Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-27, 18:40   #1
Sucette
Przyczajenie
 
Avatar Sucette
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z krainy mlekiem i miodem płynącej xD
Wiadomości: 8
GG do Sucette

Trądzik


Mam straszny problem. Na mojej twarzy zawsze jest kilka większych pryszczów i mnóstwo malutkich, które z daleka wyglądają jak piegi . Próbowałam różnych kosmetyków. Droższych (Vichy Normaderm) i tańszych (Nastolatki Kolastyna). Nic nie pomaga. Słyszałam, że świetne jest mydło antybakteryjne. Dzisiaj oczywiście kupiłam, ale naprawdę nie wierzę że to coś pomoże. Doradźcie coś!!!
Tylko proszę, nie dermatologa. Chciałabym wizyty u lekarza uniknąć. Z góry dziękuję .
__________________
Przecież w marzeniach miało być lepiej,
Ale my tworzymy świat, w którym ktoś oblicza czas,
Może po drugiej stronie jest lepiej,
Ale my wierzymy wciąż że nad nami czuwa los.

Verba "Młode wilki cz. 3"
Sucette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 20:13   #2
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: Trądzik

Sama naprawde nic nie zdziałasz Ja tez długo zwlekałam z wizytą u dermatologa i na dobre to nie wyszło... Tak więc pewnie jak większość wizażanek będę Cie przekonywać żebyś wybrała sie do dermatologa Poza tym było już wiele watków o trądziku poszukaj tam jest wiele porad jak radzić sobie z taką cerą.
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 21:31   #3
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Trądzik

No cóż jednak chyba kazda z Nas mająca problemy z cerą bedzie Cie namawiała do wizyty u dermatologa i powiem Ci szczerze, że im wcześniej tym naprawde lepiej.Lepiej nie zwlekac.Pozdrawiam.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 22:34   #4
nuitarii
Raczkowanie
 
Avatar nuitarii
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
Dot.: Trądzik

Przede wszystkim dermatolog Ci pomoże
Dodatkowo polecam lekturę forum biochemii. Mi kwasy połączone z tym, co zapisał lekarz pomogły w walce z trądzikiem.
Nie dziwię się, że Normaderm Vichy Ci nie pomógł. On nie jest przeznaczony do skóry trądzikowej, tylko do takiej co ma nieliczne niedoskonałości... i w sumie już po lekturze KWC widać jaki bubel wyprodukowali. (przynajmniej dla większości to bubel)
Bardzo polecam Ci serię Effaclar firmy La Roche-Posay. To dla skóry tłustej ze skłonnościami do zmian trądzikowych. W skład zestawu wchodzi krem nawilżająco-matujący, żel do mycia, tonik, preparat na punktowe syfki oraz słynny Effaclar K - delikatny kwas BHA.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=8184 - krem
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12750 - tonik
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=774 - żel
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7061 - preparat
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=220 - Effaclar K
__________________
Ha!
nuitarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 08:01   #5
Sucette
Przyczajenie
 
Avatar Sucette
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z krainy mlekiem i miodem płynącej xD
Wiadomości: 8
GG do Sucette
Dot.: Trądzik

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi .
Może jednak pójdę do tego dermatologa, skoro tak namawiacie .
__________________
Przecież w marzeniach miało być lepiej,
Ale my tworzymy świat, w którym ktoś oblicza czas,
Może po drugiej stronie jest lepiej,
Ale my wierzymy wciąż że nad nami czuwa los.

Verba "Młode wilki cz. 3"
Sucette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 12:32   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

dermatolog przepisze Ci antybiotyki doustne , jeśli cera tego wymaga lub retinoidy przepisze dziei temu szybciej pozbedziesz się tego. Ale te większe pryszcze to ropne wykwity?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 17:02   #7
Królewianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik

Dermatolog...hmmm...wydał am fortune na antybiotyki, maści itp rzeczy i nie bardzo pomagało. Aż moja mama się wkurzyła i powiedziała:"Stop!".Lekar stwa kosztowały majątek i nic szczególnego po nich nie miałam-tzn żadnej konkretnej poprawy..I po dłuższym zastanowieniu- "zainwestowałam" w Diane 35. Wiem, wiem to są hormony i z nmi nie ma przelewek, ale musiałam też z innych względów, gdyż dostałam zapalenia jajników i musiałam się leczyc też hormonalnie. Już wszytsko wraca do normy, tznpo 3-4 cyklach nie mam pryszczy, jeszcze zostały do pokonania plamki po pryszczach, ale to się wytniestosuje je od jakichś 5 miesięcy i poprawa jest!Mam nadziej, ze za niedlugo już ich ne będę musiała brać
Królewianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-01, 18:47   #8
Bejbiś
Przyczajenie
 
Avatar Bejbiś
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
GG do Bejbiś
hhm...ja też sama długo miałam taki problem...:P w kilku wontkach przeczytałam że np: smaruje sie pryscze na noc pasta do zebów albo
używa się kremu Bambino... ,smaruje sie maścią ichilitową (czy jakoś )
albo termentiolem... wszystko to wyprubowałam a mam twarz podobną do twojej tzn miałam bo mi najbardziej pomógł krem Bambino...
__________________
Dziecko z piaskownicy
Bejbiś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 18:56   #9
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Królewianka
Dermatolog...hmmm...wydał am fortune na antybiotyki, maści itp rzeczy i nie bardzo pomagało. Aż moja mama się wkurzyła i powiedziała:"Stop!".Lekar stwa kosztowały majątek i nic szczególnego po nich nie miałam-tzn żadnej konkretnej poprawy..I po dłuższym zastanowieniu- "zainwestowałam" w Diane 35. Wiem, wiem to są hormony i z nmi nie ma przelewek, ale musiałam też z innych względów, gdyż dostałam zapalenia jajników i musiałam się leczyc też hormonalnie. Już wszytsko wraca do normy, tznpo 3-4 cyklach nie mam pryszczy, jeszcze zostały do pokonania plamki po pryszczach, ale to się wytniestosuje je od jakichś 5 miesięcy i poprawa jest!Mam nadziej, ze za niedlugo już ich ne będę musiała brać
Hmm..Sama stosowalam Diane 35 przez ok.9 miesiecy. Mialam torbiela i dlatego konieczne byly hormony, jednak przy okazji pomogly i one mojej twarzy. Przez 9 miesiecy stosowania wszystko byo ok, tradzik spokojnie zanikal, az w koncu odstawilam tabletki. Niestety, wraz z tym powrocila i moja zmora Nie jest ich az tak duzo, w prawdzie niewiele, ale zawsze kilka pryszczy "zdobi" moja twarz, wrrrrrrrr.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 09:56   #10
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Trądzik

Też wybieram sie do dermatologamoże nie mam juz takich pryszczy jak kiedys,ale to krostki,które sie pojawiaja zaczynaja mnie denerwowac i sprawiać dyskomfort.Mam nadzieję,że mi pomoże tak samo jak tobie
_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 20:44   #11
mala_ruda_wredna
Raczkowanie
 
Avatar mala_ruda_wredna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 84
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Królewianka Pokaż wiadomość
Dermatolog...hmmm...wydał am fortune na antybiotyki, maści itp rzeczy i nie bardzo pomagało. Aż moja mama się wkurzyła i powiedziała:"Stop!".Lekar stwa kosztowały majątek i nic szczególnego po nich nie miałam-tzn żadnej konkretnej poprawy..I po dłuższym zastanowieniu- "zainwestowałam" w Diane 35. Wiem, wiem to są hormony i z nmi nie ma przelewek, ale musiałam też z innych względów, gdyż dostałam zapalenia jajników i musiałam się leczyc też hormonalnie. Już wszytsko wraca do normy, tznpo 3-4 cyklach nie mam pryszczy, jeszcze zostały do pokonania plamki po pryszczach, ale to się wytniestosuje je od jakichś 5 miesięcy i poprawa jest!Mam nadziej, ze za niedlugo już ich ne będę musiała brać
Hej!
A czy na grudki i zaskórniki też diana pomaga? Kiedyś brałam cilest, ale nie było praktycznie żadnej poprawy...
mala_ruda_wredna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 15:36   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

cilest nei jest ukierunkowany na to. diane pomaga na to też o ile dostaniesz to i akurat hormony potrzebne są (no ale zawsze działanie antykoncepcyjne)
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 15:37   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

aha i jeszcze jest regulon ale to kicha jest;/
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 10:23   #14
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Trądzik

Witajcie!
Mam 22 lata i od pół roku podobny problem. Czyli straszliwi pryszczuchy...
w okresie dorastania wszystko bylo raczej w porzadku (tzn cera nie byla doskonala ale nie bylo tez jakos strasznie zle...).Potem zaczelam stosowac evre(plasterki natykoncepcyjne), ktora uregulowala mi okres i wygladzila rewelacyjnie cere , byla jak pupcia niemowlaka.
Niestety,evra jest dosyc droga i gdy wyjezdzalam na pol roku na staz pomyslalm ze antykoncepcja na stale mi nie bedzie potrzeban (chlopak zostal w domu ) wiec evre odstawilam.
I wtedy na mojej twarzy pojawily sie potwory ropne,najwiecej na policzkach wygladalam jak ropucha!!
A do tego okres mam totalnie nieregularny. Stosuje czoywiscie rozne mazidla, troche pomagaja no i ginekolog mnie przekonal na kuracje (nie tabletki) hormonalna, czekam na wyniki jeszcze ale jestem pelna nadziei.
pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia!!
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:14   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

no a trochę Ci się cera uregulowała?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 10:56   #16
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Trądzik

Tak, juz jest lepiej (mam tylko nadzieje że mi nie zostana takie dzioby potworne), z tym że nie wiem co tak na prawde podziałało, byc może jedna tybetanka (tak tak) która mi dała rózne zioła na moje prblemy (powiedziała oczywiście że syfki to tylko uzewnętrznienie tego co sie dzieje w środku- czyli hormony i przewod pokarmowy i takie tam.
pozdrawiam
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:28   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

Cytat:
powiedziała oczywiście że syfki to tylko uzewnętrznienie tego co sie dzieje w środku- czyli hormony i przewod pokarmowy i takie tam.
pozdrawiam
dobrze mówiła
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:29   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

ale ziólka nie za bardzo pomogłyby na trądzik , jedynie jako dodatek do terapii
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:44   #19
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Trądzik

no własniie.Dlatego teraz czekam na okres (oczywiscie nieregualrny) zeby zrobic dokladnie badania i pewnie rozpoczne leczenie hormonami.nawet jesli troche sie tego boje...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 19:05   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik

ale moze u Ciebie TO sie okaze strzałem w 10 , ja biore od roku ale dla antykoncepcji , nie mam tradziku, jesli juz to zaskóniki, grudki ale ropnych nei ale nie widze poprawy , regularnie sie oczyszczam ale te pig mi akurat nei przyniosły rezultatu, ale znam osoby które terapia hormonalna przyniosła efekty, zawsze mozesz ja połaczyc z czyms na trądzik kwasami BHA, czy azelainowym
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 17:16   #21
violet.heather
Raczkowanie
 
Avatar violet.heather
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 32
Dot.: Trądzik

Witam.Mam spory problem,wrażliwą i zarazem tłustą cere.Od kilku dni stosuję kuracje Isotrexinem i nie wiem jakich kosmetyków użyć do codziennej pielengnacji twarzy.Czy jestem skazana tylko na apteczne kosmetyki(Avene,Bioderma, La Roche Posay,Iwostin)?Czy mogę używać drogeryjnych produktów?Ostatnio upatrzyłam sobie kosmetyki Dermiki,bo słyszałam,że są bardzo dobre,nie wiem jednak czy nie podrażnią mi skóry podczas używania isotrexinu.
violet.heather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.