Avene, Eluage Serum Anti-Aging - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-19, 14:40   #1
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Question

Avene, Eluage Serum Anti-Aging


Witam .

Moja mama bardzo prosiła, abym Was zapytała o opinie, na temat tego kremu. Prosi o podanie wad i zalet, licząc oczywiście na same superlatywy .

Avene, Eluage Serum Anti-Aging (Koncentrat przeciwzmarszczkowy intensywnie odbudowujący)

Skład: (0.05% retinal, 1% hyaluronic acid), aqua, cetearyl alcohol, avene aqua, cetyl esters, caprylic/capric triglyceride, ceteareth-20, glycol montanate, cyclomethicone, ceteareth-33, sodium hyaluronate, acrylates copolymer, bht, butylparaben, carbomer, parfum, phenoxyethanol, polymethyl methacrylate, propylparaben, CI 17200, retinal, triethanolamine

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13691

Aby skutecznie i precyzyjnie walczyć z głębokimi zmarszczkami i bruzdami, laboratoria Avene opracowały Eluage Koncentrat Przeciwzmarszczkowy Intensywnie Odbudowujący, oparty na opatentowanym połączeniu retinaldehydu C.T. i wyselekcjonowanych frakcji kwasu hialuronowego (H.A.F.). H.A.F. wiążą się z receptorami komórkowymi skóry właściwej, wywołując syntezę kwasu hialuronowego, co zwiększa nawilżenie skóry i stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Jego skuteczność wzmacnia retinaldehyd - pochodna witaminy A. Koncentrat daje natychmiastowy efekt wygładzający, a stosowany regularnie redukuje zmarszczki i bruzdy mimiczne. Lekka konsystencja, sprawia, że jest przyjemny w stosowaniu. Opakowany w tubę z aplikatorem.
Sposób użycia: Nakładać na noc, wyłącznie na głębokie zmarszczki i bruzdy. W przypadku wrażliwej cery, na początku rzadziej (np. co drugi dzień). W dzień zaleca się unikać ekspozycji na słońce i używać preparatów z filtrem przeciwsłonecznym. Jako uzupełnienie pielęgnacji poleca się Krem Eluage.

Z góry dziękuję za wypowiedzi .
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 14:50   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Alinko!

Kremik zawiera retinaldehyd i frakcje kwasu hialuronowego. Testowała go moja mama - miała krem do skóry suchej. Relacja ceny do pojemności jest mało ekonomiczna ok 100zl/30ml], ale to dlatego, że targetem sa kobiey dojrzałe = zamożniejsze [?].

Mama była zadowolona - jest posiadaczką bardzo suchej cery, wiec potencjalne zapychacze jak kapryle, cetaryl alcohol etc są w jej przypadku zaletami. Zużyła jedno opakowanie, mówiła, że widzi że krem działa. Dodam, że mama była wczesniej zaprawiona retinem-a, wiec nie wystąpiły u niej żadne podrażnienia, łuszczenie. Poprosiłam ją o porównanie Elouage z Redermic-kiem[tez z kw.hialuronowym] i faworyzowny jest jednak Elouage.
Mama stosowala ELouage na noc a rano krem do skory suchej Avene 50+.
Nie miała potrzeby "dosmarowania" sie czyms godzie po aplikacji, nawilzenie po ELouage było wystarczające.

Cc jeszcze chciałabyś wiedziec?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 23:11   #3
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Thumbs up Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Dziękuję Ci bardzo ... spieszę zdać relację mamie
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 11:42   #4
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

L_V ponieważ czytając Twoje posty na różnych forach widzę,że jesteś ekspertem i to w dodatku chętnym do niesienia pomocy w walce z upływem czasu proszę i ja o wskazówki co ,jak i kiedy?
Mam 65 lat.Cerę suchą ze zmarszczkami głównie wokół ust,trochę też kurzych łapek no i moja zmora wory pod oczami ale na to nic się nie da zrobić-efekt choroby tarczycy.Wiem,że cudów się nie da osiągnąć ale wlczyć do upadłego trzeba.Bardzo bym była wdzięczna gdybyś dokładnie,krok po kroku(co rano,co wieczorem,co w poludnie) powiedziała po jakie kosmetyki mam sięgnąć.Ale tak konkretnie, bez skrótów bo okreslenia ;kwasy,retinol itd są dla mnie mało zrozumiałe.Starałam się od zawsze dbać o siebie ale jak wkroczyłam na to forum oko mi zbielało.Doszłam do wniosku,ze błądze jak dziecko we mgle.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 12:11   #5
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

starsza pani, zabrakło mi kilku informacji o Twojej cerze: czy masz przebarwienia, czy masz wrażliwą cerę, czy masz problem z naczynkami?

Poza tym - czy wolisz produkty kupowane w sklepie, czy mieszanki domowego wyrobu można też Ci polecać?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 13:19   #6
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Problemu z naczynkami nie mam,przebarwienia-aż nad to liczne piegi na które nic nie pomaga jak tylko pokaze się promyk słońca(od kwietnia do teraz zużylam 5 opakowań Correcteura Anti Taches Lieraca-bez skutku),cera nie zbyt wrażliwa.Kupować-gdzie sie da.Mieszanek sama nie umiałabym zrobić.Bardzo dziękuję ,nie spodziewałam się tak szybkiego odezwu.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 13:44   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
starsza pani, zabrakło mi kilku informacji o Twojej cerze: czy masz przebarwienia, czy masz wrażliwą cerę, czy masz problem z naczynkami?

Poza tym - czy wolisz produkty kupowane w sklepie, czy mieszanki domowego wyrobu można też Ci polecać?

Dokładnie o to samo chciałam zapytać. STarsza pani, proszę napisz trochę wiecej o swojej cerze, na pewno coś dla Ciebie dobierzemy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 14:10   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Problemu z naczynkami nie mam,przebarwienia-aż nad to liczne piegi na które nic nie pomaga jak tylko pokaze się promyk słońca(od kwietnia do teraz zużylam 5 opakowań Correcteura Anti Taches Lieraca-bez skutku),cera nie zbyt wrażliwa.Kupować-gdzie sie da.Mieszanek sama nie umiałabym zrobić.Bardzo dziękuję ,nie spodziewałam się tak szybkiego odezwu.

Po 60-tym roku życia stawiałabym na retinoidy jako "bazę" specjalistycznej pielęgnacji, na tym się opieramy. Retinoidy, czyli pochodne wit A, o różnej sile działania, te najsilniejsze powoduja podrażnienie i złuszczanie naskórka, ale co za tym idzie - cofanie oznak fotostarzenai skóry [blizny, przebarwienia a także dosyć wyraźne spłycenie zmarszczek. Ze względu na mo zliwość podrażniani, zaleca się stosowanie od form łagodniejszych, stopniowo do tych mocniejszych. Zaczynamu od retinaldehydu. Ten skłądik jest opatentowany przez koncern Pierre Fabre - znajdziesz go tylko i wyłącznie w kosmetykach Avene. DO wyboru masz:

Ystheal - krem do sk. suchej albo norm/miesz; 0,5% retinaldehydu

ELouage - krem do sk. suchej albo norm/mieesz; koncentrat; 0,5% retianldehydu + HAF [frakcje kwasu hialuronowego] - ten krem polecalam ALince

Diacneal - krem do skory tradzikowej [tak, tak] 0,1% retinalu - ten ma najwiecej, ale wvcale nie musi byc stosowany przez nastolatki

Retinoidy stosujemy zawsze na noc, a na dzien obowiąkowo [pod karą śmierci] wysoki, fotostabilny filtr, co najmniej 40-50 [aptecznej firmy: La roche posay, avene, SVR, vichy, , kloranealbo nie-apteczne: nivea, loreal, garnier].

Retinoid moze podrazniac, wiec na poczatku nie stosujemy go co noc, ale np. co 2-3 a nawet 4 dni. stopniowo zwiekszamy czestotiwosc, na ile nam skora pozwoli. na noce nie-retinoidowe stosujemy jakis preparat silnie nawilżający, łagodzący o nieskomplikowanym składzie, albo którys z polecanych olejow.

PO przerobieniu tubki kremu z retinaldehydem mozesz sie pokusic o silniejszy preparat, z treinoina - np. ZOrac, ale ten jest juz na recepte. Preparaty z wit A mogą dawac uczucie sciagniecia skory, wiec godzine, poltorej po aplikacji mozesz domarowac sie kremem nawilzajacym o prostym skladzie, bez zadnych "cudownych" dodatkow.

Od siebie poleciłabym Ci SVR Hydracid ALpha Plus - krem-serum na noc, an noce nie-retinoidowe. To krem specjalnie dla kobiet w trakcie/po menopauzie. Sama go nie testowałam, ale moja mama juz teraz nie chce innego [ma 50 lat].

To by było na noc.

Dobrym uzupełnieniem takiej kuracji byłby preparat/ serum z wit C, E, wyciągiem z zielonej herbaty, koenzymem Q10. Z gotowych preparatow z wit C godne polecenia są:

Active C - 5% wit C [od LRP]
Redermic - 5% wit C + kwas hialuronowy [od LRP]

FLavo C

Hydracid C od SVR

Juvit - kropelki dla niemowlaków z wit C na glicerynie [bardzo tłusty] - mozna samodzielnei na twarz, szyje dekolt, albo moze byc podstawa do domowego serum. mozna do niego wkropic Tokovit [wit E]. trzymamy w lodowce.

TAki preparat/ krem mozesz nakłądac rano, pod filtr.

DO mycia twarzy - poniewaz przy retinoidach moze byc ona przesuszona, lepiej odpuscic sobie zele i pianki do mycia razem z wodą. Polecam płyny micelarne [avene, vichy, bioderma] a zamiast toniku moze hydrolat [do kupienia w sklepie internetowym Mazidła, podobnie jak oleje].

Jeszcze słowo co do łącznego stosowania retinoidów i wit C. moze sie zdarzyc, ze w poczatkowej fazi ekuracji skora bedzie nadwrazliwa. Wtedy odpuszczamy sobie wit C, a skupiamy sie na nawilzaniu, natłuszczaniu skory. Nigdy nie odpuszczamy soebie filtra - jest gwarantem bezpieczenstwa naszej skory w dzien. im wiecej filtra tym lepiej.

DO łykania - Omega-3; preparat z Pycnogenolem.

Jesli o czyms zapomniałam, to proszę pytaj śmiało. A dziewczyny tez penie cos dopiszą. Np. o domowych serach
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 15:25   #9
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

O Boże kiedy ja to zdąże wsmarować? A teraz pytania;
-"ZOrac-tylko na receptę" rozumiem,ze od dermatologa?A nie wyśmieje mnie?
-Ponieważ muszę maskować te moje nieszczęsne piegi nakładam rano filtr Biodermy SPF50+,redermic,podkład korygujący La Roche Posaid.Czy wszystko na raz? Z Twoich wskazówek wynika,że wystarczy tylko filtr? Ale podkład muszę,a bez kremu będę się żle czuła.W jakiej kolejności nakładać te kosmetyki?W aptece powiedzieli mi; krem,podkład,filtr.Mieli rację?? Ten filtr świeci sie niemiłosiernie .A szkoda mi go wyrzucić bo mam 2 tubki.W dodatku po podkładzie twarz wygląda nie żle a tu filtr....Czy w zimie też mam go nakładać??Przez tego świecącego tłuściocha tęsknię do jesiennych szarug.
Bardzo dziękuję za poradę,macie moją dozgonną wdzięczność.
PS.Obawiam się,że przedobrzam rano z ilością i skóra już nie może oddychać.A zmarszczki robią się tak widoczne jak przez szkło powiększające.
Wszystko przez te piegi.Nie mogę ich pokochać jak p.Dowbor
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

Edytowane przez starsza pani
Czas edycji: 2006-09-20 o 18:57
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 16:12   #10
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
O Boże kiedy ja to zdąże wsmarować? A teraz pytania;
-"ZOrac-tylo na receptę" rozumiem,ze od dermatologa?A nie wyśmieje mnie?
Nie sądzę, żeby cie wyśmiał jakis dermatolog, ale rowniez nie musisz wcale się do niego zgłaszać po recepte. Mozesz ją dostać równiez od lekarza rodzinnego, ginekologa czy każdego innego lekarza z ktorym masz dobry kontakt

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Ponieważ muszę maskować te moje nieszczęsne piegi nakładam rano filtr Biodermy SPF50+,redermic,podkład korygujący La Roche Posaid.Czy wszystko na raz? Z Twoich wskazówek wynika,że wystarczy tylko filtr? Ale podkład muszę,a bez kremu będę się żle czuła.W jakiej kolejności nakładać te kosmetyki?W aptece powiedzieli mi; krem,podkład,filtr.Mieli rację??
Możesz sam filtr a możesz i filtr i makijaż to wszytsko zależy od ciebie. Jeśli chcesz nadal uzywac filtru Biodermy, podklad nie moze zawierac miki i talku, liste takich podkladów jest przyklejona na głownej stronie BU.
Inna opcja to używanie filtrów Avene, jako jedyne nie zawierają one Parsola, ktory wlasnie destabilizują mika i talk, dzieki temu mozna na nie uzywac dowolnej kolorowki.
Pod filtr mozesz nakladac oczywiscie krem, to juz zalezy od Ciebie i potrzeb Twojej skory.
Co do kolejnosci.. to w aptece nie mieli racji, Filtr najlepiej żeby był ostatnia warstwa, jesli jednak chcesz sie malowac, kolejność powinnna być następująca - krem, filtr, podklad (oczywiscie bez miki i talku)


Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Ten filtr świeci sie niemiłosiernie .A szkoda mi go wyrzucić bo mam 2 tubki.W dodatku po podkładzie twarz wygląda nie żle a tu filtr....
jesli nie chcesz sie rozstawac z tym fitrem a jednak bardzo on się swieci, wypróbuj matowienie skory skrobia ziemniaczana, sprawdza się w tym celu znakomicie, mat dluzej sie utrzymuje niz po niejednym wysokopółkowym pudrze i nie musisz sie martwic że destabilizujesz filtr.

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Czy w zimie też mam go nakładać??Przez tego świecącego tłuściocha tęsknię do jesiennych szarug.
Niestety albo stety.. filtr nakladamy przez cały rok, niezaleznie od pogody, tego czy pada czy tez nie, i bez wzgledy na to czy wychodzimy z domu czy tez nie.. jesli masz piegi, to tym bardziej powinnas zawsze chronic twarz przed promieniowaniem UV.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze moja pomoc sie choc troche przyda
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 23:21   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość

jesli nie chcesz sie rozstawac z tym fitrem a jednak bardzo on się swieci, wypróbuj matowienie skory skrobia ziemniaczana, sprawdza się w tym celu znakomicie, mat dluzej sie utrzymuje niz po niejednym wysokopółkowym pudrze i nie musisz sie martwic że destabilizujesz filtr.

Starsza pani, z makijazem na filtrach jest toche gimnastyki. Niestety, niepowinnas nakładac zwykłego podkładu na filtr Biodermy [sam filtr jest super], bo destabilizujesz ochrone UVB/UVA. FIltry zawierajace w skladzie parsol [antheliosy, biodermy, vichy] ne ida w parze z pudrami/podkładami zawierajacymi talk, mike, tlenki zelaza = to paskudnie zawęża wybór. Dziewczyy na forum posiłkują sie skrobia ziemniaczana albo kukurydziana modyfikowana [tzw. dry flo]. Ja jednak skrobi CI nie polece - daje ona uczucie sciagniecia skory, moze zapychac nawet suche cery a jeszcze absolutny mat podkresli zmarszczki. Jesli zdecydujeesz sie na filtr od LRP, biodermy, vichy - wtedy polecę Ci puder jedwabny dr. HAuschki [bez talku i miki].

A najprosciej jest wybrac filtry Avene - nie zawieraja parsolu tylkoTinsorby i mozna sie posmarowac kazdym pudrem/ podkładem. I są chyba najbardziej odzywcze ze wszystkich
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 23:43   #12
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Wielkie dzięki,wiem już chyba wszystko.No moze jeszcze jedna wątpliwość;czy naprawdę w moim wieku można używać rano tylko sam filtr? Nie odżywić skóry kremem? Sama nocna kuracja to nie za mało? Dziękuję i przepraszam,ze zajęłam Wam tyle czasu.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 00:26   #13
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki,wiem już chyba wszystko.No moze jeszcze jedna wątpliwość;czy naprawdę w moim wieku można używać rano tylko sam filtr? Nie odżywić skóry kremem? Sama nocna kuracja to nie za mało? Dziękuję i przepraszam,ze zajęłam Wam tyle czasu.
Jesli twoj dotychczasowy filtr nie daje Pani poczucia wystarczajacego nawilzenia(odzywienia) to ja polecam z reka na sercu filtry Avene.Sa bezalkoholowe . Ja kocham te filtry miloscia bezgraniczna, nie mam im nawet za zle ze mnie zapychaja, bo nawilzaja i odzywiaja skore rewelacyjnie.
- mleczko Avene 50+ - wg mnie najlepsza wchlanialnosc i najmniej sie swieci, nawilza niebiansko- no i fajna pojemnosc 100ml

- emulsja Avene 50+ - troszke bardziej sie klei od mleczka, swieci podobnie, nawilza tak samo bosko,
- krem Avene 50+ - hmmm.... mimo, ze przeznaczony dla skory suchej to mnie sie wydaje ze najmniej nawilza ze wszystkich avenek ale za to najmniej tez sie swieci (pewnie dlatego ze nie ma gliceryny)
- krem tonujacy Avene 50+ - wg mnie swieci sie najbardziej, taka glicerynowa zarowka, nawilza dobrze ale nie tak jak mleczko czy emulsja,fajny kolor
Wg mnie pod wzgledem nawilzania Avenki sa, byly i beda numer jeden.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:07   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki,wiem już chyba wszystko.No moze jeszcze jedna wątpliwość;czy naprawdę w moim wieku można używać rano tylko sam filtr? Nie odżywić skóry kremem? Sama nocna kuracja to nie za mało? Dziękuję i przepraszam,ze zajęłam Wam tyle czasu.
Oczywiście, że nie. Śmiało nakładaj krem [serum] pod filtr, poczekaj 15-20 min az się wchłonie i gruuuba warstwa filtra na to. Ja nakładam co rano Redermic pod filtr i wszystko jest ok
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 08:35   #15
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Zastosowałam się do Waszych wskazówek i po miesiącu już widzę wyrażną poprawę kondycji mojej cery.Dziękuję,bez Was nie dałabym sobie rady.Dotychczasowe działania przypominały rzucanie się ryby w sieci.Zgodnie z radami używam rano Redermic do suchej cery na to po 20 minutach czasami podkład Dermablend Vichy i filtr Biodermy,a czasami tylko filtr.Wieczorem przez miesiąc stosowałam Eluage,teraz chcę tydzień Hydracid alfa+,potem tydzień eluage i tak na zmianę.Czasami w ciągu dnia jakiś kremik tani nawilżający. Czy o to chodziło?Nie robię jakichś błędów? Mam jeszcze pytanie-jak długo używać tego zestawu?Do śmierci? Kończy mi się wreszcie filtr Biodermy przypomnijcie,która Avenka będzie dla mnie najlepsza? I czy naprawdę w jesienno-zimowe szarugi nie mogę zrezygnować z filtrów(strrrrasznie nie lubię).Sciskam mój Zespół Doradczy serdecznie,miłego dnia i weekendu
Acha ,jeszcze coś.Ponieważ te kremy są drogie kupuje ich próbki na Allegro.Czy to ma jakieś znaczenie?
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:12   #16
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

plan wygląda bardzo dobrze. jak długo używać takiej pielęgnacji? najlepiej na stałe, bo retinoidy i filtry to substancje o udokumentowanym działaniu przeciwzmarszczkowym. albo do momentu, kiedy wymyślą coś bardziej skutecznego, ale to chyba nieprędko. z filtrów nie można rezygnować, bo promienie UVA, które jest odpowiedzialne za przebarwienia i fotostarzenie, jest zimą równie silne. możesz kupować kosmetyki na allegro, również pełnowymiarowe produkty bywają tam tańsze, możesz też przejrzeć ofertę aptek internetowych. co do Avene, to przy cerze suchej właściwie wszystkie powinny pasować, najlżejsza jest emulsja i mleczko do ciała.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 15:38   #17
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Zgodnie z radami używam rano Redermic do suchej cery na to po 20 minutach czasami podkład Dermablend Vichy i filtr Biodermy,a czasami tylko filtr
mnie sie wydaje, ze najpierw filtr a potem podklad
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 16:29   #18
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje, ze najpierw filtr a potem podklad
zdecydowanie taka jest właśnie prawidłowa kolejność
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:16   #19
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje, ze najpierw filtr a potem podklad
jasne może zostały one wymienione w przypadkowej kolejności... bo nie wyobrażam sobie, jak można nałożyć filtr na podkład tak, aby tego podkładu nie zetrzeć, nie rozpuścić i nie wymieszać z filtrem... nakładanie tłustego kremu na podkład to przecież demakijaż
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 17:16   #20
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Kochane, tak pieknie doradzilyscie Starszej Pani, ze postanowilam poprosic Was o pomoc dla mnie. Przegladam forum od niedawna, mam istny metlik w glowie i ogromna chec polepszenia sobie cery. Mam 33 lata, cere mieszana: normalna na policzkach, sucha na czole, i tlusta na nosie i w jego okolicach. Ponadto mam rozszerzone naczynka krwionosne, pod okiem bardzo widoczne ( bez make up sie nie obejdzie ).
Dodatkowo w tych samych miejscach, gdzie skora jest tlusta z popekanymi naczynkami mam ogromnie rozszerzone pory ( kiedys ich nie mialam ). Mam tez zmarszczki pod oczami i kolo nosa. Pod oczami robia mi sie wory w odleglosci ok. 1 cm pod okiem -takie wiszace, oklaple poduszki zachodzace na policzki. Chcialabym zmniejszyc pory, doprowadzaja mnie do szalu. Na ten problem wyprobowalabym Ystheal na noc, ale ze jako specyfik z retinoidem zluszcza, wiec pewnie nie bede mogla go uzywac co noc. Z jakim innym kremem np. aptecznym LRP lub Avene moglabym go uzywac przemiennie? Czy nie zaszkodzi to naczynkom?Moze cos z wit C? LRP Active C? I jakbyscie znaly cos na te poduszki pod oczami? ( przebarwien i sincow nie mam ). Moich naczynek i tak juz nic obkurczy ale nie chcialabym im jeszcze bardziej zaszkodzic. Prosze o nazwy kosmetykow, marek, najlepiej do kupienia w aptece.
Na dzien uzywam tonik zmniejszajacy pory, krem matujacy, podklad z filtrm 15, puder.

Dodam jeszcze, ze nie mam dostepu do polskich kosmetykow.
Prosze doradzcie jak znajdziecie czas i ochote.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 17:27   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Evamoni, Ystheal to dobry wybór, podobnie jak pomysł nabycia czegos wit C - moze byc Active C, redermic, Flavo C, pamietne Reti-c z vichy. Retinoidy, ktorych juz zreszta uzywasz to najlepsza rzecz jaka mogłabym Ci polecic. Mozesz rozwazyc ewentualnie stosowanie Elouage [retianldehyd + kwas hialuronowy].

CO do naczynek - unikaj kwasow AHA. NAtomiast jak najbardziej dla Ciebie sa kwasy BHA - zwezaja pory, pomagaja usunac zaskorniki. Tu do wyboru masz np. Effaclar K od LRP, kwasy Pauli B [do kupienia na terenie EU przez net].

Koniecznie kup fotostabilny filtr - jesli uzywasz Ysthealu dobry filtr to koniecznosc.Nie napisalas czego uzywasz, ale spf 15 to stanowczo za malo - nie wiemy czy jest to ochrona anty UVB czy UVA [w to akurat eatpie przy takim faktorze]. FIltry dzialaja rowniez baardzo kojaco na naczynka - zwlaszcza avene, bo sa bezalkoholowe.

Jeszcze co do naczynek: sprzymierzencami w uspokajaniu cery naczynkowej sa [kolejnosc przypadkowa]:
- wit C
- rutyna
- wyciag z kasztanowca [w sklepie www.mazidla.com jest np. macerat albo witaminka C w proszku z ktorej mozna zrobic serum, wysylaja poza granice PL]
- filtry, filtry, filtrry
- kwasy BHA i PHA
- retinoidy

Natomiast unikac jak ognia powinnas:

- alcohol i alcohol denat w skladzie
- w produktach do mycia: Sodium laureth/ lauryl sulfate
- kwasow AHA
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:36   #22
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Ysthealu jeszcze nie mam, ale w przyszlym tygodniu zamierzam go kupic, tak jak jeden z wymienionych przez Ciebie kemow z wit. C, Filtr nr 15 to UVA w podkladzie Chanel DP Fluide. Ale z tego co piszesz to bede musiala sie zaopatrzyc w filtr wyzszy. Podobno VICHY ma takie, do cer tlustych. Boje sie tych tlustych filtrow, bo dziury w mojej twarzy staja sie jeszcze bardziej widoczne jak skora sie swieci.
A znasz moze cos na przypadlosc obwislych poduszek pod oczami? nie mam ich zawsze, przewaznie rano i pod koniec tygodnia ( mysle, ze tu niewyspanie i siedzenie przy komputerze daje sie we znaki)
Dziekuje za szybka odpowiedz.

Droga LV a jesli chodzi o tonik do kupienia, przejrzalam KWC i godne kupinia byly by ( na zmniejszenie porow ) Lancome Pure Focus Lotion Purifiante Matifiante ( ma mala zaw. alkoholu i dobre opinie ) i Biotherm Biopur Astringent Matifying *******ing Lotion ( brak alkoh, ale niezbyt opinie ) Nie umiem wkleic linka ze skladem, zeby wszystko bylo w jednym miejscu. Co bys mi polecila?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-11-01 o 19:57 Powód: post pod postem
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:03   #23
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Ysthealu jeszcze nie mam, ale w przyszlym tygodniu zamierzam go kupic, tak jak jeden z wymienionych przez Ciebie kemow z wit. C, Filtr nr 15 to UVA w podkladzie Chanel DP Fluide. Ale z tego co piszesz to bede musiala sie zaopatrzyc w filtr wyzszy. Podobno VICHY ma takie, do cer tlustych. Boje sie tych tlustych filtrow, bo dziury w mojej twarzy staja sie jeszcze bardziej widoczne jak skora sie swieci.
A znasz moze cos na przypadlosc obwislych poduszek pod oczami? nie mam ich zawsze, przewaznie rano i pod koniec tygodnia ( mysle, ze tu niewyspanie i siedzenie przy komputerze daje sie we znaki)
Dziekuje za szybka odpowiedz.

Droga LV a jesli chodzi o tonik do kupienia, przejrzalam KWC i godne kupinia byly by ( na zmniejszenie porow ) Lancome Pure Focus Lotion Purifiante Matifiante ( ma mala zaw. alkoholu i dobre opinie ) i Biotherm Biopur Astringent Matifying *******ing Lotion ( brak alkoh, ale niezbyt opinie ) Nie umiem wkleic linka ze skladem, zeby wszystko bylo w jednym miejscu. Co bys mi polecila?

Evamoni, fotostsbilnych filtów szukaj w aptekach [chyba...w Polsce kupujemy je w aptekach]. Firmy: Avene, La Roche Posay, SVR, Vichy, Bioderma, Nivea, L'oreal, Klorane, Garnier,


CO do toniku - możesz rozpatrzyc zakup jakiegoś hydrolatu z mazideł - są super bezpieczne, chyba ze jestes uczulona na jakis ekstrakt roslinny.

Nie znam tych toników które wymmieniłaś, ale uważam że tonik dla Ciebie powinien byc bezalkoholowy. Ja najbardziej lubię tonik Hydraphase od LRP. Codziennie rano najpierw zwilżam twarz woda termalna, a potem scieram te wode wacikiem nasaczonyym tonikem. Na to Redermic z wit C i kwasem hialuronowym a na koniec, po 15 min jeszcze filtr.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:34   #24
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Dziekuje za dobre rady. Pedze do apteki. Podziele sie spostrzezeniami jak cos zacznie sie dziac na moim podziurawionym pyszczku.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 23:21   #25
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Zastosowałam się do otrzymanych rad(dzięki stokrotne).Zastanawiam sie czytając o złuszczaniu się skóry podczas używania kwasow.Smaruje się rano redermiciem,wieczorem eluage i hydracitem alfa+ a nawet jedna skóreczka się nie złuszczyła.Natomiast mam teraz strrrraaaasznie sucha cerę co dla 65 latki jest chyba zabójcze? L _V pomocy.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:37   #26
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Zastosowałam się do otrzymanych rad(dzięki stokrotne).Zastanawiam sie czytając o złuszczaniu się skóry podczas używania kwasow.Smaruje się rano redermiciem,wieczorem eluage i hydracitem alfa+ a nawet jedna skóreczka się nie złuszczyła.Natomiast mam teraz strrrraaaasznie sucha cerę co dla 65 latki jest chyba zabójcze? L _V pomocy.

Starsza Pani
, trzeba w takim razie coś solidnie nawilżającego. Rozumiem ze stosuje Pani na zmiane elouage i hydracid aplha+ czy moze najpierw elouage a 1h po tym hydracid a.+ ??

To ze skora sie nie zluszcza przy kwasach, to znaczy ze jest ona odpowednio nawilzona - ja tez nigdy sie nie łuszczyłam. Ale jesli odczuwa Pani potrzebe dodatkowego nawilzenia, to proponuje dołożyć jakis solidny nawilżacz. Na myśl przychodzą mi apteczne kremy takie jak: Nanobase, Lipobase, Xerial 5 od SVr albo Hydracuivre od SVR albo Exomega od A-Dermy.
Mozna tez rozwazyc zakup oleju z mazideł [np wiesiołikowy, rozany, bawełniany, z ogorecznika].

Moja mama stosuje taki program:

retin-a, po godzinie dokłada hydracid aplha plus
w kolejna noc stosowała olej z rozy wymieszany z kwasem hialuronowym z mazideł, ale mowi ze woli exomege [taki tłusty krem na bazie owsa do skory atopowej - mega nawilza]

A jeszcze nawilżamy sie od środka - polecam kapsułki z olejami omega-3, olej z wiesiołka, ogórecznika albo lniany

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-11-05 o 22:21
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 13:50   #27
AngelusiaR
Przyczajenie
 
Avatar AngelusiaR
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

heeej! drogie kobietki baaaaaardzo proszę o pomoc!! otóż w mojej rodzinie skóra starzeje się szybciej niż normalnie... mam 22 lata, skórę raczej wrażliwą, skłonną do przesuszeń, widoczne już zmarszczki pod oczami. Postanowiłam więc skoczyć od kremów drogeryjnych do AVENE. Czytałam baaardzo dużo o wspaniałym działaniu kremu TRIACNEAL, mimo że jego działanie jest głównie antytrądzikowe a jednocześnie ma najwięcej retinaldehydu, bo aż 0,1%. więc go kupiłam, Wiem, że początkowo wysusza skórę, ja używam go od trzech dni, nakładam tylko na noc, potem używam Sorayę z fitohormonami, wciąż jest sucha, a zmarszczki coraz bardziej widoczne... gdyby jakaś dobra duszyczka mogła pomóc, doradzić czy w ogóle warto go dalej używać, czy spłyci te zmarszczki, które teraz wyeksponował... jak długo jeszcze będzie tak mocno wysuszał... i jakie kremy nakładać po nim by wzmocnić jego działanie. Dziękuję!
AngelusiaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 14:16   #28
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Avene, Eluage Serum Anti-Aging

Witam! Nie wiem czy da się wątek uaktywnić
Noszę się od dłuższego czasu z zamiarem rozpoczęcia stosowania retinolu.
Jako posiadaczka cery suchej, lat 35, z widocznymi bruzdami nos-wargi i lwią zmaszczką wybrałam krem AVENE ELUAGE RICHE, jako krem na dni bez retinolu
AVENE Hydrance Riche, do tego avenowski filtr +50. Mam cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszeń, dlatego mam kilka pytań:
* Czy warto zaczynać kurację latem, czy filtr wystarczy przy wakacyjnej ekspozycji na słońce?
* Jakie podrażnienia mogą wystąpić (zaczerwienienie skóry, wypryski) i czy po ewentualnym wystąpieniu kontynuować mimo to kurację czy przerwa
Z góry dziękuję za odzew
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-09 14:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.