Zaskórniki zamknięte. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 20:43   #1
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292

Zaskórniki zamknięte.


Mam na czole sporo zaskórników zamkniętych?
Chciałabym się dowiedzieć co może pomóc na te świństwo?
Nie interesują mnie wizyty u kosmetyczki, bo wiem jak to bywa.
Chodzi mi raczej o jakieś kremy, żele, toniki itp. bez recepty.
Może ktoś ma tak samo jak ja?

Hm! Na myśl mi przyszła "parówka"? Czy nie zaszkodzi mojej skórze?
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:47   #2
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Myślę że kwasy byłyby odpowiednie, złuszczenie skóry za ich pomocą pozwala pozbyc się zaskórników, wpisz "kwasy" w wyszukiwarkę, albo zajrzyj na biochemię, sporo na ten temat możesz poczytać
pozdrawiam
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:58   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

w pierwszej kolejności powinnaś walczyć z grudkami za pomocą nadtlenku benzoili- benzacne, aknefug, brevoxyl. równeiż skinoren- kwas azelainowy. jueśłi nie da to efektów możesz zrobić taką terapię "skojarzoną" czyli np retinoid , czy w postaci tretinoiny -atrederm , retin a, czy adapalenu- differin, tazaroenu- zorac, czy też izotretinoiny isotraxin połączone z nadtlenkiem benzoilu , ale nie można ich razem mieszać. na początek to wyproobooj, musisz poczekać na efekty ale powinny one być, jeśli chodzi o kwasy to poczekaj z ic używanem , ale jak już to BHA są do cery tłustej gdyż mają zdolność do "przeciskania " się przez łooj.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:28   #4
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

też mam problem z zaskórnikami zamkniętymi ( a raczej myślę, że to to, bo czy może pojawiać się coś podobnego co można pomylić z zaskórniakami zamkniętymi?????), ale pojawiają się one na policzkach...
Czy moge stosować te leki, o których mówi Emilia1 kiedy karmię piersią??
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:20   #5
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Też mam problem z zaskórnikami zamkniętymi
Dodatkowo mam wrażliwą, a raczej nadwrażliwą skóre i takie rzeczy jak brewoxyl mogę używac jedynie miejscowo i tez sporadycznie i krótko bo pozniej zostaje mi okropna czerwona plama w tym miejscu
Jestem załamana
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:29   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Misia bella- brevixylk zawiera 4 % to nieweiele, aknefug ma 3 % jednak newiele mniej.Acetoxyl ma 2,5 Dermoxyl też tyle.jednak zaczerwienienie jest mnozliwe gdyż naewt łuszczyć czasami sie może. podrażnienie także jest normalne.

Blondie 1-jeśłi chodzi o stosowanie w ciaży to kwas azelainowy nie poleca się jesli kobieta jest w ciazy czy karmiaca.

nadtlenku benzoilu nie poleca się kobietom ciązy, je3dnak z tym też uważaałabym w czasie karmienia.

a zaskórniki zamkniete raczej nie można pomylić no chyba że z wysypką , ale wyety sa inne symptomy np szczypanie, swąd...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 11:06   #7
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Emilia1 bardzo dziękuję za rady... to chyba jedna wybiorę sie do kosmetyczki, bo ja to się akurat zabiegów nie boję... Sama jestem kosmetyczką z wykształcenia, ale niepraktykującą (no moze tylko tyle ile mozna zrobić w domu na sobie
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 16:21   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Blondie nie ma sprawy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 17:46   #9
lisa87
Raczkowanie
 
Avatar lisa87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 303
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

jaks ądze zaskórniki zamkniętę to te małe uparte grudki na moim czole... Tez proponowano mi kawasy bo 'moga pomóc' ale się nie zdecydowałam. Z wymienianych przez was kosmetyki stosowałam większość, i nawet te lepsze bo droższe jak differin czy skinoren nic nie pomogły. Więc nie wiem czy w ogóle jest na to jakiś ratunek...
lisa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 11:23   #10
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
Napisane przez lisa87
jaks ądze zaskórniki zamkniętę to te małe uparte grudki na moim czole... Tez proponowano mi kawasy bo 'moga pomóc' ale się nie zdecydowałam. Z wymienianych przez was kosmetyki stosowałam większość, i nawet te lepsze bo droższe jak differin czy skinoren nic nie pomogły. Więc nie wiem czy w ogóle jest na to jakiś ratunek...
Kwasy rzeczywiście mają szanse w walce z zaskórnikami. dlaczego się nie decydujesz? ten zabieg nie jest ani bolesny ani strazny... no może nazwę ma strazną... Ale kwasy nasjlepiej robić jesienią, kiedy już nie korzystamy ze słońca...
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 11:30   #11
lisa87
Raczkowanie
 
Avatar lisa87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 303
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Nie decyduje się na kwasy bo wiem że po nich jest większy wysyp, gdy złuszczy sie skóra z wierzchu wychodzą nowe zaskórniaki które siedziały gęboko. a że ja jestem gruboskórna pewnie jest ich tam dużo. I psychicznie nienzniosłabym faktu że po zabiegach za które płace troche kasy wyglądam jeszcze gorzej niż przed. Liczę na tabletki horonalne jakie przyjmuję.
lisa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 10:47   #12
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

a jak jest z brevoxylem czy na poczatku kuracji nastepuje wysyp?
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 11:45   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
jaks ądze zaskórniki zamkniętę to te małe uparte grudki na moim czole... Tez proponowano mi kawasy bo 'moga pomóc' ale się nie zdecydowałam. Z wymienianych przez was kosmetyki stosowałam większość, i nawet te lepsze bo droższe jak differin czy skinoren nic nie pomogły. Więc nie wiem czy w ogóle jest na to jakiś ratunek...
tak , ka\wasy szczrgólnie w przypadku cery tłustej z zaskórnikami szanse mają kwasy BHA i kwas azelainowy, polecam, mozna kremy do uzywtku domowego kupić
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 11:46   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
a jak jest z brevoxylem czy na poczatku kuracji nastepuje wysyp?
przy brevocylu jest mozliwey wysyp , oczywiscie zmniejsz wówczas czestotliwosc smarowania
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:11   #15
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Czy to sa zaskorniki czy tylko zablokowane pory ? Ja ma na nosie takie zapchane pory, jak sie wycisnie to wychodzi loj. Nie sa to zamkniete zaskorniki, moze to sa otwarte ? Ale przeczytalam ze otwarte sa czarne...
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 13:22   #16
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

a ja już nie wiem co mam robic ze swoja cera mam na czole, nosie i po bokach blisko nasady wlosow pelno takich malych, bialych zaskornikow, ktore siedza gleboko pod skora.. wyglada to jak taka drobna kaszka.. niektore da sie wycisnac, ale wiekszosci nie.. stosuje juz ok. miesiaca Differin na noc i Skinoren na dzien i efektow nie widac w wakacje rowniez stosowalam Differin i Aknemycin, lykalam cynk w tabletkach, podzialalo jedynie na pryszcze, ktore mi tylko czasem wychodza, a zaskorniki jak byly tak sa.. codziennie myje buzie zelem antybakteryjnym Garnier czysta skora z peelingujacymi drobinkami, oprocz lekow od dermatologa robie jeszcze 2 razy w tyg. maseczke blotna z glinka (Avon Planet Spa) z mineralami z morza martwego.. pije herbate z bratka, ale nieregularnie.. dowiedzialam sie jeszcze o maseczce z aspiryny, chce ja wyprobowac, moze ona podziala z drogerii wyprobowalam juz chyba wszystko, co bylo dostepne.. nie chce caly czas paprac twarzy fluidem jak tego nie zrobie, wygladam tragicznie.. prosze o porade kosmetyczki lub innych osob, co jeszcze mogloby mi pomoc? tylko na drogie specyfiki czy zabiegi mnie nie stac a do dermatologow sie zrazilam bo wydalam tyle kasy i nic mi to nie dalo..
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 15:05   #17
Wedelka
Raczkowanie
 
Avatar Wedelka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 417
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

uwazam że najlepiej wybrac się do dermatologa... w końcu te wszystkie zmiany skórne to CHoROBA... niestety ja próbowałam się leczyć domowymi sposobami ale powiedzmy sobie szczerze : to nic nie pomaga, a już coś pomoże to minimalnie... aktualnie jestem na diecie i mam specjalne maść... a jak bedzie dale zobaczymy
Wedelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:00   #18
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Coś na temat zaskórników. Te białe kropeczki-takie gulki , najbardziej je widać , jak staniemy bokiem do światła to prosaki, zaskórniki zamknięte, a te czarne kropeczki to zaskórniki otwarte.
Ja posiadam troche takich i takich. Podobno łatwiej jest się pozbyć prosaków.
Na dzień dzisiejszy stosuję L'OREAL Pure Zone- żel i maska 2 w 1, Vichy Normaderm , żel również przeciw zaskórnikom. Od czasu do czasu jakąś maseczkę i zieloną glinkę. To tyle , jeśli chodzi o zaskórniki
W innym wątku dotyczącym pozbywania się zaskórników móstwo kobiet przemywało buzię taką mieszanką;
Petroleum+ olejek pichtowy i przemywać tym twarz tak jak tonikiem , można rano i wieczorem , ale może wyszuszyć bużkę, więc najlepiej robic to wieczorem.
2-ga wersja dla mniej problemowej cery; Zamiast petroleum zwykłą nafte kosmetyczną+oczywiście olejek pichtowy.
Przyznam ,że ja równiez sporządziłam sobie taka miksturkę, tą z petroleum, ale mnie nic nie pomogło. Jednak wiele , wiele dziewczyn sobie chwali.
Najlepiej jak poczytacie sobie same, uwagi, opinie jak i proporcje tych składników ,a znajdziecie je tu : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48400
Znajduję się tu również inne sposoby na pozbywanie sie tych okropnych zaskórników.

__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 13:01   #19
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

ooo wreszcie coś na temat zaskórników zamkniętych

własnie ja też je mam, na policzkach, są one widoczne pod światło....moga się zmienić w zapalne zmiany, ale genralnie nic ich nie rusza
nie wiem skąd one się wzięły jak powstają, generalnie buzie mam czystą, tylko te zaskórniki
zaden peeling ich nie rusza, z salicylanami, z glinką
zauważyłam jedynie poprawę i jakby zanikanie ich po Diacnealu ( jakby wygładza te wypukłości)
jeśli nie zmieniają się w zapalne zmiany to nie są straszne, ale skąd to się wzięło? zupełnie nie wiem, myję buzię łagodnymi środkami, kiedy się błyszczy to np effaclarem, stusuje kremy nie komodogenne , nagle się pojawiły i sa juz tak kilka m-cy

a może skoro Diacneal działa trochę, to coś lepszego by je zlikwidowało, jakies inne retinoidy, tylko ja się zupełnie nie znam na tym?
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 11:47   #20
lusialusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

ja też mam pełno takich białych gulek podskórnych. kosmetyczka kiedys usuwała mi je nakłuwając igiełką, a potem wyciskała. nie jest to przyjemny zabieg ale ponoć jedyny skuteczny. próbowałam tez oczyszczania kwasami ale to jakas masakra i zero efektu. znacie moze jakies inne sposoby?
lusialusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 12:05   #21
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Nie trzeba chodzić do kosmetyczki na drogie zabiegi z kwasami, prosta w użyciu i tania jest maseczka aspirynowa. Ja stosuję już trzeci tydzień i pierwsze efekty są - prosaków na czole jest nieco mniej, inne drobne "historie" się zmniejszają. Trzeba tylko cierpliwie stosować. Aspirynka jest w porządku - mam cerę naczynkową, a maseczka nic mi nie podrażnia.
4 tabletki polopiryny+2 krople ciepłej wody+pół łyżeczki naturalnego jogurtu. Trzymam 20 minut.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 20:10   #22
juuliaaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

hej Paulownia jak czesto stosujesz maseczke aspirynowa?? codziennie???
juuliaaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 08:52   #23
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Nie, to by było za często, wystarczy raz albo dwa razy w tygodniu. Jest wątek o maseczce aspirynowej, dowiedziałam się o niej z Wizażu właśnie. Działa w niej kwas acetylosalicylowy, czyli podobny do kwasu salicylowego, łagodny BHA. Jak na razie znikły mi prawie całkiem te zamknięte zaskórniki z czoła
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 09:24   #24
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Rowniez mam maskakryczna ilosc tych podskornych... Sproboje zrobic sobie ta maseczke, ale musze dodawac jugurt lub smietane?

edit: podobno mozna zastapic aspiryne- polopiryna
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2009-10-16 o 09:29 Powód: dopisek
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 10:52   #25
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Rowniez mam maskakryczna ilosc tych podskornych... Sproboje zrobic sobie ta maseczke, ale musze dodawac jugurt lub smietane?

edit: podobno mozna zastapic aspiryne- polopiryna
Jogurcik naturalny dodaje się dla lepszej konsystencji i dla dodatkowego zakwaszenia
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 10:59   #26
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Jogurcik naturalny dodaje się dla lepszej konsystencji i dla dodatkowego zakwaszenia
Dziekuje

Ja juz po maseczce bez jogurtu / w watku o m. aspirynowym pisalam/

Mam nadzieje, ze mi to zejdzie..Co prawda bylam u dermatolog i przepisala mi pewien specyfik, ale po opiniach /roznych na forum/ wolalam nie ryzykowac.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 11:08   #27
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Pamiętajcie dziewczynki, że na wszelkie efekty trzeba cierpliwie czekać. I w dodatko każdy na daną rzecz reaguje inaczej
Tu też się sprawdza zasada minimalizmu kosmetycznego, im mniej zwalamy na twarz specyfików, tym lepiej.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 11:12   #28
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Jak bylam nastka to pamietam jak moj tato wiecznie na mnie sie darl, ze tyle chemi pakuje w twarz,cialo..... Z perspektywy czasu wiem, ze mial racje...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 13:31   #29
chemiczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Ja mam ich pełno na brodzie. Chyba wypróbuję tę maseczkę z aspiryny... Z benzacne mam niemiłe doświadczenia
chemiczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 14:09   #30
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

uczulenie? Bardzo dobrze działają kwasy - np peeling kwasem glinkowym lub migdałowym Jezeli zrobisz sobie złuszczanie średniogłebokie to napewno szybko pozbedziesz się zaskórników, a skóra będzie przyjemnie gładka
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-08 10:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.