Niemieckie "biochemiczki" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 10:36   #1
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140

Niemieckie "biochemiczki"


Mam kilka pytań, ponieważ chciałabym skorzystać z niektórych przepisów, zwłaszcza chodzi mi o serum z witaminą C i jak wiadomo, trochę ciężko zdobyć niektóre składniki. A może jednak nie jest to takie trudne, jak mi się zdaje?

Jak sobie radzicie z tymi przeróżnymi przepisami w Niemczech?
Gdzie znajdujecie wszystkie składniki i jakie one mają nazwy w tym kraju?
Czy jest może jakaś niemiecka strona podobna do http://www.mazidla.com?

Mam nadzieję, że wątek zainteresuje również inne niemieckie wizażanki, ponieważ zdaję sobie sprawę, że trochę nas tu jest.

Wiem, że jest tutaj wiele wątków na takie tematy, jednak chciałabym, aby osoby z Niemiec miały oddzielny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

Edytowane przez Ewiyumi
Czas edycji: 2006-10-13 o 10:36 Powód: kilka bledow ;)
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 11:29   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

osoby z niemiec majak oddzielny na Emigrantkach, wiec zajrzyj tam. Co prawda my sie skupilysmy tylko na serum z wi. C i ogolem na kosmtykach gotowych, ale malo nas sie tam wypowiedzialo, a szkoda bo jednak w gotowce Niemcy sa ubodzy. Skladniki sa dostepne do serum z wit. C , zajrzyj na Emigrantki (bodajze temat nazywa sie cera naczynkowa w Niemczach). Sa sklepy internetowe. Omikon, byl kiedys Spinrat, behawe no i sklepy normalne, ale w przewaznie w duzych miastach. Wiele rzeczy sie tez nie kupi, wiec jak bardzoe je potrzebujemy bo wiele ekstraktow mozna kupic w mazidlach jak jedzie sie do PL
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:32   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Ja się dopiszę bo też zaliczam się do 'biechemiczek niemieckich'

Na emigrantki nie zaglądam, bo ... zapominam, no i więcej tam jest tematów plotkarskich niż z konkretnymi radami i sugestiami.

Może więc tu lepiej się przyda taki wątek?

Moniko Spinnrad nadal istnieje ale nie jest to zbyt tani sklep.

Jest też duft-und-schoenheit.de, ale też nie jest zbyt tani.

Za to tani i chyba w miarę dobrze zaopatrzony jest skin-care-online.de . Właśnie zamówiłam tam olejki i oleje, więc o jakości wypowiem się jak dojdzie do mnie przesyłka


Jeśli chodzi o samo serum, to wszystkie skłądniki możesz kupić w drogerii i aptece.
W każdej drogerii np. Rossmann, Idea, Schlecker, dm kupisz:

- Witaminę C w proszku (Ascorbinsäure) w pudełeczku (jak na zdjęciu)
- wodę destylowaną w plastykowej butelce 1l
- witaminę E w kapsułkach

W aptece dokupiłam glicerynę.
Trzeba o nią poprsić, bo oni odlewają ją do małej buteleczki. Ja wzięłam 20ml i to jest o wiele za dużo bo potrzeba zaledwie 2-3 krople na jedno serum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg VitaminC_proszek.jpg (15,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg VITAMINCPULVER.jpg (7,1 KB, 6 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:53   #4
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Chyba najbardziej zazdroszcze Wam Omikrona Mozna kupic doslownie wszystko i ceny najnizsze,w porownaniu z innymi tego typu sklepami.
http://www.omikron-online.de/cgi-bin...shop/lshop.cgi
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:46   #5
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Chyba najbardziej zazdroszcze Wam Omikrona Mozna kupic doslownie wszystko i ceny najnizsze,w porownaniu z innymi tego typu sklepami.
http://www.omikron-online.de/cgi-bin...shop/lshop.cgi
no właśnie omikron ....kiedy będzie omikron-online.pl ?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 15:49   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

no tylko oni tam maja min na zamowieniu 23€ a ja najwyzej kupila bym jdna rzeczy to mis ie tam nie oplaca, ja krece tylko serum z wit. C i opstatnio z nacinamide , chcialam kupic nacinamide. Cena smieszna, a tu minimum i d... zimna nie kupilam, dobrze ze sie zyczliwa osoba ze mna podzielila.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:53   #7
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Gdyby przesylka do Polski byla tansza,częsciej bym tam kupowal.A tak trzeba czekac na zbiorowe zamówienie
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 20:34   #8
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Bardzo dziekuje za odzew. Nawet nie wiedzialam, ze jest tu forum 'Emigrantki' i zgodze sie z Weronisia, ze tutaj taki oddzielny watek sie nam przyda. Kto wie, moze pojawi sie jakas osoba, ktora bedzie jak ja szukac wiadomosci na ten temat tylko na Biochemii?

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi! W koncu moge sama cos stworzyc. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Pozdrawiam!

Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 21:55   #9
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Chcialam jeszcze sie zapytac, czy znacie moze jakies ksiazki z receptami godne polecenia? Wolalabym raczej po niemiecku.
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 11:17   #10
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Ksiazki nie znam. Ale szukaj na niemieckich stronach, ktore ci wczesniej podalam, moze tam cos jest.
- meinekosmetik i
- Giraffenland
- Spinnrad
- allesnatura
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 21:55   #11
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Dziekuje Weronisia. Takiej kobiety jak Ty, to tylko ze swieca szukac.

Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 11:38   #12
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

No bez przesady W koncu musimy sobie pomagac.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:45   #13
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

chcialam sie tylko podzielic odnalezieniem fajnego sklepu online. ceny nawet wzgledne a przy wiekszych ilosciach wrecz porownywalne do "mazidel". prosze:

www.omikron-online.de


no tak,dopiero teraz zobaczylam,ze ta stronke juz ktos podal.

Weronisia - czy zamawialas juz cos z tej stronki meinekosmetik.de? widze tam duzo ciekawych rzeczy.

Edytowane przez asia b
Czas edycji: 2006-11-14 o 11:44
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 21:12   #14
solevita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Essen-Niemy ( Torunianka )
Wiadomości: 83
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Weronisiu a ja mam do Ciebie pytanko
z tego co przeczytalam tez uzywasz retinol, nie pamietam juz jaka nazwe podalas,
nie wiem w jaki sposob nabyc ten lek, bylam juz trzykrotnie u roznych dermatologow ale zaden nie chce mi go przepisac , zawsze daja mi recepte na cos innego , ostania zecza ktora dostalam byl skinoren gel 15%, po ktorym dostalam wielogodzinnych wypiekow , 3 godzinnego szczypania

moim problemem sa gdzie nie gdzie zakorniki , olbrzymie pory , strefa t swiecaca , + przebafrwienia posolaryjne ale te nie sa az tak bardzo widoczne ,no i dochodza fajniutkie zmarszczki pod oczami . najgorsza udreka sa dla mnie te pory , ktorych niczym nie moge zatuszowac,

wiec odnosnie pytania , lekarze nie chcieli mi tego ratinolku przepisac na recepte , czy jak poprosze o prywatna recepte bede miala wieksze szanse ja dostac , bo juz napradwde nie wiem co robic ,
bylam bym bardzo wdzieczna za odpowiedz
pozdrawiam
solevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 09:42   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Ja u dermatologa nigdy nie bylam, wiec nie wiem jakie kremy w De mozna na recepte z retinolem dostac, ale moza tez kupic bez recepty np. Neutrogena, nie wiem czy nadal jej w drogeriach ten krem, poza tym w aptece kremy z retinaldehydem Diroseal, Diacneal, Ysthea i Eluage, a takze z retinolem kremy z apteki Roc
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 13:54   #16
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Dawno tu nie zaglądałam

Cytat:
Napisane przez asia b Pokaż wiadomość
Weronisia - czy zamawialas juz cos z tej stronki meinekosmetik.de? widze tam duzo ciekawych rzeczy.
Nie, na tej stronce jeszcze nic nie kupowałam, podglądałam tylko przepisy

Cytat:
Napisane przez solevita Pokaż wiadomość
Weronisiu a ja mam do Ciebie pytanko
z tego co przeczytalam tez uzywasz retinol, nie pamietam juz jaka nazwe podalas,
nie wiem w jaki sposob nabyc ten lek, bylam juz trzykrotnie u roznych dermatologow ale zaden nie chce mi go przepisac , zawsze daja mi recepte na cos innego , ostania zecza ktora dostalam byl skinoren gel 15%, po ktorym dostalam wielogodzinnych wypiekow , 3 godzinnego szczypania
Retinol nie jest na receptę. Retinol to nic innego jak wit. A lub prowitamina A. Znajduje się w wielu kremach.

Ja kupiłam sobie w aptece krem firmy RoC Retin-Ox MULTI-Correxion Tag/Nacht w granatowym opakowaniu - kosztował ok. 25 Euro, teraz widzę, że można już za 17 Euro kupić, a na Ebay jeszcze taniej. A drugi RoC Correction w białym opakowaniu pod oczy.

To bardzo milutkie kremiki, bardzo wygładzają skórę. Ten do twarzy jednak ma dużo sylikonów, więc stąd to wygładzanie.
Natomiast ten pod oczy całkiem całkiem Używam go nadal.

Na receptę są pochodne witaminy A - czyli retinoidy, kwasy.
W Polsce na receptę jest Retin A - aktywny składnik to tretinoina.
W Niemczech leku o nazwie Retin-A nie ma.
Tretinoinę zawierają: Epi-Aberel (von Jannsen-Cilag), Airol (von Pierre Fabre) und VAS-Cordes (von Ichthyol).
Inne dostępne na receptę to Roaccutan i Isotrex - oba zawierają isotretinoinę. Oraz żel Differin zawierający adapalen.
Na te leki wymagana jest recepta.

Nie wiem czemu nie chiał Ci lekarz wypisać recepty. Ja powiedziałam, że spodziewam się problemów z cerą po odstawieniu pigułek i koniecznie chcę leczyć skórę tretinoiną. Dermatolog od razu wypisała mi receptę na Isotrex.

A więc ja zdobyłam receptę na Isotrex, mimo że jeszcze nie miałam kłopotów z cerą.
Teraz gdy już wysypało mnie po odstawieniu pigułek - mam juz Isotrex i zaczęłam go używać 2 razy w tygodniu.

Może po prostu lekarz uznał, że z twoją twarzą jest wszystko OK? Albo byłaś zbyt słabo przekonująca?

Cytat:
Napisane przez solevita Pokaż wiadomość
moim problemem sa gdzie nie gdzie zakorniki , olbrzymie pory , strefa t swiecaca , + przebafrwienia posolaryjne ale te nie sa az tak bardzo widoczne ,no i dochodza fajniutkie zmarszczki pod oczami . najgorsza udreka sa dla mnie te pory , ktorych niczym nie moge zatuszowac,
Masz rozszerzone pory. A pużywałaś Effaklar K? Dla mnie to idealny krem na walkę z porami. Do tego maseczka asirynowa.
No a na przebarwienia i zmarszczku oraz przetłuszczanie cery koniecznie LRP Active C.

Poza tym kremy, o których napisała Monika też zawierają retinaldehyd, a więc pochodną retinolu i można je kupić bez recepty.
Ja osobiście używałam Diroseal, bo głównie mnie przerażają moje naczynka, ale na razie mi nie pomógł.
Diacneal oprócz retinaldehydu zawiera jeszcze kwas glikolowy 6% i niestety bardzo mi podrażnił skórę, ale osoby które nie mają naczynek nie powinny mieć z nim problemów.

No i lada moment dostanę przesyłki od Pauli Chois z tonikiem z kwasem BHA - więc rozpocznę na maxa walkę z porami


Ps. Pisałaś, że piekło Cię po Skinorenie.
Skinoren nakłada się na noc na dokładnie umytą i porządnie wysuszoną skórę. Nakłada się bardzo cienką warstwę omijając okolice oczu i ust.
Jeśli Cię za mocno szczypie to możesz używać go tylko punktowo czyli dokładnie na pryszcza lub plamkę przebarwieniową.
Poza tym jeśli Cię piecze to możesz po ok. 1 godzinie umyć twarz i nałożyć jakiś dobry apteczny nawilżacz.
No a na dzień koniecznie filtr.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 10:52   #17
solevita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Essen-Niemy ( Torunianka )
Wiadomości: 83
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,
bardzo mi pomogla , i wedlug niej zastosuje moje zabiegi, ale po mimo tego zapytam czy to co podam ponizej jest ok?
juhu udalo mi sie wczoraj dostac recepte na isotrex,
powiedzialam lekarzowi ze ten skinoren byc moze nie dla mojej skory,
poprosilam o isotrex , mowiac ze juz kiedys go mialam i odarazu mi go przepisal,
w koncu moge zaczac moja kuracje tak jak tego wlasnie chcialam
pytasz Weronisiu czy znam i uzywam effaklar k , wiec tak uzywalam go , ale mialam uczucie ze jakos tak nie dziala,
mysle jednak po zaczeciu stosowania isotrexu dodac go takze do kuracji.
jak myslisz Weronisiu czy jezeli bede na poczatek zaczynac :
piatek:isotrex
sobota:effaklar k
niedziela:nawilzanie
poniedzialek:isotrex
wtorek:effakla k
sroda:nawilzanie
nie wiem czy mozna tak od razu na przemian , czy lepiej zaczac od jednego specyfiku?
na dzien oczywiscie filtry 50%
jeszcze jedno pytanko , czy jak w dni nawilzania dodam maseczke aspirynowom to nie obiciaze tego dnia , nie wiem czy ta maseczka nie przesusza za bardzo?
jeszcze raz z gory dziekuje

Weronisia pisze:

No i lada moment dostanę przesyłki od Pauli Chois z tonikiem z kwasem BHA - więc rozpocznę na maxa walkę z porami

Moge zapytac czy on jest naprawde taki skuteczny co do porow i skad mozna nabyc to cacko?
solevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 12:44   #18
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

najlepiej zaczynać od jednego specyfiku, a dopiero po pewnym czasie dołożyć drugi.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 19:17   #19
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Justa79 ma racje. Isotrex to ciezki kaliber wiec nie wiadomo jak Twoja skora zareaguje na polaczenie go z Effaklarem K.

Jesli caly czas stosowalas Effaklar K, to Isotrex mozesz wlaczyc do pielegnacji.

Jesli jednak prez dluzszy czas nie uzywalas Effaklaru K, to proponuje przez pare dni uzywac tylko Effaklaru K, a Isotrex wlaczyc pozniej np. po 2 tygodniach.

Tak byloby bezpieczniej.

Maseczke aspirynowa mozesz uzywac 2 razy w tygodniu w dni gdy chcesz sie nawilzac. Np. najpierw maseczka, a pol godziny pozniej nawilzanie.
Jednak dobrze by bylo gdybys w jeden dzien w tygodniu nie stosowala niczego poza nawilzaniem.

Do oczaszczenia porow bardzo skuteczne sa kwasy BHA, a wiec np. Effaklar K, maseczka aspirynowa, czy kwasy Pauli.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 16:14   #20
solevita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Essen-Niemy ( Torunianka )
Wiadomości: 83
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

dziekuje slicznie za wasze rady
przedwczoraj zaczelam od Isotrex
nie wiem czy to normalne zjawisko ale zaczynaja wychodzic mi male krostki napelnione ropa( przy skrzydelkach nosa ) , ale jak narazie takie pyci pyci
zobaczymy co bedzie dalej , podraznien jak narazie zadnych nie zauwazylam , nic nie pieklo , nic nie zrobilo sie czerwone i nic nie jest suche , byc moze jeszcze za wczesnie cokololwiek na ten temat powiedziec.
jedno dziwne uczucie mialam przy nakladaniu Isotrexu ,
mialam wrazenie ze zanim go jeszcze zdorzylam rozetrzec na twarzy to on jak by znikal rozplywam sie w powietrzu ,dodam ze moj Isotrex jest w zelu,
problem jest w tym ze nie czulam w pewnym momencie czy jeszcze wcieram ten zel czy tylko sobie gladze buzke ,wiec postanowilam te miejsca jeszcze raz dosmarowac , mam nadzieje ze nie polozylam go podwujnie w nie ktore miejsca
macie tak samo?
solevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 18:05   #21
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Jak to znikal??? To jest zel. On jest bardzo wodnisty, wiec bardzo blyskawicznie sie wchlania. Ale nie znika. On tam nadal jest. Uwazaj gdzie sie smarujesz, zeby nie posmarowac sie podwojnie.

Co do ropnych krostek, to prawdopodobnie jest to juz efekt Isotrexu. Ja mam tak samo. Wieczorem nakladam Isotrex a rano mam juz ropne gule (nie krosteczki ) Isotrex po prostu wyciaga wszystko na wierzch. To ma niby byc najgorzej prez 2 tygodnie jesli stosuje sie codziennie.
Isotrex uzywam tylko 2 razy w tygodniu, a w pozostale dni Effaklar K, ktory pomaga pozbyc sie tych ropnych gul. A wiec domyslam sie, ze u mnie bedzie sie to dzialo o wiele dluzej...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 19:37   #22
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Cytat:
Napisane przez solevita Pokaż wiadomość
mialam wrazenie ze zanim go jeszcze zdorzylam rozetrzec na twarzy to on jak by znikal rozplywam sie w powietrzu ,dodam ze moj Isotrex jest w zelu,
problem jest w tym ze nie czulam w pewnym momencie czy jeszcze wcieram ten zel czy tylko sobie gladze buzke ,wiec postanowilam te miejsca jeszcze raz dosmarowac , mam nadzieje ze nie polozylam go podwujnie w nie ktore miejsca
macie tak samo?
Obstawiam - na którym miejscu w składzie jest alkohol?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 19:50   #23
solevita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Essen-Niemy ( Torunianka )
Wiadomości: 83
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

znalazlam ulotke a to sa sklady po koleji

: Hydroxpropylcellulose , Butylhydroxytoluol , Ethanol.

czy w tych slowach ukryty jest gdzies alkohol ?



Weronisia, do wieczorka zrobila mi sie tez gula, i to zaraz przy oku, najlepsze jest to ze za nia ida nastepne przy skroniach, juz czuje ze bedzie wesolo ;-)
dziewczyny beda mialy ze mnie ubaw w pracy , wiedza ze od pewnego czasu zmienilam cala kosmetyczke, bede miala co tlumaczyc hehe :-D
solevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 19:56   #24
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Ethanol?
Znaczy - etanol jak mniemam

ja miałam isotrexin, parowanie było takie że zaraz po położeniu na skórę leciały mi łzy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 22:14   #25
solevita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Essen-Niemy ( Torunianka )
Wiadomości: 83
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

czy isoterx a isotrexin to to samo ?
czy ktorys z nich posiada antybiotyk , bo co prawda nie wiem do konca , ale chyba isotrexin o ile sie nie myle?
solevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 06:16   #26
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

tak, isotrexin posiadal antybiotyk, ale ja tu akcentuję parowanie alkoholu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 19:06   #27
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Niemieckie "biochemiczki"

Cytat:
Napisane przez solevita Pokaż wiadomość
Weronisia, do wieczorka zrobila mi sie tez gula, i to zaraz przy oku, najlepsze jest to ze za nia ida nastepne przy skroniach, juz czuje ze bedzie wesolo ;-)
No ja też mam gule. Niektóre są mniejsze ale wypełnione ropą. Paskudnie to wygląda.
Smaruję teraz twarz, szyję, dekold, plecy i za uszami.
Mam za sobą 4 użycia (2 razy w tygodniu) i dziś zaczęłam się łuszczyć.
Właśnie się wysmarowałam 5-ty raz.

Oczy też mnie szczypią, ale mnie szczypią prawie przy każdym kosmetyku, więc mnie to nie rusza.

Na ulotce pisze, że można go używać 2 razy dziennie. więc ja się zastanawiam czy nie zacząć go używać chociaż 3 razy w tygdoniu. Może szybciej uporam się z gulami.

Do pielęgnacji dołączyłam teraz BHA od Pauli Choice, więc liczę na szybkie uporanie się pryszczami
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 13:36   #28
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
W jakim sklepie w Niemczech można kupić Welede?

Witam wszystkich! Mam ogromną prośbę o informację w jakich konkretnie sklepach w Niemczech można kupić produkty Weledy. Mama mojej koleżanki wyjeżdża tam na kilka miesięcy i chciałabym, żeby mi coś kupiła. Nie chcę jej nadwyrężać, więc podałabym jej kilka sklepów, może będzie przy okazji i mi kupi. Dzięki z góry za każdą wiadomośc. Pozdrawiam
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 13:43   #29
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: W jakim sklepie w Niemczech można kupić Welede?

Ja kupuje Welede w Müllerze, a takze w sklepach ze zdrowa zywnoscia.
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 15:42   #30
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: W jakim sklepie w Niemczech można kupić Welede?

Weleda jest we wszystkich drogeriach.
Na pewno jest w Müllerze tak jak pisala Agunia, jest takze w dm i grüne drogeri, w rosmanie chyba tez. i we wszystkich reformahaus.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.