przesuszona skóra z trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-15, 21:31   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

przesuszona skóra z trądzikiem


Mam problem, na poczatku miałam cere tłusta z licznymi wypryskami, nie pomagały żadne kremy matujace itp. Od dwóch miesięcy uzywam zelu i toniku Benzacne.Wypryski znikneły (nie całkowicie), ale moja skóra jest teraz przesuszona.Odstawiłam Benzacne i używałam kremów nawilżajacych do cery tłustej, wypryski zaczeły powracac.Czy mogła by mi Pani poradzic jakich kosmetyków uzywac aby moja skóra była nawilzona, a zarazem bez tradziku? Z góry dziękuje.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-26, 18:26   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera sucha z trądzikiem

Radziłabym abyś odwiedziła dermatologa, a potem jesli lekarz pozwoli również gabinet kosmetyczny. Co do kosmetyków to raczej nie jestem zwolenniczką tych bardzo wysuszających. Może lepsze będą serie antybakteryjne np. A.T.W. For Students , Eris 20 , Kolastyna Nastolatka, Lub kosmetyki z apteki np. La Roche-Posay.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-30, 15:38   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera sucha z trądzikiem

Co mówi lekarz- trzeba poczekać aż hormony się uspokoją . I że tego wyleczyć się nie da.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-30, 22:45   #4
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: cera sucha z trądzikiem

Może spróbuj zmienić lekarza? To już Twoja druga podobna wypowiedź... Wcale nie musisz wierzyć w to co mówi jeden specjalista... Ja na pewno nie pozwoliłabym sobie wmówić że najlepsze lata (hehe cera jeszcze bez zmarszczek ) muszę męczyć się z przyszczami... Hormony moga Ci sie uspokoić lub nie... I co wtedy? Nigdy nie będziesz miala pięknej cery? Tylko wybór pryszcze lub zmarszczki?! Jakiś straszny pesymista z tego lekarza...
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-03, 16:30   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera sucha z trądzikiem

Dobrze zrobiłaś,że odstawiłaś preparat Benzacne.Ja też go używałam na początku sprawiał cuda,lecz po pewnym czasie dostałam tak potwornego uczulenia,że zostałam zmuszona pójść do dermatologa,który przepisał mi Zineryt.żwalczył on moje uczulenie i tradzik,lecz pozostały jeszcze drobne ślady,które nie chcą zejść.Doradzam ci spróbować toniku aloesowego,który nawilża skórę,likwiduje podrażnienia i zwalcza trądzik.Życzę powodzenia.Podobno aloes jest bardzo dobry na problemy trądzikowe.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-03, 19:42   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera sucha z trądzikiem

Taak... ale twarz w chwili obecnej wygląda znośnie... a poza tym to wymaga czasu;
Też prawda że niezbyt dobrze brać antybiotyki przez dłuższy czas, to jednak osłabia organizm, z kolei hormonów nie chciałabym brać.
Noo- zaczęłam wierzyć, że trądzik jest niezniszczalny, a może już niedługo będę mieć I trądzik I zmarszczki ??? ; ))))
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-04, 10:10   #7
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83
Re: cera sucha z trądzikiem

Magda, dwa lata temu miałam ten sam problem, poszłam do dermatologa który powiedział że to za sprawą hormonów tak się dzieje. Przepisał cynk (zinci forte) i wyobraź sobie że po około miesiącu zażywania problem zniknął. Może i tobie też pomoże sprubuj może nie ten forte ale wogóle jakiś cynk brać. to na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Powodzenia.
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-01-08, 00:43   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera sucha z trądzikiem

Ponieważ ten temat budzi zainteresowanie oto moje dodatkowe rady:
Jeśli cera jest przesuszona to nie jest to jej prawidłowy stan.Musisz starać się dobrze nawilżać skórę. Nakładaj maseczki nawilżające (nie te silnie antybakteryjne) , może sprawdzi się preparat Panthenol (pianka jako maseczka). Na wypryski możesz nakładać punktowo zieloną glinkę( nawet codziennie). Dermatolog powinien przepisać Ci nowoczesne leki przeciwtrądzikowe. Nowością jest Differin. Nie podrażnia skóry , a jeśli jednak się to zdarzy to trzeba zmniejszyć częstotliwość stosowania leku i cierpliwie używać go nadal. Oprócz kuracji dermatologicznej pomocne będą zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Musisz liczyć się z tym ,że walka z trądzikiem będzie trudna i długa. I jeszcze jedno... wydaje mi się ,że mylisz pojęcia. Trądzik i typowa sucha cera raczej nie idą ze sobą w parze. Prawdopodobnie masz cerę mieszaną lub tłusta , ze skłonnoscią do trądziku i przesuszoną. Przeczytaj mój poradnik ,część dotyczącą pielęgnacji różnych typów cer.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.