Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-01-22, 08:34   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami


Jakie są dobre kosmetyki do pielegnacji cery mieszanej z tendencją do wyprysków i błyszczenia.próbowałam różnych firm ale chciałabym zasięgnąć opinii innych kobiet z podobnym problemem.Błyszczenie skóry w strefie T też jest moim problemem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-22, 08:41   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Jakie są dobre kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z tendencją do wyprysków i błyszczenia.Chciałabym poradzić się w tej sprawie innych kobiet z podobnym problemem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-22, 12:39   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Cześć Twitty [img]icons/icon7.gif[/img]

Podobnie jak Ty jestem "szczęśliwą" posiadaczką cery mieszanej.
Niestety z własnego doświadczenia (ale też z opinii dziewczyn, które tu piszą) wiem, że nie ma kosmetyku uniwersalnego i wszystko trzeba testować na sobie [img]icons/icon9.gif[/img]
Moim zdaniem przy pielęgnacji takiej cery powinnaś uważać, żeby jej nie zagłodzić, co zdarza się bardzo często, ponieważ posiadaczki cery mieszanej i tłustej często wybierają lekkie żele, które jedynie mutują, a zapominają o nawilżaniu i odżywianiu, a tego potrzebuje każda cera. Ja również nie ustrzegłam się tego błędu i potem dość długo i kosztownie przywracałam cerę do normalności.
Tak więc matowanie na dzień, a wieczorem koniecznie dobry krem nawilżający. Aha, i nie zapominaj o maseczkach [img]icons/icon7.gif[/img]

Jeżeli jesteś zainteresowana mogę napisać Ci jakich kosmetyków ja używam, ale i tak będziesz je wszystkie musiała wyprobować na sobie [img]icons/icon12.gif[/img]

Tymczasem pozdrawiam
Aneta
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-22, 14:05   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Ja również Cię pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie moim problemem.Chętnie dowiem się co przywróciło Twoją cerę do "normalności" jak to okresliłaś.Moja również tego wymaga.Co jakiś czas tak dla rozrywki dostaję porcję wyprysków na prawą,lewą lub na obydwie części twarzy równocześnie.Błyszczę się jak szalona a zwłaszcza latem.A żeby było zabawniej to 10 sierpnia 2002r.biorę ślub i jestem bezbronna wobec mojej strefy T.Czekam na odpowiedż.Dzięki!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-22, 14:17   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Jeszcze raz witam [img]icons/icon7.gif[/img]
Jak już pisałam w pierwszym liście moja chęć zmatowienia ciągle świecącego się ryjka [img]icons/icon12.gif[/img] zaprowadziła mnie na manowce, ponieważ całkowicie zrezygnowałam z kremów i używałam wyłącznie lekkich matujących żeli. Nie był to dobry pomysł, ponieważ w krótkim czasie cera nabrała ziemistego odcienia, skóra zaczęła się łuszczyć, a gdzieniegdzie pojawiły się wypryski [img]icons/icon9.gif[/img]
Od tamtej pory radykalnie zmieniłam nawyki kosmetyczne i teraz na dzień używam lekkiej emulsji beztłuszczowej a nie matującej (efekt ten sam, a ponadto podkład się nie rozwarstwia), a na wieczór mocno nawilżającego i odżywiającego kremu dla cery suchej (tak, tak, wcale mi nie szkodzi, a wręcz przeciwnie). Ponadto regularnie robię peeling i używam maseczki silnie nawilżającej. Pojawiające się od czasu do czasu wypryski traktuję korektorem antybakteryjnym (na razie to wystarcza [img]icons/icon12.gif[/img] ).
Ufff, ależ się rozpisałam.

Jeśli chodzi o przygotowania do ślubu, myślę że jeśli zastosujesz metody opisane w artykule Beaty, to NA PEWNO będziesz wyglądać olśniewająco, czego szczerze Ci życzę [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-22, 14:35   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Czy mogę zadać Ci jeszcze pytanie jakie firmy polecasz? Np.krem nawilżający i podkład beztłuszczowy? Czy jest szansa,że za średnią cenę taką jaką proponuje np.REVLON,L'OREAL czy też BOURJOIS itp.mogę zaopatrzyć się w zadowalający produkt do tego typu cery.Mam problem z DIOR'em czy CHANEL bo mieszkam w Tarnowie i po ich ksmetyki musiałabym jeżdzić do Krakowa.To trochę uciążliwe na dłuższą metę.Na ślub jednak mam zamiar się poświęcić i poszperać za czymś extra dlatego non-stop "męczę" ten adres internetowy aby dowiedzieć się czegoś o kosmetykach.Twój optymizm co do tego olśniewającego wyglądu w dniu ślubu bardzo mnie podbudowuje.Dzięki.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-22, 14:41   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Twitty,

wybierz się raz do Krakowa po próbki, w Sephorze dają dość chętnie. Powiedz po prostu, jakiego podkładu szukasz, dobiorą Ci odcień, i poproś o KILKA próbek podkładów różnych firm. Nie daj się zbyć jedną czy dwiema! Mogą zaproponować Ci zarówno drogie, jak i dostępne cenowo kosmetyki (Loreal itd). Ja mam podobną cerę, miałam ślub 18.08 (upał straszny), a podkład spisał się świetnie: Perfect Wear Avonu. Ale spróbuj koniecznie, bo wielu osobom nie pasuje.
Na pewno, jeśli już teraz zabrasz o skórę (dużo maseczek i nawilżania), kondycja znacznie się poprawi, i nie będzie się tak przetłuszczała. Swietny, choć cholernie drogi jest IDEALIST E.LAUDER, bo super nawilża i piękne matuje. 30 ml kosztuje aż 190 zł, ale poproś o próbkę w Sephorze - ja dostałam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-01-22, 15:02   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Od długiego czasu używam podkładu Color Stay Revlona (tego w szklanej buteleczce) i uważam, że jest na prawdę świetny. Bardzo dobrze się trzyma, ładnie kryje i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie)idealnie stapia się ze skórą, tak że nie ma efektu "maski" [img]icons/icon7.gif[/img]
Jeśli chodzi o krem, to aktualnie robię taki eksperyment, że używam maseczki nawilżającej Clique'a - niestety jest dość droga (ok. 170 zł 50 ml), ale jeśli uda Ci się kupić ją na wolnocłowym, to polecam, bo warto.
Jeśli chodzi o pozostałe kosmetyki, oto moje typy :
1) puder - Avon w kuleczkach
2) tusz do rzęs - Volume Glamour Bourjois
3) rozświetlacz - Touche Eclat YSL - straasznie drogi (ca 115 zł), ale warto
3) cienie do powiek - Bourjois
I to już chyba wszystko. Jak sobie jeszcze o czymś przypomnę to napiszę.
A o ślub się nie martw [img]icons/icon7.gif[/img] Do sierpnia na pewno dziewczyny zarzucą Cię tonami informacji [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-28, 20:56   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami

Ja mam ten sam problem.
Z ręką na sercu mogę Ci polecić tonik matujący Clarinsa(bez alkoholu, świetnie pachnie ,długo matuje) a także żel na noc tej serii.
Poza tym żel myjący Vichy (niebieski) i emulsję dla cery tłustej La Roche-Posey.
A co ty możesz polecić?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-29, 07:39   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami

Cześć.Przepraszam,że tak długo to trwało ale Internet mam tylko w pracy.Do tej pory używałam serii do cery z problemami firmy Sans Soucis.Polecam ale myślę,że po jakimś czasie skóra przyzwyczaja się do danych składników i potrzebuje odmiany.Takie jest moje odczucie.Teraz przymierzam się do firmy AVENE.Nic o niej nie wiem.Czy znasz ją może.Jest dostępna tylko w aptekach i można wybierać produkty w zależnosci od rodzaju cery.Problem jest z próbkami,przynajmniej w Tarnowie,gdzie mieszkam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-02, 14:10   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami

Kochana Twitty! Mam podobne do twoich problemy ze skórą. Pytasz o kosmetyki firmy Avene, produkowane na bazie wody termalnej.Zaczęłam ich używac jakiś miesiąc temu, tj. żelu do mycia twarzy i emulsji matującej ,nie ma jeszcze super widocznych rezultatów, ale skóra mniej sie zanieczyszcza i zrobiła sie gładsza. Kosmetyki te sa bardzo wydajne, wiec nie trzeba przejmowac sie ceną. Polecił mi je mój dermatolog, ktory jednak prosił mnie o cierpliwośc jesli chce widziec poprawe .Jedyna wadą jest to że trzeba bardziej nawilżac skóre, jesli ma ona skłonnosci do przesuszania. Moja koleżanka stosuje je juz ponad pól roku i naprawde jej cera zrobiła sie gładka, odzyskała piękny kolor.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-02-04, 08:27   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami

Witaj! Fajnie,że wyraziłaś swoją opinię ne temat AVENE.Dodałaś mi optymizmu i muszę powiedzieć,że rezultaty widzę już po tygodniu.Cera nabiera coraz większej gładkości pomimo iż uzywam narazie emulsji CLEANANCE K.Żel do mycia kupię w najbliższym czasie bo widzę,że warto.Pozdrawiam!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 14:10   #13
Ginger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 138
Jaki krem do cery mieszanej??

Witajcie
Tyle ich jest i nie wiem co wybrać, mam cere mieszaną z tendencją do trądziku, wieczorkiem używam Cleanance Ka rano Erisu 20-taki zielony, ale chciałabym zmienić bo nie matuje mojej święcącej się w strefie T buźki
-Pomóżcie-
Pozdrawiam
Ginger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 14:53   #14
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: Jaki krem do cery mieszanej??

Hejeczka
Ten watek przewijal sie juz na forum wielokrotnie wiec radze skorzystac z wyszukiwarki [img]icons/icon33.gif[/img]
Od siebie moge polecic pare kremikow ktore powinny ci pasowac.
- Dermika, MAT-B Complex
- Eris, Krem matująco-nawilżający (seria do cery tłustej i mieszanej)
- Garnier, Synergie Pure, Krem matująco - nawilżający
Sa to fajne kremiki bo fajnie matuja i jednoczesnie nawilzaja buzie.
Poszperaj tez w KW
Pozdrawiam
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 16:22   #15
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Jaki krem do cery mieszanej??

A którego Erisu używasz? Tego co poleca Brawurka? Nie polecam, na mnie nie działa, a mam tłustą cerę. Za to przychylam sie do Garniera, jeden z dwóch które mnie naprawdę matują, reszta nie, a ostatnio odkryłam BNW Piolleny Ewy, aż szoku doznałam, krem za 6 chyba złotych, a pięęęęknie matuje i w dodatku ślicznie pachnie. No i jest na trądzik od razu!!! Warto zaryzykować, kilka zlotych... Tylko trochę ciężko go dostać, jakbś się zdecydowała, to szukaj w małych sklepikach i aptekach.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:46   #16
caro0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami

Przetestowalam juz mnostwo kosmetykow i zawsze cos bylo nie tak. Nie mam cery bardzo problematycznej, ale zawsze wyskoczy jeden czy dwa wypryski. Od jakiegos czasu odstawilam wszelkie 'cudowne' zele do mycia, twarz przemywam 2 razy dziennie zwyklym mydlem bialy jelen (dodatkowo wieczorem szoruje twarz szczoteczka do twarzy-kupilam ja w sephorze), nastepnie nakladam krem, poniewaz mydlo 'sciaga' mi skore (obecnie uzywam guerlain, ale musze przestawic sie na cos tanszego ) i voila. Dwa kosmetyki i mam czysta i swieza cere bez wypryskow. Takze pojscie na latwizne wyszlo mi zdecydowanie najkorzystniej. Polecam wiec tym, ktore nie maja cery problematycznej, mniej kombinowania z kosmetykami, bo to tez ją męczy.
P.S. Do demakijazu uzywam plynu micelarnego z maybelline (kupuje te tusze tylko dlatego, ze plyn jest w prezencie -dla mnie jest #1)
caro0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 14:07   #17
best123
Przyczajenie
 
Avatar best123
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej z wypryskami

Witam moja tym cery to mieszany tak mi się wydaje czoło i nos zawsze mi się przesuszały i po umyciu twarzy skóra mi się ściągała i musiałam ją nawilżyć a policzki i reszta tłusta od pewnego czasu używam krem za kremem nie zastanawiając się nad składem zauważyłam ze zwłaszcza na policzka i brodzie wychodzi mi taka struktura cery trochę taka kaszowata ale ja tako nie wyczuwam pod palcem żadnych zgrubień gdzieniegdzie jakaś mała krosta i ma lekkie zaczerwienienie na policzkach i brodzie jeszcze mnie pokusiło i kupiłam ostatnio z oriflame krem-fluid na dzień oasis z filtrem SPF 35 od posmarowaniu może dwukrotnie odczuwała swędzieć więc odłożyłam proszę o pomoc o polecenie jakiegoś dobrego kremu lub serum niekoniecznie takich z najwyższy półek cenowych przy okazji plecenie mi jakiegoś dobrego kremu z filtrem na lata
best123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.