podróby!
Pewnie dlatego Marek puścił nam oko .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:51   #17
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Marku, przykro mi bardzo, ale nie znam niczego, absolutnie niczego, co przypominałoby Romę. To jest zapach tak niepowtarzalny i oryginalny, ż naprawdę nie potrafię znaleźć nic, co byłoby równie dziwacznym, ale i przepięknym połączeniem. Roma to początkowy chłód mięty, geranium, aż świdrujący nosie, a kończy się skrajnie różną w odbiorze, goracą wanilią...

Wspominany tu Must, który też zresztą uwielbiam, z Romą nie ma kompletnie nic wspólnego - jest od początku ciepły, wręcz gorący, jak pachnący olejek na rozgrzanej słońcem i opalonej skórze. W swym początku ma lekko drażniąca nutkę, jakby zbożową, ale ona ucieka bardzo szybko i pozostaje cynamon, cynamon, urzekający cynamon Piękny, gorący, seksem pachnący zapach

Bardzo zbliżonym do Must zapachm jest Obssesion CK - z kupnem tego już nie powinno być najmniejszego problemu.

A może spróbuj Theoremę Fendi, która też diametralnie odmienna od Romy, ale przepiękna, korzenna, zapach bogaty, z przepychem, ale w dobrym guście.

A jesteś pewien, że Twoja ukochana ma teraz na półce Romę? Może kup jej nową na Allegro?

I jeszcze jedno - musisz ustalić, czy Twoja Ukochana lubi Romę ze względu na ten chłód właśnie, czy to pulsujące wanilią ciepło. Wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:13   #18
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Dla mnie zapachem podobnym do Romy jest Dune . Obydwa mam i obydwa bardzo lubię
Tak jak napisała E , Roma pachnie lekko ziołowo , mietowo - Dune jest cieplejszy i orientalny .
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:01   #19
marek1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Napewno sie dowiem czy Ona lubi Romę ze względu na ten chłód, czy to ciepło.
Co do tego bazaru to nie zartowalem. Mieszkam w sporym miescie nadmorskim i na zachod nie mamy daleko, wiec sporo jest u nas towaru z od zachodnich sąsiadów.
marek1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 16:26   #20
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez marek1977
Napewno sie dowiem czy Ona lubi Romę ze względu na ten chłód, czy to ciepło.
Co do tego bazaru to nie zartowalem. Mieszkam w sporym miescie nadmorskim i na zachod nie mamy daleko, wiec sporo jest u nas towaru z od zachodnich sąsiadów.
to prawda z tymi oryginalnymi perfumami na bazarach np w nadmorksiej miejscowosci pt Jaroslawiec sa 3 takie stoiska, gdzie mozna kupic perfumy 100% oryginalne w dobrej cenie to jest po prostu ten sam towar co na allegro, nie wiem, skad on sie bierze, ale podejrzewam, ze zrodlo to samo
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 00:49   #21
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez E
Bardzo zbliżonym do Must zapachm jest Obssesion CK - z kupnem tego już nie powinno być najmniejszego problemu.
Dla mnie te dwa zapachy nie mają kompletnie nic wspólnego , do tego Obsession jest cięzki i ostry !
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 07:45   #22
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Zamiennik Laura Biagiotti, Roma

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Dla mnie te dwa zapachy nie mają kompletnie nic wspólnego , do tego Obsession jest cięzki i ostry !
Co skóra, to inne odczucia
Dawno temu, w jakimś wątku, dyskutowałyśmy z Szumakiem nt. podobieństwa obu zapachów. Dla nas obu, te dwa zapachy, były baaaardzo podobne - z tym, że Obssesion jednak trochę ostrzejszy.
Co innego już wariacje nt. Must (np. wersja jaśminowa, Must II, czy letnia lekka wersja, której nazwy dokładnie nie pamiętam) i Obssesion - te już różnią się w sposób zdecydowany i nie mają wiele wspólnego z pierwowzorem.
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.