Choroby w gabinecie kosmetycznym. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-05, 10:43   #1
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83

Choroby w gabinecie kosmetycznym.


Chciałabym sie dowiedzieć czy można zarazić się jakąś choroba w gabinecie kosmetycznym (żółtaczka, choroby skóry, itp.) Jeśli tak to jak temu zapobiec. Czy jeśli do gabinetu przychodzi klientka z problemami skórnymi (ropne pryszcze itp.) to czy istnieje zagrożenie że kosmetyczka użyje tych samych przyrządów i nas tym zarazi?
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-05, 23:47   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Choroby w gabinecie kosmetycznym.

Zawsze istnieje ryzyko zarażenia, nie tylko w gabinecie kosmetycznym ale także u lekarza i fryzjera... Ale teraz kosmetyczki mają sprzęt do odkażania narzędzi, używają jednorazowych rękawiczek, mazidła nakładają jednorazowymi szpatułkami więc własciewie jest ono minimalne. Ale zawsze zwracam uwagę skąd kosmetyczka wyciąga narzędzia i gdzie je po użyciu odkłada ( to samo u dentysty czy u fryzjera). Na pewno nie pozwoliłabym się dotknąć nie odkażonym grzebieniem ... Właściwie to moja kosmetyczka w ogóle nie używa żadnych narzędzi metalowych tylko chusteczki i plastikowe szpatułki jednorazowe. Wydaje mi się że prędzej można coś złapać u fryzjera czy dentysty... albo pijąc z niedomytego kufla w barze... Ale szczerze mówiąc zawsze warto się na żółtaczkę zaszepić. Pomimo że wiem że moja manicurzystka bardzo dba o higienę to i tak nie mogę się pozbyć dziwnego uczucia jak zdarzy się jej mnie skaleczyć. Ale do mojej kosmetyczki mam pełne zaufanie - czyste, wygotowane ręczniki, świeżutkie szlafloki, jednorazowe podkłady na łóżko nie mówiąc o tym że co kilka minut myje ręce płynem antybakteryjnym. Jeżeli u Twojej jest podobnie to myślę że nie masz co się martwić[img]icons/icon7.gif[/img] A tak w ogóle to klepie o tych fryzjerach bo mój tata się zaraził żółtaczką właśnie u fryjera:-(
Pozdrawiam
Dominika
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-07, 00:27   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Choroby w gabinecie kosmetycznym.

Ryzyko zakażenia chorobami jest takie jak w gabinetach lekarskich.
Radzę odwiedzać tylko sprawdzone, najlepiej polecone przez kogoś gabinety.Jeśli jesteś pierwszy raz u kosmetyczki to sprawdź czy używa jednorazówek tzn. czy pracuje w rękawiczkach jednorazowych, czy używa papierowych ręczniczków , prześcieradeł, szpatułek plastikowych, gąbeczek jednorazowych, jednorazowych kapci, czy ręczniki, szlafroczki są czyste, czy stosuje środki dezynfekcyjne, jak często myje, ręce, czy w salonie panuje czystość i czy kosmetyczka jest czysta. Jeśli te warunki są spełnione to nie musisz się obawiać. Przeciwko żółtaczce powinnaś się zaszczepić – przecież ta szczepionka jest po to aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, jeśli często przebywasz w skupisku ludzi to zaszczep się też przeciwko grypie. A gdy sama jesteś chora (nawet gdy tylko masz np. opryszczkę) nie chodź do kosmetyczki, po co narażać innych na zachorowanie.
Dziękuję bardzo DominiceS za szybką reakcję na pytania. Twoje odpowiedzi są bardzo trafne. Czy to tylko takie prywatne zainteresowanie kosmetyką , czy może już w jakimś stopniu zawodowe?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-07, 01:08   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Choroby w gabinecie kosmetycznym.

Kosmetyką tylko prywatne [img]icons/icon7.gif[/img] Bardziej makijażem ale też na razie amatorsko - do profesjonalilmu brakuje mi jeszcze kilku szkół i duuuuużo praktyki [img]icons/icon7.gif[/img] Poza tym kiedyś nie było takich rozgraniczeń między kometyką, makijażem a wizażem jak teraz... Kiedyś nie myślałam o szkole makijażu, mogłabym się kształcić w dziedzinie kometyki. Na szczęscie teraz już jest większy wybór ale zainteresowania pozostały mi z dawnych czasów - no i oczywiście czasopisma... Ciężko kupić specjalistyczne gazety o makijażu, pozostają, nie przeczę że ciekawe i profesjonalne kosmetyczne. Zawsze to lepiej czerpać informacje "u źródeł" niż z kolorowych pisemek,niezbyt zresztą kompetentnych:-(
Pozdrawiam
DominikaS
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-14, 10:50   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Choroby w gabinecie kosmetycznym.

Ostatnio po oczyszczaniu twarzy w gabinecie kosmetycznym dostałam miejscowego zakażenia skóry, charakteryzuje sie to czerwonym rumieniem o srednicy kilku centymetrów, naszczęscie moja szybka decyzja o wizycie u dermatologa załatwiła sprawę, teraz obserwuję to miejsce. Ostrzegam dziewczyny przed wizytą u kosmetyczki która wyciska ropne pryszcze, zwłaszcz te niezasuszone, TEGO NIE WOLNO ROBIC NAWET W GABINECIE.!!!!! Już tam nie pójdę a kosmetyczka straciła dobrą klientke.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.